Droga jego mać, czyli polski labirynt przez mękę

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Post 3 lut 2008, o 21:44

damaz, wygląda to dziwacznie, ale teraz przynajmniej można legalnie zjechać z ronda z większej ilości pasów niż jeden skrajnie prawy. Wymyślone nawet nieźle, ale przy wyobraźni warszawskich kierowców może być kosmos :roll:



Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Post 3 lut 2008, o 21:48

barbie,

Juz jest kosmos - jechalem jakis czas temu. Jeszcze nie dzialala sygnalizacja na rondzie. Oczywiscie pojechałem zgodnie z pasami czyli tak, zeby przy przejezdzaniu po tym bialym nikomu nie zajechac. Zjezdzałem w Okopowa z srodkowego pasa. Złotówa na prawym nie omieszkala mnie obtrabic.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Post 3 lut 2008, o 21:57

Dzisiaj światła też jeszcze nie działały.
To, co się dzieje na tym rondzie od powstania Arkadii przechodzi ludzkie pojęcie. Jakoś rozwiązać to trzeba było i uważam że pomysł nie jest wcale zły. To, o czym piszesz wynika z powszechnego zjawiska: jazdy na pamięć. Nie bardzo wyobrażam sobie ustawienie ruchu w tym miejscu tak, by nie kolidowało z przyzwyczajeniami tych co "25 lat tak tu skręcam". Trochę się potłuką, a za rok wszyscy już będą wiedzieć jak tam jeździć po nowemu. Nie ma innej metody.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Post 3 lut 2008, o 22:01

Nie narzekajcie w tej warszawce na korki i utrudnienia... :lol:
Przejedźcie się na ring Monachium. W minioną sobotę permanentny stau na odcinku 70km
W kierunku południowym....off korse :mrgreen:
Acha koło Wenecji tak 17km
Dla ciężarówek na szczęście.... :roll:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Post 3 lut 2008, o 22:03

barbie pisze:Nie ma innej metody.
Tylko wyobraz sobie, ze Ci jezdzacy na pamiec przerysuja Twoje subarbie... Przez rok zero zakupów w Arkadii ? :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Post 3 lut 2008, o 22:09

Obwodnica krakowska: remont nawierzchni + korek-gigant + OPŁATA za autostradę!!!! Tak było jeszcze w listopadzie. Z damaziem utknęliśmy na dwie godziny murem. Ciekawe czy się zmieniło?
damazie chodzą parami

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 3 lut 2008, o 22:14

Ciekawy jestem dlaczego "miasto" nie przewidziało tego podczas wydawania pozwolenia na budowę. Jak moja firma chciała postawić swoją siedzibę przy trasie gdańskiej to pierwszy pomysł burmistrza Łomianek to było pokrycie kosztów skrzyżowania z drogą krajową - bagatela ok. 4,5 mln.
Nie bardzo rozumiem pomysł ze światłami na tym rondzie. Wydaje mi się, że kładki albo tunele z windami dla niepełnosprawnych lepiej by zdały egzamin. Wtedy zarówno piesi jak i samochody mogłyby poruszać się bez przerw.
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Post 3 lut 2008, o 22:21

W kwestii obwodnic i korków. Mój Syn wyjechal wczoraj z Białki o 10-ej rano. Okolo 400 km zajęło mu 8h
Ja zdążyłem zrobić 1050 z Włoch w 11,5h W tym 370 km normalnymi drogami; w tym 200 austriackimi z kontrolą w Lienzu wlącznie o 7 rano. Reszta autobanhy. Nie więcej, niż 140-150 km/h
No coments.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Post 3 lut 2008, o 22:24

Chloru pisze:Tylko wyobraz sobie, ze Ci jezdzacy na pamiec przerysuja Twoje subarbie...
Taki lajf no. W takich miejscach trzeba mieć oczy dookoła głowy i przewidywać, że ten z prawego może pojechać prosto. Ból i smuteczek, ale to się może zdarzyć na każdej krzyżówce.
Chloru pisze:Przez rok zero zakupów w Arkadii ? :mrgreen:
A to niewielki problem, bo z domu mam jakiś kilometr do Galerii Mokotów, więc mi się Arkadia rzadko przydaje ;-)
mały 5150 pisze:Nie bardzo rozumiem pomysł ze światłami na tym rondzie. Wydaje mi się, że kładki albo tunele z windami dla niepełnosprawnych lepiej by zdały egzamin. Wtedy zarówno piesi jak i samochody mogłyby poruszać się bez przerw.
To akurat bardzo proste. Przemalowanie pasów i postawienie świateł jest dużo tańsze od postawienia kładek z windami.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 3 lut 2008, o 22:26

FUX pisze:Nie narzekajcie w tej warszawce na korki i utrudnienia... :lol:
Przejedźcie się na ring Monachium. W minioną sobotę permanentny stau na odcinku 70km
W kierunku południowym....off korse :mrgreen:

czyli od Monachium do Garmisch mniej - więcej :evilgrin:

jak CAŁE miasto wyjeżdża o jednej porze na weekend w jedne góry to co się dziwić...

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Post 3 lut 2008, o 22:33

damaz pisze:
FUX pisze:Nie narzekajcie w tej warszawce na korki i utrudnienia... :lol:
Przejedźcie się na ring Monachium. W minioną sobotę permanentny stau na odcinku 70km
W kierunku południowym....off korse :mrgreen:

czyli od Monachium do Garmisch mniej - więcej :evilgrin:

jak CAŁE miasto wyjeżdża o jednej porze na weekend w jedne góry to co się dziwić...
Najgorzej w kierunku Austrii na Salzburg. Masakra. Tydzień temu bylo ciut lepiej....

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 3 lut 2008, o 22:46

barbie pisze:To akurat bardzo proste. Przemalowanie pasów i postawienie świateł jest dużo tańsze od postawienia kładek z windami.
Masz rację barbie, szkoda tylko, że w wielu wypadkach opcja taniej wygrywa :-/ Sami dobrze wiemy, że mogliśmy sobie kupić po Pandzie 4 x 4 ;-)
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Post 3 lut 2008, o 22:52

damazia pisze:Obwodnica krakowska: remont nawierzchni + korek-gigant + OPŁATA za autostradę!!!! Tak było jeszcze w listopadzie. Z damaziem utknęliśmy na dwie godziny murem. Ciekawe czy się zmieniło?
Bez zmian, obwodnica od A4 do Zakopianki jest rozgrzeba nadal i cały czas jedzie się jednym pasem.

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Post 3 lut 2008, o 23:02

Masz rację barbie, szkoda tylko, że w wielu wypadkach opcja taniej wygrywa :-/
I opcja głupiej!
Lepiej zrobić taniej, niech się ludzie pozabijają. Na Babce będzie teraz wolna amerykanka!
Drogowcy mogliby czasem trochę pomyśleć... A podobno na polibudzie na transporcie mechanikę płynów wykładają :!:

[ Dodano: 2008-02-03, 22:21 ]
Przepraszam, sprostowanie: na transporcie nie wykładają mechaniki płynów. A może powinni? :evilgrin:
damazie chodzą parami

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 01:21

Chloru pisze:barbie,

Juz jest kosmos - jechalem jakis czas temu. Jeszcze nie dzialala sygnalizacja na rondzie. Oczywiscie pojechałem zgodnie z pasami czyli tak, zeby przy przejezdzaniu po tym bialym nikomu nie zajechac. Zjezdzałem w Okopowa z srodkowego pasa. Złotówa na prawym nie omieszkala mnie obtrabic.
Pasy rozchodzą się śrubowo do wyjazdów? Trzeba było trzymać się pasa i brać cepa na błotnik ;> Jakby dobrze strzelił, miałbyś drugą Hondę. :)

Mnie takie ronda nie robią różnicy, trzeba tylko ciutek istotę szarą rozruszać i jechać wg pasów.

r.

[ Dodano: 2008-02-04, 00:23 ]
Chloru pisze:Tylko wyobraz sobie, ze Ci jezdzacy na pamiec przerysuja Twoje subarbie... Przez rok zero zakupów w Arkadii ?
Może i sprawca nie będzie robił przez rok zakupów w Arkadii :)

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Post 4 lut 2008, o 09:00

ky pisze:Pasy rozchodzą się śrubowo do wyjazdów? Trzeba było trzymać się pasa i brać cepa na błotnik ;> Jakby dobrze strzelił, miałbyś drugą Hondę. :)
Trzymalem sie... to byla zlotowa z refleksem ;)
ky pisze:nie takie ronda nie robią różnicy, trzeba tylko ciutek istotę szarą rozruszać i jechać wg pasów.
Mi osobiscie tez nie. Tylko jak juz pisałem innym mogą robić.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 10:05

Jeśłi chodzi o drogi na Podbeskidziu to ja nie mam co narzekać, drogi mamy niezłe i bez dziur - dookoła Bielska, w centrum i na obrzeżach są 2-pasmówki + niezłe 2-pasmówki na Cieszyn (ekspresówka S-1) i Łodź (DK-1), wszelkie remonty i przebudowy idą szybko a plany na najbliższe lata powalają :shock: oczywiście dużo jest różnych planów w PL ale akurat u nas patrząc na ostatnie 10 lat (większość czasu rządzi niezależny prezydent) to jak coś planują to robią :lol:
Z lokalnych miejskich inwestycji kozacka będzie obwodnica wschodnia - pójdzie wiadukatami nad dzielnicami mieszkalnymi i działkowymi (Lipnik i Leszczyny) i połączy się z 2-pasmówką S-1 idącą do Cieszyna (ta z kolei odbija na północ Polski), ma też być połączenie z S-69 idącą ze Zwardonia i Żywca.
Ok. 1 km od mojego domu będzie duży węzęł (miałem gdzieś w domu duży plan rozbudowy - spróbuję go zeskanować i wkleić) łaczący 2-pasmówkę idącą przez centrum Bielska (Ulica Bystrzańska-Partyzantów-3Maja-Warszawska) z 2-pasmówką idącą krawędzią Bielska (ul. Żywiecka) + coś jeszcze (może dojazdówka do S-69). Generalnie najbliższe kilka lat staną w B-B pod znakiem gigantycznych (jak na południe Polski) inwestycji :-)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 4 lut 2008, o 11:04

Paweł_BB pisze:akurat u nas patrząc na ostatnie 10 lat (większość czasu rządzi niezależny prezydent) to jak coś planują to robią

no. to dokładnie odwrotnie niż u nas (wawa) :evil:
ostatnio byłem w Bielsku jakiś rok temu. rzeczywiście drogi bardzo ok.. tylko bez nawigacji to lepiej do miasta nie wjeżdżać :mrgreen:

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 12:00

damaz pisze:tylko bez nawigacji to lepiej do miasta nie wjeżdżać :mrgreen:
Heh, czyli jak w większości miast :)
Spoko, nie ma źle, jak już ze 2 razy przejedzie się przez B-B (np. jadąc z północy do Szczyrku lub Korbielowa) to nie da się zgubić bo DK-1 wchodzi do Bielska, dalej się nią przejeżdża przez całe miasto i dopiero końcem miasta się zwęża i tą samą drogą jedzie się do Szczyrku. Od strony Krakowa też wjeźdża się na 2-pasmówkę prowadzącą na południe (Żywiec/Korbielów/Zwardoń) lub jadąc na północ wjeżdża się na S-1. Oprócz tego jest jeszcze jedna 2-pasmówka (obwodnica dochodząca do S-1). 2-pasmówkami można dojechać na większosć dużych osiedli i do wszystkich hipermarketów, na większości skrzyżowań są wyraźne oznaczenia kierunkowe - naprawdę łatwo jest się połapać :)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 4 lut 2008, o 12:09

płapać może tak, ale dojechać do hotelu Papuga po zmierzchu raczej nie...
:evilgrin: :mrgreen: :mrgreen:

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 13:49

zgadzam się :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 12 mar 2008, o 23:13 przez Paweł_BB, łącznie zmieniany 1 raz.

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Droga jego mać, czyli polski labirynt przez mękę

Post 12 mar 2008, o 00:13

Dzisiaj zalała mnie krew. Nie jestem burakiem, więc próbowałem przepisowo przejechać rondo w centrum warszawy. Jechałem Jerozolimskimi i chciałem w lewo JPII. Przecież tam wszyscy (prawie) jeżdżą jak debile! O wpychających się z pasa do jazdy prosto nie wspomnę, bo to grozi paskiem. Ale dlaczego każdy wjeżdża na rondo jak musi się na nim zatrzymać? Z mojej obserwacji płynności ruchu wynika, że gdyby nie bezmyślne wpychanie się metr dalej, korków mogło by nie być. Może poza godzinami rzeczywistego szczytu, ale ja tam jechałem o 18:30!
Można by skopiować malowanie rond z Anglii, gdzie na każdym rondzie są wyznaczone pola gdzie nie można stawać (koperta z napisem "keep clear") i bezwzględnie egzekwować za pomocą monitoringu. Myślę, że nauka trwała by jakiś miesiąc. Wystarczyło by, że kilka tysięcy kierowców dostałoby mandat. Rozniosło by się po mieście i sprawa załatwiona. Tak się zastanawiam, czy nie można takiego zostania na skrzyżowaniu podciągnąć pod przejeżdżanie go na czerwonym świetle. :thumb:
Ale nasi kochani policjanci widać znają się tylko na radarach, fotoradarach, wideoradarach, głośnych wydechach i przyciemnionych szybach. A jak któryś jest trochę mądrzejszy, to pisze teksty do uwaga pirat :wall:



Jeszcze mądrzejszych nie ma......

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Droga jego mać, czyli polski labirynt przez mękę

Post 12 mar 2008, o 00:49

gwoli wyjaśnienia i ku pamięci naszym mundurowym:

1. w Wa-wie tak właśnie się jeździ i stąd właśnie są (sporo z nich) korki. ludność napływowa, rozumiesz
2. co najmniej połowa z samochodów biorących udział w ruchu w Wa-wie to samochody leasing/służbowe. no comments....
3. uwaga dot. panów TFUNKCJONARJUSZY jest jak najbardziej OK. i wpisuje się w całokształt. ja rozumiem, że żyć z czegoś trzeba, ale jeśli usprawiedliwieniem na niesprawiedliwość są pieniądze, to mam bardzo trywialną odpowiedź: zmień pracę. czy ktoś kazał, czy ktoś zmusza?

itp, itd... :oops: :wall:

gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Droga jego mać, czyli polski labirynt przez mękę

Post 12 mar 2008, o 01:39

damaz pisze:1. w Wa-wie tak właśnie się jeździ i stąd właśnie są (sporo z nich) korki. ludność napływowa, rozumiesz
No wlasnie. Przyjada z Damaziowa i korkuja.
damaz pisze:2. co najmniej połowa z samochodów biorących udział w ruchu w Wa-wie to samochody leasing/służbowe. no comments....
Niestety na to nie ma rady...
damaz pisze:3. uwaga dot. panów TFUNKCJONARJUSZY jest jak najbardziej OK. i wpisuje się w całokształt. ja rozumiem, że żyć z czegoś trzeba, ale jeśli usprawiedliwieniem na niesprawiedliwość są pieniądze,
Obawiam sie, ze to nie do konca jest tak, ze to Tfunkcjonariuszom tak bardzo zalezy na chowaniu sie w krzaczorach. Zdaje sie, ze maja durne limity i statystyki do spelnienia (wlasciciel Saby podobno chcial to zmienic - np. akcja "Krzak nie").


g.

ODPOWIEDZ