Aviva, w mordę...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 19:05

Przed chwilą zadzwoniła do mnie na komórkę pani, która najpierw się upewniła, że rozmawia z "panem Witoldem", a potem zapragnęła przedstawić mi - w imieniu firmy Aviva - ofertę ubezpieczenia mojego auta.
Powiedziałem pani, że z obecnego ubezpieczenia jestem całkiem zadowolony - i zapytałem, skąd to Aviva ma mój numer.
- "Bo likwidował pan u nas szkodę" - odparło rezolutne dziewczę.
- "Nie, szkodę likwidował wasz klient, który wjechał mi w auto" - sprostowałem, po czym grzecznie wyjasniłem, że nawet jesli ktoś (PZU dzialające w moim imieniu? Policja?) przekazał im mój numer, to nie po to, zeby mnie molestowali ofertami - i że w żaden sposób nie wyrażałem zgody na wykorzystanie tego numeru do celów marketingowych. I poradziłem Avivie, żeby serio potraktowała ustawę o ochronie danych osobowych.
- "Ależ proszę pana, my nie przetwarzamy tych danych. Dopiero gdyby pan się zgodził na przedstawienie oferty, zapytałabym pana wtedy o zgodę na przetwarzanie danych i bysmy je przetwarzali" - przedstawiła pani oryginalną koncepcję prawnomarketingową Avivy.
Uprzejmie poinformowałem panią, że nie wyrażam, nie chcę i że jesli Aviva w jakikolwiek sposób jeszcze raz zawróci mi pałę, to ciężko pożałuje.
A na razie oświadczam wszem i wobec, że żadnego ubezpieczenia w tak bezczelnym przedsiębiorstwie nie kupię - dla zasady. :evilgrin:



Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 19:26

Też nie lubię Avivy ale to ze względu na jej pochodzenie i namolnych akwizytorów z tamtych czasów, jakoś mnie zrazili do siebie do grobowej deski :cofee:
Ale jestem pozytywnie zaskoczona Axą i ich pakietem OC+AC - zarąbiście tanio :o

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 19:49

Ja mam włączony zlew na takie zagrywki począwszy od kołder a na iksińskich telekomunikacjach kończąc na stacjonarny numer w postaci załączanego z automatu faxu.
Na wszystkie komórki założyłem blokady na nry bez identyfikacji, więc mam luzik.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 20:07

Stacjonarny skasowaliśmy całkowicie już dawno, bo jedynymi którzy z niego korzystali byli własnie sprzedawcy kołder, wycieczek, usług telekomunikacyjnych i inni zawracacze głowy.
Blokady niezydentyfikowanych numerów na komórce nie założę, bo czasami dzwonią do mnie obcy ludzie w ważnych sprawach (także - ważnych dla mnie), więc nie zamierzam im tego utrudniać.
Tym bardziej jednak będę tępił takie żuczki-gnojarki, jak Aviva.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 20:44

WiS, nie pękaj, operator uprzedza stosownym komunikatem, że Abonent z pospólstwem bez identyfikacyji nie zamierza dywagować. Mają się kontaktować poprzez numer identyfikowalny.
Stacjonarny mam tylko dla faxu, który jest czasami niezbędny; nie wszyscy wiedzą, co skaner.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 20:47

FUX pisze: nie pękaj, operator uprzedza stosownym komunikatem, że Abonent z pospólstwem bez identyfikacyji nie zamierza dywagować. Mają się kontaktować poprzez numer identyfikowalny.
A, czyli ktoś kto chce się ze mną skontaktować w słusznej sprawie musi się postarać o "identyfikowalny numer", bo żuczki-gnojarki są na świecie?
Ciekawe :evilgrin:

gebolp
3 gwiazdki
Lokalizacja: Rumia
Auto: OBK '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 20:49

Marlena pisze: Ale jestem pozytywnie zaskoczona Axą i ich pakietem OC+AC - zarąbiście tanio
haha, a ja zrezygnowałem z ich usług, ubezpieczenie mojego outbacka wycenili najdrożej ze wszystkich firm, różnica między ofertami sięgała 1000PLN :o
Sowy nie są tymi za kogo się podają (Miasteczko Twin Peaks)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 21:03

WiS pisze: A, czyli ktoś kto chce się ze mną skontaktować w słusznej sprawie musi się postarać o "identyfikowalny numer", bo żuczki-gnojarki są na świecie?
Ciekawe :evilgrin:

Może po prostu włączyć w telefonie identyfikację numeru skoro mu zależy ;-)
Nie wiedziałem, że jest taka usługa jak blokada takich połączeń. Ale wszedłem na stronę mojego operatora i sobie aktywowałem na próbę.

Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 21:08

gebolp pisze:
Marlena pisze: Ale jestem pozytywnie zaskoczona Axą i ich pakietem OC+AC - zarąbiście tanio
haha, a ja zrezygnowałem z ich usług, ubezpieczenie mojego outbacka wycenili najdrożej ze wszystkich firm, różnica między ofertami sięgała 1000PLN :o

hmmm zapłaciłam 825 zł za pełny pakiet /ale mam maksymalne zniżki + jeszcze jakieś ichniejsze/ :cofee:

gebolp
3 gwiazdki
Lokalizacja: Rumia
Auto: OBK '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 21:17

Marlena pisze: hmmm zapłaciłam 825 zł za pełny pakiet /ale mam maksymalne zniżki
też mam tyle zniżek, że hoho aż mogę nimi obdzielać innych :whistle:
i wycenili moje ubezpieczenie, pełen pakiet na 3600 :wall:
Sowy nie są tymi za kogo się podają (Miasteczko Twin Peaks)

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 21:18

gebolp, pewnie w bardziej zagrożonym miejscu Polski mieszkasz ;-)
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 21:27

Konto usunięte pisze: Może po prostu włączyć w telefonie identyfikację numeru skoro mu zależy
Zaraz, zaraz, bo my tu chyba o róznych rzeczach.
Dla mnie "identyfikacja" to jest taka opcja, która rozpoznaje numer jako bedący na liście dopuszczonych (czyli de facto na liście numerów w moim telefonie). Ktokolwiek obcy siłą rzeczy nie ma szans się na niej znaleźć, a więc też nie ma szans do mnie zadzwonić - co jest absurdem, przynajmniej przy moim charakterze pracy.
Natomiast wy, zdaje się, o tym, że "numer identyfikowany" to taki, którego cyferki mi się wyświetlają? No to żadna łaska, durnej Avivy telefon mi się wyświetlał, i co niby, z jakiego powodu miałem poznać że to spamerska oferta i nie odbierać?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 21:34

WiS pisze: z jakiego powodu miałem poznać że to spamerska oferta i nie odbierać?

Dokładnie, mówimy o dwóch różnych rzeczach. Twoją Avivę trzeba więc dodać do książki telefonicznej pod hasłem "śmiecie" i następnym razem nie odbierać ;-)

Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 21:38

Konto usunięte pisze:
WiS pisze: z jakiego powodu miałem poznać że to spamerska oferta i nie odbierać?

Dokładnie, mówimy o dwóch różnych rzeczach. Twoją Avivę trzeba więc dodać do książki telefonicznej pod hasłem "śmiecie" i następnym razem nie odbierać ;-)
albo zainstalować sobie aplikację, która odrzuci połączenie z tego numeru od razu, ja takową mam i bardzo sobie chwalę :thumb:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 21:46

No litości ;-)

Po pierwsze, bardzo bym się zdziwił, gdyby TA SAMA pani z Avivy odważyła się zadzwonić do mnie ponownie, w dodatku Z TEGO SAMEGO numeru (ona już jest odrzucona automatycznie, jak sądzę ;-))
Po drugie, to nie Aviva jest od dziś moim problemem, tylko wszystkie inne potencjalnie gnojowe markietingi innych firm, których wszystkich numerów na razie jeszcze nie znam.
Po trzecie, dlaczego to ja mam się męczyć i instalować aplikacje antyavivowe, skoro dużo przyjemniej jest takim dziadom zrobić trochę czarnego PR za karę :evilgrin:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 23:15

WiS pisze: Blokady niezydentyfikowanych numerów na komórce nie założę, bo czasami dzwonią do mnie obcy ludzie w ważnych sprawach (także - ważnych dla mnie), więc nie zamierzam im tego utrudniać.
Tym bardziej jednak będę tępił takie żuczki-gnojarki, jak Aviva.
Z zastrzeżonego dzwonili? Trzeba było powiedzieć, że jesteś bardzo zajęty i za chwilę oddzwonisz :mrgreen:

Doczytałem, że jednak numer się wyświetlił.

Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 27 lip 2012, o 23:42

WiS pisze:No litości ;-)

Po pierwsze, bardzo bym się zdziwił, gdyby TA SAMA pani z Avivy odważyła się zadzwonić do mnie ponownie, w dodatku Z TEGO SAMEGO numeru (ona już jest odrzucona automatycznie, jak sądzę ;-))
Po drugie, to nie Aviva jest od dziś moim problemem, tylko wszystkie inne potencjalnie gnojowe markietingi innych firm, których wszystkich numerów na razie jeszcze nie znam.
Po trzecie, dlaczego to ja mam się męczyć i instalować aplikacje antyavivowe, skoro dużo przyjemniej jest takim dziadom zrobić trochę czarnego PR za karę :evilgrin:
ja tam wrzucam wszystkich, z którymi nie chce mi się gadać a nie mam ich w kontaktach - weryfikacja następuje po pierwszej rozmowie :mrgreen:

jmiciuk
2 gwiazdki
Lokalizacja: Swarzędz
Auto: Narazie jezdzę rowerem :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 28 lip 2012, o 02:17

Marlena pisze:Też nie lubię Avivy ale to ze względu na jej pochodzenie i namolnych akwizytorów z tamtych czasów, jakoś mnie zrazili do siebie do grobowej deski :cofee:
Ale jestem pozytywnie zaskoczona Axą i ich pakietem OC+AC - zarąbiście tanio :o
U mnie jest dokładnie odwrotnie :D
Parę lat temu jak trzeba było sobie wybrać jakiśtam OFE to byli u mnie przedstawiciele axy. Nie zastali mnie w domu to odwiedzili mnie w pracy. Mojej żonie która była w domu wciskali to samo co mi czyli że został mi wylosowany ofe axa i muszę im tylko podpisać poprawność danych. Jak przyszli do mnie do pracy i powiedziałem im że nie zostałem przeciez wylosowany i mam jeszcze czas to pokazali mi jakiś druk z zaznaczonym zakreślaczem tekstem że data to cośtamcośtam i wg tego MUSZĘ im to podpisać żeby potwierdzić dane. A tekst był jakiś wyrwany z kontekstu i nijak się miał do rzeczywistości. Zadzwoniłem wtedy do avivy i potwierdzili że to co tamci robili to ściema.
A ubezpieczenie auta tez kiedys chcialem wziac w axa bo wyszło najtaniej ale dopiero w biurze ubezpieczeń powiedzieli mi że to dlatego że tam są jakies gorsze warunki, udział własny, koszty po używanych częściach i cośtam jeszcze co powodowało że jednak wybrałem innego ubezpieczyciela.

gebolp
3 gwiazdki
Lokalizacja: Rumia
Auto: OBK '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 28 lip 2012, o 04:25

Marlena pisze: ja tam wrzucam wszystkich, z którymi nie chce mi się gadać a nie mam ich w kontaktach
Mój kolega ma taki oto sposób, odbiera tel. przedstawiając się, po chwili słyszymy, że go nie nie ma i będzie jutro przed 6 rano albo po 22. I w miłym tonie kończy rozmowę. Jeśli drugi raz ta sama firma dzwoni, to odpowiada, że jest w Afryce, po trzecim telefonie mówi, że poszedł do agencji towarzyskiej.....
Sowy nie są tymi za kogo się podają (Miasteczko Twin Peaks)

Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 28 lip 2012, o 07:54

jmiciuk pisze: A ubezpieczenie auta tez kiedys chcialem wziac w axa bo wyszło najtaniej ale dopiero w biurze ubezpieczeń powiedzieli mi że to dlatego że tam są jakies gorsze warunki, udział własny, koszty po używanych częściach i cośtam jeszcze co powodowało że jednak wybrałem innego ubezpieczyciela.
no to się może sporo zmieniło bo udział fakt - do 600 zł naprawa moja, przy większym dzwonie ja biorę na siebie 15% ale mogę auto wstawić tam, gdzie mnie się podoba i rozliczą szkodę na podstawie faktur. W sumie to moje pierwsze AC. Biurom ubezpieczeń nie wierzę - zachwalają tego, kto daje większa prowizję /im większa składka tym większa prowizja - pracowałam, znam od podszewki, dziękuję/, czytam OWU.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 28 lip 2012, o 12:19

gebolp, to mój sposób (straszenie prokuratorem i GIODO) jest chyba lepszy, bo ja drugiego i trzeciego telefonu się raczej nie spodziewam :mrgreen:
Marlena pisze: przy większym dzwonie ja biorę na siebie 15% ale mogę auto wstawić tam, gdzie mnie się podoba i rozliczą szkodę na podstawie faktur.
Nie wiem, ile masz taniej - ale ja mam 100% zwrotu i też mogę robić na faktury (inna rzecz, że ja wolę bezgotówkowo).
Marlena pisze: czytam OWU
I słusznie.
Ale tam też nie ma wszystkiego...

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 28 lip 2012, o 12:30

Marlena pisze: ja biorę na siebie 15%

I tego typu ograniczenia powodują, że składka jest niższa. W przypadku ich zniesienia, oferty ubezpieczeń "direct" robią się niekonkurencyjne.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Aviva, w mordę...

Post 28 lip 2012, o 12:36

Ja już nie mam zdrowia do tej akwizycji. Prowadzę działalność, więc mój nr jest najzwyczajniej w świecie sprzedawany i przekazywany przez wszystkich wszędzie.
Ubezpieczalnie, banki, agencje finansowe, doradcy, operatorzy telkomów, emerytury... wszystko. Kilka telefonów dziennie. A teraz jeszcze "zaczęła mi przysługiwać wymiana aparatu" w orange, więc dzwonią 3x dziennie mimo że specjalnie zastrzegłam na ich stronie i w BOK że nie wyrażam zgody na kontakty w żadnej sprawie. Mają to gdzieś, bo wiedzą że g... można im zrobić. A mi telefon dzwoni 24/7... :wall:

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 28 lip 2012, o 12:44

We wszystkich krajach to samo . Jak mi dzwoni w sprawie firanek to pytam czy mi loda chce postawić a jak z ORANGE to mówię że właśnie dostałem propozycję z PLAY . Ostatnio zaproponowali mi jakiś fajny telefon do numeru z którego zrezygnowałem 3 miesiące temu . Przysłali aparat ale go nie odebrałem oczywiście .
Pani od firanek juz nie dzwoniła z 2 miesiące . Pani od wczasów dzwoniła jakiś miesiąc temu .

Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Aviva, w mordę...

Post 28 lip 2012, o 13:05

WiS pisze:
Marlena pisze: przy większym dzwonie ja biorę na siebie 15% ale mogę auto wstawić tam, gdzie mnie się podoba i rozliczą szkodę na podstawie faktur.
Nie wiem, ile masz taniej - ale ja mam 100% zwrotu i też mogę robić na faktury (inna rzecz, że ja wolę bezgotówkowo).
tylko bezgotówkowo to w warsztatach wyznaczonych przez Axa a to mi akurat nie bardzo odpowiada, żeby w Kocurku grzebał Pan, co naprawia fiaty albo inne wynalazki /tfu, ftu/.

rrosiak pisze:
Marlena pisze: ja biorę na siebie 15%

I tego typu ograniczenia powodują, że składka jest niższa. W przypadku ich zniesienia, oferty ubezpieczeń "direct" robią się niekonkurencyjne.
tego byłam świadoma, zawsze jednak lepiej mieć AC niż nie mieć go wcale ;-)


do mnie bardzo często dzwonili sprzedawcy jakiejś biżuterii, pogoniłam towarzystwo i mam już spokój...ale zastanawiam się jak można kupić biżuterię przez telefon, wcześniej jej nie oglądając :?

ODPOWIEDZ