Aviva, w mordę...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 21 maja 2013, o 10:50

Лукашэнка,


Jak wygląda sprawa zniesienia udziału własnego, ale nie za pierwszą, tylko za drugą i kolejne szkody?
-Warta i Allianz- brak udziałów własnych w szkodzie przy drugiej czy kolejnej.


Czy pakiet zawiera ochronę prawną? W jakim zakresie?
-Allianz – Informacja Prawna w pakiecie, Ochrona Prawna za dodatkową składką


Co z ubezpieczeniem NNW, w szczególności w zakresie ochrony kierowcy?
-Warta - suma ubezpieczenia NNW –pakiet podstawowy 10000,00 PLN, pakiet GOLD – 30000,00 PLN
-Allianz – j.w.

Czy oferują możliwość zniesienie potrącenia zużycia eksploatacyjnego, aby bez problemu pokryć pełne koszty naprawy w ASO?
- Warta - standardowa amortyzacja od 4 roku eksploatacji, wariant serwisowy rozliczania szkód
-Allianz – j.w.

Dzisiaj lepsza, droższa oferta została obniżona. Różnica wynosi około 10%.

W sumie zawiera wszystko, czego potrzebuję

Szyby w pakiecie (droższym; teraz obniżonym) się znalazły oraz Ochrona Prawna do 10 kpln



FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 21 maja 2013, o 10:53

I...


Jest to unikalna oferta niedostępna przez inne kanały sprzedaży polis, wyróżniająca się:

kompleksową ochroną opartą na formule all risks;
brakiem udziałów własnych
franszyza integralna 500,00 pln (minimalna wartość szkody, za którą zakład ubezpieczeń nie odpowiada);
stałą sumą ubezpieczenia pojazdu przez okres 12 miesięcy do 4 roku eksploatacji w cenie pakietu – w przypadku szkody całkowitej bądź kradzieży brana jest pod uwagę suma ubezpieczenia pojazdu a nie wartość rynkowa;
brakiem konsumpcji sumy ubezpieczenia – nie ma konieczności doubezpieczenia pojazdu po wypłacie odszkodowania;
brakiem potrąceń w przypadku: naruszenia przepisów drogowych;
zakres terytorialny - Europa oraz kraje śródziemnomorskie;
szybki proces likwidacji szkód we współpracy z dealerem naprawiającym samochód.

Bardzo szeroki zakres assistance na terenie Europy i krajów śródziemnomorskich:

pomoc nawet w drobnych sprawach, takich jak rozładowanie akumulatora, zagubienie kluczy, braku paliwa;
assistance bez ograniczenia kilometrowego (pomoc „pod domem”)
wygoda Klienta (dojazd taxi do innych środków transportu, możliwość redukcyjnego łączenia świadczeń, np. hotelu z samochodem zastępczym);
bardzo szerokie uprawnienia Klienta do samochodu zastępczego (tabela).
Holowanie do 1 000 euro (wariant Exclusive 2 000 euro)



Rodzaj zdarzenia Plus Exclusive
Awaria do 5 dni do 14 dni
Wypadek, kradzież/szkoda całkowita do 9 dni do 14 dni

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 21 maja 2013, o 16:36

Fux,
no to widzę, ze bardzo porządny pakiet znalazłeś!
:->

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 21 maja 2013, o 17:27

Jeszcze na dwie oferty czekam.

Oscyluje to wokół 3-3,5% za pakiecik.
;-)

1% daje fiat czy peżot na jakieś kurniki dostawcze, ale przy ich polityce rabatowej, to klient i tak jeszcze ze 30% przepłaca...

No a jeszcze wyprzedaży rocznika obecnego nie było... :giggle:

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 21 maja 2013, o 17:46

A moja agentka Warty, u której ubezpieczam wszystko (samochody, nieruchomości, firmę) od 15 lat (!) właśnie strzeliła focha, że za późno zauważyłem błędne dane na polisie i ona teraz SPRÓBUJE zrobić aneks...
Nosz kurwa mać! :x
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 21 maja 2013, o 19:24

Bilex, to żeby Ci ulżyć w cierpieniu napiszę, że ja ciągle nie odzyskałem swojego samochodu. :wall:
Poza rękami wszystko inne też mi już opada.
czarne jest piękne...

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 21 maja 2013, o 19:34

vibowit pisze: Poza rękami wszystko inne też mi już opada.
:giggle:

janekkis
0 gwiazdek
Auto: Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 7 sie 2013, o 09:32

OC i AC to podstawa przy nowych autach, w razie wypadku nie ponosimy żadnych kosztów. Co jest wielkim atutem jeśli nie chcemy się pozbyć naszych oszcędności. edit by Barbie ostatnio w tej wypożyczalni wziąłem auto na rzecz sprawcy z OC. I bez problemowo miałem autko po 15 minutach :)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 7 sie 2013, o 09:45

janekkis, wzruszyła nas Twoja historia, ale z wypożyczalni która tak głupio się reklamuje raczej nie skorzystamy :giggle:

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 gru 2013, o 16:35

sobie odkopię
Dziś ,w związku z kończącym mi się OC jakie przedłużyłem po zakupie mojego dupowozu w PiZetjU, dostałem od nich propozycję nowego.
Nie mogę zrozumieć tylko jednego ,jak za typowy rodzinny dupowóz jakim jest niewątpliwie moje Volvo 850 wkąbi dostałem 3x taką cenę jaką płaciłem za Subaru GT z tego samego roku w sumie :wall: :wall: :wall:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 gru 2013, o 17:03

propozycje PZU są totalnie z doopy.

Płaciłem im coś koło 3,5k w pierwszym roku za OC+AC forka , potem zrobiłem kuku i w następnym roku przysłali mi ofertę na 12k (sic!)

ogólnie PZU w ostatnich latach coś się totatlnie popieprzyło, ubezpieczałem u nich dom (niewielka kwota) aż w tym roku postanowiłem przed kontynuacją sprawdzić konkurencję , ubezpieczyłem na tę samą kwotę i wg tych samych warunków za 1/3 kwoty z PZU (sic!)

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 gru 2013, o 17:07

j33mbo, no najlepsze jest to ,że jak wziąłem ubezpieczenie od gościa (zbliżony wiek do mojego,dzieciaki , mieszka w wiosce obok też max zniżki ) to te składki były całkiem normalne ,a tu nagle taki strzał z doopy , dramat :wall: :wall:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Petroholic
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Lublin / Ponikwoda
Auto: chwilowo brak
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 gru 2013, o 17:50

burat a na jakiej znizce masz oferte?

bo ja mialem na przyklad tak, ze jak bylo OC poprzedniego w PZU to do mnie przyslali na 0% znizki i dopiero po interwencji i doniesieniu zaswiadczenia o bezszkodowosci od poprzedniego ubezpieczyciela poszlo na normalne stawki po znizce 60%...

mimo to i tak po roku zrezygowalem i przenioslem OC gdzie indziej bo stawki byly o niebo lepsze :)

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 gru 2013, o 17:54

w sumie to nie wiem ,muszę sprawdzić , teraz właśnie dzwoniłem do innego ubezpieczyciela i podał mi stawkę o połowę niższą do tego co mi zaproponowało PZU
Do tego podał mi ciekawą wiadomość ,że jak przejmowałem ubezpieczenie od poprzedniego właściciela to nie jestem zobowiązany do wypowiedzenia umowy i nie będzie ona przedłużona "z urzędu" , ktoś coś wie na ten temat :?: :?: mi się wydawało ,że muszę wypowiedzieć takowe :cofee:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 gru 2013, o 18:05

burat, nie musisz. Jeżeli OC było opłacone na rok, a ty kupiłeś w 6 miesiącu to do końca tej rocznej polisy chroni ona też Ciebie jako nowego nabywcę.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 gru 2013, o 18:07

Chloru, kupiłem auto w lipcu i do stycznia 7ego mam ważne oc przepisane od gościa więc chyba się łapię :cofee:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Petroholic
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Lublin / Ponikwoda
Auto: chwilowo brak
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 13 gru 2013, o 10:21

do ostatniego dnia polisy bedzie ona wazna i juz nie musisz jej wypowiadac... kiedys bylo tak, ze sama sie przedluzala i przepisywala na ciebie... teraz nie masz zadnego obowiazku jej kontynuowania i zawarta jest na czas okreslony wiec sama wygasa... wazne jest zeby nowa polise zawrzec najpozniej 3 dni po wygasnieciu starej bo powyzej 3 dni bez OC juz jest kara z funduszu gwarancyjnego jak sie dopatrza braku ciaglosci...

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 13 gru 2013, o 18:53

a co w sytuacji, pytanie czysto teoretyczne (nie mam auta i się nie zanosi na zmianę tego stanu rzeczy w najbliższej 5latce :mrgreen: )...: kupiło się auto z ubezpieczeniem, ale po kilku dniach sprzedający się hmmm rozmyślił i złożył wniosek o wypowiedzenie do swojego ubezpieczyciela... Czy wtedy nowy właściciel dostaje jakieś pismo, czy dopiero o braku ważnej polisy dowie się w trakcie kontroli drogowej lub wypadku...
Ostatnio zmieniony 13 gru 2013, o 20:38 przez barton, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

pszumiec
0 gwiazdek
Lokalizacja: okolice Krakowa
Auto: Legacy MY 06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 13 gru 2013, o 19:37

Według mojej wiedzy nie może tego zrobić, nie jest już właścicielem pojazdu. Jeżeli sprzedający chce odzyskać część pieniędzy z ubezpieczenia i zamierza złożyć wypowiedzenie, to kupujący musi się na to zgodzić i należy to uwzględnić w umowie kupna-sprzedaży. Sprzedający ma obowiązek zgłosić ubezpieczycielowi, w terminie 2 tygodni, fakt sprzedaży samochodu. Ubezpieczyciel wysyła do nowego nabywcy pismo o przeniesieniu na niego ubezpieczenia, czasem może tam być re-kalkulacja polisy.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 13 gru 2013, o 21:45

To nabywca musi wypowiedzieć umowę. A kiedy, to zależy od tego kiedy umowa została zawarta (w międzyczasie zmieniły się przepisy):

http://rankomat.pl/artykuly/wypowiedzenie-umowy-oc.html

pszumiec
0 gwiazdek
Lokalizacja: okolice Krakowa
Auto: Legacy MY 06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 14 gru 2013, o 09:28

Nabywca nic nie musi, może wypowiedzieć w dowolnej chwili jeżeli polisa zawarta przez poprzedniego właściciela mu się nie podoba. Jeżeli tego nie zrobi wygaśnie ona automatycznie. Takie informację uzyskałem od ubezpieczyciela.

TERZO
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: niebieskie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 14 gru 2013, o 09:47

Kolega właśnie dostał 3k kary za to. Myślał, że skoro nie wypowiadał polisy byłego właściciela to ona się przedłuży automatycznie ale tak się nie stało... :cofee:

Najśmieszniejsze (albo i nie) jest to, że owa "kara" z UFG przychodzi zawsze po wykupieniu nowej polisy (człek się pojawia w bazie danych?) Czyli człowiek się zorientuje, zrozumie swój błąd i go naprawi wykupując ubezpieczenie i wtedy UFG przysyła mu nauczkę :cofee:
Marcin

-_-

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 29 paź 2014, o 00:28

dostałem właśnie taki artykuł od mojego ubezpieczyciela
ku przestrodze
http://aleabroker.pl/aktualnosci/152-za ... ia-sasiada
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 29 paź 2014, o 00:39

i jeszcze jedna ciekawostka - polecam lekturę, jak to zawał, to niekoniecznie musi być zawał dla ubezpieczyciela...
http://www.gu.com.pl/index.php?option=c ... Itemid=145
Zgodnie z wyjaśnieniami Towarzystwa, które zamieszczone zostały w piśmie z dnia 9 października 2009 r., przebyte przez ubezpieczonego zachorowanie nie odpowiada definicji zawału serca określonej w warunkach umowy ubezpieczenia, gdyż nie doszło do martwicy fragmentu mięśnia sercowego.

Nie wystąpiły zatem wszystkie objawy choroby niezbędne do uznania odpowiedzialności Towarzystwa. ...
na szczęście rzecznik praw ubezpieczonego stanął na wysokości zadania i doprowadził do wypłaty ubezpieczenia
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 26 lut 2016, o 19:12

To z innej beczki. Młody skręcił kostkę w szkole. Dzisiaj koło 12:30 zgłoszenie szkody w PZU.
18:02 odszkodowanie na koncie...
:o

ODPOWIEDZ