Każda Polka kocha Hołka

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 00:09

Konto usunięte pisze:Szamot, obejrzyj filmik ;-)
i co?
skąd mam wiedzieć ile jechał przed pomiarem ?



damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 00:11

niezwykle skomplikowane wzory z podstawówki mówią mi, że Vectra napędzając się bez żadnych strat (znaczy: kierowca pierwsza klasa) po 22s osiągnęła 200 (to założenie od Ciebie) i przejechała 611m. Jeśli Hołek jechał cały czas 200, to pomiar robili z odległości 3.33 - 0.61 km i mieli na to 70 -22s.

Jeśli jednak Hołek hamował, to idę spać, bo nie mam danych.
:evilgrin:


edyta:
a zaraz. zakładamy czas minuta dziesięć. no to Hołek przejechał 3.89 km, a nie 3.33.

a jeśłi jechał 100 a nie 200 to 3.89/2

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 00:15

szamot pisze:
Konto usunięte pisze:Szamot, obejrzyj filmik ;-)
i co?
skąd mam wiedzieć ile jechał przed pomiarem ?
Z doświadczenia życiowego :giggle:

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 00:48

no dobra. obejrzałem. pobieżnie.
muszę przyznać, że start Vectry robi wrażenie.

muszę też przyznać, że chyba rozumiem Hołowczyca. bo on w momencie zatrzymania wiedział, jak się takiego pomiaru prędkości dokonuje. moim zdaniem, gdyby mu "zmierzyli" jakieś 130, to pewnie by mandat przyjął. ale 200 km/h nie mogli mu zmierzyć. w każdym razie nie rzetelnie.

gdyby Hołek jechał równo 200 to podstawówkowa fizyka mówi, że Vectra byłaby ponad 3 km za nim w momencie rozpoczęcia prawidłowego pomiaru.

tak szczerze, to nie rozumiem policji. dla jakiegoś ... praworządnego bezkrytycznego fana policji wszystko zapewne jest ok. a Hołek to celebryta i w dodatku bogaty. tylko ja mam jedno pytanie: jak pan oficyjer, na 24x powiększeniu, trzęsącym się ekranie jakieś 9 cali przekątnej, jest w stanie stwierdzić, czy zrównał swoją prędkość z "delikwentem"? bo jeśli mają dalmierz, to poproszę ostateczny i koronny dowód w postaci wykresu nie zmieniającej się przez 100 czy 200m odległości między pojazdami.

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 00:54

damaz pisze: gdyby mu "zmierzyli" jakieś 130, to pewnie by mandat przyjął
Z jego wypowiedzi też można tak wywnioskować.
Konto usunięte pisze: szamot napisał(a):
Konto usunięte napisał(a):
Szamot, obejrzyj filmik

i co?
skąd mam wiedzieć ile jechał przed pomiarem ?

Z doświadczenia życiowego
:thumb:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 01:11

damaz pisze: dla jakiegoś ... praworządnego bezkrytycznego fana policji wszystko zapewne jest ok.
Dla fanatycznego szowinisty odwrotnie.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 01:15

W momencie przejeżdżania przed kamerą Hołek nie jechał 90 ani nie 130.Pewnie zauważył ,że ktoś zbyt szybko za nim ruszył i zwolnił,ale późniejszy pomiar to jedna porażka.Widać gołym okiem (lajkonika) ,że najeżdżają go bardzo szybko.Dziś widziałem ponad 200 na autostradzie i to jest zupełnie inny film.Widać ,że dłuższą chwilę jadą za kierowca ,a odległość się nie zmienia.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 01:17

damaz pisze: po 22s osiągnęła 200 (to założenie od Ciebie) i przejechała 611m
Przykłady z życia mówią o 800m, ale to szczegół.
damaz pisze: gdyby mu "zmierzyli" jakieś 130, to pewnie by mandat przyjął.
Ale skąd 130? Przecież idzie w zaparte, że jechał nie więcej niż 100-105 km/h :-) .
Tu jest właśnie przysłowiowy pies pogrzebany, bo jak dla mnie mógł jechać 300, ale skoro mleko się rozlało to robienie z siebie ofiary i mijanie się z prawdą zajeżdża cebulą :-/
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 01:19

rrosiak pisze:
damaz pisze:
Tu jest właśnie przysłowiowy pies pogrzebany, bo jak dla mnie mógł jechać 300, ale skoro mleko się rozlało to robienie z siebie ofiary i mijanie się z prawdą zajeżdża cebulą :-/
Dokładnie.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 01:30

rrosiak pisze: le skąd 130? Przecież idzie w zaparte, że jechał nie więcej niż 100-105 km/h .
Tu jest właśnie przysłowiowy pies pogrzebany, bo jak dla mnie mógł jechać 300, ale skoro mleko się rozlało to robienie z siebie ofiary i mijanie się z prawdą zajeżdża cebulą
A to może być dość proste.
Pewno sobie wykminił, że jak mu zaczęli mierzyć dochodząc go na bombie pewno tyle mógł mieć. To auto wyraźnie zwalnia przecież.

Nie żebym pochwalał, ale na szczęście jest jeszcze tak, że trzeba udowodnić winę.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 07:23

damaz pisze: jak pan oficyjer, na 24x powiększeniu, trzęsącym się ekranie jakieś 9 cali przekątnej, jest w stanie stwierdzić, czy zrównał swoją prędkość z "delikwentem"? bo jeśli mają dalmierz, to poproszę ostateczny i koronny dowód w postaci wykresu nie zmieniającej się przez 100 czy 200m odległości między pojazdami.

Dokładnie tak. Pan policjant dokonał pomiaru przez 1.8 sekundy. Na takim powiększeniu nie ma bata, żeby rzetelnie stwierdzić bez dalmierza, że oba pojazdy jadą tą samą prędkością. Jestem nawet pewien, że nie jadą, bo to nie jest fizycznie możliwe.
rrosiak pisze: Tu jest właśnie przysłowiowy pies pogrzebany, bo jak dla mnie mógł jechać 300, ale skoro mleko się rozlało to robienie z siebie ofiary i mijanie się z prawdą zajeżdża cebulą :-/

Cebulą? Widzę to zupełnie inaczej. Widzę to jako zakwestionowanie metod jakich używa policja, żeby wyłudzać od zwykłych ludzi pieniądze na codzień. I trzymam kciuki za to, żeby biegli zakwestionowali te metody. Bo z powodu Hołka może być z tego dość głośny precedens, nie formalny, bo wiadomo, że nasze prawo nie opiera się na precedensach. Ale jak ktoś powiedział wcześniej - sądom łatwiej się orzeka, kiedy mają takie wyroki wyższych instancji...

Kto ma FB niech sobie zajrzy na najnowszy film z cyklu "Sfotografuj policjanta" https://www.facebook.com/SfotografujPolicjanta i obejrzy jak panowie policjanci zatrzymują TIRa za jazdę 75 km/h na ograniczeniu do 50 kmh. Warto też zwrócić uwagę gdzie jest ustawiony znak 50km/h (to do wielbicieli bezkrytycznego traktowania przepisów drogowych). Niestety nie znalazłem tego filmy na youtube, żeby go wrzucić na forum. W każdym razie dla tych co nie mają fejsa - policjanci w vectrze wyprzedzają tira na podwójnej ciągłej, hamują mu przed nosem bez żadnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca TIRa daje po heblach i wyprzedza vectrę, bo nie ma innej możliwości żeby zatrzymać się na tak krótkim odcinku, zresztą nawet nie wie, że jest to policyjne auto... Za jakiś czas znowu go wyprzedzają i teraz chyba baran w mundurze przypomniał sobie, że należy włączyć sygnały jeśli kogoś się chce zatrzymać.

Co może zrobić zwykły człowiek w takiej sytuacji? Nic. Bo wykroczenie policji nijak się ma do wykroczenia kierowcy. :wall:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 08:44


rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 08:56

Alan, Alan, Alan! pisze: Nie żebym pochwalał, ale na szczęście jest jeszcze tak, że trzeba udowodnić winę.
Jak najbardziej i mam nadzieję, że sąd skupi się tylko na owych 204km/h podczas "pomiaru", aby utrzeć nosa policji.
Konto usunięte pisze: Cebulą?
Tak, bo ponoć tylko winni zawczasu się tłumaczą, a on przy okazji mija się z prawdą mówiąc: "jechałem normalnie", "nie było to więcej niż 100-105 km/h" (w zasadzie to już ta prędkość czyni go winnym ;-) ).
Konto usunięte pisze: Widzę to jako zakwestionowanie metod jakich używa policja, żeby wyłudzać od zwykłych ludzi pieniądze na codzień.
To wyszło chyba niechcący, ale jest bardzo pozytywne.
Konto usunięte pisze: I trzymam kciuki za to, żeby biegli zakwestionowali te metody.
Ja również 8-).
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 10:52

rrosiak pisze: Tak, bo ponoć tylko winni zawczasu się tłumaczą, a on przy okazji mija się z prawdą mówiąc: "jechałem normalnie", "nie było to więcej niż 100-105 km/h" (w zasadzie to już ta prędkość czyni go winnym ;-) ).

Haha no dobra, to lekko pachnie cebulą ;-) Wszyscy wiemy, że nie jechał 90 km/h. Moim zdaniem jechał coś koło 150, czyli w miarę normalnie :-p

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 11:22

Fajnie by bylo gdyby sad za pomoca bieglych zniszczyl metode pomiarowa, a nastepnie kazal sobie nie zawracac dupy Holkiem jadacym 140.

Na filmie Fido strasznie podoba mi sie moment wytaczania jegomosci z auta. Jakby trafili na handlarzy organow to zanim by sie dobudzili nie mieliby nerek. ;)
Za samo to do kraweznika bym ich zdegradowal.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 12:25

Alan, Alan, Alan! pisze:nastepnie kazal sobie(sąd)nie zawracac dupy Holkiem jadacym 140.
Oczywiście w ramach społecznej akcji edukacyjnej bezpiecznej jazdy na drogach,której to twarzą jest pan Hołowczyc.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 12:30

oczywiście dokładnie na tej samej zasadzie, na której profesjonalnie przeszkolony policjant może nosić broń z ostrą amunicją a ja nie :razz:

pantomas
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: OBK
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 12:47

Chyba powinniśmy oddzielić zachowanie policjantów w trakcie interwencji od kwestii przekroczenia przepisów przez Krzysztofa H., on sam stwierdził że jechał 100? 95? 110? i tu raczej się nie ma o co bić. I rozumiem człowieka, który może być grubo wkręcany, nawet jeśli wie, że przekroczył przepisy.
stach22 pisze:Oczywiście w ramach społecznej akcji edukacyjnej bezpiecznej jazdy na drogach,której to twarzą jest pan Hołowczyc.
Zastanawiam się czy pomyślał o stratach wizerunkowo-marketingowych idąc do sądu ...
Farewell, all joys! O Death, come close mine eyes!
More Geese than Swans now live, more Fools than Wise.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 13:24

Sprawa jest sprzed wielu miesięcy, a media nie są przez sądy czy policję informowane z automatu o wszystkich sprawach wykroczeniowych. Odnoszę wrażenie, że ktoś (policja?) się wkurzył jak Hołek zaczął grać na zwłokę i przedawnienie i wtedy dopiero poszedł cynk do mediów.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 14:25

Można wysnuć jeszcze kilka teorii spiskowych. Np. miał już punkty był październik i dowalenie kilku kolejnych oznaczałoby zatrzymanie PJ i baj baj Dakarze. Jak było naprawdę wie tylko Hołek. :cofee:

Co do interwencji policjantów - dno i parę metrów mułu. Chciałbym też dopytać forumowej palestry czy tutaj przypadkiem nie ma zastosowania "domniemanie niewinności"? ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 14:37

tak sobie czytam te wywody na temat sprawy Hołka i ...
Po pierwsze primo: sprawa z 2013 roku dziwne, że dopiero teraz wychodzi na jaw - komuś zależało, ciekawe komu :cofee:
Po drugie primo: jak mijał radiowóz, spokojnie miał ponad 120 na zegarku, pewnie więcej - więc po kiego ściemnia, że się dopiero rozpędzał i mógł mieć ledwo 105kmh? GTR ma przyspieszenie poniżej 4 s do 100 ze startu stojącego, to wyjeżdżając z terenu zabudowanego miał w tym miejscu grubo ponad 100. I niech nie pierdzieli o dźwięku wydechu, bo bajki dla dzieci to po 19tej
Po kolejne primo: Radiowóz startuje zaraz jak ich minął (wynika z filmu, nie wiemy czy nie dokonano ingerencji w filmie). Przyjmując że startują od razu - lecąc ponad 200 dochodzą go w miarę szybko - dla mnie oznacza to ni mniej ni więcej - mijając ich skapnął się, że przegiął i zwolnił (zbyt szybko się do niego zbliżają lecąc ponad 2 złote) - więc o prędkości ponad 200 nie ma co dywagować, 150? może jak ich mijał, potem już stopniowo zwalniał. Sam wiedział, że przekroczył przepisy, bo idąc do nich już mówił, że pierwszy mandat od 20 lat... to po kiego teraz idzie w zaparte :o :? Nie lepiej wyjdzie mówiąc: Tak, przekroczyłem prędkość, ale trudno mi określić o ile, ale na pewno nie było o tyle co mówi policja - mozliwe, że około 120-130 kmh jechałem.
po następne primo: pomiar zrobiony w dziadkowy sposób, nie podlega dyskusji, nie dopilnowali wielu procedur, więc z takim filmem i badaniem mogą sobie d... wytrzeć i prawnicy Hołka na pewno tego dowiodą
po ultimo primo: wizerunkowo na tym trochę straci, ale znajdzie się wielu którzy będą upatrywać w nim Mesjasza walczącego z systemem. Psy są często zmuszane do wyłudzania mandatów, do zrobienia planów, albo wrzucenia kolejnej celebryckiej mordy na tapetę trofeów. A że wiedzę o przepisach i procedurach mają zaczerpniętą z korytarzy na komendzie - to właśnie widać na filmie, jak buractwo pracuje.

Sprawa pewnie za rok znajdzie finał, rozejdzie się po kościach i tyle. Kolejny kwiatek w ogródku mediów. i tyle, nic więcej.
:cofee:

Post Scriptum: po kiego się unoszą co poniektórzy tutaj to nie rozumiem? ciśnienie na dworze za wysokie? to jest forum, każdy ma prawo do swojego zdania. Wielbicieli szerzenia prawd objawionych i innych jedynie słusznych racji zapraszamy do policzenia do 100 zanim uderzą w osobistą nutę do innego członka procesji Kreską zwanej. Oczywiście dotyczy nie tylko tego wątku
Howgh! powiedziałem :razz:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 14:40

Chloru pisze: Jak było naprawdę wie tylko Hołek. :cofee:
i jego córka :whistle:
co do domniemania - własnie policja musi udowodnić winę, a z takimi dowodami to dupa
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 14:59

Alan, Alan, Alan! pisze:oczywiście dokładnie na tej samej zasadzie, na której profesjonalnie przeszkolony policjant może nosić broń z ostrą amunicją a ja nie :razz:
Jeśli dobrze cię zrozumiałem, to limit prędkości dla Pana hołka na drogach krajowych jest 140km/h?a może więcej? może niech pan hołek sam określi z jaką prędkością wolno mu się poruszać, byłoby najwygodniej.
Wybiórcze stosowanie prawa.Im dalej na wschód tym ta zasada mocniejsza.
Taka tam spuścizna po komunie głęboko zakorzeniona w głowach.
Jeszcze ze dwa pokolenia i może to się zmieni.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 15:10

Posłowie mogą sami określać swoje limity, to w sumie może i niech Hołek ma... ;-)
czarne jest piękne...

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Każda Polka kocha Hołka

Post 10 mar 2015, o 15:26

stach22 pisze: Jeśli dobrze cię zrozumiałem, to limit prędkości dla Pana hołka na drogach krajowych jest 140km/h?
przecież od początku piszę, że dla mnie Hołek @150+ nie jest największym zagrożeniem tego świata i go palić na stosie za to nie będę. :)

ODPOWIEDZ