Jakieś płaskie do oglądania

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 29 gru 2017, o 15:46

sprawdzimy tego OLEDa sprawdzimy :-)

a taką ciekawostkę zapodam - ostatnio zamówiliśmy lodówkę, dosyć dużą, więc wzięliśmy w sklepie (market dużej sieci elektronicznej) z dostawą i wniesieniem do domu - 3 piętro, wicie, rozumicie.
Moje zdumienie wywołały okrzyki wnoszących, gdy przekroczyli próg mieszkania. Krzyczeli między sobą nazwę marketu w którym kupiłem ten sprzęt. Pytam się ich o co chodzi. Odpowiedź - usługa w tym markecie obejmuje wniesienie do pierwszego pomieszczenia w mieszkaniu = tylko za próg. Gdybym kupił w sklepie tej samej sieci, ale innym w mieście obok - to usługa obejmowałaby wniesienie i ustawienie w miejscu docelowym.
Ta sama firma świadczy usługi dla wielu sklepów - a sposób realizacji (koszt dla klienta ten sam) zależny jest od tego czy kupiłeś w oddziale A czy B :wall: :wall: :wall:
Wyobraźcie sobie teraz kobietę w domu z lodówką, ważącą 130 kg postawioną w korytarzu za progiem - a kuchnia trochę dalej...

polecam zwracać uwagę zamawiając taką usługę - czy na pewno wniesienie obejmuje pomieszczenie, w którym daną rzecz (AGD, meble, sofy itp) chcecie mieć ustawione. Żeby uniknąć niemiłych niespodzianek.
:cofee:


"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 29 gru 2017, o 16:59

Pamiętam jak kilkanaście lat temu wprowadzałem się do nowego mieszkania i kupiłem trochę sprzętu AGD z wniesieniem. Wynegocjowałem dobrą cenę i wniesienie do mieszkania tam gdzie chcę, full serwis. Spytali o adres, piętro (6), itd. ale zapomnieli spytać czy winda już działa. Zdziwienie wnoszących było niezłe, ale że trafiło na studentów i mi się szkoda ich zrobiło przy pralce, to dostali ode mnie coś ekstra za wniesienie ;)

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 29 gru 2017, o 18:07

busik pisze:sprawdzimy tego OLEDa sprawdzimy :-)
Pożyjemy, zobaczymy :mrgreen:

Zwróć uwagę na pewne zjawisko obecne w sklepach RTV (wszystkich sieci): przywita Cię jeden z doradców klienta i uprzejmie pomoże w wyborze telewizora.
W zalezności na kogo trafisz będzie Ci opowiadał o zaletach Samsungów, o tym co wyróżnia Panasonica, itd...
ale prawie na pewno nie wspomni o oledach..
A to z tej prostej przyczyny, że LG nie płaci im indywidualnych bonusów od sprzedanych sztuk oraz dlatego, ze sklepy mają niższe marże od LG na sprzedażny tych telewizorów.
LG wie, że jeśli nie będziesz polegał na sponsorowanych testach, tabelkach oraz na poradach doradców klienta w sklepach, tylko po prostu obejrzysz spokojnie jakiś film na oledzie, to i tak go wybierzesz i kupisz, niezależnie od tego ile konkurencja wyda na promocję modeli z LCD.
Dlatego też w mniejszym mieście, w jakim mieszkam, w żadnych salonie (ani w Media Expert, ani EURO AGD RTV) na wszelki wypadek nie ma na ekspozycji ani jednego telewizora z oledem,
:razz:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 29 gru 2017, o 18:50

:wall:

a cenowo jak się mają te tiwi w porównywalnych funkcjach, gadżetach, rozmiarach?
oled vs lcd?

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 29 gru 2017, o 22:33

FUX pisze::wall:

a cenowo jak się mają te tiwi w porównywalnych funkcjach, gadżetach, rozmiarach?
oled vs lcd?
Olek wrzucił wcześniej link, cena porównywalna z LCD parę cali większym
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 29 gru 2017, o 23:38

FUX,
dla bardziej wymagających może być ten model:
https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/tele ... -oled65b6j

Prawda, że nie jest bardzo tanio. Ale jak na razie tylko jedna firma produkuje ekrany telewizyjne w tej technologii.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 30 gru 2017, o 00:08

Sony też robi OLED, co prawda na matrycach od LG ale robi. I jak pokazuje doświadczenie często matryce innych producentów z ich elektroniką sprawuje się dużo lepiej niż sprzęt producenta matrycy.

P. S. Ze względu na Netflixa, Showmaxa i kilka innych apek do przerzucania mediów z laptopa/smartfona ja bym teraz wybierał TV na androidzie ze względu na pełną obsługę Chromecasta. W innych systemach bywają problemy z pełną obsługą. I wtedy trzeba robić protezy typu dongle Google Chromecast.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 30 gru 2017, o 08:49

skwaro,
tak, LG sprzedaje też te matryce kilku konkurentom, więc faktycznie jest jakiś wybór, w zależności od budżetu. Przy mniejszym budżecie wyboru wielkiego nie ma.
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym przerzucaniem Netflixa ze smartfonu.
Przecież te telewizory mają wbudowane aplikacje, niezależnie od tego na jakim systemie operacyjnym działają.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 30 gru 2017, o 09:51

Лукашэнка pisze:skwaro,
tak, LG sprzedaje też te matryce kilku konkurentom, więc faktycznie jest jakiś wybór, w zależności od budżetu. Przy mniejszym budżecie wyboru wielkiego nie ma.
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym przerzucaniem Netflixa ze smartfonu.
Przecież te telewizory mają wbudowane aplikacje, niezależnie od tego na jakim systemie operacyjnym działają.
Przy pełnej implementacji Chromecasta telewizor może służyć jak odbionik mediów z innych urządzeń. Np. Siedzisz na kanapie, żona ogląda Netflixa, Ty grzebiesz w necie i widzisz fajną fotkę, którą chcesz pokazać żonie w dużym formacie, albo jakiś film. I wtedy klikasz, wyświetl na TV i już, film się pauzuje, TV wyswietla to co chciałeś a potem żona na swoim smartfonie klika tylko play i dalej odtwarza film z Netflixa. Takich możliwości jest naprawdę dużo. Ja mam obecnie Smart TV bez pełnej obsługi Chromecasta i np. Jak chcę wyświetlić film z Netflixa to na TV musi się odpalić apka, w której i tak muszę użyć pilota żeby dokończyć odpalanie filmu. Showmax nie działa wcale z telefonu. A jak masz pełnego Chromecasta to wszystko robisz z urządzenia, jakie masz aktualnie w ręku, np. laptopa.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 30 gru 2017, o 10:07

Лукашэнка, przepaść jest.
:mrgreen:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 30 gru 2017, o 16:52

Brat zakupił samsunga specjalnie pod netflix, co do kolorów to każdy lubi swoje natomiast zintegrowana obsługa netflixa z pilota jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

przymar
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 2 sty 2018, o 11:31

Ostatnio u mnie sfajczył się 4 letni (sic!) Philips, stąd ta marka na jakiś czas spalona, a szkoda bo Ambilight naprawdę dawał radę. Po analizach stanęło na zeszłorocznym Samsungu z kwantowymi kropkami. Co do OLED-a w Full HD - byłem tuż przed zakupem, bo faktycznie nie ma różnicy przy 55 czy nawet 65 calach oglądanych z 3 metrów względem 4K, ale na Samsunga była dobra cena. OLED - faktycznie jest żyletą, a czerń jest idealna, z każdego kąta. Wchodząc do sklepu z daleka można stwierdzić, które to OLED-y.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 2 sty 2018, o 12:27

Hmmm, tez posiadam Phillipsa ambilight, jakieś 4lata, jeszcze się nie sfajczył. ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 2 sty 2018, o 12:31

Kup gasnicę.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 2 sty 2018, o 12:56

Liczę na łut szczęścia. Chyba go mam, w końcu przejeździłem 5 lat SBD.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

przymar
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 3 sty 2018, o 08:56

stach22 pisze:Liczę na łut szczęścia. Chyba go mam, w końcu przejeździłem 5 lat SBD.
Może jakieś typy na losowanie Eurolotto, bo mamy tu chyba prawdziwego szczęściarza :)
FUX pisze:Kup gasnicę.
Kupiłem - nie zadziałała. Ale skutecznie ostudziła mnie przed powrotem do marki. A propos - może nie każdy wie, ale telewizorowa odnoga Philipsa została sprzedana chińczykom i nie ma już nic wspólnego z holenderskim pierwowzorem.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 3 sty 2018, o 09:51

inquiz pisze:Brat zakupił samsunga specjalnie pod netflix, co do kolorów to każdy lubi swoje natomiast zintegrowana obsługa netflixa z pilota jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.
pełna zgoda, działa perfekto

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 3 sty 2018, o 23:58

przymar pisze: nie ma już nic wspólnego z holenderskim pierwowzorem
Philips od jakiegoś 2010 roku robi jakieś niezrozumiałe zakupy/sprzedaże. w 2016 ostatecznie zerwali ostatnie nitki łączące ich z PSV Eindhoven. nawet to. ledy raz sprzedają, raz kupują (cały czas te same - swoje własne). żarówki chcieli sprzedać - nikt nie kupił...
jednym zdaniem: poza nielicznymi wyjątkami bardzo drogich urządzeń z przeznaczeniem B2B Philips już dawno nie jest "tym" Philips.
tylko dlatego, że zarząd nie wie, czego chce.
skwaro pisze:Siedzisz na kanapie, żona ogląda Netflixa, Ty grzebiesz w necie i widzisz fajną fotkę, którą chcesz pokazać żonie w dużym formacie, albo jakiś film. I wtedy klikasz, wyświetl na TV i już, film się pauzuje, TV wyświetla to co chciałeś a potem żona
idzie do kuchni po broń zaczepną of her first choice (wałek, patelnia...) po to, żeby w słowach uprzejmych, przepełnionych miłością zwrócić uwagę, że odcinka serialu się tak z dupy nie przerywa, a zwłaszcza nie po to, żeby pokazać jakąś głupią fotę.

8-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 17 maja 2018, o 11:58

hehe moja inteligencja się pogarsza, bo mówią, że jest odwrotnie proporcjonalna do przekątnej TV. No ale co zrobić...

Chciałem zapytać szacowne grono, czy uchwyt ścienny do 55 calowego samsunga to musi być jakiś specjalny? Czy każdy z marketu obsługujący określoną wagę podejdzie?

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 17 maja 2018, o 11:59

Konto usunięte pisze: Czy każdy z marketu obsługujący określoną wagę podejdzie?
Podejdzie. Wybierz co najwyżej jakiś bardziej fikuśny umożliwiający szeroką regulację.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 17 maja 2018, o 12:06

Ty patrz na wagę i to jak chcesz mieć powieszony TV
czasem te co podają na 55' są tak słabe, że ledwo 20kg utrzymają

Ja nie patrzyłem na max wymiary tv które podawał sprzedający, tylko wymiary mocowań (VESA) i max masę jaką utrzyma. Tak żeby pasował do twojego sprzętu
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 17 maja 2018, o 12:14

Konto usunięte pisze:hehe moja inteligencja się pogarsza, bo mówią, że jest odwrotnie proporcjonalna do przekątnej TV. No ale co zrobić...

Chciałem zapytać szacowne grono, czy uchwyt ścienny do 55 calowego samsunga to musi być jakiś specjalny? Czy każdy z marketu obsługujący określoną wagę podejdzie?
Sprawdź czy Twój TV ma rozstaw śrub zgodny ze standardem VESA i pod jaką wagę (np. 200x200, 300x300, itd). W opisie TV jest wszystko podane. Potem idziesz do sklepu i bierzesz wieszak pod dany standard VESA i wagę.

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 17 maja 2018, o 13:10

Konto usunięte pisze: Czy każdy z marketu obsługujący określoną wagę podejdzie?
skwaro pisze: Potem idziesz do sklepu i bierzesz wieszak pod dany standard VESA i wagę.
Lepiej do dwóch albo trzech sklepów, a potem wybierz ten który jest zrobiony z najgrubszych kształtowników. I upewnij się że ściana sprosta temu wyzwaniu.

Nie żartuję, już paru znajomych przekonało się że TV 55' (albo większy) potrzebuje znacząco lepszego mocowania niż 32-40' płaszczak. Fakt faktem ze w co najmniej jednym przypadku zaistniały dodatkowe okoliczności (dzieci w wieku różnym sztuk kilka), ale różnica między powieszeniem czegoś co waży kilka kilo a kilkadziesiąt istnieje. Coś tak jak różnica pomiędzy półką na książki a półką z książkami (na tej pierwszej można postawić fotki w ramce najwyżej).

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 17 maja 2018, o 13:18

ata pisze: Nie żartuję, już paru znajomych przekonało się że TV 55' (albo większy) potrzebuje znacząco lepszego mocowania niż 32-40' płaszczak.

Domyślam się. To trochę jak wieszanie szafek w kuchni ;-) Później męczą Cię koszmary, że to kiedyś spadnie z zawartością

W tym kontekście zastanawiam się czy mają sens jakieś regulacje przy tak ciężkim telewizorze. Czy lepiej wziąć coś solidnego montowanego na sztywno

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 17 maja 2018, o 13:33

ja kupiłem coś takiego, jakieś 25 zł na alledrogo

chodziło mi o kształtowniki, gdzie będzie możliwość większej ilość śrub - u mnie chyba na 8 śrubach wisi :-)
Letko pochylony do przodu - tak sobie rodzina zażyczyła (nie odbija się światło z okna)

przyjmij dobrą godzinę, jak nie więcej na mocowanie - żeby prosto było - ale nie wg poziomicy, tylko wg mebli które są obok, bo na tym od razu zauważysz że krzywo wisi
może trzymać poziom, ale jak szafka poniżej, albo powyżej delikatnie nie "pasuje" - to wk... na maksa :mrgreen:

No i maskownicę do kabli ładną od razu zakup
np coś takiego http://allegro.pl/listwa-maskujaca-75cm ... ule_id=201
chyba, że masz już podtynkowo puszczone kanały i otwory wyprowadzające pod TV będą :-)
Załączniki
59299c3f417ab81349454d511fa2.jpg
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ODPOWIEDZ