Powitanie

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Powitanie

Post 7 sty 2008, o 00:08

Witam wszystkich nowoprzybylych. Cisze sie, ze moglo powstac alternatywne forum dotyczace marki Subaru. Mam nadzieje, ze bedzie cieszylo sie ono spora popularnoscia, zachowywalo odpowiedni poziom merytoryczny i kulturalny.

Prosze o wyrozumialosc i doze cierpliwosci - forum przygotowane jest "na szybko", swoj ksztalt i oprawe graficzna oraz odpowiednia "kadre" powinno zyskac w miare mozliwosci i czasu.

Zapraszam do dyskusji,
mizoo.

P.S. Forum od jutra okolo poludnia powinno byc widoczne pod adresem: http://www.forum-subaru.pl ;-)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2008, o 12:27 przez mizoo, łącznie zmieniany 1 raz.



owoc666
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 01:05

Może jeszcze trochę za wcześnie?

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 01:12

owoc666 pisze:Może jeszcze trochę za wcześnie?
Czesc owoc666. Prawde mowiac mialem ten pomysl juz od dawna i to co sie stalo na forum SIP bylo tylko impulsem zeby go wdrozyc w zycie. Dlatego mam nadzieje, ze to miejsce nie bedzie postrzegane jako proba skorzystania z okazji "przejecia" tego co bylo na SIP lecz jako odpowiednie miejsce do prowadzenia "luznej" dyskusji.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Post 7 sty 2008, o 01:29

Poczekajmy jeszcze chwilke ;-) Dzisiaj rozmawialem z jednym userem z the Forum, zaoferowal miejsce w wydajnej serwerowni, szybkie łącze i dobrze znana domene w polskim 'swiecie' subaru.
Ja ze swojej strony zaproponowalem postawienie tego - 4free ;-) oczywiscie (postawilem http://forum.4turbo.pl)
Jezeli Dyrekcja nacisnie guzik, mozemy zaczac dzialac. Potrzeba jednak ustalic mysle pare spraw na poczatek, chocby takich jak pokrycie kosztow utrzymania etc.

Tylko bez bazy postow to bedzie jakies takie...

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 01:37

Czesc Remek, jasna sprawa, nie pcham sie na sile. Sam place za to "miejsce" gdzie to forum stoi wiec jesli ktos moglby to wszystko zaproponowac za darmo to byloby jeszcze lepiej. U mnie w razie czego koszty utrzymania nie beda wielkie a stoi to na stabilnych 100mbps.

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 7 sty 2008, o 01:37

To i ja awaryjnie sie przywitam.
The Forum to skarbnica wiedzy.
Szkoda.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Post 7 sty 2008, o 01:42

Pisałem TAM, powtórzę TU.

Istnienie tego Forum niczego nie przesądza, natomiast:
- zapobiega niespodziance, gdyby wkurzony Pan Dyrektor zadziałał jak pies ogrodnika i wywrócił stolik; chodzi o to, żeby siępotem nie szukać po cyberprzestrzeni;
- pokazuje, że nie jesteśmy dzieci i nie można z nami nadmiernie pogrywać; jest alternatywa, jakby co - jest!

A czy tu, czy gdzie indziej, ostatecznie... to się okaże. Myślę, ze Mizoo nie będzie się koniecznie upierać, jeśli ktoś, np. remek, zaproponuje rozsądniejszą opcję ;-)

Dla jasności - ja też swojąrangę moda traktuję tu tymczasowo, nigdy nie miałem takich ambicji, ale czuję się w obowiązku pomóc Gospodarzowi. Potem się chętnie zrzeknę zaszczytu 8-)

Mając tu bazę, możemy spokojnie czekać na dalszy rozwój wypadków... dlatego zachęcam do rejestrowania się.

Co najwyżej, potem wywalimy Was jako martwe dusze :-P

vero
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 01:43

Jestem i ja.
I... nie obraźcie się, ale nie powiem, że miło mi Was tu widzieć...
Idę spać, może jutro będzie lepiej.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Post 7 sty 2008, o 01:48

Co do kosztów - tu, czy gdzie indziej, potwierdzam deklarację współpłacenia.

Co do bazy - no oczywiście, że byłoby szkoda...

Ale mam nadzieję, że p. Rogalski, nawet jeśli zdecyduje się "nie iść na współpracę", to nie wywali tego w kosmos - z marketingowego punktu widzenia byłby chyba samobójcą ostatecznym...

Myślę, że szlachetnym gestem z jego strony byłoby - gdyby zamykał swoje forum - przekazanie nam bazy danych do wykorzystania; miałby też okazję przejścia z klasą do nowej formy współpracy, kto wie, czy nie wygodniejszej dla SIP. Przecież na prywatnym forum zawsze byłby mile widzianym i szanowanym gościem, mógłby tam robić sobie marketing, a nie "odpowiadałby prawnie za skutki tuningu" 8-)

Ewentualnie, może przecież pozostawić forum SIP zamknięte, bez możliwości pisania, żeby uniknąć kłopotów z pilnowaniem - ale z możliwością czytania...

Pożyjemy - zobaczymy.

W razie czego, nie mówcie, że się bazy nie odtworzy... nie będzie okazji, by nowym mówić "użyj szukajki" ;-)

Ywone
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Justy 1,2 by Keke Rosberg Limited Edition
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 01:48

I ja jestem, witam wszystkich.
Na razie będziemy obserwować jak się sprawa rozwinie :shock:

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 7 sty 2008, o 01:57

Ja także witam :-)

Coś mi się wydaje, że ta opcja nie jest tymczasowa :-( - oby moje słowa zamieniły się w stolec.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Post 7 sty 2008, o 01:57

Witam i pozdrawiam.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Post 7 sty 2008, o 01:59

Cze wszyskim nowym ;-)

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 02:01

Witam, o zdrowie pytam.
remek pisze:Poczekajmy jeszcze chwilke ;-) Dzisiaj rozmawialem z jednym userem z the Forum, zaoferowal miejsce w wydajnej serwerowni, szybkie łącze i dobrze znana domene w polskim 'swiecie' subaru.
Dodam jeszcze, że w chwili gdy pojawiła się możliwość secesji, nabyłem miłą sercu niejednego forumowicza domenę: theforum.pl. Cel oczywisty: aby wskazywać drogę do nowego The Forum.

Natomiast co do forum SIP obawiam się jednej rzeczy: już nigdy nie będzie tak, jak kiedyś.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 02:09

ky pisze:Witam, o zdrowie pytam.
Siema Kuzu i wszystkim "nowym" ;)
ky pisze:nabyłem miłą sercu niejednego forumowicza domenę: theforum.pl
... i nie zawahasz sie jej uzyc? ;-) Szkoda zeby sie marnowala.
Nie ma miejsc i ludzi niezastapionych a na SIP-ie niesmak pozostanie chyba na dlugo.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Post 7 sty 2008, o 02:13

WiS pisze:Myślę, ze Mizoo nie będzie się koniecznie upierać, jeśli ktoś, np. remek, zaproponuje rozsądniejszą opcję ;-)
Zeby bylo jasne, oczywiscie nie pcham sie na stanowisko Mojzesza, poprostu zrobilo sie pare grupek i dla dobra ogolu trzeba to jakos ogarnac. 'Tymczasowy Rząd na wygnaniu' utworzyc moze. Tak, zeby okreslic co i jak i gdzie.
WiS pisze:Co do kosztów - tu, czy gdzie indziej, potwierdzam deklarację współpłacenia.
Ja np. myslalem także o formie jakiegos sponsoringu. Nie wiem banner czy cos - tylko dla firm zaprzyjaznionych z The Forum (na przyklad KAS, 4t, SIP etc) Oczywiscie, zadnych z zewnatrz, zeby to nie stalo sie miejsce komercyjne. Oczywiscie to tylko luzna propozycja.
WiS pisze:Ale mam nadzieję, że p. Rogalski, nawet jeśli zdecyduje się "nie iść na współpracę", to nie wywali tego w kosmos - z marketingowego punktu widzenia byłby chyba samobójcą ostatecznym...
Zycie pokazuje co innego.
WiS pisze:Myślę, że szlachetnym gestem z jego strony byłoby - gdyby zamykał swoje forum - przekazanie nam bazy danych do wykorzystania; miałby też okazję przejścia z klasą do nowej formy współpracy, kto wie, czy nie wygodniejszej dla SIP.
IMHO najlepsze rozwiazanie. Moglby miec patronat, sponsoring czy co tam chce, jednak bez mozliwosci wplywania na wypowiedzi.
ky pisze:nabyłem miłą sercu niejednego forumowicza domenę: theforum.pl
hehe, a ja sie naklelem dzisiaj, kto mi sprzatnal domene ;-) Na szczescie zostala z nami.

Niezaleznie jednak od decyzji p. Rogalskiego mysle ze TheForum niestety tonie. Mysle, takze ze SIP spisal na straty forum, nie teraz to kiedy indziej doprowadza do zgaszenia swiatla.

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Post 7 sty 2008, o 02:31

Podły wieczór tu zgromadzonym.

pzdr/m

vergette
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Auto: SI RS MY'07 fuuuu BMWu
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 02:41

Witajcie... coś się kończy to coś się zaczyna... czy będzie lepiej... napewno inaczej...

kojt
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 02:47

Witajcie. Na smutno.
kojt
________________________________________
Pora dorosnąć, tylko po co?

filester
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Scooby GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 03:10

Witam wszystkich, no i mizoo poznanego wcześniej na forum Hyundaia 8-)

YABCOK
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olkusz
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 05:50

Witam
Pamiętajcie to ludzie tworzą klimat The Forum nie SIP :roll:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Post 7 sty 2008, o 09:06

YABCOK pisze:to ludzie tworzą klimat The Forum nie SIP
Ano właśnie :-)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Post 7 sty 2008, o 10:12

Dzień dobry. :lol:
Dolce far niente ;-)

MSK
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Ostrołęka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 10:48

Też już jestem na posterunku.

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 sty 2008, o 10:52

filester pisze:Witam wszystkich, no i mizoo poznanego wcześniej na forum Hyundaia 8-)
Siemasz filester ;-) Milo Cie znowu widziec.

ODPOWIEDZ