Panie władzo dlaczego dostałem mandat?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Panie władzo dlaczego dostałem mandat?

Post 7 sty 2015, o 18:54

Czy straż miejska może karać mandatami za parkowanie na ogrodzonym i strzeżonym osiedlu oznaczonym jako droga wewnętrzna?
Znalazłem wezwanie za wycieraczką i generalnie olewam temat, ale wolałbym wiedzieć na przyszłość w razie eskalacji konfliktu



rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Panie władzo dlaczego dostałem mandat?

Post 7 sty 2015, o 19:28

Konto usunięte pisze: Czy straż miejska może karać mandatami za parkowanie na ogrodzonym i strzeżonym osiedlu oznaczonym jako droga wewnętrzna?
Tak.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Roger
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Panie władzo dlaczego dostałem mandat?

Post 9 sty 2015, o 14:24

Sąsiadowi podpadłeś?

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Panie władzo dlaczego dostałem mandat?

Post 9 sty 2015, o 17:02

HEH, u nas straszą wyholowaniem pojazdu nawet:D a co do tego czy mogą to sam już nie wiem bo to teoretycznie teren prywatny ale zmieniali coś w tym temacie żeby mogli np pod hipermarketami dawać mandaty. najtańsze i najpewniejsze info będziesz miał jak zadzwonisz na komendę policji albo do itd :D
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Panie władzo dlaczego dostałem mandat?

Post 9 sty 2015, o 19:57

rrosiak, a jakieś rozwinięcie? Czyli jak ktoś mi wjedzie na moje podwórko, a ja tam se postawię znak B-36, to mogę wezwać Straż Miejską i żądać ukarania swojego gościa?

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Panie władzo dlaczego dostałem mandat?

Post 9 sty 2015, o 20:18

Konto usunięte, Twoje podwórko jest tylko Twoje i raczej nikt tam bez Twojej zgody nie wjedzie, ale gdyby nawet to masz prawo wezwać straż miejską na interwencję nawet gdy nie będzie tam znaku B-36 :-)
Teren wspólnoty to jednak co innego i jeśli jest oznaczony jako strefa ruchu oraz na tamtejszych drogach wewnętrznych są ustawione znaki to masz obowiązek ich przestrzegać, a każdy z członków tejże wspólnoty tudzież administracja może wezwać straż.

Tutaj proste wytłumaczenie.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Panie władzo dlaczego dostałem mandat?

Post 8 lut 2017, o 12:16

władza też potrafi być uprzejma :-)


Link: https://www.youtube.com/watch?v=PkhHXATpxQM
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ODPOWIEDZ