Poradnik młodego komputerowca

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 8 sie 2008, o 15:10

ky pisze: To oznacza, że używasz dosyć typowego oprogramowania. To nietypowe najczęściej lubi występować w wersji windzianej, a nie makowej.
Bezsprzecznie fakt.

Ale - jak już ET zauważył - to nie ten wątek.


http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 8 sie 2008, o 17:13

Chloru pisze:O ile OSX jest mocno uniksowy tak Vista nie jest IMVHO w ogóle.
Eee... Jest. Nie mocno, ale jest.

g.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 8 sie 2008, o 18:45

devlin pisze:
Gal pisze: Obserwacje własne :mrgreen:
Tak myślałem. Na jakiej próbce? ;-)
REPREZENTATYWNEJ, oczywiście!
O co Ty mnie podejrzewasz... :roll:

Dlaczego komuś, kto chce normalnie funkcjonować w dzisiejszym świecie, Mac nie wystarcza i musi i tak mieć PC-ta/Windows?
Bo w optymistycznych ocenach (sondaże internetowe :roll: ) udział Apple'a w rynku komputerów osobistych sięga całych 8%
http://arstechnica.com/journals/apple.a ... re-in-june
To i tak lepiej niż w końcu lat dziewięćdziesiątych, kiedy to było pewnie około 2%, a ja miałem nieszczęście pracować w firmie dowodzonej przez typowego Mad Mac'a. Prawie mu się udało doprowadzić firmę do kompletnego paraliżu. Dzień wywalenia ostatniego Mac'a z firmy ustanowiłem dniem wolnym od pracy.
Wtedy to była tragedia, dzisiaj to tylko niewygoda.
Gdybym miał posługiwać się Mac'iem, nie mógłbym używać;
- oprogramowania do GPS-u
- oprogramowania do systemu alarmowego
- oprogramowania do systemu CCTV

Dlaczego? Bo go nie ma w wersji na Mac'a...
( ograniczając się tylko do oprogramowania domowego, bo w pracy, to byłby... :o )


Na pewno... :roll: Powiedzmy; jest duża szansa na to, że jest jakieś oprogramowanie do jakiegoś GPS, jakieś do alarmu i CCTV, które na Mac'u działa, ale dlaczego rodzaj systemu operacyjnego jaki mam w komputerze ma wymuszać na mnie wybór GPSa? :o
Mając Mac'a (wyłącznie) wybór czegokolwiek, co z wymaga lub tylko umożliwia współpracę z komputerem, muszę zaczynać od sprawdzenia "Co współpracuje z Mac'iem?", a potem to już sobie mogę wybierać do woli.
Spośród tych dwóch...
Posługując się PC, zastanawiam się wyłącznie "Który produkt odpowiada mi najbardziej?", bo współdziałanie z Win jest oczywistością.

Dziecko zostało obdarzone przeze mnie MacBookiem.
Jakiś czas później udaliśmy się do sklepu w celu zakupu drukarek. Przed wizytą w sklepie zapoznaliśmy się z aktualnymi rankingami, testami, porównaniami i dyskusjami użytkowników i skonfrontowaliśmy z ofertą cenową pobliskich sklepów. W efekcie wybór padł na jakiś laser Samsunga (o ile pamiętam) i kombajn-plujkę Lexmarka.
Samsung nie miał Mac'owego sterownika w ogóle, Lexmark miał - do drukowania - reszta funkcji niedostępna...
Wróciliśmy wymienić sprzęt do sklepu. Znaleźliśmy Lexmarka z pełnym softem na Mac'a (tylko 20% droższy, Hosanna!) i HP w podobnej cenie (droższy o 10 % a cartridge o 50%, więc nie ma o czym mówić - dziecko przecież nie będzie drukowało książek na tej drukarce), ale okazało się, że ten HP też nie ma sterowników na Mac'a, ale Bogu dzięki znalazł się model który te sterowniki miał, droższy o 50%. Nie będziemy się przecież o te parę funtów szarpać.
Kupowanie peryferiów do Mac'a to prawdziwa rozkosz.
Nie byłoby o czym gadać, gdyby nie odpowiedź dziecka na moje pytanie "No i jak ci się pracuje na tym MacOS-ie?"
"OK" - odpowiedział.
No ale to w końcu mój syn - podobne ograniczenia mentalne.

O takich drobiazgach, zwolennicy Mac'a zdają się zapominać, szerząc prawdziwą wiarę.


Każdy używa tego, co lubi, rozumiem, że komuś Mac może wystarczać. Zresztą oba systemy mają swoje wady i zalety... moim zdaniem Mac ma więcej wad i nie używam.
devlin pisze:
Gal pisze:No dobra, Mac jest najlepszy na świecie!
:evilgrin:
Najlepsza na świecie, to jest miłość w klozecie, a nie mac :mrgreen:
Krakowskim targiem ustalmy, że idą łeb w łeb. :evilgrin:
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 8 sie 2008, o 19:56

Ale Galu - przecież wiesz dobrze, że ja nie tylko nie twierdzę, że mac jest dobry, ale wręcz nikogo do niego nie zachęcam! Co więcej - uważam, że masz słuszność, że pecet, sierściuchem zwany, jest lepszy, jest więcej softu na niego i w ogóle! Naprawdę!

A że sam używam maka - cóż, to wolny kraj :mrgreen:
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 8 sie 2008, o 19:59

devlin pisze: A że sam używam maka - cóż, to wolny kraj :mrgreen:

To po co używasz maka, skoro skory uważasz, że mac nie jest dobry, a pc lepszy?

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 8 sie 2008, o 20:03

Samoumartwianie się to dawniej nazywało. Teraz nie wiem. Biczowników kojarzysz?
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 8 sie 2008, o 20:09

devlin pisze: ale wręcz nikogo do niego nie zachęcam!
Ależ to jest oczywiste i nie budzi żadnych wątpliwości!

Ja również, z całą pewnością nie zachęcam do windy, stwierdzam tylko, że gdybym miał opierać się tylko na Mac'u to byłbym sparaliżowany. Albo musiałbym i tak kupić PC.

Wspominam o tym, o czym z rzadka z ust zwolenników Mac'a usłyszeć się da.
Może warto wspomnieć i o tym, a nie tylko o symbolice jing i jang...?
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 00:11

Droga Redakcyjo! Pomocy! Myszki mi trzeba. Przede wszystkim wygodnej, dokładnej, szybkiej! z łatwym w użyciu przyciskiem pod kciukiem, zdecydowanie przewodowej. Najlepiej jeszcze stosunkowo wytrzymałej lub z dobrą gwarancją.

Na co Droga Redakcyjo zwracać teraz uwagę przy zakupie? W moich czasach, jak kupowałem swoją obecną to hitem był podwójny czujnik optyczny (po tych 7 latach nadal bez problemowo działa, ale potrzebna jest gdzieś indziej) a teraz to jakieś lazery som. :o
Co robić!


Zrozpaczony Wierny Czytelnik

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 00:27


Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 00:27

EterycznyŻołądź pisze: Droga Redakcyjo! Pomocy! Myszki mi trzeba. Przede wszystkim wygodnej, dokładnej, szybkiej! z łatwym w użyciu przyciskiem pod kciukiem, zdecydowanie przewodowej. Najlepiej jeszcze stosunkowo wytrzymałej lub z dobrą gwarancją.

Na co Droga Redakcyjo zwracać teraz uwagę przy zakupie? W moich czasach, jak kupowałem swoją obecną to hitem był podwójny czujnik optyczny (po tych 7 latach nadal bez problemowo działa, ale potrzebna jest gdzieś indziej) a teraz to jakieś lazery som. :o
Co robić!

Przestać się chwalić kultowym Mouse Man Dual Optical Logitecha ;-) i kupić coś Logitecha. Możesz spróbować też pomacać Razer'y. Ostatnio kupiłem Deathaddera i musze powiedziec, ze całkiem miło mnie zaskoczył.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 00:45

Chloru, nawet nie wiedziałem, że ta myszka jest kultowa. :oops: To nie było więcej "podwójnych" myszy? :? Pamiętam jedynie, że przy jej cenie wszystkie inne które na razie znajduję w polskich sklepach są przystępne, ale nawet 1 przycisk się nie wyrobił, dopiero od pół roku guma zaczęła się przecierać do plastiku. ;-( Teraz już pewnie myszki nie są takie wytrzymałe?
Jakby co to Pilota też jeszcze mam. :mrgreen:


Nie wiem jakie to się przekłada na praktykę, ale wiedziony magią marketingowych liczb, inne myszki w tej cenie mają więcej dpi. Np. za niewiele więcej niż 200zł jest taki potworek: http://www.logitech.pl/produkty/myszki- ... mouse.html

Jak jest z jakością i gwarancją Razera? W Logitechu zawsze bez problemów mi przyjmował, a to u nich oznaczało wymianę na nowy sprzęt z nową gwarancją.

Jaka dla użytkownika jest różnica między laserem, a... tym co wcześniej było?


BTW Ciekawe czy nasza moderatorka ma taką http://www.3kropki.pl/p/8/3/razer_pro_c ... k_pink.php ? :-)
Ostatnio zmieniony 3 paź 2008, o 01:22 przez EterycznyŻołądź, łącznie zmieniany 2 razy.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 00:48

bożedrogi, ludzie!
Przede wszystkim ma być ładna!
A Wy tu jakieś technologie zarzucacie...
ObrazekObrazek

:mrgreen:

PS EŻ, różową mam w pracy. Dużo ładniejszą 8-)

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 00:52

barbie pisze: Przede wszystkim ma być ładna!
A Wy tu jakieś technologie zarzucacie...
ObrazekObrazek

Ale jak mu się temu kierowcu ftej myszcze tymi tłustymi palcami zapaćka szyby to w klawiaturę wjedzie i jeszcze spsuje... to niebezpieczne jest. O!

barbie pisze: PS EŻ, różową mam w pracy. Dużo ładniejszą 8-)

Pokapokapoka :!:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 01:03

EterycznyŻołądź pisze:
Ale jak mu się temu kierowcu ftej myszcze tymi tłustymi palcami zapaćka szyby to w klawiaturę wjedzie i jeszcze spsuje... to niebezpieczne jest. O!

Link: http://pl.youtube.com/watch?v=w4PeX0oy4Zc
klip kiepski, ale tekstu słuchaj :evilgrin:
EterycznyŻołądź pisze:
barbie pisze: PS EŻ, różową mam w pracy. Dużo ładniejszą 8-)

Pokapokapoka :!:
W poniedziałek 8-)

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 01:18

barbie pisze: klip kiepski, ale tekstu słuchaj :evilgrin:

No nie wiem czy jak taka klawiatura zostanie rozjechana i spadnie z biurka to wystarczy ją umyć mydłem. To nie pizza, która spadła na podłogę. Ona, ta klawiatura, się będzie czuć (po)rzucona i z(a)łamana. Na co jej czyste mydło. :?

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 08:23

EterycznyŻołądź pisze: Jak jest z jakością i gwarancją Razera? W Logitechu zawsze bez problemów mi przyjmował, a to u nich oznaczało wymianę na nowy sprzęt z nową gwarancją.

Logitech wytrzymal lat 8 i sie nie spusl. Razer 4 miesiace i tez jeszcze nie. Nie mam doswiadczen z gwarancja.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 08:47

Apple Mighty Mouse BT. Rulez.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 09:27

devlin pisze: Apple Mighty Mouse BT. Rulez.

Drogi Wojtku - AFAIK strzał w kolano. Chyba nie da się sparować z blaszakiem. Tak mówili w takim jednym sklepie z ogryzkami.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 10:48

EterycznyŻołądź pisze: Nie wiem jakie to się przekłada na praktykę, ale wiedziony magią marketingowych liczb, inne myszki w tej cenie mają więcej dpi.
Myślałem, że dpi to w drukarkach, ale ja sie może nie znam :o :?
EterycznyŻołądź pisze: Jak jest z jakością i gwarancją Razera?

To jest jakaś kultowa myszka do gier i innych takich, więc podejrzewam że się nie psuje.

Ja osobiście używam bezprzewodowej Microsoft na USB i jestem baaaardzo zadowolony. Myszka full wypas :thumb:

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 10:53

Myszka to zło!
Klawiatura RULEZ!

Jakoś nie mogłem się powstrzymać. :mrgreen:
czarne jest piękne...

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 11:24

Pożyczyłam sobie wczoraj w Erze zestaw testowy Blue Connect. I nie chodzi na moim laptopie :-( . Pani w salonie mnie zapewniała, że wystarczy podpiąć modem i instalacja ruszy automatycznie. A tak nie jest. Czy ja potrzebuję do tego jakieś dodatkowe sterowniki? :?
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 11:49

Ja mam Logitecha za 20 zł - i jest git :giggle:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 12:02

Od 2 lat mam jakiś Gembird i jest git.
Dolce far niente ;-)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 12:31

AAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!

dlaczego mpich nie chce ruszyc !!!!!!!!??????????????


:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
:x :x :x :x :x :x :x

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poradnik młodego komputerowca

Post 3 paź 2008, o 12:48

Konto usunięte pisze: Myślałem, że dpi to w drukarkach, ale ja sie może nie znam :o :?

Czy jedno wyklucza drugie? Ba! Nawet też o rozdzielczość chodzi. Ja się też nie znam, ale tak w Internecie piszą. :->
Chloru pisze: Drogi Wojtku - AFAIK strzał w kolano. Chyba nie da się sparować z blaszakiem. Tak mówili w takim jednym sklepie z ogryzkami.

Da, nie da, to zależy od zapotrzebowania. Kto by chciał podłączać taką myszkę do PC skoro nie musi i bez problemu może inne? :mrgreen:
vibowit pisze: Myszka to zło!
Klawiatura RULEZ!

Chciałeś napisać touch pad, czy trackball, bo klawiatura to coś innego? :whistle:
;-)
FUX pisze: Od 2 lat mam jakiś Gembird i jest git.

Ty akurat jesteś fatalnym przykładem, przecież przy Twoim doświadczeniu to oczywiste, że Ci się myszka nie będzie psuć, bo wiesz jak jej używać, aby na długo starczyło, co więcej dzięki starczym zmianą w stawach Twoje ruchy też nie są takie szybkie jak młodych głupich, więc dodatkowo Tobie każda myszka więcej wytrzyma. 8-)

ODPOWIEDZ