Światy równoległe... czyli seriale

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 7 wrz 2013, o 08:26

WiS, właśnie zacząłem oglądać to z mostem i ciężko się zaczyna (taka surowica skandynawska ;-) ) ale podoba mnie się coraz bardziej, choć pani policjantka mocno denerwująca jak na razie jest 8-)


Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 7 wrz 2013, o 13:29

WiS pisze: Bilex, nie, nawet nie wiedziałem, ze już jest
Jest, jest... 8-)
4 odcinki. Dupy nie urywa ale trzyma poziom :-)
Zacząłem oglądać "Most". Na razie podoba mi się realizacja. Co do wiarygodności postaci mam za mało danych.
Kawałek pierwszego odcinka obejrzałem w necie ale jakość tak koszmarna, że... zamówiłem sobie z Amazona Blu raya 8-)
Poczekam aż przyjdzie.
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 7 wrz 2013, o 16:59

burat pisze: surowica skandynawska
Ja to właśnie lubię :-)
burat pisze: pani policjantka mocno denerwująca
No cóż, nie przepadamy za takimi, co piszą raporty na kolegów, nie? :evilgrin:
Bilex pisze: Dupy nie urywa ale trzyma poziom
No to chyba wiem, co robię wieczorem...
:cofee:

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 7 wrz 2013, o 20:42

Ostatnio nadrobiłem zaległości z:
- Misfits - brytyjska klasa średnio średnia i kłopoty z supermocami
- Falling Skies - obcy atakują, ziemianie się bronią
- Under the Dome - nieprzenikalne pole siłowe przykrywa hrabstwo (albo miasteczko) i wszystko się zmienia (tylko nie ludzie :razz: )

Niespecjalnie ambitne, ale do zabicia czasu (i jak ktoś lubi trochę fantastyki) jak znalazł.

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 7 wrz 2013, o 21:07

WiS pisze:
No cóż, nie przepadamy za takimi, co piszą raporty na kolegów, nie? :evilgrin:
nie o to chodzi , wrażenie robi zdrowo nie kontaktującej z otoczeniem (przesłuchanie kolesia któremu zostały sekundy życia przez telefon :roll: )
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 8 wrz 2013, o 12:25

burat pisze: wrażenie robi zdrowo nie kontaktującej z otoczeniem (przesłuchanie kolesia któremu zostały sekundy życia przez telefon )
Czysta logika - ważny świadek, jeśli nie teraz go przesłuchać, to kiedy?
A że gość mógł się poczuć niedopieszczony czy urażony... no trudno 8-) Śledczy to nie siostra miłosierdzia.
Wtedy właśnie zacząłem Sagę z wolna lubić ;-)
Bilex pisze: Jest, jest...
4 odcinki.
Obejrzałem wczoraj pierwszy. I zgadzam się z Twoją recenzją powyżej.

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 8 wrz 2013, o 20:56

WiS, ale logiczne myślenie takiego kolesia i odpowiedzi przez niego udzielane mogą być mało wiążące z realem ;-)
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 8 wrz 2013, o 21:16

burat, ale lepsze takie, niż żadne, nie? Ludzie w obliczu śmierci bywają ponadto szczerzy, więc warto było spróbować, w każdym razie... zamiast mówić: "trzymaj się pan, będzie dobrze, srututu". Ja tam Sagę w tej akcji rozumiem i popieram 8-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 9 wrz 2013, o 20:38

Nnnnoo, obejrzałem Luthera do końca.
Wnioski:
1) o ile trzy pierwsze odcinki trzeciej serii były takie-sobie, to czwarty mnię wzruszył;
2) o ile polubiłem Sagę z "Mostu", to obiektywnie musze przyznać, że Alce Morganównie od Luthera to ona ran niegodna całować, o gorsetu wiązaniu nie wspominając;
3) o ile 911 Sagi jest fajnym autkiem, to Jensen którym porusza się Alice w ostatnim odcinku Luthera - miażdży :evilgrin: (a co, recenzowanie filmów na forum czteropędów do czegoś zobowiązuje, nie? ;-))

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 10 wrz 2013, o 07:39

WiS, tyż prawda co do 911ki Sagi ,a szczególnie kolor bardzo pasuje do całości filmu. Doszedłem do wniosku ,że jeśli postawa jak i cała osobowość, że tak to ujmę ,Sagi ci się podoba to powinieneś zacząć oglądać (jeśli już tego nie robisz :-> ) "Teorię Wielkiego Podrywu" (The Big Bang Theory), i choć jest to serial komediowy , to doktor Sheldon Cooper powinien Ci bardzo odpowiadać :lol: :lol: :mrgreen: ,że tak przypomnę jedną tezę już tu kiedyś przytaczaną na forum "Kiedyś ktoś to odkryje ,że drugi chromosom X zawiera same bzdury" :giggle: :giggle: ,a takich kwiatków tam jest pełno :razz:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 14 wrz 2013, o 19:38

burat pisze: powinieneś zacząć oglądać (jeśli już tego nie robisz ) "Teorię Wielkiego Podrywu" (The Big Bang Theory),
Przewidziano na dziś wieczór 8-)
Zamelduję wrażenia.

Muszę odpocząć od mrocznych kryminałów, zwłaszcza, że żona pod ich wpływem zaczyna być podejrzliwa. Jeszcze nie pyta wprost, ale już widzę, że zaczyna kombinować, czy ja tak naprawdę to jestem gwałcicielem dzieci, skorumpowanym prokuratorem, seryjnym mordercą, gliniarzem pod przykryciem, czy tylko skromnym handlarzem dopalaczami lub wymuszaczem okupów.
No bo przecież innych ludzi na świecie nie ma (no, może poza niektórymi ofiarami, ale to z rzadka, bo trupy w większości też mają sporo na sumieniu).

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 14 wrz 2013, o 19:46

WiS, polecam najlepiej od pierwszego odcinka pierwszej serii żeby odpowiedni złapać klimat :giggle: :giggle:

wczoraj obejrzałem "Polowanie na Łowcę" fakt to nie serial ale dość mroczny kryminał i do tego oparty na faktach co jeszcze potęguje wrażenie :cofee: choć nie obyło się bez amerykańskiego dramatyzmu trochę ;-)
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 15 wrz 2013, o 01:37

burat pisze: najlepiej od pierwszego odcinka pierwszej serii żeby odpowiedni złapać klimat
Pilot i pierwszy odcinek obejrzane - faktycznie, do odreagowania po ciężkich kryminałach w sam raz ;-)
Chłopaki bardzo mi przypominają niektórych kumpli żony ze studiów i z roboty :mrgreen:

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 15 wrz 2013, o 01:43

WiS pisze: Chłopaki bardzo mi przypominają niektórych kumpli żony ze studiów i z roboty :mrgreen:
właśnie miałem napisać ,że w sumie to twoja profesja w jakiejś części jest i pewnie trafisz na "znajomych" :giggle: :giggle:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 13 paź 2013, o 22:05

No to po kolei:
1. "Teoria wielkiego podrywu" w trzecim odcinku zaczęła mnie nudzić, za dużo w kółko tego samego grepsu - chyba jednak za stary jestem ;-)
2. Za to "Millenium", tez podpowiedziane przez Burata - znakomite. Dzięki :thumb: Jestem na razie po "Mężczyznach którzy nienawidzą..." i "Dziewczynie która igrała...". Uwagi generalne zostawiam sobie na koniec, na razie zakochuję się w hakerce. Ma jaja ta dziewczyna, no i jest zdecydowanie bystrzejsza od męskiego głównego bohatera.
3. Przy okazji skandynawskiego kryminału rekomenduję zainteresowanym "Zbrodnie namiętności". Nastrojowa i malownicza Szwecja lat 50., styl Agathy Christie, no i znów główna bohaterka to pani detektyw, tyleż śliczna co inteligentna.
4. A gdy już się komuś znudzą kryminały - w międzyczasie odkryłem i jestem w trakcie - "Downton Abbey" 8-) Saga rodzinna z Yorkshire początków XX wieku. Barwne postacie Ich Lordowskich Mości, ich licznych krewnych i przyjaciół oraz przede wszystkim (!) służby, dyskretny humor, masa świetnych obserwacji historycznych i obyczajowych, romanse i tragedie... no, dobrze się ogląda po prostu.
5. Z jeszcze innej bajki - horror we współczesnym Nowym Yorku - "666 Park Avenue". Uwaga, dziewczyny się boją i przy oglądaniu mocniej się przytulają ;-)
6. A kogo interesuje, jak hartowała się stal, czyli jak się tworzyła rosyjska gangsterka wczesnych lat 90., to można zobaczyć "Brygadę". Kto pamięta epokę, będzie sobie mógł sentymentalnie młodość powspominać, kto nie pamięta, może lepiej zrozumie ojców i wujków...? Bo realia rosyjskie, ale pewne mechanizmy "postkomunistyczne" :cofee:

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 13 paź 2013, o 22:10

WiS, no i do tej listy trzeba dodać też "Wikinga" o którym obaj wiemy no i 21go wchodzi druga seria :-)
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 13 paź 2013, o 22:11

burat, zrobiłem już zapasy zepsutego śledzia i okowity :mrgreen:

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 13 paź 2013, o 22:14

WiS, no właśnie ostatnio poczytałem sobie o tym "specyfiku" i zastanawiam się jak to musi śmierdzieć :giggle: :giggle: :mrgreen:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 14 paź 2013, o 08:00

Kanał Kultura, program Chacińskiego - polecili książkę Małgorzaty Rejmer Bukareszt.
To jest dopiero opisany świat równoległy.
Radzę przeczytać, bo dopiero teraz rozumiem, o co chodzi w Rumunii. Wiedzieliśmy wszyscy, że dyktatura, że strasznie, że burzenie domów... a tu się okazuje, że to, co wiedziałem, to jedynie kurz na fortepianie.
A serial: House of Cards. Zobaczyłem cały w weekend.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 14 paź 2013, o 08:01

burat pisze:WiS, no właśnie ostatnio poczytałem sobie o tym "specyfiku" i zastanawiam się jak to musi śmierdzieć :giggle: :giggle: :mrgreen:
Lutefisk - podobno nic tak nie śmierdzi. Ten zwyczaj pokazuje jaka tam bieda była i dlaczego starsi skandynawowie są naprawdę oszczędni i szanują dobytek.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 26 paź 2013, o 00:43

A ja odkryłem właśnie Ripper Street.
Doskonała produkcja BBC. Kryminał. Londyn koniec XIX wieku.
Duża doza realizmu, bez udawania, że świat jest piękny.
Jest golizna, bebechy i zafajdane spodnie.
Warto.
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 26 paź 2013, o 20:39

Nie śmiać się; Housa wczoraj odkryłem z jego ironicznym poczuciem humoru... :oops:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 26 paź 2013, o 20:43

No to masz z glowy kilka tygodni ;-)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 26 paź 2013, o 20:57

Ma ktoś pakiet z sezonami?
:cofee:

:mrgreen:

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Światy równoległe... czyli seriale

Post 26 paź 2013, o 21:31

FUX, :mrgreen:

Obrazek
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

ODPOWIEDZ