Powitanie

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 11:13

Witam wszystkich renegatów! :mrgreen:

Dlaczego "mrgreen" jest żółty?



mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 11:23

Konto usunięte pisze:Witam wszystkich renegatów! :mrgreen:

Dlaczego "mrgreen" jest żółty?
Witaj ;-) Podejrzewam, ze etat greena przejal jakis azjata, porzadki w kadrach beda pozniej.

wrxsti
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Tychy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 11:44

Witam

Czy na smutno ? Raczej nie , w tym momęcie przynajmniej bedzie alternatywne forum. Ja sie ogromnie cieszę że wreszcie bedzie miejsce gdzie bez problemu bedzie można wymienić się informacjami oraz doświadczeniami związanymi z obsługą Subaru niekoniecznie w SIP.

Pozdrawiam i gratuluje bardzo szybkiej reakcji.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 7 sty 2008, o 11:51

nieśmiałe dzień dobry mówią damazie.

z tym, że damazia się nieco zirytowała i stwierdziła, że jak mam cierpliwość to proszę bardzo. ona ma dosyć. sejmików, w sensie.
więc zamiast sprawiających problemy techniczne i stylistyczne ( :-/ ) damazi będzie damaź czyli damaz przez litość dla ew. obcojęzycznych.

a przy okazji: właśnie dostaliśmy świnki. naklejać, czy czekać?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 11:55

damaz(ie), naklejaj. Świnka oznacza TheForum, a ono istnieje przede wszystkim w sensie duchowym.

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 13:13

dzin dybry :mrgreen: moze by jakąś powitalna impreze zrobił :?: :mrgreen:

Marko Rally
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice
Auto: Impreza WRC (w planach)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 13:16

Melduję się ! Tempo limit 50km/h :mrgreen:

pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 14:03

Witajcie wszyscy niepokorni.Melduję się.

goldenarts
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Żelechów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 14:14

Witajcie wszyscy...

Szkoda, że na nowym forum spotykamy sie w takich okolicznościach...

Pozdrawiam
Rafał

BartekT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: z prowincji
Auto: Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 14:40

Witam wszystkich, mam nadzieję, że gęsta atmosfera na starym Forum rozejdzie się po kościach i wyklaruje się nowy status w postaci tak pożądanej "trzeciej opcji ankiety".

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 15:46

Forum juz dziala pod domena http://forum-subaru.pl ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Post 7 sty 2008, o 17:05

jestem i ja... mam nadzieję, że uparciuchy pójdą po rozum do głowy i dodadzą "trzecią opcję" w jakiejkolwiek postaci.

JacekD
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: SIWRXSFXSDMS4KEXCR
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 17:20

Witam i ja. A tej bazy postów nie da się jakoś wyciągnąć z SIP? W końcu nie jest to ich własność tylko własność internautów :-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Post 7 sty 2008, o 18:10

Moim skromnym zdaniem, idealnym kompromisem pomiędzy pozornie sprzecznymi interesami SIP i środowiska byłaby "prywatyzacja" tamtego Forum.

To znaczy:
- przeniesienie całej bazy na inny serwer (ten?);
- oficjalne zdjęcie napisu "Forum SIP" i zastąpienie go - na przykład - "polskie forum użytkowników i sympatyków Subaru" (może "pod patronatem SIP"?);
- rekonstrukcja władz adminowsko-moderatorskich (tak, aby były to osoby cieszące się możliwie dużym zaufaniem wszystkich obecnie skłóconych frakcji i pozostające poza bezpośrednim zwarciem);
- zapewnienie Dyrekcji (i zainteresowanym dealerom: Koper, Jacek...) statusu "specjalnych gości" (od których oczekujemy aktywności merytorycznej, a którzy w zamian mają wciąż dostępne swoje narzędzie marketingowe) ale... już bez ADMINISTRACYJNEJ wyłączności; niech konkurują jakością PR i obsługi, stać ich na to, IMO - a użytkownikom wyjdzie tylko na dobre taka konkurencja (uczciwa!).

Specjalny status IMO się SIP-owi należy, przez wdzięczność dla "rodzica", ale bez przesady ;-)

W takiej sytuacji - nikt Dyrekcji do sądu nie poda, gdy jakiś facio się zabije przez tuning polecany prywatnie na forum, krytyka będzie wolna, a wczorajsi serdeczni kumple przestaną sobie wyciągać, który komu polecił tarcze taroxa, a który jakieś inne szpeje spoza SIP... :evil:

Jednoczesnie - środowisko pozostaje zintegrowane, nawet jeśli nie każdy każdego będzie lubił i szanował.

Zbyt piękne, żeby było prawdziwe...?

Czekam na reakcje Dyrekcji.

Cierpliwie. 8-)

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 18:13

Jak to mowia starzy Gorale - Czas pokaze co zima przyniesie.

slawo
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 20:43

Czolem!
Doczlapalem sie po malych problemach z aktywacja konta.
Slawo.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Post 7 sty 2008, o 22:03

WiS, IMHO to nie przejdzie.

Dyrekcja zachowuje się zupełnie nieracjonalnie, tak jakby w ogóle nie byłe przygotowana do pojawienia się konkurencji na rynku. Wiele lat się miało monopol, a tu nagle wyrósł (jak słyszę) bardzo profesjonalny konkurent. Mający lepszą jakość pracy, lepsze ceny itd.. No to i puściły nerwy...

Nie rozumiem zupełnie po co był ten mail zachęcający do ankiety. W ten sposób dodatkowo SiP zrobił reklamę 4T u 4 tysięcy ludzi. I poinformował te 4 tys, że coś jest nie tak. To coś jak zakładanie sobie pętli na szyję...

O ile doskonale rozumiem wściekłość SiP na całą tę sytuację, o tyle dziwi mnie nieudolność w rozwiązaniu problemu...

5qra
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: STolica piwa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 22:23

Bry wieczór, będzie dobsze.
Wolność dla Pikusia

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 22:39

WiS, pomysł jest świetny, ale nic z tego nie będzie.

O ile do tej pory Dyrekcja zawsze miała wyważone i otwarte spojrzenie, to w obu wątkach - i "zmiany moderatorskie" i w ankiecie widać straszną nerwowość i totalne usztywnienie stanowiska. To nie jest żaden dialog - co dla mnie było w ogóle szokiem, że na Forum można tak sobie zadać pytanie dyrekcji importera, i on odpowiada. To była dla mnie ogromna wartość dodana, coś czego nigdzie indziej nie ma. To rzeczywiście pokazywało, jak firmie zależy na użytkownikach. Teraz tego w ogóle nie ma. Jest zabawa w wojsko. Mi też najbardziej odpowiadałaby trzecia opcja - na aż tak dobry pomysł jak Ty nie wpadłem, ale byłem blisko :-P generalnie oswojenie jakiegoś tunera, obojętnie czy 4Turbo, czy wyhodowanie własnego brandu, można ostatecznie skorzystać z potencjału SPRT, i tą drogą miękkie lądowanie. Ale tu nie widać w ogóle żadnej woli kompromisu. Jest gigantyczny FUD, wciskanie ludziom kitu licząc na to, że nikomu nie będzie chciało się przebijać przez wątki mające po pół tysiąca postów i zastanawianie się, kto ma rację. Dlatego nie ma co czekać na trzecią opcję. Trzeciej opcji nie będzie, bo nigdy jej miało nie być. Być może jest tak, jak pisze Fido, być może SIP znudziło się utrzymywanie Forum - za dużo zachodu, brak wyraźnych efektów. Być może zmiany właścicielskie miały tu coś na rzeczy. Odkąd Toyota weszła do FHI, widać efekty - Impreza MY08, Forester MY09, zjazd w stronę mainstreamu i prikaz "zarabiać kasę", no i może Toyota powiedziała "my nie mamy Forum, to i wy nie będziecie mieli". Nie wiem - to wszystko jest jak błądzenie we mgle, pewnie za jakiś czas będzie wiadomo, zobaczymy.

Oj, ale mi się wylało :roll: No ale musiałem sobie ulżyć (uff).

Konto usunięte jak podziwiam Twoją - świetną - ocenę sytuacji. To bardzo prawdopodobne. Aha, dzięki za komplement w "zmianach moderatorskich" :oops: :-D

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Post 7 sty 2008, o 22:50

Konto usunięte pisze:O ile do tej pory Dyrekcja zawsze miała wyważone i otwarte spojrzenie, to w obu wątkach - i "zmiany moderatorskie" i w ankiecie widać straszną nerwowość i totalne usztywnienie stanowiska. To nie jest żaden dialog - co dla mnie było w ogóle szokiem, że na Forum można tak sobie zadać pytanie dyrekcji importera, i on odpowiada. To była dla mnie ogromna wartość dodana, coś czego nigdzie indziej nie ma.
Też kiedyś (dawno temu) zszokowało mnie (pozytywnie) otwarte i luźne podejście Dyrekcji. I dlatego zawołałem gdzieś tam "oddajcie nam starą Dyrekcję" ;-)

Dosytałem nad ranem priva od p. Rogalskiego, w tonie całkiem (jak na warunki) koncyliacyjnym. Co prawda, znów było tam trochę argumentów mogących budzić grozę u średnio logicznego gimnazjalisty, ale było też parę nieśmiałych sygnałów otwartości.

Staram się dziś - optymistycznie - dostrzegać raczej tę drugą twarz Pana Dyrektora.

Pażywiom, uwidim ;-)

W razie czego, myślę, że damy tu radę :-)

5qra
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: STolica piwa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 22:50

Konto usunięte pisze:Odkąd Toyota weszła do FHI, widać efekty - Impreza MY08, Forester MY09, zjazd w stronę mainstreamu i prikaz "zarabiać kasę", no i może Toyota powiedziała "my nie mamy Forum, to i wy nie będziecie mieli".
Konto usunięte, stanę w obronie Toyoty, bo moderuję jedno z ważniejszych forów tej marki.

Podobnie jak napisałes dla mnie było sporym zaskoczeniem jak zobaczyłem, że forum "podlega" pod SIP. Tak jak ktos w wiadomym watku napisal Subaru to chyba jedyna firma, która tak postąpiła.
To że TMP jest o wiele poważniejszą i skostniałą instytucją nie ma tu nic do rzeczy, bo naprawdę "skośnoocy panowie" maja inne priorytety niz pilnowanie ludzi w cyberprzestrzeni.

Odnosze wrażenie, że decyzja została juz podjęta, a teraz Dyrekcja zbiera argumenty (w postaci postów) aby to zamknąć na kilka spustów.

Tyke gwoli wyjaśnień, jesli Dyrekcja nie nabierze ludzkiego oblicza, to pewnie stworzycie sensowną alternatywę.
Wolność dla Pikusia

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Post 7 sty 2008, o 22:52

[glow=red]PS. A co do oceny sytuacji na rynku konkurencyjnym, oczywiście, generalnie zgadzam się z Przedmówcami ;-)[/glow]

Edit: WOW, ale tu są fajne zabawki do udziwniania tekstu... :mrgreen:

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 22:59

WiS pisze:Edit: WOW, ale tu są fajne zabawki do udziwniania tekstu... :mrgreen:
Mozna poszalec poki jeszcze sa :lol:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 23:08

WiS pisze: W razie czego, myślę, że damy tu radę :-)
Bessprzecznie, jak mawiał Balou 8-)

5qra, nie atakuję Toyoty, znam też parę osób stamtąd - myślę, że po prostu są bardziej pragmatycznie nastawieni do życia, to znaczy na zarabianie niż na jakąś ideologię. W rajdach nie startują, w F1 słabo idzie...

Tylko tak się zastanawiam, skoro klamka zapadła to czemu wciąż prowadzi opcja "za Forum"? Czyżby jakiś szatański plan?

5qra
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: STolica piwa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 23:14

Konto usunięte pisze:W rajdach nie startują, w F1 słabo idzie...
ale za to maja największy budżet, a ostatni bedą pierwszymi :lol: ;-)

Wiesz dla mnie Subaru jest marką kultową, a Toyota tak jak napisałeś - pragmatyczna. Emocje vs. zdrowy rozsądek.
Konto usunięte pisze:Tylko tak się zastanawiam, skoro klamka zapadła to czemu wciąż prowadzi opcja "za Forum"? Czyżby jakiś szatański plan?
wiesz gdyby z dnia na dzień ktoś chciał zlikwidowac moje ulubione miejsce w cyberspace - co bys wybrał :?:

Jakkolwiek postapi Dyrekcja - poniesie porażkę :roll:
Wolność dla Pikusia

ODPOWIEDZ