Jak z Warszawy nad MOrze

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 2 sie 2011, o 12:29

Traffic mega działa, przynajmniej u mnie - mam od paru dni i super!



Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 2 sie 2011, o 13:23

Azrael, dlatego tez pytam czemu to ma byc zle? Z pewnoscia idealne nie jest ale daje rade.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 2 sie 2011, o 14:20

barbie pisze: wróciłam i przeczytałam, ale tam nie znalazłam rady dla powolnych autobusów
mi się podoba trasa by Cybb przez Malbork, muszę przetestować bo lubię takimi bokami jeździć.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 2 sie 2011, o 14:28

Chloru pisze:Z pewnoscia idealne nie jest ale daje rade.
bo moje doświadczenie jest takie, że razem z informacjami o ruchu zasysa informacje o odcinkach wyłączonych z ruchu (tzw. blokady) i te informacje aktualne nie są. efekt jest taki, że już dobrych kilka razy uparcie chciała objeżdżać całe odcinki ważnych dróg (kawałki A1, kawałki DK8 w Częstochowie), które były normalnie oddane do ruchu. próba wymuszenia trasy poprzez wstawienie "przez" na odcinku zablokowanym (według AM) powoduje, że soft wybucha.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 2 sie 2011, o 14:34

damaz, no to takiego use case'a nie przerabialem ;-) Kilka razy za to pokierowala mnie wlasnie w CZestochowie albo Wrocku inaczej niz zazwyczaj i bylo w miare gladko.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

srnk
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WAW
Auto: Forek
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 2 sie 2011, o 17:50

Azrael pisze:srnk, uważaj w Białym Borze...
No i żeś wykrakał ;-)
Co prawda po sąsiedzku, ale dostałem pocztówkę z 9 lipca z okolic Człuchowa. Strzał w plecy.
A w BB śmietnik pracował, a jakże :-)
fitter happier more productive

Cybb
0 gwiazdek
Lokalizacja: zezŁomiankuff
Auto: Forek 2.0XT MY 03, junkers powered by Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 3 sie 2011, o 10:04

A wracając do pytania barbie, to powtórzę, że niestety musze co tydzień teraz latać na trasie Złomianki-3-miasto i po 21 to nie ma co kombinować, tylko 7-mką walic (pod Elblągiem od tygodnia dłuuuga autostarda :P juz gotowa).
W ciagu dnia tylko bokami po drogach z numerem 3-cyfrowym, a czasem nawet bez niego - tak jak pisałem 3 strony wczesniej. Trasa z funem - choć dawno samochodem bez turbiny tamtędy nie jeździełem. Ale myślę, że i traktorem marki Kia, tez powinno być miło. Jako, że pogoda w końcu dopisuje - warto złapać kąpiel w czystych jeziorkach w okolicach Prabut i Suszu :).
Niestety, nawet na tych bocznych fotografują, też mam pocztówkę z pod Prabut, ale kto by sie przejmował - to tylko 5 stówek i 10 punktów :x

KonSTi
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Z nad stopy KRÓLA JULIANA
Auto: Rarrrr!
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 3 sie 2011, o 11:17

A ja właśnie siedze w pociągu nad morze, marna sprawa bo są jakieś remonty i pociąg bedzie jechał mega długo. :->
In the end,it's not the years in your life that count.It's the life in your years.
Obrazek Obrazek

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 3 sie 2011, o 12:55

KonSTi, pewnie miedzy 7 a 10 godzin... to juz chyba lepiej hulajnoga.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

vicu
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa
Auto: OBK
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 5 sie 2011, o 12:31

Chloru pisze: pewnie miedzy 7 a 10 godzin..

:o że ile?! Serio?
Obrazek

"Speed never killed anyone, suddenly becoming stationary, that's what gets you." - J. Clarkson

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 5 sie 2011, o 13:36

vicu, wiem, ze Konsti juz dojechala. Spytaj jej ile trwala podroz. Podejrzewam, ze jakis pierdyliard chwil.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 5 sie 2011, o 14:35

vicu pisze::o że ile?! Serio?
to w ramach przygotowań do Euro.
ze względu na problemy z hotelami, część przyjezdnych zostanie zakwaterowana w pociągach. ponieważ jednak cena noclegu będzie równa cenie biletu, to:
- pociąg cały czas będzie się toczył
- hotel ma nieco niższy standard. na przykład łazienkę na korytarzu
- przyjezdni nie będą uprzedzani, że to motel a nie pociąg

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 5 sie 2011, o 15:43

damaz, :mrgreen:
Wg nieoficjalnych informacji, w ramach tej samej koncepcji Zarząd PKP planuje częsć podróznych skierować do baraków przy torach, zamiast do pociągów. Co prawda prędkość ich zbliżania się do celu będzie NIECO niższa, za to bezpieczeństwo WYRAŹNIE większe, niż w pociągach; będzie też bardziej komfortowo (hałas, wstrząsy, etc.).
Dla zapewnienia większego realizmu podróży, prawdopodobnie przed oknami baraków będzie się przesuwał krajobraz. Po prostu, jeśli kierownictwo wszystkich 6137 związków zawodowych działających na kolei się na takie rozwiązanie zgodzi, demonstracje kolejarskie (i tak chodzące torami w poblizu baraków) będą prócz tradycyjnych haseł nosiły transparenty i plansze z widoczkami lasów, gór, morza, a nawet stadionów. Przetarg na elementy wizualne został juz rozpisany, oczywiście w ścisłym porozumieniu ze szwagrem ministra Grabarczyka, któremu akurat zbywa w firmie trochę kolorowej farby.
Zarząd PKP przewiduje, ze w barakach I klasy będą toalety klasy "premier" (czyli tzw. "sławojki").

vicu
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa
Auto: OBK
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 5 sie 2011, o 16:33

damaz, WiS :thumb:

A serio, to jest jakaś paranoja. Nasza kolej jest w erze kamienia łupanego. Normalnie transsyberia na trasie Warszawa - Gdańsk. Wierzyć się nie chce, że ten burdel trwa w najlepsze od dziesiątek lat i nie widać światełka na końcu tego tunelu beznadzieji :o
Obrazek

"Speed never killed anyone, suddenly becoming stationary, that's what gets you." - J. Clarkson

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 5 sie 2011, o 20:35

Oj tam, oj tam...

Nasza kolej eksperymentuje z nowatorskimi rozwiązaniami. Niszczenie dworców przez jadące samopas wagony. Szkoda tylko, że są ofiary... :wall:

http://www.mmsilesia.pl/380560/2011/7/2 ... =naSygnale

cubikon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WB
Auto: Subarek Legarek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 7 sie 2011, o 20:50

tak a propos dla potomności, na A2 jak na razie najfajniej mi się wyjeżdżało Górczewska prosto do Żelazowej Woli bądź Sochaczewa, potem kawałek tradycyjną "Dwójeczką" w Łowiczu na 703 do Piątku ... Piątka ... yyy, tam na 702 aż do A2 i węzła ... "piątek" ... tymi bocznymi może i się nie pogna ale te 90-100 się leci bo pusto, a na "dwójce" czasem taka tirownia że całość ledwie 60km/h można przejechać.
"Choďte srát s vaším psem před váš dům"

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 7 sie 2011, o 21:57

ta ja wam powiem jak z Wwy do Gdańska można. Ostatnio jechałem tamtędy prawie 2 lata temu, ale chyba się za bardzo nie zmieniło. Godzinę krócej było niż 7.
Wwa --> Płońsk
W Płońsku w lewo na Turuń, ale do Torunia pod żadnym pozorem bo tam kibel straszny. Wcześniej w prawo na Rypin (łatwo zapamiętać, drogowskazy są) i Grudziądz. Żółtymi, już unijnymi w większości. Można przez Golub Dobrzyń albo jakoś inaczej. Nie ma specjalnie znaczenia obie są ok i takie same pirazydrzwi.
Od Grudziądza autobahnem można ciąć. Miśków mało, cb lepiej mieć.

TYLKO NIE MÓWCIE NIKOMU. Bo jak ludziska zaczną tamtędy jeżdzić to będzie do d...

KonSTi
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Z nad stopy KRÓLA JULIANA
Auto: Rarrrr!
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 10 sie 2011, o 13:40

Podróż Tam trwała znośnie ok 7 godzin dało się znieść bo w miarę komfortowo bezprzedziałowy wagon, klima i bez ścisku, powrót masakra, opóźniony o ok 40 min odjazd , jarająca sie lokomotywa, ludzie śpiący i palący w przejściach .Kiedy już wydawało się że odrabiamy stratę i nie będzie dużego poślizgu, stanęliśmy w polu na jakieś 30 min i poźniej gdzieś w Kutnie na kolejne 40 min.Efekt był taki że przyjechałam dużo poźniej niż było w planie po ok 9 godź na zadzie w obleśnym pociągu.

Najgorsze jest to, że niezależnie czy się zapłaci 50 zł za TLK czy 100 z hakiem za IC różnica miedzy jednym a drugim jeśli chodzi o czas podróży jest żadna, jesli chodzi o komfort też.

Naszczeście jest juz lepiej na centralnym, jeśli chodzi o organizację w porównaniu z tym co przeżyłam jadąc do Krk w zimę.No i trochę czyściej i estetyczniej.
In the end,it's not the years in your life that count.It's the life in your years.
Obrazek Obrazek

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 10 sie 2011, o 13:43

Konto usunięte pisze:Oj tam, oj tam...

Nasza kolej eksperymentuje z nowatorskimi rozwiązaniami. Niszczenie dworców przez jadące samopas wagony. Szkoda tylko, że są ofiary... :wall:

http://www.mmsilesia.pl/380560/2011/7/2 ... =naSygnale
Wracając z Łudstoka przejeżdżaliśmy obok. Wciąż nieuprzątnięte - jakby się to stało wczoraj.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 4 lip 2014, o 19:20

Wykopaliska ;-)
Jutro rano jadę (z Warszawy) nad morze polskie zwane Trójmiastem. Którędy? A2/A1 czy starą 7-ką? Czy jeszcze inaczej?

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 4 lip 2014, o 19:27

barbie pisze: Którędy? A2/A1

Ponoć najszybciej.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 4 lip 2014, o 19:56

Również polecam A2/A1

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 4 lip 2014, o 22:05

W wakacyjny weekend bym A2/A1 nie ryzykował - bramki zabiją wszelkie oszczędności czasowe.
Po tym jak na 7 jest sporo kawałków ekspresowych to bez napinki dojeżdzą sie do Sopotu z Wawy w 4h. Choć w weekend światła w Mławie też moga trochę przytrzymać.
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 4 lip 2014, o 22:51

lukass pisze:W wakacyjny weekend bym A2/A1 nie ryzykował - bramki zabiją wszelkie oszczędności czasowe.
Wiele razy słyszałem o tych korkach na zjeździe na Gdańsk. A gdyby tak zjechać z A1 przedostatnim zjazdem i potem jechac już drogami lokalnymi (np. przez Tczew)?
lukass pisze:Po tym jak na 7 jest sporo kawałków ekspresowych to bez napinki dojeżdzą sie do Sopotu z Wawy w 4h. Choć w weekend światła w Mławie też moga trochę przytrzymać.
Ekomomia przemawiałaby za DK7. Bo jednak autostradą jest o 80 km dalej, czyli trzeba jechać trochę szybciej, żeby dojechac w tym samym czasie. A szybciej w Subaru (OK, nie tylko w nim) znaczy drożej. Do tego opłata na A1, ok. 30 zł.

No i jeszcze może warto dodać, że ceny biletów lotniczych z Modlina do Gdańska zaczynają się od 25zł*

* Konto usunięte, nie, nie zmieniłem ostatnio pracodawcy z Forda na RyanAir

;-)

zofija
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice/Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Jak z Warszawy nad MOrze

Post 4 lip 2014, o 22:59

barbie, jechaliśmy na Rajd Polski 7 do Nidzicy - spoko było, bez upierdliwości. Tak jak pisze lukass w weekend wakacyjny może być ciasno. Z kolei ostatnio mój brat robił trasę z nad morza A2/A1 i trafił 1,5 h korka na bramkach pod Toruniem, także loteria co będzie szybsze. Trasą autostradową jest o 70 km dalej, także to też trzeba uwzględnić.
Czarownica prawdę Ci powie :D

ODPOWIEDZ