Jakieś płaskie do oglądania

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 17 maja 2018, o 14:07

Konto usunięte, ja mam powieszone 50 cali LG z dość dużą regulacją i możliwością odsunięcia od ściany na jakieś 20-30 cm albo i lepiej (więc ramię siły dość duże). Kosztował coś między 100 a 200 PLN. Istotne był rozstaw śrub i udźwig tego czegoś. Ponieważ wisi na ściance z gównolitu nie oszczędzałem na śrubach w Castoramie. To jest imho najważniejszy element. To co jest dodawane w komplecie do niektórych uchwytów nie zawsze spełni swoje zadanie (cegła, pustak, grubość tynków itp. tematy).


"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 17 maja 2018, o 23:06

Moja ściana jest z czystego betonu, więc 4 dobre otwory wystarczą. Bardziej mi zależy żeby tv wisiał jak najbliżej ściany, tu chyba rozwiązanie Busika bardziej się sprawdzi. Pomysł z minimalnym odchyleniem jest fajny, nie będzie działać jak lustro

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 17 maja 2018, o 23:17

Konto usunięte pisze:Moja ściana jest z czystego betonu, więc 4 dobre otwory wystarczą. Bardziej mi zależy żeby tv wisiał jak najbliżej ściany, tu chyba rozwiązanie Busika bardziej się sprawdzi. Pomysł z minimalnym odchyleniem jest fajny, nie będzie działać jak lustro
4 najmniejsze otwory wystarczą. Nie ma co męczyć wiertarki; około 20 kg obciążenia to jest tyle co nic i wytrzyma to każdy wieszak nawet najtańszy.
Ja ma taki z dłuższym ramieniem, żeby móc swobodnie regulować kierunek, bo telewizor wisi pod sufitem. Alejesli wieszasz klasycznie na ścianie, to zapewne wystarczy Ci niewielka regulacja, czyli weź na przykład taki jaki pokazał Busik.
Powodzenia :->

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 17 maja 2018, o 23:18

a tak nawiasem mówiąc, to widzę, ze te obecnie sprzedawane telewizory są dużo lżejsze niż te 10 lat tamu, gdy kupowałem swój :->

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 18 maja 2018, o 08:17

Konto usunięte, jak chcesz samsunga i ma być minimalna odległość od ściany to idź w kawior - https://www.samsung.com/us/televisions- ... -m11eb-za/

W zależności od rocznika TV są różne modele i nie musi być aż tak drogo - http://allegro.pl/wieszak-wmn450m-uchwy ... 41414.html
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 18 maja 2018, o 13:49

Chloru, fajne, ale cena faktycznie kawiorowa jak za kawałek metalu i plastiku

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 18 maja 2018, o 14:17

Płacisz za experience a nie za materiały ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 18 maja 2018, o 17:30

Fido, zanim kupisz uchwyt sprawdź sobie gdzie masz wejścia w tv. Bo np. u mnie kabel od netu wtyka się z tyłu, a nie tak jak inne z boku. I gdybym miał tv zbyt blisko ściany, byłby zonk

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 maja 2018, o 07:33

niby głupi uchwyt, a tyle smaczków. warto było zapytać :D

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 maja 2018, o 09:33

Swego czasu też knułem co i jak, oglądałem wynalazki nawet za 1kpln, a skończyło się na wieszaku z Ikei za 80pln bo okazał się prosty ale bardzo skuteczny w działaniu, regulacja w dwóch płaszczyznach, ramię do odsunięcia od ściany i dźwiga bezproblemowo 48" Soniaka już ze 3 lata.

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 maja 2018, o 12:25

skwaro pisze: skończyło się na wieszaku z Ikei za 80pln
Ale to były (są?) bardzo dobre wieszaki! nie dlatego że "Ikea", po prostu dobra jakość za rozsądną cenę. I rzeczywiście proste jak budowa cepa w porównaniu do niektórych wynalazków.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 20 maja 2018, o 22:45

Godlik dobrze prawi, kiedyś miałem taki wieszak na stałe i musiałem się gimnastykować aby jakiś dodatkowy kabelek dopiąć.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 18 cze 2018, o 17:19

A jeśli ktoś chciałby oglądać (niekoniecznie płaską!), pralkę, która będzie mu długo działać zamiast jeździć po serwisach, to jaką powinien wybrać? Beko?

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 18 cze 2018, o 17:45

Witek

Mam od 10 lat candy kupiona w outlecie euro RTV agd. Była lekko poobijana. Widać, że ciut rdzewieje (zupełnie jak 10 letnie Subaru ;) ) ale nic się z nią nie dzieje. W drugim mieszkaniu Electrolux albo AEG (nie pamiętam) też bez problemów ale niecałe 3 lata przebiegu więc średnio miarodajne.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 18 cze 2018, o 20:45

Chloru, ja chcę wymienić nastoletniego whirpoola, no ale to co było 10 lat temu, czy więcej już nie wróci i teraz trzeba wybrać najmniejsze zło.

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 51 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 18 cze 2018, o 22:10

Niestety, teraz to raczej kupić najtańszą... :wall:
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 cze 2018, o 00:44

Witek najmniejsze mają jakieś 35 cm głębokości albo trzeba brać ladowaną od góry ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 cze 2018, o 06:55

Używaną kilku/kilkunastoletnią, która jest naprawialna, nie taką, co ma silnik bez szczotek, rozbieralną, z nie klejonym zbiornikiem.
Mam w domu jakiegoś bosza od 14 lat i chodzi.
Raz łożyska, raz czy dwa pompka za 20 zł.

Jak sąsiada sewisanta pytałem, za jaką nową się rozglądać przy okazji wymiany pompki, to znacząco na mnie popatrzył. Zamilkłem...
:oops:
Dolce far niente ;-)

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 51 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 cze 2018, o 08:06

Mnie wysiadła niedawno Candy - poszedł fartuch, a że miała klejony bęben to się nijak nie opłacało naprawiać (po wymianie zostałaby obudowa, silnik i programator a koszty... uff... :x ).

Kupiłem za ok. 800 zł (jak to teraz = 799) jakąś MPM (składana w Polsce z części prawie na pewno chińskich) - na razie chodzi (nówka). Programy ma sensowne, pokazuje sporo na wyświetlaczu (np. czas do końca prania), no i bęben ma skręcany, nie klejony. Zobaczymy, co dalej... :razz:
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 cze 2018, o 12:10

FUX pisze:
19 cze 2018, o 06:55
nie taką, co ma silnik bez szczotek
Silniki bezszczotkowe w pralkach są OK, trzeba tylko zabezpieczyć sterownik i silnik powłoka hydrofobową.
FUX pisze:
19 cze 2018, o 06:55
z nie klejonym zbiornikiem.
To jest największy problem w "nowoczesnych" pralkach. Ta technologia montażu powoduje że pralka staje się praktycznie sprzętem jednorazowego użytku. Można wymienić jakieś drobne rzeczy typu zamek/pompka, i na tym kończą się możliwości naprawy.
JARP pisze:
19 cze 2018, o 08:06
Kupiłem za ok. 800 zł (jak to teraz = 799) jakąś MPM (składana w Polsce z części prawie na pewno chińskich) - na razie chodzi (nówka).
Jeśli czegoś ewidentnie nie zepsuli to kilka lat wytrzyma. MPM nie rozbierałem, ale takie np Beko (nie wszystkie) mają połączenie pojemnika na proszek z bębnem zrobione z karbowanej rury gumowej - po dwóch latach zatyka się kompletnie, powodując powódź. Już w kilku "poprawiałem fabrykę", rozwiązanie problemu jest banalne (wąż gumowy na metry z hurtowni plus kawałek rurki plastikowej). Grzałki też niektóre z tych tanich pralek mają jakieś takie "słabe", ale to też niewielki problem bo grzałka kosztuje grosze a zawsze jakąś się dobierze (na szczęście większość pralek ma podobne/typowe wymiary grzałki i mocowanie)

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 cze 2018, o 13:52

Właśnie wczoraj dokonałem zakupu. Po 7 latach bekło Beko, coś z programatorem, nawet nie wzywałem serwisu. W media ekspert kupiłem najtańszą Amicę za 799zł. z możliwością rozszerzenia gwarancji do lat pięciu. Dziś przejdzie chrzest.

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 cze 2018, o 15:02

Padło na jakieś tańsze Beko, ale z przedłużoną gwarancją. Nawet sam sprzedawca radził, aby brać tańszą pralkę, ale przedłożyć sobie gwarancję do 5 lat.

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 cze 2018, o 16:10

Witek pisze:
19 cze 2018, o 15:02
Nawet sam sprzedawca radził, aby brać tańszą pralkę, ale przedłożyć sobie gwarancję do 5 lat.
Tak poradził?
Nic dziwnego, prowizje od ubezpieczycieli (bo "przedłużona gwarancja" jest ubezpieczeniem) stanowią miły dodatek do pensji. Przeczytaj OWU, żeby potem nie było zdziwienia. Teraz podobno już jest "dobrze", dwa lata temu UOKiK zrobił aferę i już nie wyłączają w umowach odpowiedzialności ubezpieczyciela za wszystko i zawsze jak to bywało wcześniej.

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 cze 2018, o 16:29

ata, ale tu gwarantem jest sklep, a nie trzecia firma.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Jakieś płaskie do oglądania

Post 19 cze 2018, o 17:48

Witek radzę doczytać. Tak z 3 razy ;)

Dodatkowo warunki gwarancji to też często jaja z klienta bo lepiej się powołać na niezgodność towaru z umową niż korzystać z łaski producenta.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ODPOWIEDZ