U źródeł wody życia, czyli: nie tylko koty mruczą po whiskas

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Legaś IV junkers
Polubił: 89 razy
Polubione posty: 105 razy

Post 22 paź 2019, o 22:01

Trzeba się zgodzić ze stachem22, jednak dobrej jakości whisky czy cokolwiek innego różni się od masowej produkcji. Baczewskiego próbowałem, pić się da ale nic nie urywa. Do lepszych odmian nie ma porównania. Ale ponoć na Ukrainie mają kilka naprawdę dobrych brandy, trzeba będzie pojechać i popróbować.

Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: impreza, Beema.
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 152 razy

Post 22 paź 2019, o 22:20

Ale tu nie chodzi ani o masowość produkcji, ani o to czy coś jest "smaczne", tylko o to, że to nie są whisky.

A ukraińskie brandy np. "karpatske", to masakra, finisz denaturatu. Szkoda życia na takie eksperymenty.
KONSTYTUCJA

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Legaś IV junkers
Polubił: 89 razy
Polubione posty: 105 razy

Post 22 paź 2019, o 22:43

stach22 pisze:
22 paź 2019, o 22:20
A ukraińskie brandy np. "karpatske", to masakra, finisz denaturatu. Szkoda życia na takie eksperymenty.
Nie znam smaku denaturatu ale może masz rację. Spróbuję i dam znać na wiosnę.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Post 22 paź 2019, o 22:47

inquiz pisze:
stach22 pisze:
22 paź 2019, o 22:20
Nie znam smaku denaturatu ale może masz rację. Spróbuję i dam znać na wiosnę.
Dziewczyny struły się tym w drodze do Wilna. Znajomi przywieźli to z podróży na Ukrainę.
A denaturatu nie trzeba pić, żeby poczuć jego zapach. Coś jak z zasadowym odczynem moczu, też nie trzeba pić, żeby się o tym dowiedzieć.
KONSTYTUCJA

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Post 23 paź 2019, o 06:56

stefanekmac pisze:Ciekawe gdybym nalał z oryginalnej flaszki whisky ilu tzw znawców by poległo. Robiłem takie próby albowiem posiadam kolekcję markowych opakowań, Wynik Śmieszył, mnie śmieszył.
Robiłem taki ślepy test koledze, który nie ma pojęcia o whisky, 3 szklanki z singlem i jedna Ballantines. Pierwszy raz pił dobrą łychę. Z Singlami dość poprawnie opisał że mniej lub bardziej torfowa, itd. Twierdził że nie lubi łychy, ale 2 z 3 singli mu smakowały, Laphroaig mu nie podszedł bo za bardzo torfowy. A na Ballantines'a po singlach zareagował cytuję: "co to za gówno?"

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Post 23 paź 2019, o 11:23

skwaro pisze:
23 paź 2019, o 06:56
stefanekmac pisze:Ciekawe gdybym nalał z oryginalnej flaszki whisky ilu tzw znawców by poległo. Robiłem takie próby albowiem posiadam kolekcję markowych opakowań, Wynik Śmieszył, mnie śmieszył.
Robiłem taki ślepy test koledze, który nie ma pojęcia o whisky, 3 szklanki z singlem i jedna Ballantines. Pierwszy raz pił dobrą łychę. Z Singlami dość poprawnie opisał że mniej lub bardziej torfowa, itd. Twierdził że nie lubi łychy, ale 2 z 3 singli mu smakowały, Laphroaig mu nie podszedł bo za bardzo torfowy. A na Ballantines'a po singlach zareagował cytuję: "co to za gówno?"
I wcale się nie dziwię.
Jeśli się napić nawet całkiem przyzwoitego Glenfiddich 12 po czymś zdecydowanie lepszym, np.Aberlour to ta pierwsza zajeżdża wymiocinami, pomimo iż pita jako pierwsza jest całkiem spoko.
KONSTYTUCJA

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Post 25 sty 2020, o 18:22

No to odpalamy Obrazek
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
piotruś (27 sty 2020, o 10:45)