Fotel do gier rajdowych

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 10 paź 2012, o 00:43

damaz pisze:
So What! pisze:dźwignia na łączeniu podpory kochających inaczej i kierownicy jest ogromna.
i dlatego właśnie jest ten dodatkowy dziurkowany coś. bardziej mnie zastanawia, czy ten stojak (w największym ferworze) nie chodzi na boki.
Chodzi Ci o podstawę pedałów? To nie jest element stelaża. Tutaj masz więcej zdjęć.



przymar
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 10 paź 2012, o 08:03

damaz pisze: bardziej mnie zastanawia, czy ten stojak (w największym ferworze) nie chodzi na boki
Całość jest dość ciężka i raczej nie chodzi na boki. Konstrukcja jest stabilna - w końcu w samochodzie też raczej się kołem kręci niż ciągnie na boki a w mieszakniu są mniejsze przeciążenia i nie trzeba się zapierać :)
Sama idea takiego stojaka jest dość prosta i jak ktoś ma zacięcie, czas i dostęp do wartsztatu z możliwością spawania to można taki stelaż spłodzić samemu. Na allegro jest kilka domorosłych konstrukcji, które mogą posłużyć za wzór. Wiem co mówię - różnica kolosalna.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 10 paź 2012, o 08:04

So What! pisze:Chodzi Ci o podstawę pedałów? To nie jest element stelaża
hmm...
dostrzegam zasadniczą różnicę konstrukcyjną pomiędzy linkiem z góry a poprzednim stojakiem. na plus poprzedniego. tego z linka chyba bym nie kupił.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 10 paź 2012, o 09:54

przymar pisze:
Całość jest dość ciężka i raczej nie chodzi na boki.
Chodziło mi o stabilność przód/tył.

przymar
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 10 paź 2012, o 11:45

So What! pisze: Chodziło mi o stabilność przód/tył.
Te czarne koła na błyszczącej rurce są z grubej gumy. Nic się nie przesuwa zarówno na dywanie jak i na podłodze. Najgorszym elementem jest mocowanie zestawu kochających inaczej do stojaka. Po prostu wygląda :-( ale mocuje OK.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 10 paź 2012, o 14:20

przymar pisze: Te czarne koła na błyszczącej rurce są z grubej gumy.
Dalej się nie rozumiemy. Stelaż po złożeniu jest płaski. Po rozłożeniu stelażu część podpierająca pedały "leży na podłodze", natomiast część podpierająca kierownicę ustawiana jest mniej więcej pionowo w stosunku do podpory pedałów/podłogi. Na łączeniu tych części masz coś w rodzaju blokowanego zapadkami (?) zawiasu. Pytanie czy to łączenie ("zawias"), po jego zablokowaniu jest stabilne? Tzn. czy podczas grania nie zmienia się kąt pomiędzy stelażem pedałów oraz stelażem kierownicy?

wilq
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: Legacy IV 2.0, Impreza MY17 2.0 NA
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 10 paź 2012, o 14:56

eee... nie powinno się zmieniać, podobnie to wygląda jak mocowanie np siodełka do ramy rowera... a takie siodełko ani drgnie jak na nim posadzisz 100 kg nawet... Niby nie wygląda stabilnie aczkolwiek pozory mogą mylić. Bardziej bym się bał tego że się całość będzie przesuwała albo jeździła w prawo lewo.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 10 paź 2012, o 15:07

wilq pisze: nie powinno się zmieniać, podobnie to wygląda jak mocowanie np siodełka do ramy rowera...
Przy siodełku nie masz takiej dźwigni. Przy tak długim ramieniu moment siły na łączeniu jest dość duży.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 10 paź 2012, o 20:03

So What! pisze: Chodzi Ci o podstawę pedałów?

Ksenofob!! :mrgreen:

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 10 paź 2012, o 20:24

wilq pisze:eee... nie powinno się zmieniać, podobnie to wygląda jak mocowanie np siodełka do ramy rowera...
:wall:

przepraszam za reakcję, ale mocowanie siodełka polega na użyciu mimośrodu celem wywołania takiej siły tarcia, która jest wystarczająca dla zrównoważenia W JEDNEJ OSI masy pasażera. łącznie z nadwyżką dynamiczną. celem umożliwienia montażu (siodełka) i regulacji ww. siły kawałek ramy roweru jest rozcięty. te zabawkowe śrubki z pierwszego (patrząc stąd) linku są zabawkowe i nie mają nic wspólnego z rozwiązaniem rowerowym.
wracając do obaw Szymona, link drugi (patrząc stąd), z dodatkowym ażurowym czymś na zgięciu "kolumny" kierownicy i wypłaszczoną dolną częścią wygląda znacznie bardziej obiecująco.


uff. już sobie idę. więcej nie będę.

przymar
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 11 paź 2012, o 07:43

Działa to dokładnie jak w rowerze, jest mega stabilne i nic nie chodzi. Są dwie takie szybkozamykacze - regulujące wysokość pałąka i właśnie kąt ustawienia. Żaden się nie luzuje. Jedyne luzy jakie się pojawiają to raz na klilkadziesiąt minut ostrej jazdy trzeba dokręcić kierownicę do blachy (mam Logitecha GT25 więc nie byle g..., ale połaczenie plastik (łapki kiery) do metalu (stelaż) nie jest jednak optymalne)

wilq
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: Legacy IV 2.0, Impreza MY17 2.0 NA
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 11 paź 2012, o 09:06

damaz, nooo nie wiem, może patrzymy na inne zdjęcia, ale jak dla mnie to wygląda solidnie raczej i identycznie jak mocowanie siodełka z mimośrodem. Nawet jak to ma działać tylko w jednej osi to weź i spróbuj przekręcić takie siodełko w innej osi :P Jak jeszcze powierzchnia jest trzpienia i uchwytu jest jakaś chropowata to nie ma bata żeby to ruszyć... ale mogę się mylić, informatykiem jestem tylko :P

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 11 paź 2012, o 09:31

damaz pisze: :wall:

przepraszam za reakcję, ale mocowanie siodełka polega na użyciu mimośrodu celem wywołania takiej siły tarcia, która jest wystarczająca dla zrównoważenia W JEDNEJ OSI masy pasażera. łącznie z nadwyżką dynamiczną.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

damaz, jesteś moim idolem.
Ale to już wiesz. :thumb:
czarne jest piękne...

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 11 paź 2012, o 09:36

vibowit, przyszedł damaz i pozamiatał :giggle:
Konto usunięte pisze: Ksenofob!! :mrgreen:
Tolerancja siada? ;-)

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 11 paź 2012, o 17:38

So What!, jest tak jak przymar pisze - mam ten stojak u siebie i niezależnie od kąta rury pod kierownicą nic się nie luzuje i nie zmienia położenia.
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 11 paź 2012, o 17:44

eMTi, dzięki za info. Kumpel się zastanawiał nad czymś takim i chciałem ustalić, jak stelaż się sprawuje w praktyce.
Jaką masz kierownicę?

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 11 paź 2012, o 18:05

G27. Ten wheelstandpro to polski produkt, ale ma dobre recenzje graczy na całym świecie
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 11 paź 2012, o 18:48

eMTi pisze: G27
Podobno świetna kierownica. Właśnie o takiej myślałem. Czy jesteś z niej zadowolony? Czy porównywałeś ją przed zakupem z innymi modelami?

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 11 paź 2012, o 19:20

Jest super. Nie porównywałem za bardzo, bo wszystko, co jest ponoć lepsze kosztuje już majątek (jakies 2k w górę). Jedyny ból, to brak supportu w GT5 - niestety pod GT5 dedykowana jest inna kiera logitecha i ta ponoć sprawuje się rewelacyjnie, ale ona nie ma sprzęgła, więc dla mnie na dzień dobry odpadała. Nie wiem, czy nie wyszły przypadkiem już jakieś patche, bo jakiś czas nie grałem. Wg mnie przez ten brak supportu force feedback nie działa w 100% tak, jakby mógł oraz to, że o ile pamiętam nie można sobie skonfigurować dowolnie wszystkich przycisków..
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

przymar
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 11 paź 2012, o 20:19

Ja mam tą do GT5 i jest potwierdzam - rewelacyjna. Gram kilka lat (no może trudno to nazwać upalaniem ale kilkadziesiąt tysięcy oesowych/na torze już się chyba uzbierało) i nie ma żadnych luzów. Zaczynałem od PC (jest kompatybilna) ale przesiadłem się na PS3 i jest OK. Pedały sprawiają wrażenie delikatnych ale nic się z nimi nigdy nie działo.
eMTi - jak działa to sprzęgło i dźwignia zmiany biegów? Solidna rzecz czy też raczej do umordowania (chodzi głównie o biegi)?

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 12 paź 2012, o 00:11

eMTi, cholera. Myślałem, że G27 jest w pełni kompatybilne z GT5 :roll:
Technicznie G27 jest, z tego co czytałem, dużo lepsza od Logitech'a GT - między innymi ze względu zastosowaną w tej pierwszej przekładnię ślimakową. O sprzęgle i możliwości ręcznej zmiany biegów nie wspomnę.

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 12 paź 2012, o 00:47

możliwe, że już jest jakiś patch.. Tego braku kompatybilności aż tak nie widać, wszystko działa defaultowo, wraz ze sprzęgłem. Gorzej, jakby się chciało coś pozmieniać..
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

wilq
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: Legacy IV 2.0, Impreza MY17 2.0 NA
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 12 paź 2012, o 09:25

Eeee to jest nas ze czterech na gt5, kiedy ustawka ? :mrgreen: :mrgreen:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 12 paź 2012, o 11:24

eMTi pisze: możliwe, że już jest jakiś patch.. Tego braku kompatybilności aż tak nie widać, wszystko działa defaultowo, wraz ze sprzęgłem. Gorzej, jakby się chciało coś pozmieniać..
OK. Wszystko jasne. Ciekawe, czy coś poprawili przy okazji ostatnich aktualizacji GT5. Logitech G27 jest już chwilę na rynku. Najwyższy więc chyba czas, żeby był w pełni kompatybilny z GT5.
wilq pisze: Eeee to jest nas ze czterech na gt5, kiedy ustawka ? :mrgreen: :mrgreen:
W sumie niegłupi pomysł ;-)

panpremo
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Fotel do gier rajdowych

Post 12 paź 2012, o 12:26

Już dawno jest kompatybilna z GT5, ja mam ręczny w guziku pod prawym kciukiem ;-)

ODPOWIEDZ