Czy słychać u WasTrójkę?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 11 sie 2020, o 20:57

Dymisja to chyba pokłosie pójścia w zaparte.


Dolce far niente ;-)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 11 sie 2020, o 21:22

jarmaj pisze:
11 sie 2020, o 18:36
Z powodu tytułowania jakiegoś kolesia "on", kolesia któremu ponoć wydaje się, że jest kobietą,
Margot jest osobą niebinarną.
Sprawdziłem w internetach co to znaczy i dowiedziałem się, że chodzi o osoby, które "nie są wyłącznie męskie lub kobiece, i wychodzą w ten sposób poza tę polaryzację i binarność[1].
Osoby niebinarne mogą identyfikować się jako osoby o dwóch lub więcej płciach (bigender, trigender, pangender)[2]; nie mające ich w ogóle (agender); mające zmienną tożsamość (genderfluid)[3]; lub jako trzecia płeć, kategoria obejmująca osoby, które nie przypisują nazwy swojej płci/tożsamości rodzajowej i kategorie spoza zachodniego kręgu kulturowego[4]."

Rozumiem, że to pojęcie kulturowe, nie biologiczne, bo w biologii ssaków są jedynie samce, samice i niekiedy hermafrodyci (ale to jako wada rozwojowa).
Więc "kulturowo" to mi to wisi za kogo kto się uważa, ale zafrapowała mnie różnorodność przejawiania "niebinarności"; bigender, trigender, pangender, agender, genderfluid, trzecia płeć oraz kategorie spoza zachodniego kręgu kulturowego...
Jednym z najcięższych zarzutów wobec postępowania wymiaru sprawiedliwości w tej sprawie, jest umieszczenie "Margot" w areszcie dla mężczyzn. I przyznam, że po przeczytaniu definicji "niebinarności" jestem w kropce; są areszty dla mężczyzn i dla kobiet, nie ma aresztów dla "osób niebinarnych", a tym bardziej dla bigender, trigender, pangender, agender, genderfluid, trzeciej płci czy kategorii spoza zachodniego kręgu kulturowego.
Jeżeli ktoś jest "osobą niebinarną" to gdzie taką osobę umieścić?

A co do radia "Nowy Świat", to założyły go osoby binarne pewnie w większości, ale bardzo wyczulone na cenzurę i wolność wypowiedzi - co widać.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 12 sie 2020, o 00:47

jarmaj pisze:
11 sie 2020, o 18:36
Czy żyjemy w świecie idiotów...?
Rzeczywistość dogoniła kabaret
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
jarmaj (12 sie 2020, o 11:18) • Alan, Alan, Alan! (12 sie 2020, o 17:48)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 12 sie 2020, o 07:48

Jest słabo, niby jest i 3 i Nowy Świat a w sumie zaczynam wieczorami słuchać jakiegoś radia relaks. Tych się nie daje. Albo rap albo jazz ale taki co mi nie pasi. No plus reklamy w 3. Żenada. Abonament i dodatkowa kasa.
Pamietajmy o Wołyniu.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 12 sie 2020, o 11:21

Gal pisze:
11 sie 2020, o 21:22
jest umieszczenie "Margot" w areszcie dla mężczyzn
Może od początku o to właśnie mu chodziło? :mrgreen:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 12 sie 2020, o 11:45

Gal pisze:
11 sie 2020, o 21:22
Jeżeli ktoś jest "osobą niebinarną" to gdzie taką osobę umieścić?
Sheraton były może do przyjęcia ;-)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 20 sie 2020, o 08:35

Taki sobie komentarz do tej całej sytuacji. Od początku.
Jak i wielu innych, w końcu ten filmik powstał niemal rok temu:
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 3):
inquiz (20 sie 2020, o 12:31) • jarmaj (20 sie 2020, o 18:24) • ptk22 (20 sie 2020, o 21:20)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 20 sie 2020, o 16:00

Użytkownicy, którzy polubili ten post :
leon (20 sie 2020, o 16:45)
Dolce far niente ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 20 sie 2020, o 16:12

No to Kuba Strzyczkowski chciał za dobrze i go pogonili... brawo waadza
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 20 sie 2020, o 16:46

Gal pisze:
20 sie 2020, o 08:35
Taki sobie komentarz do tej całej sytuacji. Od początku.
Jak i wielu innych, w końcu ten filmik powstał niemal rok temu:
Zupełnie jakbym słuchał o psychoprawicy.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 20 sie 2020, o 18:27

Gal pisze:
20 sie 2020, o 08:35
Jak i wielu innych, w końcu ten filmik powstał niemal rok temu:
Ja to tam prosty człowiek jestem i gadać mądrze nie potrafię, więc wyrażenie tego samego co ten film zajęło mi dwa wersy ;-)
jarmaj pisze:
11 sie 2020, o 18:36
Czy żyjemy w świecie idiotów...?
Pytanie wyłacznie retoryczne....
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
Alan, Alan, Alan! (20 sie 2020, o 18:55) • Gal (20 sie 2020, o 21:59)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 20 sie 2020, o 21:58

jarmaj pisze:
20 sie 2020, o 18:27
Ja to tam prosty człowiek jestem i gadać mądrze nie potrafię, więc wyrażenie tego samego co ten film zajęło mi dwa wersy
jarmaj pisze: ↑11 sie 2020, 17:36
Czy żyjemy w świecie idiotów...?
Pytanie wyłacznie retoryczne....
Smutne jest to, jak wielu ludzi dołącza do chóru idiotów.
I to, że ludzie przestali rozmawiać, tylko przerzucają się memami i teoriami spiskowymi.
Fido_ kiedyś napisał, że mnóstwo ludzi jest na forach tylko po to, by komuś doj****. Nie po to, by się czegoś dowiedzieć, czy czymś się podzielić, ale by sflekować kogoś, czy jakąś nielubianą frakcję (Skodziarzy, np.) ;-) .
I to jest prawda nie tylko w odniesieniu do for, niestety...
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 21 sie 2020, o 12:35

akurat postawę pod tytułem "zrobiłem źle, ale skoro zwróciłeś mi uwagę, to ci dop...." uznaję za bardzo polską cechę, zakorzenioną tak głęboko jak hipokryzja. od pokoleń.

a za resztę (np: nieumiejętność dyskutowania) podziękujmy systemowi edukacji. czytanie ze zrozumieniem - okazuje się - jest trudne. czytanie, samo w sobie, jest trudne. odpowiedzialność, czyli - po prostu - ponoszenie skutków własnego postępowania, to abstrakcja.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 21 sie 2020, o 13:04

Gal pisze:
11 sie 2020, o 21:22
bigender, trigender, pangender, agender, genderfluid, trzeciej płci
To jak tu Lorda Vadera sklasyfikować :cofee: :mrgreen:

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 21 sie 2020, o 18:45

Ciekawe ja się czują ci tak wydzwaniali do 3 i mówili- zostajemy z Wami. Chyba niektórych ubędzie . No cóż rozbiegną się. Jest tyle stacji. Jak trudno budować , jak łatwo burzyć. Na pohybel tym co to zburzyli.
Pamietajmy o Wołyniu.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 21 sie 2020, o 20:26

stefanekmac pisze:
21 sie 2020, o 18:45
No cóż rozbiegną się. Jest tyle stacji. Jak trudno budować , jak łatwo burzyć. Na pohybel tym co to zburzyli.
Chłe, chłe... :mrgreen:

Młodzież tutejsza jasne, że nie pamięta, ale Ty do młodziaków się już chyba nie zaliczasz, więc coś powinno Ci tam w łepetynie zadzwonić...

No to powtórka z historii i takie pytanko; kiedy Trójka zaczęła być nazywana TrUjką? 8-)

Taki cytacik:
Program III stracił swą tożsamość, misja jest iluzją, wielu wspaniałych dziennikarzy odesłano na zieloną trawkę, pozbawiając młodych i zdolnych obcowania na poziomie mistrz-uczeń.(...) to wystarczająco dużo, by nie tylko zniechęcić słuchaczy, których IQ powyżej 100 nie zadowala obecny format tej stacji, ale by nowi młodzi słuchacze nie wiedzieli NIC o kiedyś kultowej antenie (bo ci, którzy wiedzą i mogliby tę wiedzę przekazać, nie mają głosu) oraz by zburzyć do fundamentów ponad 30 lat tworzone radio.
Albo taki:
Oburzeni słuchacze zaczęli pisać listy do władz państwa i radia, powstała strona internetowa poświęcona protestowi (www.tajniak.pl/protest), w portalu „Gazety Wyborczej” (ale nie tylko) rozgorzała i trwa dyskusja na temat tych haniebnych zmian, także prasa publikowała i publikuje krytyczne artykuły oraz listy niezadowolonych słuchaczy.


To przecież obecna sytuacja, a niektóre sformułowania jota w jotę można znaleźć w wypowiedziach w tym wątku. Biaaada nam!

Ale to nie jest biadanie słuchacza Trójki z 2020 r. To jest biadanie słuchaczki Trójki z 2003 r.
To co się w Trójce działo za rządów Smolara, to była rzeźnia, a z dawnej Trójki zostały "sformatowane" strzępy.
I słuchacze - część dawnych i nieco nowych, do których się pewnie spora część spośród tu biadających zalicza.

Ku pamięci:
https://www.tygodnikprzeglad.pl/zal-po-kaczkowskim/
http://www.tajniak.pl/protest/
Ktokolwiek woli Magdę Jethon u steru, ma przepełniony tolerancją i wolnością "Nowy Świat".
:cofee:
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 22 sie 2020, o 01:09

Gal pisze:
21 sie 2020, o 20:26
Ktokolwiek woli Magdę Jethon u steru, ma przepełniony tolerancją i wolnością "Nowy Świat".
Albo dostanie kopa w d...., tolerancyjnie :mrgreen:
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 22 sie 2020, o 15:51

Gal pisze:
21 sie 2020, o 20:26
Ale to nie jest biadanie słuchacza Trójki z 2020 r. To jest biadanie słuchaczki Trójki z 2003 r.
To co się w Trójce działo za rządów Smolara, to była rzeźnia, a z dawnej Trójki zostały "sformatowane" strzępy.
Czyli takie: Zabiliśmy Trójkę, ale inni wykańczali już ją wcześniej. Szczegóły owszem zgadzają się , ale dla mnie - skala nieporównywalna.

Wymiany na stołkach u góry to jedno, drugie to czy dół może robić swoje.
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 3):
leon (22 sie 2020, o 16:18) • bojar (22 sie 2020, o 16:51) • ptk22 (22 sie 2020, o 21:46)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 22 sie 2020, o 22:53

busik pisze:
20 sie 2020, o 16:12
No to Kuba Strzyczkowski chciał za dobrze i go pogonili... brawo waadza
Jakoś nie żałuję go, że system go zmielił i wypluł. "Za a nawet przeciw" lubiłem i słuchałem namiętnie gdzieś do czasów ostatniego pisu. Gdzies wtedy zaczęły się miałkie tematy, przerywanie połączeń nieprawomyślnym. Kiedyś były wciągające dyskusje. Teraz możźecie nzywać to płatkami śniegu, skowytem opozycji etc. Fakt jest taki, że trujka jest niesłuchalna. Będzie nowy dyr, będzie zwrot na kulturę, będzie się Zenek z przypływu tantiem cieszył, słupki może skoczą...

Nowy świat jest warsztatowo najlepszy. Nie zajmuje jeszcze tyle miejsca w moim życiu co trójka. Sprawy p. Margot nie znam i nie śledzę*. Ale to co do mnie dociera budzi politowanie dla M, zażenowanie dla działań nś.

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 24 sie 2020, o 06:58

Gal , w 2003 to akurat oddawałem córkę za mąż Ormianinowi, syn zaczynał bunt i miał sentyment do trawki. Czyli "trujka " to tylko dodatek. W tak licznym zespole na bank są tarcia, ambicje i krecia robota. Widać to i słychać dalej. Popularne postaci jak Olszański zawsze budziły we mnie podejrzenia. Jak mówią strach lodówkę otworzyć bo też wyskoczy.Za i przeciw ostatnio to kompletna równia pochyła. Nie dało się słuchać. Ja w nocy jakieś radio relaks znalazłem , naprawdę dobre, na relaks.
Pamietajmy o Wołyniu.

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 24 sie 2020, o 11:17

Mi osobiście najbardziej szkoda takich ludzi jak Marcin Łukawski, prowadzący poranne audycje. Przyzwyczaiłem się do tego ciepłego głosu, który mi towarzyszył od wielu lat(przyszedł chyba zaraz po Wałkuskim) przy śniadaniach i drodze do pracy i cholera przez jakiś cepów mi to zabiorą. Brak słów. :wall:

Mówicie o "Nowym Świecie" ale tego się nie da słuchać w radio analogowym, w aucie bez radia internetowego tak samo; można niby parować po bluetooth z telefonem ale komu się chce na 15-20 minut bawić w klikologię. Trzeba by zmienić sprzęt, nie wiem czy "Nowy Świat" jest tego wart...
pozdrawiam
Grzegorz

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 24 sie 2020, o 13:00

Wladza powiedziała ze zrobią z tego radio muzyczno rozrywkowe...
Nie mam więcej pytań
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 24 sie 2020, o 17:15

Grzegorz pisze:
24 sie 2020, o 11:17
Mówicie o "Nowym Świecie" ale tego się nie da słuchać w radio analogowym, w aucie bez radia internetowego tak samo; można niby parować po bluetooth z telefonem ale komu się chce na 15-20 minut bawić w klikologię. Trzeba by zmienić sprzęt, nie wiem czy "Nowy Świat" jest tego wart...
Działa z telefonu w aucie bez zarzutu.
Lubie piątki z Manem.
Sobotni Torez nie do strawienia.
Dolce far niente ;-)

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 25 sie 2020, o 08:09

Przyzwyczaiłem się do wygody tj. wsiadam do samochodu, przekręcam zapłon i włącza mi się ulubione radio. Takie wygody od dziesiątek lat ;) Wiem, że można parować z telefonem ale moje radio samochodowe wymaga kilku kliknięć plus obsługa telefonu - odpalenie aplikacji. To zbyt dużo ;-)
pozdrawiam
Grzegorz

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 25 sie 2020, o 14:29

tzi pisze:
22 sie 2020, o 15:51

Czyli takie: Zabiliśmy Trójkę, ale inni wykańczali już ją wcześniej. Szczegóły owszem zgadzają się , ale dla mnie - skala nieporównywalna.

Wymiany na stołkach u góry to jedno, drugie to czy dół może robić swoje.
tzi doceń trud. Trzeba było mieć chęci i poświęcić czas, żeby próbować udowodnić stwierdzenie, "co prawda nasi teraz kradną i roz......ają wiele sektorów, począwszy od sprzątaczki, ale inna ekipa 20 lat temu też wymieniła dyrektora".

ODPOWIEDZ