Zakup kontrolowany

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup kontrolowany

Post 3 paź 2011, o 23:07

Witek, WRXa kijem bym nie ruszył, ale STI to zupełnie inna liga . :-)


czarne jest piękne...

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 4 paź 2011, o 01:02

Obrazek

:giggle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

vicu
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa
Auto: OBK
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup kontrolowany

Post 4 paź 2011, o 09:35

Łosz fak, sportowy kiosk ruchu.

Sent from my Legend
Obrazek

"Speed never killed anyone, suddenly becoming stationary, that's what gets you." - J. Clarkson

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 13:49

No to może za tydzień lub dwa pod domem będzie stało coś takiego http://www.subaru.pl/11legacy_20ds_sedan.html tylko w czarnym kolorze :thumb: . Auto zostało zamówione u brokera, bo w Polsce już na ten rok nie było możliwości kupienia takiego modelu. Do tego cena była naprawdę zachęcająca w porównaniu z SIP.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 17:15

leinad pisze:No to może za tydzień lub dwa pod domem będzie stało coś takiego http://www.subaru.pl/11legacy_20ds_sedan.html tylko w czarnym kolorze :thumb:
no to przyjemnej i bezproblemowej eksploatacji wam życzę !
:-)
leinad pisze:Auto zostało zamówione u brokera, bo w Polsce już na ten rok nie było możliwości kupienia takiego modelu. Do tego cena była naprawdę zachęcająca w porównaniu z SIP.
To typowe, w SIP auta rozchodza się jakoś tak jak świeże bułeczki...
no ale na szczęście są jeszcze inne piekarnie, z równie dobrym pieczywem, a przy tym tańszym.
;-)

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 18:22

Ciekawe jak jest z gwarancją na auto w takim przypadku (kupione u brokera a nie w SIP)
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 19:23

Broker tylko pośredniczy w zakupie, auto jest kupione od dilera z Litwy, a gwarancja na auto będzie europejska. Rozmawiałem z ludźmi, którzy kupili auto
w ten sam sposób i nie mieli, żadnego problemu z gwarancją lub serwisem. Powiem szczerze, że sam dzwoniłem na Litwę aby kupić auto od nich ale
dostałem cenę wyższą niż u brokera. Na koniec usłyszałem tylko, że lepiej kupić od brokera, bo będzie taniej i wygodniej.


Teraz coś śmiesznego:
W trakcie poszukiwań byliśmy w salonie Grafix w Białymstoku. Stało tam właśnie takie auto demonstracyjne oczywiście z możliwością kupna.
Przebieg 8 tyś km, cena jaką usłyszeliśmy to 131 tyś więc powiedzieliśmy, że się zastanowimy. W domu przeglądając allegro znalazłem ogłoszenie na to auto
ale już w cenie 124 tyś :o :x . Na drugi dzień postanowiliśmy ponownie zajechać i zapytać się o auto. Wchodzimy do salonu i podchodzimy do sprzedawcy tego co dzień
wcześniej dał nam 131 tyś.. Nie będę wspominał jaki zadowolony był Pan sprzedawca na nasz widok ale do czasu kiedy zapytałem się czy ma drugie takie samo auto :evilgrin: .
W jego oczach pojawiło się zdziwienie. Na co powiedziałem, że na allegro wystawiliście to auto za 124 tyś a dla mnie próbujecie sprzedać za 131 tyś. Natychmiast
zaczęło się zrzucanie winy na innych handlowców itd. Ze względu na to, że chciał nas wykołować zaproponowaliśmy uczciwą cenę 120 z kompletem
nowych opon zimowych. Niestety a raczej "stety" nasza propozycja nie była już taka ciekawa.

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 20:15

Leinad zastanów się czy napewno chcesz diesla. Wczoraj byłem w jednym z serwisów ASO i chłopaki mieli na warsztacie 2 legacy diesle z różnymi przebiegami, jeden zdaje się ok. 117 tys. Nie powiem co mówili o silnikach w tych samochodach, w każdym razie jeden z silników był do robienia od razu; i nie były to pierwsze silniki boxera typu diesel jakie robili. Podobno wszyskiemu są "winne" niezwykle precyzyjne układy wtryskowe które nie tolerują biododatków jakie mamy w oleju napędowym odkąd narzuciła nam je eko-unia europejska.
pozdrawiam
Grzegorz

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 20:24

Grzegorz pisze: Podobno wszyskiemu są "winne" niezwykle precyzyjne układy wtryskowe które nie tolerują biododatków jakie mamy w oleju napędowym odkąd narzuciła nam je eko-unia europejska.
tak dokładnie i mi powiedziano ;-)

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 21:56

A ja słyszałem, że wszystkiemu są winne te filtry cząstek stałych do, których dolewane jest paliwo do procedury wypalania filtra. Jeżeli jeździ się po mieście i nie ma możliwości jechania z jakąś tam stałą prędkością przez ileś tam
kilometrów to komputer ciągle podaje paliwo do filtra. Następstwem tego wszystkiego jest przelanie filtra, cofnięcie się paliwa do silnika i zmieszanie z olejem. Co osoba to opinia. Znam osobiście dwie osoby, które mają takie silniki i do tej pory żadna się nie skarżyła ani na sprzęgło ani na silnik. Jedno auto ma już ponad 2,5 roku (większość w mieście, przebieg 35 tyś.), a drugie 1,5 (większość na trasie 60 tyś). Pojeździmy zobaczymy. Jak już odbiorę auto spróbuję coś bliżej o nim napisać.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 22:14

Grzegorz pisze: Podobno wszyskiemu są "winne" niezwykle precyzyjne układy wtryskowe które nie tolerują biododatków jakie mamy w oleju napędowym odkąd narzuciła nam je eko-unia europejska.
Płukanie wtryskiwaczy jest wskazane :idea:

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 22:38

leinad pisze: Jedno auto ma już ponad 2,5 roku (większość w mieście, przebieg 35 tyś.)
W sumie nie moja sprawa, ale zawsze się zastanawiam po co komu diesel przy takich przebiegach :cofee:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 22:39

WRC fan pisze: W sumie nie moja sprawa, ale zawsze się zastanawiam po co komu diesel przy takich przebiegach
Bo wszyscy mówią :idea: ,że diesel jest tani i mało pali :giggle:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 22:41

WRC fan pisze: W sumie nie moja sprawa, ale zawsze się zastanawiam po co komu diesel przy takich przebiegach :cofee:

Może lubi zapach gnojówki nad ranem ? :giggle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 22:50

A może dla tego, że 2 litry w benzynie ma gorsze osiągi niż 2 lity w dieslu, a 2,5 litra jest droższe (akcyza) plus jest tylko z lineatronikiem. Powiem szczerze, że gdy bym ciągle mógł kupić wersję turo benzyna (oczywiście 2.0)
to wybór byłby oczywisty.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 23:02

leinad pisze:A może dla tego, że 2 litry w benzynie ma gorsze osiągi niż 2 lity w dieslu
no tak dla benzynowego 2.0 podają 9,8 sek. do setki, a dla 2.0D - 9,6. :roll:
leinad pisze: a 2,5 litra jest droższe (akcyza) plus jest tylko z lineatronikiem.
Lineatronic w takim samochodzie to problem?
A co jest fajnego w manualnym zmienianiu biegów w 150-konnym dieslu?

leinad pisze:Powiem szczerze, że gdy bym ciągle mógł kupić wersję turo benzyna (oczywiście 2.0)
to wybór byłby oczywisty.
no tak, gdyby babka miała wąsy...
;-)

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 22 lis 2011, o 23:03

leinad,
ale co by nie powiedzieć, to po tym wszystkim co wiesz o różnych problemach z dieslami Subaru (sprzęgło, dpf, układ wtryskowy, itd..)
duży punkt za odwagę zdecydowanie Ci się należy!

I oby Twój nabytek nie dał Ci powodów do zmartwień.
Bo na pewno są duże szanse, że będzie OK.
(w końcu nawet w rosyjkiej ruletce prawdopodobieństwo zrobienia sobie kuku jest statystycznie małe)

:-)

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 157 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 23 lis 2011, o 00:45

Лукашэнка pisze:
leinad pisze:A może dla tego, że 2 litry w benzynie ma gorsze osiągi niż 2 lity w dieslu
no tak dla benzynowego 2.0 podają 9,8 sek. do setki, a dla 2.0D - 9,6. :roll:
Лукашэнка jeżdziłes kiedyś dieslem Subaru i benzyną 2.0.Ja nie wiem co podaja w katalogach ,ale róznica pomiędzy dieslem a benz. jest ogromna . Przy moich przebiegach rocznych porównując do H6 (bo tylko taki silnik jestem w stanie zaakceptowac jesli chodzo o Subaru na samym paliwie jestem do przodu w ciągu roku około 10 k.Wiem mozna poszukać w innych markach ,które mają lepsze silniki i pewnie za rok będę testował inne rozwiązania.

leinad w ciagu 2 lat naleciało 50k przebiegu dieslem i głównie w mieście. Do tej pory żadnych problemów z silmnikiem ,sprzęgłem. Ostatnio pojawił się temat okresowego czyszczenia wtrysków i chyba faktycznie coś w tym jest . Po ostatnim przeglądzie silnik pracuje lepiej ,równiej. Jeśli nie bolą Cię uszy od klekotu to jest dobry wybór. Jeszcze spalanie w trasie 6/100 po mieście 7,5 :-) . Żeby nie było różowo to przydałoby się w tym silniku jakiś 50 KM więcej.


Ps. Auto też kupiłem u brokera tyle ,że w Belgii. Wysłałem maila do SIP-u z prośbą o potwierdzenia obowiązywania gwarancjj. Dostałem odpowiedż ,że oczywiście obowiązuje do (tutaj data).To teoria ,jak bedzie w praktyce nie wiem i mam nadzieję ,że się nie dowiem

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 23 lis 2011, o 01:06

danikl pisze:Лукашэнка jeżdziłes kiedyś dieslem Subaru i benzyną 2.0.Ja nie wiem co podaja w katalogach ,ale róznica pomiędzy dieslem a benz. jest ogromna . Przy moich przebiegach rocznych porównując do H6 (bo tylko taki silnik jestem w stanie zaakceptowac jesli chodzo o Subaru na samym paliwie jestem do przodu w ciągu roku około 10 k.Wiem mozna poszukać w innych markach ,które mają lepsze silniki i pewnie za rok będę testował inne rozwiązania.
Tylko silnik H6 możesz zaakceptować w Subaru, a jeździsz dieslem? Oj, nie łapię o co chodzi. :roll:

Jeździłem 2.0D (150KM) i benzynowym 2.0 (150KM) i wiem co możesz mieć na myśli, jeśli chodzi o inną charakterystykę.
Diesel jest mocniejszy w dolnym zakresie obrotów.
Jeśli chodzi o taką charakterystykę, to bardziej do niego jest podobny wolnossący silnik benzynowy 2.5
2.0 faktycznie trzeba kręcić na wyższych obrotach.
I wtedy zarówno przyspieszenie jak i prędkość maksymalna są takie same jak w tym dieslu.
Katalogi przecież nie kłamią: 150KM=150KM. :mrgreen:

A oszczędności na spalaniu, przy Twoim przebiegu?
Porównując do H6, faktycznie możesz być 10K PLN do przodu,
Porównując do H4 (2.0 albo 2.5), byłbyś może 5K PLN do przodu.
Różnica w cenie aut w SIP: diesel droższy o około 10K PLN.
Różnica w awaryjności... ?
Więc wszystko to, łacznie z oszczędościami, to kwestie dyskusyjne. ;-)

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup kontrolowany

Post 23 lis 2011, o 01:11

Najważniejsza rzecz, że jest to auto na firmę, przeznaczone do dalszych tras, więc zmiana biegów nie będzie problemem.
Jak będą problemy to na pewno nie zapomnę tutaj tego opisać. Ja wiem, że może nie jest to decyzja w 100% podjęta rozumem
ale jeżeli miałbym podejmować każdą decyzję rozumem to na pewno nie jeździłbym WRX'em. Tak jak pisałem przejadę kilka kilometrów
i opiszę relację, mam nadzieję, że wszystko będzie ok ale jeżeli coś nie będzie grało to pierwsi to poznacie.
Co do czasów do setki to ja ciągle do tej pory w swojej imprezie nie sprawdzałem jak to przyspiesza od zero do 100.
Auto dziennie będzie pokonywało minimum 60 km więc mam nadzieję, że diesel ma sens.

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 157 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 23 lis 2011, o 01:21

Tylko silnik H6 możesz zaakceptować w Subaru, a jeździsz dieslem? Oj, nie łapię o co chodzi.
Chodziło mi o to ,że rezygnując z niskiego spalania na rzecz osiągów i kultury pracy tylko H6 jest dla mnie alternatywą.
Diesel jest mocniejszy w dolnym zakresie obrotów.
Dokładnie poza tym ,po przeprogramowaniu silnik kręci się do 4,5k co jak na diesla jest niezłym wynikiem.Faktycznie ucierpiała delikatnie dynamika na niższych obrotach (w sensie ,że nie ma takiego pierd... przy 2k ,ale za to jest bardziej płynnie i wyżej można kręcic.
Różnica w cenie aut w SIP: diesel droższy o około 10K PLN.
Różnica w awaryjności...
Kupiłem u brokera fakt ,że rocznikowo jeden do tyłu ,ale w tej cenie ,którą zapłaciłem w Sipie nawet benzyny (też rocznikiem do tyłu bym nie kupił) a u brokera z którego korzystałem benz. nie było.
Temat awaryjności na razie dla mnie nie istnieje ,więc nie ma o czym mówić :-|

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup kontrolowany

Post 23 lis 2011, o 01:42

danikl jeżeli nie ma problemu daj mi swój nr na prive chętnie zamienię parę słów na temat diesla.

U mnie po wszystkich opłatach i koszcie leasingu jest około 15 tyś zł mniej niż w SIP.

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 157 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 23 lis 2011, o 01:51

leinad pisze:danikl jeżeli nie ma problemu daj mi swój nr na prive chętnie zamienię parę słów na temat diesla.

U mnie po wszystkich opłatach i koszcie leasingu jest około 15 tyś zł mniej niż w SIP.
,

Jasne mie ma problemu.Trzeba szerzyć wirusa ON wśród zaślepionyvh PB 95 i 98 ;-)

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 23 lis 2011, o 01:53

danikl pisze: Trzeba szerzyć wirusa ON wśród zaślepionyvh PB 95 i 98 ;-)

A taki fajny był z Ciebie herbatnik ... :mrgreen:
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 157 razy

Re: Zakup kontrolowany

Post 23 lis 2011, o 02:05

Kruszyn, przykro mi ,że Cię rozczarowałem ,ale poczułem misję do spełnienia na tym forum. Jako jednostka dyskryminowana domagam sie większych praw dla urzytkowników Diesla i traktowania na równi z urzytkownikami banzyny. W najbliższym czasie zamierzam sformułować manifest i żądać przynajmniej jednego miejsca w Radzie Starszych tego forum dla użytkowników klekota.

ODPOWIEDZ