Gospodarni mają więcej

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 20 lut 2012, o 01:03

danikl pisze: Niedawno miałem kontrplę z ZUS-u.Pan najpierw zadzwonił ,żeby się umówić w pasującym terminie powiedział co mam dokładnie przygotować . Po kontroli zadzwonił ,że potrzebuje jeszcze jakiś dokumentów i żebym podrzucił do Zus-u w ciągu tygodnia. To się działo naprawdę
A ja się bujam z wyjaśnianiem po raz enty wpłat do ZUS za rok 2001, 2003 i 2006. Mam pieczątki o przyjęciu i poprawności dokumentów, mam zaświadczenia o niezaleganiu i co? raz na 3 lata przychodzi wciąż i wciąż, i wciąż... pytanie o wyjaśnienie tych samych wpłat za rok 2001, 2003, 2006... bo nie wiedzą jak je zaksięgować...
Ostatnio wygrałam przetarg na roczne zlecenie dla pewnej instytucji. I było wszystko pięknie do czasu, kiedy trzeba było podpisać umowę. Się okazało, że nowo powstała Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej nie zawiera żadnych danych dotyczących spółki cywilnej, w ramach której działam od prawie 15 lat (!!!). Bo nie wpisali. A wszystko jest w papierach od lat czarno na białym. O mały włos nie doszłoby do anulowania umowy - na szczęście prawnicy w firmie mieli łeb na karku i sprawdzili moje dane na stronie ministerstwa gospodarki. Pomijając fakt, że mało nie doprowadziło to do niepodpisania umowy, to najadłam się wstydu... "Przecież nie ma NIP-u spółki w pani rejestrze, jest tylko NIP prywatny"? Jakbym jakiegoś nielegala prowadziła...
Kto za to k.... odpowiada? I znowu trzeba iść i awanturować się z urzędolami, co zamykają biurko o 17-ej i mają w de... i wszystko wyjaśniać...

again

and again

and again....

Jedno okienko? Ja pie....olę...


Mogę jeszcze tak posypać z rękawa tych opowieści... :whistle:
I z życia wzięte!
Ostatnio zmieniony 20 lut 2012, o 01:18 przez damazia, łącznie zmieniany 1 raz.


damazie chodzą parami

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 158 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 20 lut 2012, o 01:13

damazia pisze: Mogę jeszcze tak posypać z rękawa tych opowieści... :whistle:
I z życia wzięte!
Wierzę ;-) .
Chodziło mi o to ,że i u nas można normalnie tylko to jest kwestia zmiany mentalności w podejściu do ludzi ,a nie tylko zasłaniania swojego olewactwa i tumiwisizmu przepisami i procedurami. Jeśli chodzi o mój oddział ZUS-u to faktycznie zauważyłem poprawę .Tylko tyle i aż tyle

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gospodarni mają więcej

Post 20 lut 2012, o 01:21

damazia pisze: Ky, czytałeś damazia? Zarzynanej krowy nie jest kilkanaście procent!!! Cyt.: "MiŚie to 48.4% polskiego PKB, 70% wszystkich miejsc pracy i 61% całego zatrudnienia"
Znasz zasadę 20/80? Mniej więcej tak to wygląda, około kilkanaście procent obywateli tego kraju wyrabia znakomitą większość przychodów państwa.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 20 lut 2012, o 01:27

danikl pisze: to jest kwestia zmiany mentalności w podejściu do ludzi ,a nie tylko zasłaniania swojego olewactwa i tumiwisizmu przepisami i procedurami.
oj tak! i czasem pomyślenia...
danikl pisze: Jeśli chodzi o mój oddział ZUS-u to faktycznie zauważyłem poprawę .Tylko tyle i aż tyle
Zazdroszczę. ;-(

I właśnie dlatego, ponieważ moja czara goryczy chyba się przelała, mam nieodpartą ochotę coś z tym fantem zrobić...
Chytrus-plan w opracowaniu.
:mrgreen:
ky pisze: Znasz zasadę 20/80? Mniej więcej tak to wygląda, około kilkanaście procent obywateli tego kraju wyrabia znakomitą większość przychodów państwa.
r.
Zasada Pareto.
I niech dalej ta mniejszość wyrabia. I niech państwo da im wyrabiać. Bo inaczej państwo podcina gałąź na której siedzi...
damazie chodzą parami

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gospodarni mają więcej

Post 20 lut 2012, o 01:37

Azrael pisze: damazia, KY chodziło chyba o numeryczną przewagę sektorów takich jak przemysły ciężki i wydobywczy czy kolej. Ich tam jest po prostu dużo luda, i można łatwo zwołać.
Ogólnie o przewagę liczbową pracowników najemnych w stosunku do małych pracodawców.
Azrael pisze: Dodatkowo pracownicy tych MiSiów które generują to PKB pewnie w znacznej części myślą że ich szef to poganiacz niewolników
Oczywiście.
danikl pisze:
Jak się ma etat ima stałe dochody to potrafią takie limity kredytowe przyznawać że nie do wiary. Limity na kartach kredytowych szczególnie - moim zdaniem nie do spłacenia.
Sam byłem w szoku parę razy
Przecie nie o to chodzi, aby spłacić, tylko żeby spłacać.
inquiz pisze: teraz w bankach to mało kto myśli. klienta się nie zna tylko patrzy w papiery
A jak chcesz znać każdego z milionów klientów z osobna?
Azrael pisze: Ktoś mi opowiadał jak mu w kraju UE przysłali pismo z USu żeby zadzwonił i wpadł do nich któregoś dnia bo on jest nowy to oni mu wytłumaczą wszystko jak się rozlicza podatki. Taki zwykły człowiek fizyczny - niesamowite, nie?
U nas też się to powoli zmienia. Z oporem, ale jednak jest różnica między tym, co było np. 10-15 lat temu.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 00:35

ky pisze: Ogólnie o przewagę liczbową pracowników najemnych w stosunku do małych pracodawców.
No o.k. Tylko jedno małe ale. Jaki procent pracującej populacji to lekarze, a potrafili się postawić ustawie o lekach refundowanych? Nie stanowią chyba więcej niż kilka/kilkanaście procent osób czynnych zawodowo? Dziś usłyszałam, że prawnicy są następni w kolejce do protestowania... A tacy na przykład duzi pracodawcy? Nie sprawdzałam statystyk, ale nie są chyba liczniejsi niż jakiś 1% czynnych zawodowo. A potrafili się spiknąć i są w komisji trójstronnej. A daleczego? bo zatrudniają ludzi i mają jakiś tam obrót? A MiŚ-ie co robią? Sama owa komisja trójstronna to już osobna bajka, ale ta statystyka daje moim zdaniem do myślenia. Skoro inni mogli, to dlaczego nie MiŚ-ie? Wcale nie jest nas za mało, tylko jojczymy i dajemy się robić w trąbę. I tyle.

A poza ty... hmmm... MiŚ... czy to nie brzmi ładniej niż Lewiatan? To wszak sympatyczniejsze zwierzątko niż ten potwór z piekła rodem. I logo fajne można machnąć.... :mrgreen:
ky pisze:
Azrael pisze: Dodatkowo pracownicy tych MiSiów które generują to PKB pewnie w znacznej części myślą że ich szef to poganiacz niewolników
Oczywiście.
A nie jesteśmy przypadkiem sami sobie winni? Tu powiem rzecz niepopularną. Wielu polskich przedsiębiorców stosuje tylko metodę kija. A czasem jakaś mała marchewka jest potrzebna. Motywowanie ludzi do pracy i działania to cholernie trudna rzecz. I się niestety tego też trzeba nauczyć, a z tym bywa różnie. Sorry, ale polscy przedsiębiorcy mają problem z zarządzaniem ludźmi, z zarządzaniem projektami, z kulturą organizacji pracy...

Ja też mam z tym problem... żeby nie było...
damazie chodzą parami

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 00:46

damazia pisze:
ky pisze: Ogólnie o przewagę liczbową pracowników najemnych w stosunku do małych pracodawców.
No o.k. Tylko jedno małe ale. Jaki procent pracującej populacji to lekarze, a potrafili się postawić ustawie o lekach refundowanych? Nie stanowią chyba więcej niż kilka/kilkanaście procent osób czynnych zawodowo? Dziś usłyszałam, że prawnicy są następni w kolejce do protestowania... A tacy na przykład duzi pracodawcy? Nie sprawdzałam statystyk, ale nie są chyba liczniejsi niż jakiś 1% czynnych zawodowo. A potrafili się spiknąć i są w komisji trójstronnej. A daleczego? bo zatrudniają ludzi i mają jakiś tam obrót? A MiŚ-ie co robią? Sama owa komisja trójstronna to już osobna bajka, ale ta statystyka daje moim zdaniem do myślenia. Skoro inni mogli, to dlaczego nie MiŚ-ie? Wcale nie jest nas za mało, tylko jojczymy i dajemy się robić w trąbę. I tyle.
Nie doceniasz samorządów zawodowych dobrze wykształconych grup zawodowych, jak lekarze i poszczególne wolne zawody prawnicze :idea:

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 00:49

Ależ doceniam! I podziwiam. Ubolewam, że mali pracodawcy nie mają siły przebicia, bo się nie potrafią zebrać "do kupy"... Per analogiam.
damazie chodzą parami

gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 04:26

So What! pisze:Nie doceniasz samorządów zawodowych dobrze wykształconych grup zawodowych, jak lekarze i poszczególne wolne zawody prawnicze :idea:
Falsz!


g.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 08:21

So What!, w tym kontekście o którym piszesz, wszelkie samorządy spełniają swoją rolę. Mają jednak sporo za paznokciami w innych aspektach, jak np. blokowanie dostępu do tych zawodów dla ludzi "spoza" wiecznego układu.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 11:23

Konto usunięte pisze:So What!, w tym kontekście o którym piszesz, wszelkie samorządy spełniają swoją rolę. Mają jednak sporo za paznokciami w innych aspektach, jak np. blokowanie dostępu do tych zawodów dla ludzi "spoza" wiecznego układu.
Jeżeli chodzi o notariuszy, to się zgodzę. W pozostałym zakresie nie masz racji.
Od dłuższego czasu blokowany jest natomiast dostęp do zawodu sędziego i prokuratora. To dopiero jest obłuda.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 11:30

danikl pisze: to jest kwestia zmiany mentalności w podejściu do ludzi ,a nie tylko zasłaniania swojego olewactwa i tumiwisizmu przepisami i procedurami. Jeśli chodzi o mój oddział ZUS-u to faktycznie zauważyłem poprawę .Tylko tyle i aż tyle

100% racji :-) , mój oddział ZUs jest wręcz przyjazny! niestety konkretna pańcia której "podlegam" ciągle gdzies zawierusza dokumenty :giggle: , ale naprawde jest gigantyczna poprawa, w biurzo obsługi własciwie od ręki wszystko, , nie odsyłaja do kolejnych osób tylko naprawde starają się szybko załatwić, normalny szok :giggle:

czyli fajny nawet ten ZUS szkoda tylko że emeryturka albo będzie albo i nie

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 11:40

So What!, akurat prawnicy (domyślam się, że o nich mówisz), to mała kropelka w morzu. Ja miałem na myśli wszystkich, czyli
- architektów
- lekarzy
- wszelkich ekspertów z urzędów nadzoru technicznego
- gazowników
- "specjalistów" pożarnictwa
- geodetów
- leśników
- itd itd... prawników, sędziów i prokuratorów też ;-)

W większości wypadków te zawody się dziedziczy w naszym kraju

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 25 lut 2012, o 14:09

Konto usunięte, dotychczas nie zdawałem sobie sprawy z oczywistej prawdy, że np. córka krawcowej będzie kiepską krawcową. Dopiero Ty mi to uświadomiłeś ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re:

Post 25 lut 2012, o 14:30

So What! pisze:Konto usunięte, dotychczas nie zdawałem sobie sprawy z oczywistej prawdy, że np. córka krawcowej będzie kiepską krawcową. Dopiero Ty mi to uświadomiłeś ;-)
Myślę, że krawcowa nie ma się co obawiać o losy córki jeśli ją dobrze nauczy fachu. Oczywiście jest zagrożenie, że córki pielęgniarek będą lepszymi krawcowymi. Ale nie dowiemy się tego, dopóki związki branżowe krawcowych nie zechcą dopuścić córek pielęgniarek do wykonywania tych lepiej płatnych prac krawieckich. Czyż nie? ;-)

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 15:18

Konto usunięte, oczywiście możemy się tak przekomarzać w nieskończoność ;-)
Nepotyzm jest hasłem niezwykle medialnym. Samo posłużenie się tym hasłem, praktycznie blokuje jakąkolwiek rozsądną dyskusję - najczęściej przypomina oto dyskusję z JK o tragedii smoleńskiej. Skala nepotyzmu jest w rzeczywistości marginalna, w każdym razie jest dużo mniejsza, od tego co raczą trąbić media. Nie twierdze, że nie zdarzają się pojedyncze przypadki nepotyzmu. Owszem bywa i tak. Dzieje się tak jednak relatywnie rzadko i prędzej w mniejszych ośrodkach.
W każdym razie denerwuje mnie generalizowanie, że wykonywanie tego samego zawodu, który wykonywali rodzice/rodzic jest złem wcielonym. Krzycząc od razu NEPOTYZM krzywdzimy ludzi. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie - czy np. to, że Maciej Stuhr został aktorem to nepotyzm? Jak byś się na to zapatrywał obecnie i wtedy, gdy stawiał pierwsze kroki w zawodzie? Warto cokolwiek wiedzieć realiach o danej grupie zawodowej, posłuchać zdania obu stron, nie wykluczając racji żadnej z nich. Wolna amerykanka nie zawsze gwarantuje odpowiednią jakość usług.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 15:41

So What!, tylko jest, widzisz takie postrzeganie społeczne, jakie jest...

Prawdą jest, że mam większy szacunek dla przedstawicieli tzw. wolnych zawodów, którzy korzeni rodzinnych nie mają.
Oni to wydrapali swoimi pazurami i maja sukcesy. W każdym razie tych, których znam.
Niestety potomkowie innych, są żałośni.
Nawet jeden z drugim, w przychodniach rodziców, nie sa w stanie papierów do sanatoriów dla pacjentów ogarnąć... :wall:

Sprawę, wydaję się oczywistą, tylko dlatego w majestacie bezprawia obalono w dwóch instancjach, bo tatuś jest prezesem sądu w wygnajewie...
Pinda sędzia z ładna miską potrzebuje rok, aby biegłego geodetę wyznaczyć na wizję lokalną, bo podstawowych rzeczy nie kuma.

Jak tu się nie irytować.

Wy... to całe towarzychp do Afryki, niech banany prostuja i koralowce leczą... ;-)
Dolce far niente ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 18:07

Nepotyzm jest stary jak świat.
So What! pisze: Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie - czy np. to, że Maciej Stuhr został aktorem to nepotyzm?

A skąd mnie to wiedzieć? Ja mogę tylko zgadywać. O ile Maciej Stuhr jest człowiekiem z talentem i pamiętam jak zaczynał na scenie kabaretowej, która była całkowicie poza głównym nurtem, o tyle np. taka Patrycja Markowska jest dla mnie raczej przykładem nepotyzmu, bo nie dostrzegam u niej nawet cienia talentu (wybacz Patrycja :mrgreen: ) ;-)

Nie oceniam ludzi, którzy poszli w ślady rodziców (bo sam kiedyś chciałem być tym kim tata ;-) ), ale zjawisko blokowania wszystkich pozostałych kandydatów, choćby byli bardzo zdolni i mądrzy. Oprócz wspomnianej przez Ciebie sceny artystycznej, na myśl przychodzi mi wojsko, policja, polityka i wszystko co wiąże się z jakimiś przywilejami.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 25 lut 2012, o 22:08

Konto usunięte co o Markowskiej pełna zgoda. Kompletne beztalencie. Dlatego właśnie uważam, że każdy przypadek warto rozpatrywać indywidualnie. Nie każdy jednak to rozumie (np. :-p ale może akurat źle trafił).
Jeżeli chodzi o wspomniane przez Ciebie zjawisko blokowania, to nawet z samej tylko Twojej wypowiedzi wynika, że problem dostrzegasz przede wszystkim w budżetówce. Ma to w sumie sens. Resztę rynek weryfikuje. Nawet przy wolnych zawodach.

BTW Taka ciekawa dyskusja, a ja klepię z telefonu :wall:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 23:45

So What! pisze: Taka ciekawa dyskusja, a ja klepię z telefonu
Ciesz ,że go masz :razz:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 25 lut 2012, o 23:49

Piter 35 pisze:
Ciesz ,że go masz :razz:
Nie wiedziałem, że Ci telefon wcięło ;-)

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 26 lut 2012, o 00:20

3 strony tych wywodów przeczytałem, czy droga redakcjo daje mi to prawo żeby komuś rąbnąć w ryja, względnie nasrać na klatę ? :D

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 26 lut 2012, o 00:29

LouCyphre pisze: nasrać na klatę

Czuj się jak u siebie.



:whistle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gospodarni mają więcej

Post 26 lut 2012, o 00:33

LouCyphre pisze: 3 strony tych wywodów przeczytałem, czy droga redakcjo daje mi to prawo żeby komuś rąbnąć w ryja, względnie nasrać na klatę ? :D

SIema Lucjano, jest - stara i dobra forma :thumb:

Niewyszukanie a celnie 8-)

Pozdrawiam Mistrzu
Kiepski uczeń ;-(
:mrgreen:
Brak podpisu.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 26 lut 2012, o 00:42

LouCyphre, a już myślałem, żeś cnotę stracił w Jeleniej... :mrgreen:
Dolce far niente ;-)

ODPOWIEDZ