Coś niedobrego

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Coś niedobrego

Post 31 maja 2019, o 13:49

busik pisze:
31 maja 2019, o 12:37
poza jedną latarnią na dachu
To jest przepisowe oświetlenie łodzi motorowej na śródlądziu. Dlatego jest na patyku na środku żeby była widoczna, oprócz tego ten większy nie pływał od wczoraj chyba.
Przytopił małego między podporami mostu, to miejsce szczególnie niebezpieczne.
Zresztą przepisy mówią że pierwszeństwo ma ten przed tobą i nie wolno wyprzedzać.

Wg mnie balowali i tyle. Kapitan Ukrainiec.

Obrazek


"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Coś niedobrego

Post 31 maja 2019, o 14:03

busik pisze:
31 maja 2019, o 12:37
płynąłem takim statkiem wieczorem po Dunaju w Budapeszcie kilka lat temu - wierz mi, że na rzece kufno widać, jest tak ciemno, choć mosty i budynki na brzegach są świetnie oświetlone
te łodzie częściej poruszają się na bazie bardzo dokładnego GPSu i radarów przez co powinny widzieć inne okręty na wodzie - tu jednak zawiódł człowiek
poza tym, ten duży statek jest dosyć długi (siedząc w sterówce niewiele widzisz przed dziobem), a ten przed nim (patrząc od tyłu) poza jedną latarnią na dachu nie miał w ogóle oświetlenia...
Te łodzie mają wystarczające wyposażenie żeby widzieć inne, do tego każda jest oświetlona w bardzo specyficzny sposób, pozwalający ocenić jakiego typu statek płynie, jakiej wielkości i jakim kursem. Kapitan najzwyczajniej dał dupy nie obserwując otoczenia. I to że kapitan nie widział ze sterówki nie jest żadnym wytłumaczeniem, bo wtedy ma obowiązek wysłać człowieka do obserwacji.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Coś niedobrego

Post 31 maja 2019, o 14:08

paku pisze:
31 maja 2019, o 13:49
busik pisze:
31 maja 2019, o 12:37
poza jedną latarnią na dachu
To jest przepisowe oświetlenie łodzi motorowej na śródlądziu. Dlatego jest na patyku na środku żeby była widoczna, oprócz tego ten większy nie pływał od wczoraj chyba.
Przytopił małego między podporami mostu, to miejsce szczególnie niebezpieczne.
Zresztą przepisy mówią że pierwszeństwo ma ten przed tobą i nie wolno wyprzedzać.

Wg mnie balowali i tyle. Kapitan Ukrainiec.

Obrazek
Jedno światło 360 stopni może nosić statek do 7m długości. Ten jest większy i nawet na filmie widać burtowe czerwone pokazujące prawą burtę.

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Coś niedobrego

Post 31 maja 2019, o 14:24

Obrazek
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Coś niedobrego

Post 31 maja 2019, o 14:28

skwaro pisze:
31 maja 2019, o 14:03
wysłać człowieka do obserwacji
W dzisiejszych czasach mają kamery, ale ewidentnie gość był zajęty czymś innym.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Coś niedobrego

Post 9 cze 2019, o 14:26

"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Coś niedobrego

Post 9 cze 2019, o 14:49

Dramat.
Dolce far niente ;-)

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Coś niedobrego

Post 10 cze 2019, o 12:06

w tym miejscu tworzą się korki w każdy weekend i w wakacje.
podejrzewam że wbił się w taki korek. :-(
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Coś niedobrego

Post 11 cze 2019, o 11:19

Ktoś nielegalnie nurkował na wraku i do tego jeszcze tam zginął, a koledzy zwiali i nie zawiadomili nikogo ... ktoś posiedzi.

https://fakty.interia.pl/pomorskie/news ... Id,3038806

Zresztą poczytajcie historię Gustloffa ... tragedia sama w sobie.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Coś niedobrego

Post 3 lip 2019, o 12:20

Zmarł Lee Iacocca, ojciec chrzestny Forda mustanga i Chryslera/dodga caravana.
Polecam autobiografię, czyta się jak bajkę.
Po niej chyba zapałałem awersją do forda. Bardziej rodziny, niż samochodów.

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Coś niedobrego

Post 4 lip 2019, o 22:08

Biografia super, np o jajku na kokpit. Niby poradnik jak zarobić.
Pamietajmy o Wołyniu.

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Coś niedobrego

Post 9 lip 2019, o 06:52

W biały dzień, zanim zdążyliśmy dobiec już było po wszystkim. Piękny jeleń, niestety wilków jest coraz więcej i są coraz bardziej zuchwałe ;-(
Załączniki
wolf.jpg

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Coś niedobrego

Post 9 lip 2019, o 07:48

Ale np moja żoneczka szczęśliwa że wilki wróciły. Dla mnie to rybka, tyle ginie na drogach jeleni , saren, dzików że te parę dla wilków to pestka. Piękne zwierzę. Lepiej niech on zabija i je niż strzelają myśliwi.
Pamietajmy o Wołyniu.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Coś niedobrego

Post 9 lip 2019, o 09:12

Jak ginęły na drogach, to w lesie "trochę" jeleni miałem. Jesienne stada łań po kilkadziesiąt sztuk. Przyszły wilki, wygnały dziki w stronę ludzi, zeżarły z 80% stanu płowej i... przeniosły się do sąsiada. Pójdzie im szybko. Do mnie weszła para, po kilku latach wyszło 8. Teraz tylko przechodzą, sprawdzają, czy coś nie zostało.
Problemy bieszczadzkie, straty w inwentarzu i psach zaczynają się i na Pomorzu.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (10 lip 2019, o 18:18)

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Coś niedobrego

Post 9 lip 2019, o 09:27

stefanekmac pisze:
9 lip 2019, o 07:48
Ale np moja żoneczka szczęśliwa że wilki wróciły. Dla mnie to rybka, tyle ginie na drogach jeleni , saren, dzików że te parę dla wilków to pestka. Piękne zwierzę. Lepiej niech on zabija i je niż strzelają myśliwi.
Gorzej jak zaczną wilcy zaczną zjadać rolnikom stada zwierząt gospodarskich, wtedy już nie będzie rybka. :-|

Ciekawe czy wtedy będą to zaplute kundle zza granicy, czy jednak nasze wilki krajowe. :whistle:
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Coś niedobrego

Post 9 lip 2019, o 11:03

Rasista :lol:
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Coś niedobrego

Post 9 lip 2019, o 11:31

Gump pisze:
9 lip 2019, o 06:52
W biały dzień, zanim zdążyliśmy dobiec już było po wszystkim. Piękny jeleń, niestety wilków jest coraz więcej i są coraz bardziej zuchwałe ;-(
Mam pytanie, bez żadnej prowokacji, z czystej ciekawości:
Po co dobiegaliście? :?
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Coś niedobrego

Post 9 lip 2019, o 11:40

Ostatnio np krowy w oborach stoją , paszę im dowożą, owiec to na lekarstwo, np psów tłustych sporo. W okolicy od lat psy zagryzły i zagoniły na śmierć wiele saren.Wilki są jakieś 30km w okolicach Spały i nas zalewem Sulejowskim. Zajęcy nie ma, sporo bażantów z hodowli,daniele, kuropatw nie ma. Dzików trochę a było dużo.
Pamietajmy o Wołyniu.

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Coś niedobrego

Post 9 lip 2019, o 15:28

Bilex pisze:
9 lip 2019, o 11:31
Mam pytanie, bez żadnej prowokacji, z czystej ciekawości:
Po co dobiegaliście?
Chcieliśmy sprawdzić co się dzieje, wilki udusiły jelenia w wodzie trzydzieści metrów od drogi, akurat tam mieliśmy robotę, więc jak usłyszeliśmy że coś się dzieje to rura nad rzekę.
Jak dobiegliśmy to jeleń jeszcze żył, a jeden z wilków dusił ofiarę, myśleliśmy, że jest szansa na uratowanie byka z opresji. Niestety nawet gdyby żył to nie miał szans na ucieczkę, miał przegryzione ścięgna.
Tyle w temacie.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (10 lip 2019, o 18:29)
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Coś niedobrego

Post 9 lip 2019, o 16:03

Zarówno jeleń jak i wilk są odwiecznymi elementami przyrody. To raczej obecny człowiek jest obcy w takiej sytuacji.
Pytanie czy go zjadły? Jeśli je przestraszyliście to będą musiały zabić następnego....
Przyrodę najlepiej zostawić samej sobie, ma miliony lat i daje radę.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
leon (9 lip 2019, o 17:44)
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Coś niedobrego

Post 10 lip 2019, o 18:27

dzixd pisze:
9 lip 2019, o 09:27
Gorzej jak zaczną wilcy zaczną zjadać rolnikom stada zwierząt gospodarskich, wtedy już nie będzie rybka.
U nas w Sudetach już zjadają. A odszkodowanie praktycznie nie istnieje.

Znajomemu rolnikowi u którego zjadły 2 cielaki to, za cielaka mięsnego RDOŚ zaproponował: 7złx50kg, a do tego trzeba było złożyć kilkanaście papierków. To powiedział im, żeby: [tu pominę niecenzuralne słowa], więc odszkodowania nie dostał.

A w statystykach podają, że wilk nie jest problemem, bo kwotowo bardzo mało jest wypłacanych odszkodowań...
Jest ryzyko, musi być wybór.

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Coś niedobrego

Post 10 lip 2019, o 19:34

ptk22 pisze:
10 lip 2019, o 18:27

Znajomemu rolnikowi u którego zjadły 2 cielaki to, za cielaka mięsnego RDOŚ zaproponował: 7złx50kg, a do tego trzeba było złożyć kilkanaście papierków. To powiedział im, żeby: [tu pominę niecenzuralne słowa], więc odszkodowania nie dostał.
Bo rzecz polega na tym, że nie to co proponują, a to co ty chcesz i jak to załatwisz.
Mnie za poważne szkody wyrządzone przez sarny zaproponowano śmieszną kwotę. Nie zgodziłem się. Na oficjalne oszacowanie szkód zaprosiłem przedstawiciela izb rolniczych, faceta od ochrony środowiska z gminy i parę paragrafów przygotowanych przez prawnika. Panowie myśliwi przyjechali, oszacowaliśmy zniszczenia, wysłuchali moich racji i po dwóch dniach zaproponowali zupełnie przyzwoite odszkodowanie. W gratisie dostałem elektrycznego pastucha na cały areał.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Coś niedobrego

Post 10 lip 2019, o 19:56

bojar pisze:
10 lip 2019, o 19:34
Bo rzecz polega na tym, że nie to co proponują, a to co ty chcesz i jak to załatwisz.
Masz rację, ale z kołem trochę łatwiej negocjować niż z RDOŚ. A za wilki szkodę szacuje niestety RDOŚ i wymagają całkiem pokaźnego pliku dokumentów od poszkodowanego, dodatkowo udowodnienia, że szkody zostały wyrządzone przez wilki a nie np. przez zdziczałe psy. Na koniec wypłacają tyle ile statystycznie kosztuje kilogram zabitego zwierzęcia razy szacowana masa w chwili zabicia. Dla dorosłej sztuki to jest OK, ale dla cielaka wychodzi absurd.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Coś niedobrego

Post 11 lip 2019, o 07:02

paku pisze:
9 lip 2019, o 16:03
Pytanie czy go zjadły? Jeśli je przestraszyliście to będą musiały zabić następnego....
Przyrodę najlepiej zostawić samej sobie, ma miliony lat i daje radę.
Oczywiście wilki zjadły upolowanego jelenia. Masz rację przyrodę można zostawić samą sobie, tylko, że nie istnieje już coś takiego, ponieważ człowiek mocno ingeruje w świat zwierząt.
Słowacy tłuką wilki niemiłosiernie, więc siłą rzeczy wszystkie spieprzają do nas, jest ich dwa razy więcej niż kilkanaście lat temu. Nie eliminują już tylko chorych i starych sztuk, ale jak widać również młode dorodne byki.
Ukraińcy natomiast lubują się w polowaniach na wszystko co się rusza, nie wyłączając żubrów i niedźwiedzi. Odszkodowania to pic na wodę fotomontaż.
Garść informacji: http://www.bieszczadzka24.pl/aktualnosc ... armie/4784
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (11 lip 2019, o 07:32)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Coś niedobrego

Post 20 lip 2019, o 17:24

Znaleziono Dzieciaka. Słaboooo.....
Kurwa! :wall:
Dolce far niente ;-)

ODPOWIEDZ