Forum Subaru

Przejdź do zawartości

Ważne wątki

Polityka, polityka... tego lepiej nie dotykać

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.

Post 9 sty 2017, o 14:22

chodzi przede wszystkim o to, że te kluby stworzył element ideowo niepewny. nieodpowiednio narodowy. albo używający jeszcze postsowieckiego sprzętu, który zakażał nieprawomyślnością.
damaz
Rada forum

Post 9 sty 2017, o 15:26

Andrzej nie zawiódł, podpisał. Dobrze że mojego syna już to nie obejmie.
Współczuje dzieciom,rodzicom i nauczycielom.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
stach22
6 gwiazdek

Auto: impreza 2.0AT, BMW 320i Xdrive steptronic

Post 9 sty 2017, o 16:14

Andrzej był umówiony, że podpisuje wszystko ;-) .
Dzieciakom i rodzicom okresu przejściowego trzeba współczuć, jak opadnie kurz wprowadzania zmian bez przygotowania to chyba będzie lepiej. Zarówno dłuższe liceum i nauka zawodu w technikum ma swój sens.
A nauczyciele? Co roku coś zmieniają jak nie przy maturach to rekrutacjach, egzaminach zawodowych, albo testach, przyzwyczaili się do beznadzieji. Ta sama machina co nie pozwala rozwinąć indywidualnie skrzydełek dzieciakom, uwiera też belfrów. Ktoś straci pracę, albo część etatu, ktoś zyska parę godzin. A klasy dalej będą po 35 osób, bez rzutników, bez porządnych tablic nawet. Grunt, że jest kasa na 2 lekcje religii tygodniowo.
Osobiście wstydzę się jak cholera, że za podatki wszystkich nauczana jest moja religia. A jeszcze bardziej, że poza wyjątkami robione jest to na odpierdolić i wziąść kasę.

Jeszcze bardziej wstydzę się, że te gnoje wstydu nie mają.:
http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290, ... l#BoxGWImg
BiP
3 gwiazdki

Auto: outback"jimny'

Post 9 sty 2017, o 17:38

Uchodźca, właściciel kebabu, gwałcił przez rok polską dziewczynkę :-(

http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290, ... rawia.html
Fido__
Specjalne pozdrowienia dla Ciebie Gość
Dziwisz się, że Cię pozdrawiam? Nie pisz na public, priv, pokombinuj, wyloguj się i spróbuj jeszcze raz bez zalogowania
Fido__
6 gwiazdek

Auto: C200

Post 9 sty 2017, o 18:55

stach22 napisał(a):Andrzej nie zawiódł, podpisał.

"Automatyczna sekretarka prezydenta Jarosława Kaczyńskiego umiejscowiona w pałacu" rzekł przed chwilą Waldemar Kuczyński :-)
B-53
2 gwiazdki

Auto: Forester

Post 9 sty 2017, o 21:46

Fido__ napisał(a):Uchodźca, właściciel kebabu, gwałcił przez rok polską dziewczynkę :-(

http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290, ... rawia.html

Otwieram to i widzę "pedofillia w kościele, ksiądz gwałcił 13 łatkę.
stach22
6 gwiazdek

Post 9 sty 2017, o 22:15

Mam nadzieje ze dzisiejszy podpis długo-PISu odrze ludzi z resztek złudzeń. Sam miałem przebłyski naiwności że przy tak dużym oporze różnych środowisk przynajmniej skieruje projekty do referendum. Ale powiedział tylko że ludzie się boją bo nie mają wiedzy jak to będzie.

Uważam, że przy dzisiejszej słabości polskiej szkoły, dokładanie jeszcze tego, jest zwykła głupotą. Myśle ,że jest w tym też premedytacja, bo skrócenie edukacji i zabranie możliwości głównie dzieciom wiejskim zmiany środowiska w którym się wychowały, a to gwarantowało liceum, spowoduje umysłowe zubożenie społeczeństwa a wiadomo,że ludźmi gorzej wykształconymi lepiej się manipuluje. Wiadomo rownież jak wyglada żelazne zaplecze zwolenników PISu. Wielki krok wstecz.
Mam syna w Ikl liceum i widzę jak poszerzył horyzont zmieniając dwa razy środowisko. Cieszę się że miał okazje tego doświadczyć.
stach22
6 gwiazdek

Post 9 sty 2017, o 22:40

stach22 napisał(a):Otwieram to i widzę "pedofillia w kościele, ksiądz gwałcił 13 łatkę.

to taki eksperyment socjologiczny. Czy zmienia nam sie ocena jakiegos swinstwa w zaleznosci od tego kto je zrobil
Fido__
Dziwisz się, że Cię pozdrawiam? Nie pisz na public, priv, pokombinuj, wyloguj się i spróbuj jeszcze raz bez zalogowania
Fido__
6 gwiazdek

Post 9 sty 2017, o 22:43

Fido__ napisał(a):
stach22 napisał(a):Otwieram to i widzę "pedofillia w kościele, ksiądz gwałcił 13 łatkę.

to taki eksperyment socjologiczny. Czy zmienia nam sie ocena jakiegos swinstwa w zaleznosci od tego kto je zrobil

No tak. Bo ważne kto dokonuje oceny.
stach22
6 gwiazdek

Post 9 sty 2017, o 23:09

O jakim skróceniu piszesz? 8+4=12, 6+3+3=12
To już dzieci ze wsi nie będą przyjmowane do liceów? Mógłbyś rozwinąc swoje przemyślenia?
Mam starszego w II lo i z tego, co się zorientowałem, to sobie dyrekcja chwali założenia reformy, po prostu dłużej będą pracować na wyrównanym materiale, bo gimnazja są niestety obowiązkowe dla wszystkich. Założenia chwalą, bo sama reforma wdrożeniowo czeski film przypomina. Teraz liceum to 0,5 roku badania poziomu i dzielenie na grupy językowe, równanie poziomu, 1,5 roku nauki a potem bajzel maturalny. Za moich czasów przeniesienie się z mat-fiz do biol-chem i odwrotnie było wykonalne i nie odbijało się na maturze, teraz sprofilowanie jest tak głębokie, że na starcie trzeba mieć plan na studia, bo zmiana czy rozszerzenie zajęć o dodatkowy przedmiot jest problematyczne.

Zadziwiające w naszym grajdole jest to, że ci co krzyczeli przeciwko tworzeniu gimnazjów, teraz zaciekle ich bronią (broniarz np.).
Taki to już urok. W 2012 roku PO po aferze z Brunonem chemikiem chciała budować płot wokół cyrku, PiS larum podniosło. Dzisiaj jakby miejscami i poglądami się zamienili.
BiP
3 gwiazdki

Auto: outback"jimny'

Post 9 sty 2017, o 23:18

Oczywiście że mogę rozwinąć.

Każde dziecko potrzebuje zmiany środowiska.
Ale głównie dzieci ze wsi i z gorszych środowisk, dla których pójście do gimnazjum jest szansa na wyrwanie się ze swojego środowiska i poznanie innego, najczęściej lepszego a nie kiszenie się 8 lat w jednym środowisku.
Po 8 latach podstawówki nie ma przymusu pójścia do liceum. Wiadomo, kto zechce to pójdzie, ale dla średniaków i słabych to ewidentne będzie koniec podstawowej edukacji. W obec tego 8 nie równa się przymusowe 6+3.
To zamyka szanse wydobycia się ze swojego środowiska i jego zmiany na lepsze. Najzdolniejsi pewnie dadzą radę ,ale tu chodzi o ogół. O to żeby całe społeczeństwo stawało się lepsze, a nie jednostki.
Kolejne stadia weryfikacji dają możliwość wyłonienia najzdolniejszych. Egzamin z gimnazjum do liceum dodatkowo doprowadza do powtórki wiedzy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
stach22
6 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 01:00

BiP napisał(a):Za moich czasów przeniesienie się z mat-fiz do biol-chem i odwrotnie było wykonalne i nie odbijało się na maturze, .

Chyba w pierwszym semestrze.
bojar
5 gwiazdek

Auto: forester 2,5XT,Q7

Post 10 sty 2017, o 09:38

stach22, uważasz, że ten rok więcej nagle sprawi, iż z petentów różnego rodzaju OPSów staną się wybitnymi naukowcami?

Nie wnikałem w szczegóły ustawy. Wydaje się jednakże, że dyskusja 8 + 4 czy 6 + 3 + 3 jest tematem pobocznym i nei tu leżą bolączki. Problemem wydaje się być co po SP+G. Wszyscy na studia - bez sensu. Jakieś alternatywy? Tych chyba zupełnie brak. Moim zdaniem powinna powstać nowa klasa szkół która zastąpiłaby wszelkiego rodzaju technika/szkoły zawodowe. Tak do tworzenia www albo obsługi Fotoszopa nie trzeba robić studiów z inżynierii oprogramowania. Oprócz tego chyba dalej brakuje u nas operatorów koparek, dobrych rzemieślników itp.?

Swoją drogą tety PISA sa jakimś wyznacznikiem i chyba aż tak źle u nas nie jest?
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae
Chloru
6 gwiazdek

Auto: XU10J4RS

Post 10 sty 2017, o 10:03

Chloru, no właśnie nie jest, stąd wiele osób się zastanawia po kiego grzyba zmieniać coś, co w końcu zaczynało przynosić efekty.
Brak szkół profilowanych, zawodowych - pełna zgoda - tego zaczęło brakować. Zaczęliśmy uczyć ogólnie = lepiej wypadamy w testach wiedzy, ale jednocześnie po szkole mamy większość nieprzystosowaną do pracy = nauka zawodu od początku, a tego pracodawcy nie chcą opłacać.

Gimnazja powstały po to, żeby młodzież wyciągnąć z małych wsi - żeby nie kisili się w swoim sosie 8 lat, tylko jak najszybciej przeszli do szkół z innych miejscowości, miast itd. Żeby zrównanie wiedzy odbywało się jak najszybciej. I to się udało. A teraz co? Wracamy na wieś, żeby łatwiej wiejskim elektoratem sterować?
Kiedy wszystko idzie bardzo dobrze, włóż sobie kamień do buta, żeby coś ciebie wytrącało z poczucia komfortu
busik
6 gwiazdek

Auto: TriBeca powered by Jako i Japońska 6tka powered by NuLa

Post 10 sty 2017, o 10:24

busik napisał(a):Gimnazja powstały po to, żeby młodzież wyciągnąć z małych wsi - żeby nie kisili się w swoim sosie 8 lat, tylko jak najszybciej przeszli do szkół z innych miejscowości, miast itd. Żeby zrównanie wiedzy odbywało się jak najszybciej. I to się udało. A teraz co? Wracamy na wieś, żeby łatwiej wiejskim elektoratem sterować?

Jakieś dowody na zbawienny wpływ gimnazjów na wyciąganie ludzi ze wsi? Czy może jednak zwiększona ruchliwość młodych wynika z dostępu do wiadomości, bardziej dostępnego transportu oraz możliwości zakwaterowania?
Chloru
6 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 10:40

Chloru napisał(a):
busik napisał(a):Gimnazja powstały po to, żeby młodzież wyciągnąć z małych wsi - żeby nie kisili się w swoim sosie 8 lat, tylko jak najszybciej przeszli do szkół z innych miejscowości, miast itd. Żeby zrównanie wiedzy odbywało się jak najszybciej. I to się udało. A teraz co? Wracamy na wieś, żeby łatwiej wiejskim elektoratem sterować?

Jakieś dowody na zbawienny wpływ gimnazjów na wyciąganie ludzi ze wsi? Czy może jednak zwiększona ruchliwość młodych wynika z dostępu do wiadomości, bardziej dostępnego transportu oraz możliwości zakwaterowania?

Chloru, ale mówi o tym wielu niezależnych ekspertów szkolnictwa, gimnazja to szansa na wyrwanie się dzieci głównie wiejskich ze swojego środowiska, rozszerzenie horyzontów. Nie koniecznie muszą być zaraz naukowcami dzięki temu, ważne że mogą dostać impuls do innego spojrzenia na świat przez jego szersze poznanie. No nie wiem jak mam to jaśniej wytłumaczyć. Jakich parametrów oceny chciałbyś ,żeby tego dowieść? Jakich testów, albo dowodów? Oceny różnic tempoty ludności wiejskiej przed i po reformie? Oceny szerokości horyzontów myślenia przed i po? Niestety to są rzeczy niepoliczalne, ale dość zasadnicze w społeczeństwie.
Najlepiej produkować bezmyślnych obywateli po ośmiu klasach, łatwiej nimi sterować. No i jest duża szansa na szybsze podjęcie pracy po skończeniu 8 klas co wiadomo czym pozytywnym skutkuje dla budżetu.

Rok edukacji dla młodego człowieka to bardzo dużo wbrew pozorom.
Pozostałych argumentów nie będę powtarzał, są powyżej.
stach22
6 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 10:42

Mnie wkurwia jedno w tym wszystkim. Że zmiana jest dokonywana z dnia na dzień. Dzieci z aktualnego rocznika planowały sobie jakieś szkoły, do których pójdą i chuj. W ślad za tym idzie nieprzygotowanie programów. Aktualni 6 klasiści uczą się pod kontynuację nauki w gimnazjum (testy szóstoklasisty itp), więc nikt mi nie powie, że cudownie w minutę zostanie zmieniony program nauczania uwzględniając nowy tryb nauki. Bo to bullshit.

Tak samo jest z podatkami. Nie można nic zaplanować, bo gamonie najpierw mówią, że będzie reforma podatkowa, jeden wspólny podatek uwzględniający ZUS, a potem z dnia na dzień wycofują się. Mieliśmy względną stabilność, to się nie podobało :wall:
Fido__
Fido__
6 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 10:48

stach22 napisał(a):Najlepiej produkować bezmyślnych obywateli po ośmiu klasach, łatwiej nimi sterować.

Aha... czyli najlepiej zrobić 8 x 1 skoro te częste zmiany mają taki pozytywny wpływ. Bezmyślność obywatela nie wynika z tego czy będzie to 8 x 1 czy 6 +3 tylko z programu nauczania i tego jak do roboty przykłada się nauczyciel.

stach22 napisał(a):No nie wiem jak mam to jaśniej wytłumaczyć.

Pokazać związek przyczynowo-skutowy. IMHO zamiast wozić dziecko do gimnazjum przez 3 lata do miasteczka obok lepiej jest je 3 razy w ciągu tego czasu wysłać na wycieczkę, najlepiej zgraniczną.

Fido__ napisał(a):Mnie wkurwia jedno w tym wszystkim. Że zmiana jest dokonywana z dnia na dzień. Dzieci z aktualnego rocznika planowały sobie jakieś szkoły, do których pójdą i chuj. W ślad za tym idzie nieprzygotowanie programów. Aktualni 6 klasiści uczą się pod kontynuację nauki w gimnazjum (testy szóstoklasisty itp), więc nikt mi nie powie, że cudownie w minutę zostanie zmieniony program nauczania uwzględniając nowy tryb nauki. Bo to bullshit.

+1
Chloru
6 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 10:52

zobaczymy co wydarzy się w 2019 - na 3-4 miesiące przed wyborami będzie kumulacja w szkołach, bo do szkoły średniej pójdą dwa roczniki jednocześnie
może im się wkurwienie rodziców czkawką odbić właśnie wtedy
Kiedy wszystko idzie bardzo dobrze, włóż sobie kamień do buta, żeby coś ciebie wytrącało z poczucia komfortu
busik
6 gwiazdek

Auto: TriBeca powered by Jako i Japońska 6tka powered by NuLa

Post 10 sty 2017, o 10:56

busik napisał(a):zobaczymy co wydarzy się w 2019 - na 3-4 miesiące przed wyborami będzie kumulacja w szkołach, bo do szkoły średniej pójdą dwa roczniki jednocześnie
może im się wkurwienie rodziców czkawką odbić właśnie wtedy

Zwalą winę na samorządy.Przecież oni policzyli ,dali odpowiednie środki,tylko tępota samorządowców jest winna bałaganowi.
bojar
5 gwiazdek

Auto: forester 2,5XT,Q7

Post 10 sty 2017, o 11:03

Punkt widzenia zależy wiadomo od czego. Z perspektywy głębokiej prowincji to akurat uważam za korzystniejszy układ 8+4, z tego chociażby powodu że istnieje szansa, że zdolny dzieciak trafi o rok prędzej jednak do lepiej sprofilowaneej grupy niż obecnie. W tej chwili na większych wsiach są gimnazja które zbierają wszystko do jednego wora (z mniejszch wsi, siół) i potem masz klasy niesprofilowane, w którym de facto zdolniejsza młodzież się niestety marnuje bo nauczyciele muszą równać do średniej - w odróżnieniu od ich rówieśników z dużych miast którzy mogą sobie wybierać "lepsze" gimnazja. Z liceami już jest lepiej o ile oczywiście dyrekcja nie idzie w ilość ale to jest inny problem.
pozdrawiam
Grzegorz
Grzegorz
5 gwiazdek

Auto: Peżot, Impreza MY06

Post 10 sty 2017, o 11:13

Grzegorz napisał(a):uważam za korzystniejszy układ 8+4

Ja też tak uważam, tylko zastanawiam się czy wpływu na moje uważanie nie ma to, że sam szedłem takim trybem...

Reformy można robić (nawet należy), tylko niech to ma sens i niech będzie przygotowane z wyprzedzeniem. Dowiadywanie się o tym, że się jednak nie pójdzie do wybranej szkoły na 5 miesięcy przed, jest po prostu nieuczciwe w stosunku do dzieciaków z 6 klas i ich rodziców.
Fido__
Fido__
6 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 11:48

Chloru, czy naprawdę uważasz, szanując Twoje zdanie że jest ona dobra. że w obecnej sytuacji polskiemu szkolnictwu potrzebna jest taka właśnie reforma ?
Gra pod publikę po trupach, żeby tylko się wywiązać z irracjonalnych zobowiązań. Po co niszczyć to co funkcjonowało dobrze?

Po tej reformie bardzo łatwo będzie sprawdzić, podsumować i porównać, ile dzieci łącznie po 8 klasach zdecyduje się na liceum w porównaniu do ilości dzieci uczących się w 6+3+3. Jestem pewien ,że ta liczba zmaleje.W związku z tym mniej dzieci dostanie szansę dalszego rozwoju(np. jakiś procent nie pójdzie na studia) umysłowego a co za tym idzie społecznego. I warto potem spojrzeć na to globalnie.

Kiedyś był pomysł 10-latki rodem z ZSRR.Akurat coś o tym wiem ,bo jako rocznik 68 byłem w tzw. klasie eksperymentalnej (było kilka w Polsce, lata70-80te), czyli pomysł jak najdłuższego siedzenia w jednej szkole szedł jeszcze dalej.Na szczęście pomysł i kksperyment się nie udał.Na szczęście były rzeczy ważniejsze.

Chloru, a jak widzisz połączenie w jednym budynku szkolnym gołowąsów z 8 klasy uganiającymi się za spódniczkami- dzieci w najtrudniejszym wieku w połączeniu z 6 letnimi dzieciaczkami z 1 klasy? Zaiste świetny pomysł. Kapitalna integracja i koedukacja.
stach22
6 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 12:35

stach22 napisał(a):Chloru, czy naprawdę uważasz, szanując Twoje zdanie że jest ona dobra. że w obecnej sytuacji polskiemu szkolnictwu potrzebna jest taka właśnie reforma ?

Ja nigdzie nie napisałem, że ona jest dobra. Zwróciłem uwagę na jeden z jej aspektów nazywany złym. Nie podoba mi się forma i brak koordynacji przy jej wprowadzeniu.

stach22 napisał(a):Chloru, a jak widzisz połączenie w jednym budynku szkolnym gołowąsów z 8 klasy uganiającymi się za spódniczkami- dzieci w najtrudniejszym wieku w połączeniu z 6 letnimi dzieciaczkami z 1 klasy? Zaiste świetny pomysł. Kapitalna integracja i koedukacja.

Przeżyłem to i jakoś nie mam z tego powodu traumy.
Chloru
6 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 12:47

stach22 napisał(a):Chloru, a jak widzisz połączenie w jednym budynku szkolnym gołowąsów z 8 klasy uganiającymi się za spódniczkami- dzieci w najtrudniejszym wieku w połączeniu z 6 letnimi dzieciaczkami z 1 klasy? Zaiste świetny pomysł. Kapitalna integracja i koedukacja.

Przeżyłem to i jakoś nie mam z tego powodu traumy.[/quote]

Ale uważasz to za dobre i naturalne? czy nie lepiej oddzielić dzieci 6--12 i 13-16?
Traumy może nie miałeś, bo człowiek nie świnia i przyzwyczai się do wszystkiego, ale czy zawsze warto?
Zresztą to nie jest jedyny argument przeciw.

Tak po prawdzie to jest mi obojętne na czym przejedzie się "dobra zmniana". Jeśli ma to być reforma szkolnictwa to jestem gotów ponieść ten koszt. Szczególnie ,że on nie obejmie dzięki Bogu moich najbliższych ;-)
stach22
6 gwiazdek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne