Poradnik młodego komputerowca

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 12:51

EterycznyŻołądź pisze:
vibowit pisze: Myszka to zło!
Klawiatura RULEZ!

Chciałeś napisać touch pad, czy trackball, bo klawiatura to coś innego? :whistle:
;-)
Chciałem napisać dokładnie to co napisałem. Klawiatura - keyboard, taka w układzie QWERTY. 8-)


czarne jest piękne...

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 13:01

EterycznyŻołądź pisze: Ty akurat jesteś fatalnym przykładem, przecież przy Twoim doświadczeniu to oczywiste, że Ci się myszka nie będzie psuć, bo wiesz jak jej używać, aby na długo starczyło, co więcej dzięki starczym zmianą w stawach Twoje ruchy też nie są takie szybkie jak młodych głupich, więc dodatkowo Tobie każda myszka więcej wytrzyma.
Jesteś klasycznym przykładem osoby/czlowieka :? , który musi schować się za zlośliwością, jeżeli niczego merytorycznego nie potrafi napisać. :cofee:
Dolce far niente ;-)

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 13:07

FUX, dziwny jestem. Użyłem takiego samego argumentu jak Ty wcześniej w stosunku do mnie, a mi piszesz, że to nie jest merytoryczny argument. Ja już Ci to wcześniej pisałem, ale mi wierzyć nie chciałeś. Dobrze, że wreszcie to widzisz... a może nadal nie widzisz? Ty dziwny jesteś.
vibowit pisze: Chciałem napisać dokładnie to co napisałem.

To ja też tak mogę mówić odnośnie omów i ąów? :mrgreen:

EDIT: Vib, zważ, że powyższe napisałem przed dostaniem PW. :-)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 13:20

EterycznyŻołądź pisze: dziwny jestem
Fajnie, że dopiero teraz do tego doszedleś... ;-)
Dolce far niente ;-)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 13:33

Doxa pisze:Pożyczyłam sobie wczoraj w Erze zestaw testowy Blue Connect. I nie chodzi na moim laptopie :-( . Pani w salonie mnie zapewniała, że wystarczy podpiąć modem i instalacja ruszy automatycznie. A tak nie jest. Czy ja potrzebuję do tego jakieś dodatkowe sterowniki? :?
Doxa, jaki to modem?

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 13:38

barbie, nie znam się :oops: , ale pisze HSDPA USB Modem.

edit : HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS - to dane z pudełka
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 13:47

Doxa, ten http://www1.era.pl/phones/phone_details ... phone=1401 ?
Jaki Windows? Vista/XP/inny?

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 14:02

Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

misioo
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gdynia
Auto: SuBEARu
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 14:12

A Łindołs wykrywa w ogóle podłączenie urządzenia pod USB?

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 14:15

Doxa, ściągnij to http://download.era.pl/portal/Windows%2 ... 202.62.rar i zainstaluj. Potem to: http://download.era.pl/portal/MOBILE_CONNECT.zip i tyż zainstaluj. Jak zadziała to później jeszcze przyspiesz zwierza tym http://download.era.pl/portal/E220_HSDP ... pgrade.zip 8-)

misioo, wykrywa, ten Option co wklejałam wcześniej instaluje się na XP sam bez słowa buntu.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 14:17

Zwykle przy tych urządzonkach trzerba NAJPIERW zainstalować soft a potem podpiąc i zwykle jest to napisane w tzw. intrukcji obsługi :-/ Inna sprawa że zwykle wersja softu z płytki jest sprzed miliarda lat i się do niczego nie nadaje i trzeba zassac nowszą z neta.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 14:25

Azrael, te "nowe" modemy na USB nie mają płytki, soft siedzi w środku i powinien instalować się sam przy podłączeniu. Jak widać powinien ;-)

Urabus
1 gwiazdka
Auto: The Final Samurai
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 14:27

Azrael pisze:NAJPIERW zainstalować soft a potem podpiąc
No i jak się pomyli kolejność to potem może nie być już tak łatwo jak napisała barbie :mrgreen:

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 14:31

misioo, tak, wykrywa modem i nic więcej :-/

barbie, dzięki! Już próbuję.

Azrael, do tego zestawu nie dają żadnej płytki, żadnej instrukcji, bo to podobno jest dziecinnie prosta sprawa. Jak widać dla mnie nie :? ;-)
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 14:43

Doxa,
Jeżeli będzie się nadal kaszanić, to ścigaj BOK Ery...
Dolce far niente ;-)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 14:49

FUX pisze:Doxa,
Jeżeli będzie się nadal kaszanić, to ścigaj BOK Ery...
ewentualnie możesz uznać że
Doxa pisze:zestaw testowy Blue Connect.
testu nie przeszedł ;-)

misioo
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gdynia
Auto: SuBEARu
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 14:49

barbie pisze: misioo, wykrywa, ten Option co wklejałam wcześniej instaluje się na XP sam bez słowa buntu.

heh, ja wiem, że une się same instalują, to było bardziej pytanie do Doxy czy w ogóle coś tam działa z tym modemem mojej ukochanej firmy Huawei ( :x ) Ale widzę, że już pozamiatałaś :cofee: :thumb:

Urabus
1 gwiazdka
Auto: The Final Samurai
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 14:58

misioo pisze:z tym modemem mojej ukochanej firmy Huawei
A zamiast tego dyndającego na kabelku modemu to nie lepiej wziąć coś na PCMCIA :?:
Zawsze to jeden klocek do noszenia mniej :idea:

arosiak
1 gwiazdka
Lokalizacja: Warszawa - Halinów
Auto: WRX, SVX, OBK
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 15:50

Jaką macie prostą radę na podłączenie drukarki śmieciowej CONICA MINOLTA 2530DL tak aby działała nie po kablu tylko po wifi.

Chodzi o to, że na parterze będzie stał router z ADSL voipem i wifi, a na 1 piętrze stoi ta drukarka i nie chce mi sie LANa ciągnąć z góry na dół, lepiej by było jak by bo WIFI poszło.
czy są jakieś karty wifi na USB które mogą z drukarkami działać????
Może ktoś to już przerabiał.
jakiś printserwer wifi - USB???

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 16:00

arosiak pisze: jakiś printserwer wifi - USB???

Tak, są takie urządzenia. Nie miałem jednak do czynienia, brałbym jednak coś w miarę znanego Netgear, Linksys etc.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 17:37

barbie pisze: Doxa, ściągnij to http://download.era.pl/portal/Windows%2 ... 202.62.rar i zainstaluj. Potem to: http://download.era.pl/portal/MOBILE_CONNECT.zip i tyż zainstaluj. Jak zadziała to później jeszcze przyspiesz zwierza tym http://download.era.pl/portal/E220_HSDP ... pgrade.zip 8-)
barbie, nic nie pomogło. Pojechałam do Ery, ale tam też te potrafili go uruchomić na moim kompie (modem na 100% sprawny). Natomiast zadziałał bez zarzutu ten model, który Ty wkleiłaś :? . Nie mam pojęcia, może wystarczy coś "odhaczyć" w ustawieniach systemu..., ale to już nie na moją głowę :-> .
Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za pomoc.

Idę wypożyczyć iPlus-a :giggle:
;-)
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 18:00

Chloru, mógłbyś coś więcej napisać o tym Deathadderze? Jak to w dłoni leży przy długim obcowaniu. Wydaje się, że jest za mało wyprofilowana i mi będzie niewygodnie w długie kościste palce. Oglądałem dzisiaj Logitecha G9, nawet bez pudełka i jak dla mnie jest dużo za krótka, szkoda. Poczytałem testy i teraz muszę dobrze obmacać aby wybrać którąś spomiędzy: Logitech G5, MX518, Microsoft Habu i tego Razera właśnie. Oczywiście nie ma sklepu w którym były by wszystkie, a najlepsze, że różnica w cenie tej samej myszy potrafi sięgać np. w przypadku nieudanej G9... 160 zł! :o Uważajcie gdzie kupujecie.



FUX, literówkę zrobiłem i co?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 18:57

EterycznyŻołądź pisze: FUX, literówkę zrobiłem i co?
Ty to masz problemy... :roll:
Dolce far niente ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 20:23

EterycznyŻołądź pisze: Chloru, mógłbyś coś więcej napisać o tym Deathadderze?

Mi się podoba. W mojej dłoni leży dobrze. Małe ale mam do materiału boków myszy - troche się ręka poci. Góra wyprofilowana ok no i cena też całkiem całkiem. Dla gadżeciarzy - myszka ma 5 profili ustawien czułości, można zmienić rozdzielczość, częstotliwość odświeżania portu USB oraz czułość X i Y oddzielnie. Do tego można sobie apdejcić firmware ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 4 paź 2008, o 15:23

Chloru pisze: myszka ma 5 profili ustawien czułości, można zmienić rozdzielczość, częstotliwość odświeżania portu USB oraz czułość X i Y oddzielnie. Do tego można sobie apdejcić firmware ;-)

G5 Logitecha, ma ponoć 5 "czułości", plus więcej przycisków, o 2 w rolce :? . Skończyło się na wybieraniu między Habu Microsoftu/Razera (ciut lepiej wyprofilowanym kuzynie Darthadera) i G5. Obie myszki są genialne wyprofilowane, aczkolwiek trochę inaczej trzyma się na nich dłoń. Nie mogłem się zdecydować i jednak... padło na Logitecha, który jest podobny ustawieniu dłoni do mojej dotychczasowej myszki i ma milszy materiał wszędzie. Mimo wszystko obie myszki są tak fajne, że może innego dnia podjąłbym inną decyzję. Dziękuję Ci za zwrócenie uwagę na Razera, dzięki temu miałem większy wybór i poszerzyłem horyzonty. Nie sztuka wybrać z pośród jednej możliwości czy nawet jednej firmy.

ODPOWIEDZ