Silniki Subaru

Encyklopedia Subarowa - baza wiedzy o wszystkim co związane z Subaru, a czasem więcej
dycha
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: wieden, ladek zdroj
Auto: subaru impreza 1.8, legacy 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Silniki Subaru

Post 26 mar 2010, o 15:14

witam jestem nowy na tym forum i witam wszystkich
silniki wolnossace w zasadzie bezawaryjne, nawet zadnych cieknacych uszczelek przy przebiegach nawet ponad 200 tys.
silniki turbodoladowane to juz inaczej troche wyglda bez modyfikacji (standardowy chip, zadnych zmian w regulcji cisnieniem paliwa i doladowania ) to tez zle nie wyglada, turbo to najslabyszy element choc i tak w porownaniu z innymi autami jest bardzo dobrze. mianowicie turbina subaru jest bardzo czula na katownie zimnego silnika (zreszta wiekszosc turbin tak ma) i oczywiscie gaszenie auta na mocno rozgrzanej turbinie, ale to kazdy wie. 2.5 turbo lubia sie zacierac na panewkach korbowodowych (ale to juz najczesciej w modyfikowanych tuningowanych autach), na to rada zalozyc pompe olejowa od 2.0 turbo badz kupic sportowa. w modyfikowanych autach szczegolnie przy wzmacnianym cisnieniu doladowania (np.gdy sie za duzo ustawi) powoduje przechylenie sie tlokow i rysowanie cylindra oraz uszkodzenie pierscieni (nie wiem jak to po polsku dobrze napisac ale mysle ze rozumiecie mi o co chodzi)w silnikach z kutymi tlokami podczas wkrecania auta na duze obroty przy zimnym silniku bardzo latwo o ta sama awarie . przy duzych cisnieniach doladowania i przy nie wymienionch czesto przy wlasciwym przebiegu swiecach umieraja cewki zaplonowe. warto tez dbac o kontrolowanie luzow zaworowych, ale tutaj slychac to duzo wczesniej zanim cos sie zacznie konkretnie niszczyc.
podsumowujac jesli nie tuninguszej auta w przypadkowych warsztatach i dbasz o turbine i wymieniasz swiece to auto jest bezawaryjne.

nie widzialem w zestawieniu silnikow 2.0 turbo diesel 150 hp chyba ze przeoczylem , a warty uwagi napewno bo bardzo dynamiczny siniczek i malo palacy
odnosnie awaryjnosci to ciezko mi powiedziec poniewaz mam tylko dwoch klientow z takimi autami i sa stosunkowo nowe z malymi przebiegami.
ale wlasciciele je sobie bardzo chwala.

a tu ciekawoste wlejam subaru 360 z lat 50 u nas w biurze
Załączniki
DSC01454.JPG
subaru 360



Burus
0 gwiazdek
Auto: subaru=6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Silniki Subaru

Post 8 kwie 2010, o 12:38

FUX pisze: Watek fajny, ale:
-ile jednostek jest eksploatowanych z przebiegiem ponad 100kkm?
-jaki parametr przyjąć w kwestii "zajechania", "awaryjności"; wytknięcie buta, wiecej, niż 1l oleju na 1kkm, padnięta uszczelka pod glowicą?
===============================bur====================>

he!he! 2,5l - to nie jest caly opis waszego request!!

Wyroznikiem POdstawowym jest SOHC czy DOHC!
Wprawdzie moment Obr DOHC jest wyraznie wiekszy ale tez klopoty z obsluga tego silnika sa niezwykle POtezne!

W USA 2,5l SOHC sa standardem juz od conajmniej 8-10 lat(??) dla wszystkich modeli! i maja po 173KM( w/g SAE)!Ale tez i doladowanie turbinka albo BB6 3,0l dla Legacy Oubacka nie sa zadnymi nowinkami!

Mnie subaru zainteresowalo dopiero gdy od1973 r zaczeli instalowac silniki citroena SOHV= boxery ale dopiero gdy wprowadzono system napedowy AWD od Mitsubishi i zrobili silnik OHC z EFI( tez Mitsu ,jak wiele innych designe!
Obie te firmy produkuja dla LOkhilda i Douglas wyposazenie silownikow,hydraulika i electronika- wiec sa z e soba blisko!
Przed rokiem 94 mialem tylko samochody Mitsu z ich wspanialym AWD- bo subarucha byl rdzewiejacym truchlem i do tego gaznikowym- wiec z miejsca nie bylo go widac!!!>>>>>>>
Mialem sentyment do boxerow po motocyklach i z POprzedniej sowieckiej komuny garbusem!POczatkowo byly klopoty z ABSem i cyrkulacja powietrza w AC!( roczniki 83-95) z silnikami 2,2l(OProcz Legacy Outback wlasnie 2,5l DOHC)~!
jedyne jakie znam bo POsiadamy to:SOHC 2,0l z turbo WRX
2,2l zwykly
2,5DOHC( klopot)
2,5l SOHC doskonale niezawodne do 1-2 miliona mil jak i 2,2l

jesli kotos ( oprocz testerow) moglby tyle najechac zanim mu zgnije buda!!

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Silniki Subaru

Post 8 kwie 2010, o 20:43

:o

Burus, skąd do nas piszesz?

Burus
0 gwiazdek
Auto: subaru=6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Silniki Subaru

Post 9 kwie 2010, o 10:40

pablonas pisze::o

Burus, skąd do nas piszesz?
z USA- pogranicze Georgia Appalachy i wielkie jezioro Hartwell!Panie Pioterku!

Kiedys bylem na forum maniakow Mitsu,ktore mialem najpierw( 9 samoch) ale nie spodobalo sie tym chopelkom,ze chwalilem MItsu tylko za AWD i turbo ( ktore tez ma od nich subarucha)a ganilem za tandetne wykonanie jewropicznych bubli!
Wiekszosc nawet nie wiedzieli,ze Mitsu jest najwiekszym designerem automobilizmu swiata a subarucha ( taka jaka jezdzimy obecnie POwstala dzieki nim!)Oczywiscie mimo Walkow wywazajacych wal korb Mitsu!Subarucha jest najbardzoej wywazonym POzbawionym bicia i szarpan ( przeciwsobnie) silnikiem Boxerem swiata!Do spolu z bublem szwanzowatym POrche!

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Silniki Subaru

Post 9 kwie 2010, o 11:07

Burus pisze: Kiedys bylem na forum maniakow Mitsu,ktore mialem najpierw( 9 samoch) ale nie spodobalo sie tym chopelkom,ze chwalilem MItsu tylko za AWD i turbo ( ktore tez ma od nich subarucha)a ganilem za tandetne wykonanie jewropicznych bubli!

No to tym bardziej witaj :giggle:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Silniki Subaru

Post 9 kwie 2010, o 11:34

darius darecki mi się przypomina :-)

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Silniki Subaru

Post 9 kwie 2010, o 12:29

esilon pisze: darius darecki mi się przypomina

Identico :mrgreen:

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

Burus
0 gwiazdek
Auto: subaru=6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Silniki Subaru

Post 9 kwie 2010, o 17:47

esilon pisze: * Zgłoś ten post
* Odpowiedz z cytatem
* Cytuj zaznaczone

Re: Silniki Subaru

Nowy post dzisiaj, o 11:34
darius darecki mi się przypomina :-)
=======================================================================================

he!he! kazdy kogo s przypomina..?? wszyscy jestesmy do siebie POdobni- niestety! a kogo wy przypominacie??? wole nie mowic!
Jednak to dobrze,ze takich zacofancow- inzynierow jednak jest wiecej niz ja tylko!

Mnie nienawidzi kazda holota i komuchi* a ludzie idacy z P.BOGIEM=czyli lebsy,inteligentni wyksztalceni - lubio!!!........

* mowiac :"komuchi" mam na mysli cale szerokie czerwone- zbrodnicze plugawe spektrum tzw:"POstepowych" od ktorych sie roi na calym swiecie i nawet w USA juz zdominowane!

czyli kazdy:
totalitaryzm,
kazda glupota,
wszelkie zboczenia degeneracja,
wszelkie malpiarstwo,
debilizm i szpanerstwo- nadecia
kazde chamstwo i ograniczonosc
i wszystko co wyczynia bublostwo to POkolosie

i czerw w POdlozu!,ktory natychmiast bez oznajmiania odczuwa do mnie tepiciela wszelkiej czerwonej zarazy - nienawisc!

Zreszta zobaczymy wkrotce i tutaj,bo nie tylko znawcy automobilizmu wybieraja THE BEST OF BEST ON THE EARTH= SUBARUCHE!


patrz MSN AUTO Consumer Report;

wszedzie na roznych forach wycinaja mi takie DANE ZA OSTATNIE 10 (25)LAT w USA bo szwanzowdupcy nie moga zniesc obiektywnej oceny ich szwanzbubelskiej tandety i innych komuszych marek: italskich,franzowatych ,szwedzkich ( do niedawna ect!) zreszta ci sami zwykle wielbiciele ludowej tandety lub Bunz Mall Wieder z POgarada wyrazajo sie uragliwie o subaruchach - jako przestarzalych i psujliwych..???he!he!

nawiasem w kazdym CR jest zawsze pochwala wspanialej niepsujliwej marki subaruchy a za nia tuz tuz hondy jako Nr1 niezawodnych seryjnie produkowanych sam swiata!

a z e zaczynalem zycie emigracyjne wlasnie jako mechanik hondy- wiec darze te swietna marke wyjatkowa estyma i zawsze mamy w rodzinie( czy zona to tez rodzina?) mamy co najmniej 1- na! Moja ma Elementa!

Wszedzie ci sami z AUTO WELT= volksdeutche i palanty z innych mnie natychmiast wycinaja!!he!he!
taki niewygodny obiektywniak!...he!he!

The Best of the best and Worst of the worst are based on our larger lists of Reliable used cars and Used cars to avoid (both available to subscribers).

These comprehensive lists give you a rundown of all the models that were found, from our data, to be above or below average in reliability. Owners reported on any serious problems they had had with their cars, minivans, SUVs, and pickup trucks in the previous year.


BEST OF THE BEST

These are models that have performed well in CR road tests over the years, and have proved to have several or more years of better-than-average reliability. Listed alphabetically.



Acura Integra
Acura MDX
Acura RL
Acura RSX
Acura TL
Acura TSX
BMW M3
Buick LaCrosse
Honda Accord
Honda Civic
Honda Civic Hybrid
Honda CR-V
Honda Element
Honda Odyssey
Honda Pilot
Honda S2000
Infiniti FX
Infiniti G20
Infiniti G35
Infiniti I30, I35
Infiniti QX4
Lexus ES
Lexus ES
Lexus GS (RWD)
Lexus GX
Lexus IS
Lexus LS
Lexus RX
Lexus SC
Lincoln Continental
Lincoln Town Car
Mazda Millenia
Mazda MX-5 Miata
Mazda Protegé
Mazda3
Mitsubishi Endeavor
Mitsubishi Outlander
Nissan Altima
Nissan Maxima
Nissan Murano
Pontiac Vibe
Porsche 911 (except '03)
Scion tC
Scion xB
Subaru Baja
Subaru Forester
Subaru Impreza
Subaru Legacy
Subaru Outback
Toyota 4Runner
Toyota Avalon
Toyota Camry (except '07 V6)
Toyota Camry Solara
Toyota Celica
Toyota Corolla
Toyota Echo
Toyota Highlander
Toyota Land Cruiser
Toyota Matrix
Toyota Prius
Toyota RAV4
Toyota Sequoia
Toyota Sienna
Toyota Tundra (except '07 V8 4WD)
Volvo S60







WORST OF THE WORST

These vehicles showed multiple Used Car Verdicts that were much worse than average, according to our survey respondents. They consistently had more problems than other models overall.



Buick Rendezvous (AWD)
Buick Terraza
Chevrolet Astro
Chevrolet Blazer
Chevrolet Colorado (4WD)
Chevrolet S-10 Pickup (4WD)
Chevrolet Uplander
Chevrolet Venture
Chrysler Town & Country (AWD)
Dodge Grand Caravan (AWD)
GMC Canyon (4WD)
GMC Jimmy
GMC S-15 Sonoma (4WD)
GMC Safari
Jeep Grand Cherokee
Kia Sedona
Land Rover Discovery, LR3
Lincoln Aviator
Mercedes-Benz SL
Nissan Armada (4WD)
Nissan Titan (4WD)
Oldsmobile Bravada
Oldsmobile Silhouette
Pontiac Aztek
Pontiac G6
Pontiac Montana, Trans Sport, Montana SV6
Saturn Relay
Volkswagen Cabriolet
Volkswagen Jetta Sedan (turbo)
Volkswagen Jetta Sedan (V6)
Volkswagen Touareg





About these lists
The lists on these pages are compiled from overall reliability data covering 1998-2007 models with above-average or much-below-average reliability. CR Good Bets and Bad Bets include only the models for which we have sufficient data for at least three model years. Models that were brand-new in 2006 or 2007 do not appear. Problems with the engine major, engine cooling, transmission major, and drive system were weighted more heavily than other problems.

The full Ratings and recommendations for more than 200 vehicles, along with the latest information on thousands of other products and services, are available to ConsumerReports.org subscribers. Find out how to subscribe today.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Silniki Subaru

Post 9 kwie 2010, o 17:59

;-) Prawie jak WB z .
Dolce far niente ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Silniki Subaru

Post 9 kwie 2010, o 18:03

Burus, ale niestety do listy BEST OF THE BEST trzeba powoli zacząć dopisywać roczniki. Bo aktualnie produkowane modele to już jest kompletnie inna bajka

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Silniki Subaru

Post 8 lip 2010, o 11:06

drout pisze:A co można powiedziec o silniku 2,5XT w forku tym 211km MY05?
Dolaczam sie do pytania. Ilu wlascicieli Forkow 2.5XT zanotowalo typowe dla 2.5T problemy z uszczelka?
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Silniki Subaru

Post 19 lip 2010, o 07:21

Czy moge wyciagnac wniosek, ze Forkow 2.5xt ten problem nie dotyczy? ;)
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Silniki Subaru

Post 27 mar 2013, o 15:30

czarne jest piękne...

pszumiec
0 gwiazdek
Lokalizacja: okolice Krakowa
Auto: Legacy MY 06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Silniki Subaru

Post 11 kwie 2014, o 11:40

Mam pytanie:
Czy pomiędzy silnikami 2.0 NA DOHC z roku 2006 były jakieś różnice np. kolektor dolotowy, wtryski?
Oglądałem ostatnio Forka z 2006 i kolektor wydawał mi się mniejszy od tego w Legacy.
Co do wtrysków, to w niektórych silnikach słychać jak cykają, a w innych jest cisza. Czym to jest spowodowane?

ODPOWIEDZ