Aviva, w mordę...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 26 lut 2016, o 20:54

Będzie z tego na auto dla dziada? ;-)



barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 26 lut 2016, o 21:41

FUX pisze: To z innej beczki. Młody skręcił kostkę w szkole. Dzisiaj koło 12:30 zgłoszenie szkody w PZU.
18:02 odszkodowanie na koncie...
:o

no to fajnie... ja pamiętam jak w podstawówce skręciłem nogę (lat temu hmm 20) to dostałem po dużych przebojach coś na poziomie 100 złotych (albo mniej), a i tak wszystko dzięki mamie, która stwierdziła, że nie odpuści po 1'wszym werdykcie, że się nic nie należy :evil:
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 26 lut 2016, o 22:04

Całe 180. Będzie odwołanie.
:giggle:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 15 lut 2017, o 12:05

Dostałem dziś ofertę na przedłużenie OC. No niestety, tak jak się spodziewałem dokładnie 2 x tyle. :wall:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 15 lut 2017, o 13:05

2x tyle co rok temu, czy 2x tyle co się spodziewałeś? :whistle:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 15 lut 2017, o 14:27

busik pisze:2x tyle co rok temu, czy 2x tyle co się spodziewałeś? :whistle:
2 x tyle co rok temu. I w dodatku jest to najlepsza oferta, wszystkie oferty z kalkulatorów są o 30-50% wyższe od tej, którą otrzymałem od aktualnego ubezpieczyciela

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 15 lut 2017, o 14:33

Konto usunięte, pw :!:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 17 lut 2017, o 02:44

Konto usunięte, ja też dostałam powiększoną, ale jak zadzwoniłam na infolinię to mi dali rabat za infolinię, za kartę kredytową i jeszcze za inne ubezpieczenia. Negocjuj, da się ;-)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 9 mar 2017, o 19:41

Wracając do początku tego wątku, czyli nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych.
Własnie do mnie zadzwonił jakiś "Instytut Medyczny Alter" zapraszając na jakieś posrane badania (http://www.expressilustrowany.pl/artyku ... ,id,t.html)
Pytam skąd mają mój telefon.
"Od przełożonych".
Cokolwiek to znaczy. Informuję, że zgłaszam ich do GIODO.
No i wchodzę na stronę GIODO, korzystając z tego dziwoląga jakim jest ePUAP.
I co? I okazuje się, że żeby złożyć skargę muszę wnieść opłatę skarbową. :roll:
No to ja się nie dziwię, że skuteczność ochrony danych osobowych jest jaka jest, a telemarketerzy mają to kompletnie w pompie :wall:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 9 mar 2017, o 23:10

Ochrona danych osobowych to fikcja, a jak miałaś na siebie działalność i mail czy numer telefonu był podany w rejestracji to już chyba na zawsze spam pozostanie, nawet jak zamkniesz firmę.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Aviva, w mordę...

Post 11 mar 2017, o 02:32

Konto usunięte pisze:
busik pisze:2x tyle co rok temu, czy 2x tyle co się spodziewałeś? :whistle:
2 x tyle co rok temu. I w dodatku jest to najlepsza oferta, wszystkie oferty z kalkulatorów są o 30-50% wyższe od tej, którą otrzymałem od aktualnego ubezpieczyciela
Ja dostałem ofertę przedłużenia z AXY na pakiet zakupiony przez mBank (najtaniej w zeszłym roku wychodziło) 140 zł miesięcznie, teraz 204 zł.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 11 mar 2017, o 17:38

Ja za pełnoletniego GTka płacę teraz 146/m-c. Rok temu było 113... OC+AC

O ubezpieczeniu OBKa wolę nie wspominać ;-(

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 mar 2017, o 14:10

Godlik, ciesz się, że nie jesteś młodym stażem kierowcą. Ja pod koniec roku miałem pomysł na kupno samochodu zrobienie wreszcie prawka i jak sobie policzyłem, to na taki kaprys mnie stać ale to droga impreza jest. Planowałem nabyć coś typu: saxo/106 1.1 w pakiecie sport i ceną na poziomie 3.5k, gdy przeglądałem oferty ubezpieczeń (brak zniżek, kierowca bez doświadczenia, auto na siebie) to oferty w jakimś internetowym ubezpieczeniowym konfiguratorze miałem na poziomie 2.7-2.8k, a były nawet takie za 3.5k

Po podliczeniu wszystkiego co mnie interesowało (auto, prawko, ubezpieczenie, serwis by było dobrze a nie gumie do żucia) to kupno pojazdu o wartości średniej jakości roweru, kosztowałoby mnie na dzień dobry 10k, a jeszcze nawet nie przekręciłem kluczyka w stacyjce :giggle:

Wniosek: prawko może zrobię bo w końcu fajnie byłoby je mieć. Auto może kiedyś, jak będzie taka potrzeba... Aktualnie wolę rower czy zbiorkom
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 mar 2017, o 14:16

barton, co Ty gadasz?
Ubezpieczenie pełnoletniego auta 1,1l o wartości 3,5 tyś. to w PZU 800 zeta.
Kierownik 24 lata.
AC/OC/NW.

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 mar 2017, o 14:38

FUX, nie wiem czy link przejdzie (tak w ramach ciekawostki). Założenia to kierowca bez zniżek i zerowym stażem, auto bez współwłaściciela, duże miasto, bez wydeptanych ścieżek u brokerów/agentów firm ubezpieczeniowych. Na inne pytania odpowiadałem w zgodzie ze stanem faktycznym w tym momencie, nie licząc posiadania prawa jazdy od marca 2017(nie było opcji: brak, w trakcie zdobywania uprawnień)

https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/?s ... PY#/offers

Nie wgryzałem się w zakres polis (bo pewnie czymś się różnią), chciałem tylko poznać przedziały cenowe
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 mar 2017, o 15:31

barton, było sobie kupić komarka, miałbyś już zniżki. :whistle:

może spróbuj w pzu 50% na weterana szos. :giggle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 mar 2017, o 17:23

leon, gdybym to ja wtedy widział... to może bym tak zrobił...

A tak to sobie odpuszczam temat kupna auta, które w tym momencie byłoby tylko dość drogim kaprysem (bo chcę mieć, bez żadnego ekonomicznego sensu). A są fajniejsze sprawy na które można wydać pieniądze niż samochód...
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 mar 2017, o 21:29

barton, nawet jak odpuszczasz i tak warto zadbać o zniżki. podłączyć się do jakiegoś auta w rodzinie na współwłasność, można też na siebie przerejestrować przyczepkę jak ktoś ma.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 mar 2017, o 22:03

inquiz, niby racja, tylko ma współwłasność nie ma szans bo moja mama nie ma nawet prawka :mrgreen: Chyba jedyna szansa na auto to zapoznać dziewczynę już posiadającą automobil :giggle: :mrgreen: no ale wcześniej to pracę muszę zmienić, no chyba, że przyjdzie do firmy zakupić jakiś sprzęt do minitoringu czy antenę satelitarną, a ja akurat będę na wydawce, a nie gdzieś buszował w magazynie albo wqrwiał się na cdn'a. :x
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 12 mar 2017, o 22:32

barton, to skuter z kolegą też możesz. jeden kolega też dobierał laski z prawkiem ale w końcu zrobił papier. jeszcze jedna opcja, trzeba kupić tuż po opłaceniu przez poprzedniego właściciela na rok i nie przerejestrowywać. ja tak kiedyś kupiłem i nie miałem zrobionej rekalkulacji do końca okresu opłaconego.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 13 mar 2017, o 15:43

W Anglii dla młodych kierowców oferują black box insurance - montują czarną skrzynkę, szpiega w aucie i sprawdzają jak klient jeździ.
Koszmar. Ciekawe kiedy do nas taki wynalazek dotrze.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 13 mar 2017, o 18:49

inquiz pisze:barton, nawet jak odpuszczasz i tak warto zadbać o zniżki. podłączyć się do jakiegoś auta w rodzinie na współwłasność, można też na siebie przerejestrować przyczepkę jak ktoś ma.
Nie wiem, czy przyczepka rozwiązuje sprawę. Trzeba mieć pojazd i uprawnienia do prowadzenia jego. Mi wychodzi komarek.
Jaca68 pisze:W Anglii dla młodych kierowców oferują black box insurance - montują czarną skrzynkę, szpiega w aucie i sprawdzają jak klient jeździ.
Koszmar. Ciekawe kiedy do nas taki wynalazek dotrze.
Nie tylko dla młodych, dość popularne tam we wszystkich klasach wiekowych. Wypożyczalnie też używają.
Czekam, aż ktoś wejdzie z tym do Pl, za godziwą zniżkę dam sobie założyć w suzuki. 100 przekraczam sporadycznie, większość czasu spędzam poza drogami publicznymi.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 13 mar 2017, o 19:45

BiP pisze: Nie wiem, czy przyczepka rozwiązuje sprawę. Trzeba mieć pojazd i uprawnienia do prowadzenia jego. Mi wychodzi komarek.
Kiedyś było można. Poza tym możesz byś współwłaścicielem albo właścicielem nie posiadając uprawnień.
Jaca68 pisze: Koszmar. Ciekawe kiedy do nas taki wynalazek dotrze.
yanosik już ponoć ma taką opcję, za chwilę będzie można "dobrowolnie" założyć sobie szpiega albo płacić "normalną" paskarską stawkę bez zniżek.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 1 kwie 2017, o 17:59


Link: https://www.youtube.com/watch?v=IpxwwQpaU8Y

Musicie to zobaczyć. :o
Współczuję człowiekowi.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 1 kwie 2017, o 18:37

FUX pisze:
Link: https://www.youtube.com/watch?v=IpxwwQpaU8Y

Musicie to zobaczyć. :o
Współczuję człowiekowi.
facet mówi, że ten samochód jest w "najmie długoterminowym", a potem, że " do tej pory wpłacił za niego 32 tysiące wpłaty własnej plus raty jakieś 46 tysięcy złotych"
Coś miesza w zeznaniach.
Faktycznie przykro, że wybrał sobie badziewne auto...
tylko, że to co teraz rzeźbi, to strata czasu.
No ale widać ma gość czas i nic lepszego co roboty.

ODPOWIEDZ