Białe leci z nieba!!!

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 18 mar 2018, o 21:08

jarmaj pisze:
Лукашэнка pisze:nie potrzebuję awd do niczego.
Czasem przydaje się też ze względów formalnych. ;-)

W ubiegłym tygodniu skalne osuwisko zablokowało drogę do miejscowości, gdzie zamierzałem się narciarstwować. Była jeszcze dodatkowo wąska, leśna, stromo pnąca się w górę, częściowo gruntowa dróżka, ale policmajstry wpuszczały tylko auta 4WD z uwagi na błoto. Nie posiadając takowego, musiałem udać się gdzie indziej.

Ciekawostka - pierwszego dnia, zanim jeszcze policmajstry zablokowały tę leśną drogę, Łopel bez problemu tam wjechał :evilgrin:
jarmaj,
jasna sprawa, że w nawet jutro może przytrafić mi się sytuacja, w której powiem sobie: o cholera, szkoda, ze nie mam awd!
Na tej samej zasadzie może mi się przytrafić jutro sytuacja, w której będę żałował, że nie mam a aucie zapasowego koła.
Liczę się z tym.
Ale zapasu i tak nie wożę.
Tak czy siak, wszystkiemu się w życiu nie zapobiegnie :->


Stachu,
chciałbym, żebyś mnie dobrze zrozumiał: awd to nic złego i autach premium staje się nawet obecnie standardem jak elektryczny hamulec, automatyczna przekładnia czy te wszystkie inne elektroniczne kagańce. To jest postrzegane jako element zwiększający bezpieczeństwo.
Ale to, absolutnie nie oznacza, że awd jest jakimś warunkiem, aby czerpać radość z jazdy samochodem.
Właśnie marka BMW dała tu najlepszy, dobitny przykład, nazywający się M3.



stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 18 mar 2018, o 21:29

Łukasz,
M2 to chyba lepszy przykład, bo M3 zdaje się kończy żywot. M2 bałbym się jednak jeździć na codzień.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

hemi112
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: a ze z Bolesławca
Auto: Były: Justy, szutrowy killer GF, jest perełeczka GC
Polubił: 0
Polubione posty: 13 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 18 mar 2018, o 21:52

Białe wykorzystane odpowiednio :-d :-d
Załączniki
zima .jpg.jpg
zima pixers.jpg.jpg
kiedy człowiek naprawdę chce żyć,to medycyna jest bezsilna:)

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 11:08

Moja naleweczka kocha wieczorny śnieżek :thumb:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 13:17

A ja kocham naleweczkę kiedy za oknem wieczorna śnieżyca ;-)

Remek
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 14:03

skwaro pisze: Może wyjaśnię nim się z tego jakaś gównoburza zrobi.
to nie polityczny, damy jakoś radę (?) ;-)
skwaro pisze: Wiem jak auto jeździ na zimówkach i jak na letnich. W Foresterze mam nowe zimówki i jest nuda bo non stop przyczepność i trzeba się starać żeby ją zgubić.
Wolnym ssakiem, a przynajmniej staruteńką imprezą 2.0, jak najbardziej da się latać bokami, nawet na nalewkach - a one trzymają jak wściekłe ;-)
Widocznie coś jest popsute u Ciebie :p
skwaro pisze: W tym przypadku mowa o innym aucie, gdzie na letnich cały czas był poślizg i jest to bardzo fajne bo przy niedużych prędkościach można trenować panowanie nad autem w takich warunkach, nie trzeba płyty poślizgowej.
A to trochę zmienia Twój pierwotny wpis ;-)
Gwarantuję Ci jednak, że tym autem na kołach zimowych, nawet dobrych, potrenował byś na wiele lepszych warunkach. I ślizgałoby jak wściekłe, w dodatku wtedy kiedy Ty chcesz. Na letnich potrenowałeś jedynie kręcenie kierownicą przy niewielkiej prędkości ;-)
skwaro pisze: I jak się auto ogarnie to nawet w takich warunkach można jeździć dużo szybciej niż większość kierowców.
Jeżeli po placyku to ujdzie, ale bez przyczepności ciężko cokolwiek sensownego robić. A już na pewno nie da się hamować.

BTW Hamowanie. To jest najtrudniejszy element jeżdżenia, zwłaszcza sportowego/wyczynowego, samochodem. Umiesz hamować to szybko jeździsz.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 14:29

Remek pisze:
skwaro pisze: Może wyjaśnię nim się z tego jakaś gównoburza zrobi.
to nie polityczny, damy jakoś radę (?) ;-)
skwaro pisze: Wiem jak auto jeździ na zimówkach i jak na letnich. W Foresterze mam nowe zimówki i jest nuda bo non stop przyczepność i trzeba się starać żeby ją zgubić.
Wolnym ssakiem, a przynajmniej staruteńką imprezą 2.0, jak najbardziej da się latać bokami, nawet na nalewkach - a one trzymają jak wściekłe ;-)
Widocznie coś jest popsute u Ciebie :p
Latać bokami da się każdym autem, nawet FWD da się robić bączki do przodu na śniegu, za co zresztą kiedyś wygrałem flaszkę jak to udowodniłem, nic w Forku mi się nie popsuło, ja piszę o tym, że mocnym autem na kiepskich oponach jest po prostu łatwiej, w takich warunkach auto samo leci bokami nawet jak nie chcesz i trzeba to opanować :-)
Remek pisze:
skwaro pisze: W tym przypadku mowa o innym aucie, gdzie na letnich cały czas był poślizg i jest to bardzo fajne bo przy niedużych prędkościach można trenować panowanie nad autem w takich warunkach, nie trzeba płyty poślizgowej.
A to trochę zmienia Twój pierwotny wpis ;-)
Gwarantuję Ci jednak, że tym autem na kołach zimowych, nawet dobrych, potrenował byś na wiele lepszych warunkach. I ślizgałoby jak wściekłe, w dodatku wtedy kiedy Ty chcesz. Na letnich potrenowałeś jedynie kręcenie kierownicą przy niewielkiej prędkości ;-)
W tych konkretnych warunkach, w których jechałem, na zimówkach mógłbym potrenować co najwyżej hamowanie i przyspieszanie, nie będę pisał czemu żeby nie denerwować legalistów :) A Forkiem też trenuję, ale w innym miejscu i dobrze wiem czym się to różni :D
Remek pisze:
skwaro pisze: I jak się auto ogarnie to nawet w takich warunkach można jeździć dużo szybciej niż większość kierowców.
Jeżeli po placyku to ujdzie, ale bez przyczepności ciężko cokolwiek sensownego robić. A już na pewno nie da się hamować.

BTW Hamowanie. To jest najtrudniejszy element jeżdżenia, zwłaszcza sportowego/wyczynowego, samochodem. Umiesz hamować to szybko jeździsz.
A właśnie cały numer polega na tym że trzeba znać granice przyczepności w każdych warunkach i nauczyć się przewidywać. Jak pisałem na dobrych oponach pojedzie każda pierdoła, szukanie przyczepności czy ocena drogi hamowania w warunkach, gdy przyczepności nie ma jest trochę trudniejsze :-)

Remek
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 14:36

No, ale to się zdecyduj, czy:
skwaro pisze: co prawda cały czas poślizgiem ale i tak szybciej niż wszyscy. A jaki fun z tego był :)
czy też szukałeś centymetrów w ekstremalnych warunkach ;-)
skwaro pisze: W tych konkretnych warunkach, w których jechałem, na zimówkach mógłbym potrenować co najwyżej hamowanie i przyspieszanie
Czterołap turbo, a zwłaszcza jak rozumiem jakieś poszperowane STI o mocy 400 koni, zrywa wszystkie cztery koła bez problemu na śniegu. W dowolnym momencie. Może być i zwykłe seryjne GT ;-)
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, o 14:41 przez Remek, łącznie zmieniany 1 raz.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 14:38

Remek pisze:No, ale to się zdecyduj, czy:
skwaro pisze: co prawda cały czas poślizgiem ale i tak szybciej niż wszyscy. A jaki fun z tego był :)
czy też szukałeś centymetrów w ekstremalnych warunkach ;-)
Ale to właśnie dla mnie jest fun :-)

P.S. Mam wrażenie że czepiasz się dla samego czepiania ;-)

Remek
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 14:44

skwaro pisze: P.S. Mam wrażenie że czepiasz się dla samego czepiania
Czepiam się, bo napisałeś bardzo nieprecyzyjnie. Trzeba było od razy napisać, że interesowały Cię warunki podobne jak na trolejach, a nie, że kontrola cacy lala jestem najszybszy ;-). Oraz. Jestem przeciwnikiem teorii, że czterołapem turbo można na letnich po śniegu, bo jest to bardziej niebezpieczne niż w innych autach. I trzeba o tym pamiętać.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, o 14:49 przez Remek, łącznie zmieniany 1 raz.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 14:49

Tłumaczyłem to kilka razy, jednak nie czytasz ze zrozumieniem :)

Remek
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 14:54

Być może.

Za to wiem, że na zimówkach jest zupełnie co innego ;-)

Remek
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:33

hmmm, przysiągłbym, że widziałem tutaj 3 posty więcej (stacha, mój i skwaro).

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 82 razy
Polubione posty: 6 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:35

Remek, były, ale psuły atmosferę i nic nie wnosiły. :-)

Remek
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:37

Konto usunięte, i skasowałaś posty? :o
A mógłbym jakiś Regulamin Dobrej Atmosfery prosić?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 82 razy
Polubione posty: 6 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:40

Remek,
Alan, Alan, Alan! pisze: Przypominamy, że Administratorzy i Moderatorzy posiadają zestaw narzędzi dyscyplinarnych i w przypływie odruchów władczych mogą nie zawahać się ich użyć. Mogą oni również, w razie potrzeby, przesuwać wątki do innego działu, dzielić je, scalać, a także zamykać, otwierać, przyklejać na górze i robić z nimi jeszcze wiele innych bardzo ważnych i z pozoru nikomu nie przydatnych rzeczy.
:mrgreen:

Remek
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:46

Konto usunięte, nie jesteś moderatorem, ani administratorem. Ustaliłaś to chociaż z kimś z Rady?
Moja dyskusja ze Skwaro nie była, ani szczególnie napięta, ani niekulturalna. Zwykła dyskusja jakich wiele. Wykasowałaś może i niezbyt istotne posty, ale jest to jakiś niebezpieczny precendes.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:47

Odpowiem krótko. Usuń konto.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Remek
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:48

Chloru, ?

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:48

Remek, to nie było do Ciebie. Pisaliśmy równolegle i Twój post wskoczył przed mój.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 82 razy
Polubione posty: 6 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:50

Remek,
Remek pisze: Ustaliłaś to chociaż z kimś z Rady?
Nie.
Remek pisze: precendes.
Zgadza się.

Remek
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:51

Chloru, a szkoda, bo ja mam uprawnienia do usuwania, tylko musiałbym się przelogować. :evilgrin: :mrgreen:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:52

Remek, czekaj... zrobię listę :evilgrin:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 82 razy
Polubione posty: 6 razy

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:53

Remek pisze: bo ja mam uprawnienia do
Kasowania i nie muszę się przelogować. :mrgreen: :evilgrin:

Remek
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Białe leci z nieba!!!

Post 19 mar 2018, o 16:56

Konto usunięte pisze: Nie.
Nie wróży to dobrze.
Konto usunięte pisze: Zgadza się.
No to Cię "ostrzegam przed ostrzeżeniem".
Konto usunięte pisze: Kasowania i nie muszę się przelogować.
jeżeli się chcesz pościgać, to mogę przemyśleć w drodze wyjątku
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, o 16:59 przez Remek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ