Jakieś płaskie do oglądania

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 5 kwie 2015, o 14:41

Damaz mialem podobne fanaberie ;) Mam juz dysk sieciowy ktory sporo umie, jakies bd od gold stara ;) ale w zwiazku z faktem, ze nie wszystkie kombinacje dzwieku, obrazu i napisow dzialaja jedzie do mnie Malina Pi 2. Do tego w planach jest Openelec (xbmc/kodi). Mam nadzieje, ze to juz koniec knucia :)


"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 5 kwie 2015, o 18:05

a tak dla słabszych?

z tych wszystkich cosi, które wymieniłeś zrozumiałem "dysk sieciowy"
malinę widziałem (zdjęcie) i nic mi to nie mówi.
o Openelec nie chce mi się czytać, bo właśnie czytam o kodowaniu dźwięku.



najnowsza informacja z pola walki jest taka, że już (chyba) wiem na co i jak zamienić typowe *.mkv żeby było dobrze. problem w tym, że dla CPU jest to zadanie trochę podobne do mojej "codzienności służbowej". znaczy się: poproszę 100% wydajności i tak przez godzinkę albo dłużej. służbowy laptop nie wytrzymuje. asus stworzył potwora do gier, z taaakim głośnikiem basowym (na spodzie). tylko, biedaczek, przegrzewa się.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 5 kwie 2015, o 18:15

czy malina rzeczywiście kosztuje ok 160 PLN?

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 5 kwie 2015, o 18:36

Damaz, a nie myślałeś o czymś takim?
http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.ph ... 02#p441602

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 5 kwie 2015, o 18:49

Pewno bliżej 250 na gotowo. Ja rozwazalem, ale stanęło na ASUS vivopc za 800.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 5 kwie 2015, o 19:27

Damaz zamówiłem za 275. Malina 2, zasilacz, obudowa, karta SD. Jak przyjedzie to zapraszam na testy.

Podobno żeby odpalać MPEG trzeba dołożyć jakieś 5 USD na 2 kodeki ;)

Openelec to dystrybucja linuxa pod mediacenter. Używa bardzo popularnego xbmc (teraz nazywa się kodi). Jest dostępna na praktycznie każda architekturę. Ja wybrałem maline ze względu na rozmiary, fakt posiadania synka oraz pobór mocy i generowany hałas.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 5 kwie 2015, o 20:36

Alan, Alan, Alan! pisze:Ja rozwazalem, ale stanęło na ASUS vivopc za 800.
Fajna opcja. Gdyby jeszcze to urządzenie miało pasywne chłodzenie...

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 5 kwie 2015, o 22:18

forum mi się inne zrobiło :!:
PANIC mode on

So What! pisze:Damaz, a nie myślałeś o czymś takim?
nie myślałem, bo do przedwczoraj żyłem w czasach wypożyczalni DVD:
chcesz mieć najlepszą dostępną jakość filmu w wersji, którą sobie życzysz? płacisz - dostajesz "dostęp" i... już.

okazuje się, że postęp okazał się zstępem: nie znalazłem normalnego, bezproblemowego źródła spełniającego powyższe. i piszę o Full HD
a niektórzy piszą o 4k...

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 5 kwie 2015, o 22:38

Damaz, moje urządzenie obsługuje 4K i ma wbudowane XBMC.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 5 kwie 2015, o 23:06

So What! pisze:obsługuje 4K
a moje urządzenie dźwiękowe, które zakupiłem jakieś 10 lat temu (dosłownie) obsługuje dźwięk 7.1.

i co? i nic. przez ostatnią dekadę nie znalazłem ŻADNEGO źródła kodowanego w ten sposób.

mój telewizor obsługuje full hd. i co? i znalezienie materiału (filmu) wykorzystującego pełnię możliwości mojego (wcale nie super wypasionego i wcale nie super hiper najnowszego) sprzętu jest, qu...wa, prawie niemożliwe.

co z tego, że masz 4k? co będziesz tak oglądał? zdjęcia?
no to porozmawiajmy o zdjęciach w rozdzielczości 4k. a konkretniej o obiektywach. znasz obiektyw dający rozdzielczość 4k? ja nie znam.
:wall:

itd.. itd...

udało mi się pożenić napisy z kolejnym testem formatu dekodowania. idę testować.
:-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 5 kwie 2015, o 23:22

Damaz, Ty masz Bravie z dyskiem usb i probujesz zrobic pass through do amplitunera? Jak walczysz z napisami? Z tego co kojarze to sa konwertery ktore albo przerabiaja do srt albo wklejaja napisy w film. Jakie formaty lyka taka Lamia tzn. Bravia?
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 6 kwie 2015, o 16:23

mam Bravię, która jest "smart", chociaż ja zdecydowanie uważam, że "stupid". jej "smartność" polega na tym, że ma wiffiriffi i wejście USB. jeśli w to wejście USB wsadzi się gwizdek (pen-drive) z filmem, to można otworzyć "menu", zaznaczyć ten film i Bravia go odtwarza.

pod warunkiem, że jej się format spodoba.
:cofee:


trwające święta rozpoznanie bojem (Lucy - ależ na nas zrobił wrażenie :!: ) wykazało, że sprytna inaczej Bravia najłatwiej łyka *.mp4, w których dźwięk jest kodowany w formacie aac.


dźwięk
Bravia ma wyjścia hdmi (ale mój wzmaczniacz nie) i wyjście cyfrowe. jeżeli odtwarzam film, to mogę przełączyć go na wyjście cyfrowe (a nie głośniki telewizora). super. tyle tylko, że głupia Bravia nawet dźwięk AC3 konwertuje na pcm. a przez cyfrowy coaxial, dźwięk w formacie pcm może być odtworzony tylko jako dźwięk dwukanałowy, kropka. co ciekawe, do roku 2012 dźwięk AC3 wysyłany był tak jak powinien.
być może wzmacniacz z wejściem hdmi ułatwił by sprawę, ale takowego nie posiadam.

napisy.
osobny plik testowy z rozszerzeniem *.srt, który musi mieć DOKŁADNIE taką nazwę jak plik z odtwarzanym filmem i siedzieć w tym samym katalogu. plik tekstowy zapisany w standardzie UTF-8, ze stroną kodową ANSI.
to kodowanie to znowu kaprys "sprytnego" telewizora. inne formaty wywołują "krzaczki" w polskich napisach.

większość plików z napisami nie przechodzi pomyślnie prób przeformatowania i po "przerobieniu" pliku do UTF-8 zamiast polskich "ogonków" są krzaczki. i tu okazuje się, że niezastąpiony jest... Notatnik. Jakieś 12 razy trzeba zrobić "replace all", zapisać i... już. Notatnik nie zmienia kodowania, za to zostawia polskie ogonki. jeśli zostanę nałogowym oglądaczem, to se jakiś skrypcik do tego napiszę.



podsumowując
wychodzi na to, że w moim konkretnym przypadku, marzenie małego chłopca (czyli oglądanie filmów tak, jak ja chcę) może zostać spełnione nie przez dodatkowy hardware, tylko przez prosty konwerter formatów video (jest tego trochę) i normalny komputer, który nie zagotuje się pracując parę godzin pod pełnym obciążeniem.



media center
trochę się boję, bo opisana wyżej ścieżka dotyczy odtwarzania bezpośrednio z usb.
współpraca telewizora z jakimkolwiek "center" odbywa się poprzez inny "protokół": DLNA. po dotychczasowych przejściach mam obawy, że podłączenie cieplutkiego, pachnącego pudełkiem, "center" przez rzeczone DLNA do mojego niby "smart" telewizora tylko mnie sfrustruje.


edit:
chyba, że "media center" ma własny odtwarzacz filmów (koniecznie mądrzejszy niż Bravia), wyjście hdmi i wyjście cyfrowe audio. wonczas "media center" robi za normalny odtwarzacz (blue-ray, dvd, czy inny), a Bravia robi to, co najlepiej umie, czyli tylko wyświetla.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 6 kwie 2015, o 17:13

Damaz, przy odtwarzaczu multimedialnym to od Ciebie zależy, w jaki sposób odtwarzasz dźwięk. Dźwięk i obraz są przekazywane do telewizora kablem HDMI, ale równie dobrze możesz podłączyć urządzenie z amplitunerem kablem optycznym i puścić dźwięk przez amplituner. Możesz też słuchać muzyki nie korzystając w ogóle z telewizora. Uznałem, że lepiej (i taniej) jest dokupić zewnetrzne urządzenie, niż bawić się w konwersję pod aktualny telewizor, czy też zmieniać telewizor na nowszy pomimo, że temu aktualnemu nic w gruncie rzeczy nie dolega. Odtwarzacze multimedialne nie są szczególnie drogie, a ich funkcjonalność potrafi pozytywnie zaskoczyć. Ponadto są to urządzenia tak lekkie i małe, że z powodzeniem można je zabrać na wakacje.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 6 kwie 2015, o 18:05

damaz, ja sie wyleczylem z DLNA. Generalnie działa ale zawsze jest jakieś "ale".

Jeżeli natomiast chcesz sobie dłubać w plikach tekstowych to polecam Notepad++ + wtyczki.

P.S. Malina od 2 dni w paczkomacie nadawczym. Się inpost obija w święta :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 6 kwie 2015, o 18:18

Chloru pisze:Notepad++
się wyleczyłem. za dużo opcji kodowania. nie mogłem trafić na właściwą. z drugiej strony, jak będę myślał o tych skryptach, to pewnie wrócę do plus plusa.
Chloru pisze:Malina od 2 dni w paczkomacie nadawczym
i jeszcze nie się nie włamałeś? tak cierpliwie sobie czekasz? no, no...

So What, to ja zacznę sobie czytać...

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 6 kwie 2015, o 18:26

damaz, nadawczym, nie wiem który to ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 7 kwie 2015, o 00:31

Damaź, weź sześciopaka i podjedź do mnie albo do Chlora, albo dwa i nas zaproś.

Jak chcesz odtwarzać wszystko (prawie) bezproblemowo to trzeba skrzyneczkę obok TV postawić :)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 8 kwie 2015, o 20:21

No więc urządzenie przybyło. W obudowie wygląda tak:

Obrazek

Wielkość 1,5 razy paczka fajek.

Konfiguracja dystrybucji OpenElec zajmuje jakieś 30 minut (pewnie można to ogarnąć w 15 ale pojawiły się dziwne błędy przy podpinaniu zasoby NFS, olałem SMB aby wyciągnąć ile się da z domowej sieci). Klawiatura właściwie jest zbędna, można wszystko wyklikać pilotem, myszą a po kliknięciu dwóch opcji smartfonem.

Wszystko działa od ręki. Filmy w 1080p z 5.1 po prostu działają. Natknąłem się na jeden plik który trochę przycina, dziwnie skompresowane 1080i z koncertu Madonny z bitratem ~40 Mbps.

Napisy - działają bez problemu. Ogonki w normie. Jak nie ma napisów do filmu opensubtitles chętnie dociąga, głównie angielskie (pewnie gdzies się to ustawia ale angielskie mi odpowiadają ;-) ).

Sterowanie - 4 porty USB pozwalają na podpięcie czegokolwiek. Żeby nie mnożyć urządzeń najlepiej sprawdza się smartfon/tablet z aplikacją do sterowania XBMC/Kodi.

Acha - urządzenie jest bezgłośne. :-) To tyle drogie Bravo, jestem bardzo zadowolony i będę polecał.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 10 kwie 2015, o 09:51

Se pogadam sam ze sobą ;-) Przycinający się plik jest skompresowany MPEG2 i dekodowany software'owo. Można zakupić licencję na obsułguę sprzętową MPEG2 - 2,4 GBP. W wolnym czasie potestuję. Wszystkie "lżejsze" materiały w MPEG2 chodzą bez problemu. :cofee:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 10 kwie 2015, o 12:14

Chloru pisze: Można zakupić licencję na obsułguę sprzętową MPEG2 - 2,4 GBP.
Hehe, kupiłeś sprzęt i musisz dodatkowo zapłacić, aby w pełni wykorzystać jego możliwości.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 10 kwie 2015, o 12:24

rrosiak, z jednej strony masz rację. Z drugiej - kupiłem sprzęt który rozwiązał 99,9% problemów z odtwarzaniem multimediów. O tym koncercie to wspomniałem z kronikarskiego obowiązku. Nie jest to dla mnie żaden problem. Trochę żałuję, że wydałem więcej kasy na DS214play, mogłem kupić coś ciut tańszego i za zaoszczędzone pieniądze od razu kupić Pi2.

No i nie jest to kolejne pudło które straszy pod telewizorem, brzęczy i mruga :thumb:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 10 kwie 2015, o 15:20

rrosiak pisze: Hehe, kupiłeś sprzęt i musisz dodatkowo zapłacić, aby w pełni wykorzystać jego możliwości.
to nie taki wielki problem, zwłaszcza przy cenie urządzenia.
Sam myślałem nad RPI, ale ja jednak większość odtwarzam z różnych usług. Na dysku mam jedynie zripowane płyty DVD/CD więc to rozwiązanie poległo, bo wtyczki do Kodi bywają bardzo różne i i tak skończyłoby się na puszczaniu z kompa.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 10 kwie 2015, o 15:32

Alan, Alan, Alan!, ja korzystam z:

Spotimc - mocno średnia. Umi odtwarzać Twoje playlisty, jakies albumy w nowościach ale nie wspiera stacji radiowych spotify i ich sugerowanych list. Klient spotify którego mam na playstation jest dużo lepszy i wspiera spotify connect.

SD-XBMC - czy jakoś tak. Do obejrzenia czegoś co ominęło mnie na TVP czy innym TVNie. Ten TVNowy player działa bardzo dobrze. Dużo lepiej niż ten przeglądarkowy. W bonusie nie ma reklam.

Youtube - bez komentarza.

Reszty nie znam, nie używam. Jak masz coś wartego uwagi mogę potestować.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 10 kwie 2015, o 18:48

Chloru pisze: Reszty nie znam, nie używam. Jak masz coś wartego uwagi mogę potestować.
ja wróciłem do PCta - pisałem w innym wątku. Mały zgrabny, trochę buczy - ale mi i tak w uszach buczy i nie lubię ciszy;-)

Tak, właśnie kombinacje ze spotify oraz netflix ostatecznie przeważyły - a jak się okazało i win8.1 okazał się super. Tylko wiadomo, z PCtem musiałem trochę czasu poświęcić, nie jest to gotowe rozwiązanie (o ile się nie opiera w całości na Kodi).

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Jakieś płaskie do oglądania

Post 10 kwie 2015, o 19:44

Netflix przez jakiegos vpn czy mozna juz normalnie?
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ODPOWIEDZ