Droga jego mać, czyli polski labirynt przez mękę

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Droga jego mać, czyli polski labirynt przez mękę

Post 17 sty 2008, o 14:06

Żeby się pośmiać, ale i ku przestrodze (czego to ludzie nie wymyślą, a już ludzie odpowiedzialni w Polsce za organizację ruchu - w szczególności), proponuję wpisywać co ciekawsze absurdy drogowe.

Na dobry poczatek, moje wczorajsze przeżycie w miasteczku Wolbrom.
Przechodzi se przez nie całkiem ważna i ruchliwa ( :roll: :evilgrin: ) droga krajowa.

Nagle... żółta tablica: "ul. Jakaśtam zamknięta. Objazd".

Ok, jedziemy objazdem. Jedna strzałka, trzecia, krążymy przez jakieś osiedle, przedmieście, między chałupkami, drogą prawie gruntową... Skrzyżowanie między chałupkami. Trzy drogi, na oko każda tak samo polna.

I tablica "Koniec Objazdu".

Zgadłem... Po jakimś czasie, orientując się wedle słońca (sic! :mrgreen: ), znalazłem ciąg dalszy drogi krajowej. Ale patrząc na jakichś gości miotajacych się TIR-ami lub cienkocienkimi przy próbie zawrócenia na łące, nie każdy miał tyle fuksa...

PS. Jakby ktoś jechał tą trasą, to na "końcu objazdu" (patrząc od Miechowa i chcąc na Katowice) - pod kątem prostym w lewo. Dalej już na czuja.



Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 sty 2008, o 14:16

WiS,
Dalej już na czuja.
Czyli dokładnie, jak uprzednio :mrgreen:
Brak podpisu.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Post 17 sty 2008, o 14:33

Dalej "czuj" jest bardziej naturalny, tzn. odpowiedź "a" wygląda bardziej prawdopodobnie, niż "b" i ewentualnie "c" ;-)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 17 sty 2008, o 15:19

a mnie do łez rozczulają ograniczenia prędkości do 40.
ustawiane - według mnie - losowo.

przykład z moich okolic: most Grota Wa-wa. jest to coś 3 a nawet 4 pasmowego (w jedną stronę), kawałek obwodnicy (in spe), gdzie jest ograniczenie do 80. poza jednym końcem. na jednym końcu mostu Z NIENACKA jest ograniczenie do 40. żadnego 60 pomiędzy.

teraz jest tam remont więc ograniczenia są bardziej racjonalne, ale powyższe obowiązywało przez lata całe.

wisłostrada (za ww wspomnianym mostem) w stronę Łomianek. 3 lub 4 pasy w jedną stronę. nawierzchnia trochę zniszczona. przez dłuższy czas na dystansie ok. 2 km zakaz do 40. dlaczego? nie wie nikt.

kiedyś panowie z TOK FM robili podobną akcję (wyłapywania absurdów) i zadzwonili w sprawie takich ograniczeń do ZDM. odpowiedź: to są ograniczenia dostosowane do zachowania ZAŁADOWANYCH CIĘŻARÓWEK W CZASIE OPADÓW DESZCZU. dziennikarze sprowadzili wiceministra transp. i pytają czy nie można by ustawić (jak w innych krajach) kilku znaków. dla osobowych osobno, dla ciężarowych osobno, dla sucho, dla mokro itp... + parę dużo poważniejszych problemów (krzaki zasłaniające znaki/światła itp)
pan minister przytaknął, poparł i .... powiedział, że nic nie może zrobić. bo za drogi odpowiadają gminy (oprócz krajowych, o ile pamiętam)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2008, o 15:41 przez damaz, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Post 17 sty 2008, o 15:31

Absurd jest taki, że jak pojeżdżam do bramy wjazdowej do domku mojego po pracy, wysiadam z autka i otwieram bramę to muszę się zmagać z kałużami i błotem i to po omacku trochę co powoduje upapranie obuwia. Już nie powiem jak płot wygląda poza tym że wygląda jak droga.
Absurd jest taki, że mówiłem podczas montażu owej bramy, że po co mi pilot, nie będę kawiorował, sam sobie ręką otwierał będę, nie będzie mnie jakaś elekotrnika uzależniać. To był błąd.
Podobno gmina ma coś zrobić z tym bagnem zwanym ulicą Polną i to w tym roku. Podobno.

Dlatego poniekąd wybrałem Forestera, a może mi się tylko tak wydaje.

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 sty 2008, o 15:50

damaz pisze:przykład z moich okolic: most Grota Wa-wa. jest to coś 3 a nawet 4 pasmowego (w jedną stronę), kawałek obwodnicy (in spe), gdzie jest ograniczenie do 80. poza jednym końcem. na jednym końcu mostu Z NIENACKA jest ograniczenie do 40. żadnego 60 pomiędzy.
Muszę przyznać, że ta 40tka ma nawet sens. Kiedyś sobie pofolgowałem i pojechałem tam normalnie i prawie zaparkowałem w stojących na wszystkich pasach samochodach, które widać w ostatniej chwili. Moim zdaniem, tam powinno być jakieś dynamiczne ograniczenie. Takie wyświetlane nad drogą w miarę potrzeby.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 17 sty 2008, o 16:27

teraz jest tam remont, więc nawet bez tego ograniczenia się nie jedzie.
natomiast przed remontem ta 40 pojawiała się bez żadnych dodatkowych znaków ostrzeżeń itp. znikąd.

misioo
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gdynia
Auto: SuBEARu
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 sty 2008, o 16:29

Absurd z maja tego roku - droga gdzieś na wschodnim krańcu Mazur, świeżo po remoncie - nowiutki asfalt, tylko przez jakieś 200 metrów jeden pas wylany ciut wyżej niż ten w przeciwną stronę. Płasko, dookoła głównie pola, doskonała widoczność, brak bliskich zabudowań, brak zakrętów, brak jakichkolwiek pozostałości robót drogowych.

Ograniczenie do 40 i zakaz wyprzedzania :shock: :roll: .

Przez jakieś pięć kilometrów nie było żadnych skrzyżowań z innymi drogami, więc zakaz obowiązuje na całym tym dystansie.

Ponieważ ruch był szczątkowy to było jakieś x4 (vectra "w dizlu") :-D

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 sty 2008, o 16:30

Fakt. Pojawiała się w taki sposób, że nie można było jej traktować poważnie.

vero
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 sty 2008, o 22:10

nieco absurdalny wg mnie jest fakt, że moja codzienna "droga przez mękę" (czyt. do i z roboty)jest dwukrotnie dłuższa przy użyciu samochodu niż przy użyciu 2 środków lokomocji + moich własnych nóg...
nie żebym narzekała! 2 x 40 minut dziennie mam czas na oddanie się jakiejś ciekawej lekturze ;-)
ale tak całkiem normalne to to nie jest

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Post 17 sty 2008, o 22:40

WiS pisze:nie każdy miał tyle fuksa
Ktoś mnie wzywal?
:mrgreen:
Dolce far niente ;-)

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 18 sty 2008, o 00:12

damaz pisze: wisłostrada (za ww wspomnianym mostem) w stronę Łomianek. 3 lub 4 pasy w jedną stronę. nawierzchnia trochę zniszczona. przez dłuższy czas na dystansie ok. 2 km zakaz do 40. dlaczego? nie wie nikt.
damaz rozumiem, że mówisz o remontowanych estakadach na Wisłostradzie - rzeczywiście to ograniczenie tam do 40 to jakiś obłęd.
Codziennie tamtędy jeżdżę, a w czerwcu to mnie ta 40-ka kosztowała 500 złotych i 10 pkt. bo jechałem z zawrotną prędkością 89 km/h :evilgrin:
Teraz to mnie najbardziej martwi, że Skanska jakoś od nowego roku prawie nic nie robi. Wcześniej codziennie widziałem tam
masę robotników i coś się działo, a teraz dupsko :-(
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Post 18 sty 2008, o 00:47

damaz pisze:przykład z moich okolic: most Grota Wa-wa. jest to coś 3 a nawet 4 pasmowego (w jedną stronę), kawałek obwodnicy (in spe), gdzie jest ograniczenie do 80. poza jednym końcem. na jednym końcu mostu Z NIENACKA jest ograniczenie do 40. żadnego 60 pomiędzy.
Tam akurat to to ograniczenie nie jest całkiem bez sensu. Proponuję przypomnieć sobie to: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34887,3666950.html
Most jest w tragicznym stanie, ruch ogromny, a wyobraźnia często przeraźliwie mała.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 18 sty 2008, o 03:39

barbie, second that jak mówią hamburgerożercy, ale pomimo wszystko to skandal, że ten wiadukt jest remontowany 10 lat i nic się tam nie dzieje :evil:

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 18 sty 2008, o 20:09

Filip, barbie
się to ja się może powtórzę, tylko wyraźniej:
ograniczenie w tym miejscu ma (miało sens), ale:

1. do 60 a nie do 40
2. ograniczenia z 40 do 80 w całym cywilizowanym świecie wprowadza się stopniowo, czyli z 60 pomiędzy.

wypadki na tym moście zdarzają się dość często i wcale nie w okolicy prawego brzegu (to tam właśnie te nieszczęsne 40 się znajdowało) tylko wcześniej. na samym moście, w okolicach gdzie towarzystwo zap.. od Powązek 140+ radośnie zjeżdża na Tarchomin (z lewej na prawą przez 3 pasy ruchu) i miesza się z tymi, którzy właśnie na most wjechali i jadą na Brudno.
a temu gościowi co rozjechał przystanek ograniczenie do 40 ani nie przeszkodziło ani nie pomogło... :-(

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 18 sty 2008, o 21:34

damaz pisze:Brudno.
To jakaś nowe osiedle :-P
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Post 19 sty 2008, o 11:52

hogi pisze:
damaz pisze:Brudno.
To jakaś nowe osiedle :-P
Jakbyś nie napisał tego posta to nie byłbyś sobą. Duch średniobystrego ORMOwca przez ciebie przemawia.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Post 19 sty 2008, o 19:30

barbie pisze:Tam akurat to to ograniczenie nie jest całkiem bez sensu. Proponuję przypomnieć sobie to: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34887,3666950.html
Most jest w tragicznym stanie, ruch ogromny, a wyobraźnia często przeraźliwie mała.
Moim zdaniem to ograniczenie jest zupełnie bez sensu. Ni stąd ni zowąd wpadamy na znak ograniczenia do 40. Może właśnie dlatego kolesia poniosło, bo jedni tam gwałtownie hamują, a inni, bywalcy, jadą jak jechali. Mnie się tam czasem zdarza jeździć i szansa na to, żeby wpaść w ten przystanek, to prawie jak trafić w totka.

BTW. Moją uwagę zwróciła jedna rzecz. W artykule piszą, że rodziny chcą się domagać odszkodowania od sprawcy. Czy ubezpieczenie OC nie pokrywa takich żądań?

osa551
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łomianki
Auto: Scooby Doo 2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 sty 2008, o 19:47

damaz pisze:wisłostrada (za ww wspomnianym mostem) w stronę Łomianek. 3 lub 4 pasy w jedną stronę. nawierzchnia trochę zniszczona. przez dłuższy czas na dystansie ok. 2 km zakaz do 40. dlaczego? nie wie nikt.
To ma wyhamowywać amatorów szybkiej jazdy przed zwężeniem z powodu remontu estakad. Ja akurat jeżdżę tamtędy codziennie i zwalniam do 80, przy 40 mam szanse, że ktoś mi wjedzie w bagażnik. Mały 5150 miał kiedyś jednak pecha i własnie tam zarobił punkty.

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 19 sty 2008, o 20:29

Konto usunięte pisze:Czy ubezpieczenie OC nie pokrywa takich żądań?
OC i NW.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Post 19 sty 2008, o 21:15

hogi pisze:
Konto usunięte pisze:Czy ubezpieczenie OC nie pokrywa takich żądań?
OC i NW.
OC do wysokości sumy gwarancyjnej:
- na mieniu 300k EUR
- na osobie 1,5mio EUR

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 19 sty 2008, o 21:47

Czyli ja w swoim przypadku, za uszczerbek na zdrowiu mam się starać o odszkodowanie z OC sprawcy i z NW?
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 20 sty 2008, o 16:18

hogi pisze:
damaz pisze:Brudno.
To jakaś nowe osiedle :-P
:oops:

na usprawiedliwienie napiszę, że jestem dyswszystko i moja ortografia jest legendarna w pewnych kręgach. :evilgrin: :evilgrin:

gimof
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: Nienajgorsza asterka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 31 sty 2008, o 15:20

Ulica pod poznaniem, w kierunku Murowanej Gośliny, raczej lokalna, zero domów, las oddalony od ulicy o pare metrów, i co 40 :-|

Postawiono go w chwili gdy pijany kierowca w porze deszczowej wleciał w przystanek z ludźmi, jeszcze nie słyszałem by 40 spowalniały spitusów.




Kolejnym szczytem bezmózgowia jest robienie dwupasmowego ronda (bez świateł) i nie określenia z którego pasa gdzie się jedzie :-?
"...Z dużymi rozmiarami kół jest jak z condomami w rozmiarze XL- Krótka chwila dobrej autoprezentacji nie jest warta późniejszych kłopotów."-Krzysztof Hołowczyc

Dłubię to, dłubię tam to. :)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 3 lut 2008, o 21:39

właśnie przejeżdżałem przez rondo Babka. to, że robią tam światła jest ok. ALE CO ONI ZA SZLACZKI WYMALOWALI NA JEZDNI :shock: :?:

ODPOWIEDZ