Czy słychać u WasTrójkę?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 08:34

pol052 pisze:
19 maja 2020, o 07:28
Farmy imho to jednak maja przemyslany atak i spojny. Tutaj to rzucanie gownami na oslep, a moze ktores sie przyklei i bedzie smierdziec ....
Zdaje się, że ten wpis "Tomaldo" to był sprzed całej afery z Kazikiem i był tylko fragmentem jakieś większej dyskusji, ale mniejsza z tym. Branie kasy za plasowanie piosenek na antenie radia jest równie stare jak radio - jak świat długi i szeroki - nie jest to żadną tajemnicą. Doda to nie "Tomaldo" i raczej coś o tym wie;
https://www.wprost.pl/kultura/10326221/ ... ciema.html

Kierownictwo Trójki dało d. z umiejętności zarządzania kryzysem, bo jeżeli Niedźwiedź to wszystko zaplanował żeby odejść "z przytupem", to oni dali się poprowadzić za rączkę jak dzieci. I z małego g. zrobili aferę.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
inquiz (19 maja 2020, o 13:43)


Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 08:36

Grzegorz pisze:No dobra, a jeśli to prawda, że ktoś przesunął Kazika z 4 na 1 miejsce?
Jeśli są logi z systemu głosowania to rzecz do sprawdzenia. :cofee:
Nie uważam TVP za rzetelne źródło nawet w stanie ciężkiego upojenia, ale tu jest pewne wytłumaczenie.
https://www.tvp.info/48108151/bedzie-au ... atnich-lat
Po głosowaniu sprawdzane są wyniki i usuwane głosy fałszywe (fałsztwe konta, roboty itp.). I robi to ręcznie asystent prowadzącego, a to prowadzi do przetasowań.
Nie wiem, czy to prawda, ale nawet jeśli, to czy to jest przekręt i manipulacja? No nie wiem. Jest to powszechne w głosowaniach internetowych, że trzeba je oczyścić ze śmieciowych głosów. Dodatkowo nawet jeśli ktoś przesadził z przetasowaniem, to czy cenzura tak oczywista, żenująca i walona między oczy jest metodą, którą należy stosować w sprawie piosenki w 2020r? I potem należy jeszcze iść w zaparte udając błąd strony i równocześnie powołując się na złamanie regulaminu... którego nie ma? https://www.press.pl/tresc/61709,co-sie ... ala-lawine

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 08:40

Już można głosować :)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 08:43

Godlik pisze:
19 maja 2020, o 08:40
Już można głosować :)
I teraz Kazik wygra o trzy długości, bez "ręcznego przesuwania"... :-d
No, idioci...
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

pol052
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Impreza GD
Polubił: 5 razy
Polubione posty: 28 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 08:44

Gal pisze:
19 maja 2020, o 08:34

Kierownictwo Trójki dało d. z umiejętności zarządzania kryzysem, bo jeżeli Niedźwiedź to wszystko zaplanował żeby odejść "z przytupem", to oni dali się poprowadzić za rączkę jak dzieci. I z małego g. zrobili aferę.
To nie jest problem tylko Trójki. Niestety w większości firm zostają ludzie na decydenckich stanowiskach którzy póki się wszystko kreci "dają rade", ale jak już przyjdzie podjąć decyzje samemu to ... mamy co mamy.
Impreza na codzien a w weekendy 126p900

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 08:59

To się kiedyś określało mianem: obrotowi.
Dolce far niente ;-)

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 09:13

barbie pisze:
19 maja 2020, o 08:36
Dodatkowo nawet jeśli ktoś przesadził z przetasowaniem, to czy cenzura tak oczywista, żenująca i walona między oczy jest metodą, którą należy stosować w sprawie piosenki w 2020r?
Kierownictwo zachowuje się bez sensu, zmienia tłumaczenia itd., cenzura rodem z komuny bez dwóch zdać ale...., jeśli ktoś "przesadził z przetasowaniem" - to jest to jednak robienie słuchaczy w wała, jakby nie patrzeć.
pozdrawiam
Grzegorz

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 09:36

Grzegorz pisze:
barbie pisze:
19 maja 2020, o 08:36
Dodatkowo nawet jeśli ktoś przesadził z przetasowaniem, to czy cenzura tak oczywista, żenująca i walona między oczy jest metodą, którą należy stosować w sprawie piosenki w 2020r?
Kierownictwo zachowuje się bez sensu, zmienia tłumaczenia itd., cenzura rodem z komuny bez dwóch zdać ale...., jeśli ktoś "przesadził z przetasowaniem" - to jest to jednak robienie słuchaczy w wała, jakby nie patrzeć.
Dokładnie tak samo jak oddawanie głosów z fałszywych kont, stosowanie robotów i innych spamerskich narzędzi.
Nie mam bladego pojęcia o stosowanych zabezpieczeniach w tym głosowaniu, ani o tym jakie mają informacje o głosujących i tym samym jak precyzyjnie potrafią określić co jest fałszywe, a co nie.

Wiem natomiast, że w mechanizmach które znam, da się to zrobić łatwo i z dość dużą dozą prawdopodobieństwa. Natomiast wątpliwości zwykle rozstrzyga się "na korzyść" głosującego (czyli nie usuwa się głosu), m.in. z obawy o oskarżenia o właśnie przesadę. Szczególnie w głosowaniach i grach o przysłowiową pietruszkę, gdzie nie ma to większego znaczenia. I zresztą jeszcze w piątek nie miało, nikt by na tę listę nie zwrócił uwagi, gdyby nie to, że ją usunięto. A piosenka by przeszła bez większego echa, bo generalnie jest raczej słaba, a teraz się stała symbolem.
Zachwycająca lekcja dla adeptów sztuki PR-u, jak tego nie robić :mrgreen:
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
Grzegorz (19 maja 2020, o 09:45) • FUX (19 maja 2020, o 11:04)

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 10:22

grupa trzymająca aktualnie władzę ma jedną cechę, którą doprowadzili do perfekcji. PRowe strzelanie sobie w kolano i dawanie paliwa miernej opozycji. Bo to nawet nie jest strzał w stopę. :giggle: Piosenka tekstowo w miarę, ale siła głosu już nie ta.
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 10:28

Reakcja radia skandaliczna, choć wygląda na inicjatywę bardziej oddolną niż telefon z biura PZPR.
A jeśli chodzi o samo głosowanie to nic dla mnie dziwnego, że mogło zostać strollowane. Wręcz jestem bliski pewności. Temat piosenki trollogenny.

Robiłem kilkanaście ogolnopolskich konkursów internetowych, w których można było wygrać granty dla jakichś inicjatyw. Nie da się tego zrobić tak, żeby nie było głosów fałszywych i jednoczenie było obslugiwalne, dostępne i akceptowalne dla większości użytkowników.
Jeśli trudno napisać automat (no bo recaptcha, blokada ip, losowe za zabezpieczenie) to ludzie potrafią siedzieć i całymi dniami, tygodniami, resetować router, zakładać konta , emailowe i oddawać głosy. Organizują się w spółdzielnie i robią to wg harmonogramu. Konta emailowe zakładają takie, że wyglądają wiarygodnie pewno przy pomocy jakichś mechanizmów.
Ja za pierwszym razem nie wierzyłem co widzę w logach.

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 51 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 10:41

A czy przypadkiem (Ha! Ha!) nie jest to afera mająca przykryć inną (np. zakup maseczek) ? :wall:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
FUX (19 maja 2020, o 11:05)
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 13:46

Gal pisze:
19 maja 2020, o 08:34
Kierownictwo Trójki dało d. z umiejętności zarządzania kryzysem, bo jeżeli Niedźwiedź to wszystko zaplanował żeby odejść "z przytupem", to oni dali się poprowadzić za rączkę jak dzieci. I z małego g. zrobili aferę.
Wczoraj tak mówiłem przy piwie ale na forum nie pisałem bo znów by było o teoriach spiskowych ;-)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 14:15

Alan, Alan, Alan! pisze:
19 maja 2020, o 10:28
Robiłem kilkanaście ogolnopolskich konkursów internetowych, w których można było wygrać granty dla jakichś inicjatyw. Nie da się tego zrobić tak, żeby nie było głosów fałszywych i jednoczenie było obslugiwalne, dostępne i akceptowalne dla większości użytkowników.
Jeśli trudno napisać automat (no bo recaptcha, blokada ip, losowe za zabezpieczenie) to ludzie potrafią siedzieć i całymi dniami, tygodniami, resetować router, zakładać konta , emailowe i oddawać głosy. Organizują się w spółdzielnie i robią to wg harmonogramu. Konta emailowe zakładają takie, że wyglądają wiarygodnie pewno przy pomocy jakichś mechanizmów.
Ja za pierwszym razem nie wierzyłem co widzę w logach.
Tak to działa, fakt.
W mojej wsi kilka lat temu było głosowanie na podwórko Nivea - można było wygrać plac zabaw dla dzieciaków, szczytny cel. Regulamin był jasny: 1 głos/ 1 dzień / 1 osoba. Ale wiadomo po co są regulaminy. Nastąpiło pospolite ruszenie z władzami gminy na czele; przygotowano "sztab" w ośrodku kultury, żeby ludzie mogli oddawać głosy, co w praktyce oznaczało przygotowanie x kompów na których przez 24h wolontariusze tworzyli konta mailowe i masowo "głosowali"; w lokalnym gimnazjum tak samo. Gmina, dzięki bezinteresownej pomocy wolontariuszy, "wygrała" nagrodę, sztab mógł świętować, wójt gratulował, dziękował :wall: .... żenada pełną parą, monthy pyton, nie wiem jak to nazwać...
pozdrawiam
Grzegorz

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 15:37

JARP pisze:
19 maja 2020, o 10:41
A czy przypadkiem (Ha! Ha!) nie jest to afera mająca przykryć inną
To słabo wybrali temat zamienny... takie z deszczu pod rynnę. Przekręt jest jakich wiele (maseczki) i sam by ucichł, a sprawa z LP3 fajnie nadaje się na sztandary - przynajmniej dla pokolenia które na '3' wyrosło.
Jeśli "trójka" miała by się jakoś spektakularnie i symbolicznie skończyć, to tutaj jest dobra okazja. Kto jeszcze nie uciekł - zwiewa. Za rogiem 'Nowy Świat'.

Wyszła fajna reklama nowego albumu Kazika i podsumowanie agonii tej stacji.

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 15:45

Gal pisze:
19 maja 2020, o 08:34
Branie kasy za plasowanie piosenek na antenie radia jest równie stare jak radio - jak świat długi i szeroki - nie jest to żadną tajemnicą. Doda to nie "Tomaldo" i raczej coś o tym wie;
https://www.wprost.pl/kultura/10326221/ ... ciema.html
Co innego stacja komercyjna i jej 'playlista' co innego lista z głosowaniem słuchaczy.
Doda chciała błysnąć to wysmarowała coś, niestety nie na temat. Nie napisała nic o kupowaniu głosów na LP3. Marudzi jedynie że promowanie utworów w radiu kosztuje. To jest oficjalny biznes jak wiele innych.
To samo odnosi się do niej - chcesz błysnąć - powiedz coś 'niby w temacie'. To samo media - piszemy byle co ale z jakimś nawiązaniem do tej afery z głosowaniem - ludzie klikają i jest kasa.
Biznes się kręci.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 16:28

Tutaj informacja z drugiej strony, od Bartosza Gila. Wygląda na to, że zawsze były ręczne korekty, bo tak jak piszecie po prostu odrzucali trolli. I moim zdaniem to akurat uczciwe wobec całej reszty głosujących
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/d ... -cos-z-tym

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 16:58

barbie pisze:
19 maja 2020, o 08:36
https://www.tvp.info/48108151/bedzie-au ... atnich-lat
Tak zupełnie w oderwaniu od tej żenującej sprawy - nigdy wcześniej nie widziałem danych n/t głosowania na listę (może dlatego, że ostatni raz Trójkę słyszałem gdzieś tak w pierwszej połowie lat '90 ;-) ) i jestem bardzo zaskoczony, jak mała ilość głosów się tam pojawia. Wychodzi, że pierwsze miejsce to tylko ok 1000 głosów.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2020, o 17:05 przez jarmaj, łącznie zmieniany 2 razy.

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 19 maja 2020, o 16:58

Godlik pisze:
19 maja 2020, o 16:28
I moim zdaniem to akurat uczciwe wobec całej reszty głosujących
Uczciwie to było do piątku. Od piątku to - "sfałszowanie wyników głosowania słuchaczy „poprzez ręczną manipulację polegającą na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki”. Winny jest prowadzący. I audyt to udowodni. :mrgreen:

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 317 razy
Polubione posty: 202 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 20 maja 2020, o 07:53

A od wczoraj co chwilę są prezentowane telefony z głosami poparcia dla PR3. Znowu śmierdzi propagandą, zresztą tak jak od początku zmiany na "Radio Narodowe". Tyle dobrego, że wczoraj Piotr Baron puszczał wreszcie mnóstwo dobrej muzyki jak za starych czasów. Nagle gdzieś pochowali tych wszystkich żenujących wykonawców, którzy nie wiadomo skąd się w trójce wzięli ze swoimi niezwykle miałkimi utworami. Nie wiem czy poprosili Barona żeby ratował sytuację, czy przypadek, w każdym razie, wczoraj słuchało się dobrze ;-) .

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 20 maja 2020, o 08:12

Po raz drugi w życiu wysyłam maile do wielu firm co daja reklamy w PR. Pisze im że przestajemy słuchać wszelkich programów nadawanych przez nich. Może klaps minimalny ale zawsze.
Pamietajmy o Wołyniu.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 20 maja 2020, o 09:24

tzi pisze:
19 maja 2020, o 15:45
Co innego stacja komercyjna i jej 'playlista' co innego lista z głosowaniem słuchaczy.
Powiem tak: Niekoniecznie.
tzi pisze:
19 maja 2020, o 15:45
To jest oficjalny biznes jak wiele innych.
No właśnie ona o to postulowała, by był, bo póki co - nie jest.
Płatności za fakturę nie przekazuje się pod stołem.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 20 maja 2020, o 09:40

Dolce far niente ;-)

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 20 maja 2020, o 23:20

Alan, Alan, Alan! pisze:
19 maja 2020, o 10:28
Nie da się tego zrobić tak, żeby nie było głosów fałszywych i jednoczenie było obslugiwalne, dostępne i akceptowalne dla większości użytkowników.
W Radio Wrocław w niedzielę rano robią listę przebojów zespołów ludowych.
Głosuje się telefonicznie na antenie. Można oddać tyle głosów ilu domowników, więc jak już uda się dodzwonić jakiejś pani, to szybko budzi męża, żeby też zagłosował :giggle:
Jest ryzyko, musi być wybór.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 21 maja 2020, o 16:08

W czwartek nie wyemitowano popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki”. Powodem był brak prowadzącego.
https://www.press.pl/tresc/61770,nikt-n ... -trojki---

co było do przewidzenia ;-)

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 21 maja 2020, o 17:37

I wyjaśniło się kto fałszował.
https://wyborcza.pl/7,75410,25962823,au ... 3-L.1.male

ODPOWIEDZ