Kupię Forestera 2006-2008

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
mito
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kupię Forestera 2006-2008

Post 27 sty 2017, o 14:32

Witam,
Kupię Forestera II po lifcie 2006-2008, automat, bez LPG, w ładnym stanie, do 32 tysięcy.
Pozdrawiam



Zachar
0 gwiazdek
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Auto: Forester II 2.5XT at
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 28 sty 2017, o 10:23

Oj nie będzie łatwo... Sam szukam takiego samego ( tylko biorę pod uwagę też LPG) już 4 miesiąc i brak sensownych ofert. Powodzenia i wytrwałości!

mito
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 28 sty 2017, o 22:22

Wiem wiem już dwa mi uciekły :-(
Tobie również powodzenia

mito
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 1 lut 2017, o 01:01

Ktoś, coś ?

-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 3 lut 2017, o 13:28

A oglądaliście coś na żywo nad czym nie szło by rozłożyć rąk ? Ja na razie nie jestem na kupnie do końca, ale się rozglądam bo to jeden z moich faworytów i to nawet na 1 miejscu, ale jak do tej pory widziałem ze 3 sensowne oferty od paru miesięcy, nie widziałem by ogłoszenia się ponowiły więc pewnie poszło :o

mito
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 5 lut 2017, o 01:02

Były dwa fajne, ale nie zdążyliśmy :-( Jeden nawet trzy tygodnie temu
Pozdrawiam

-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 6 lut 2017, o 10:52

A cenowo jak to wyglądało ? jak mnie mam cena podchodziła pod 30k ? Bo nawet za 25 nic sensownego nie widziałem :-/

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 318 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 6 lut 2017, o 13:42

mito pisze:Witam,
Kupię Forestera II po lifcie 2006-2008, automat, bez LPG, w ładnym stanie, do 32 tysięcy.
Pozdrawiam
Mi się wydaje, że są 3 rodzaje Foresterów:

1. takie, w których trzeba coś zrobić i dlatego kosztują "do 32tys" - takich jest większość
2. zadbane,w bardzo dobrym stanie, wystawione za nieco wyższą kwotę, które są dla wszystkich za drogie - bardzo mało
3. takie z właśnie wyremontowanym silnikiem, wymienionymi innymi podzespołami, doposażone, za co właściciel zapłacił nierzadko "do 32tys" ;-) - nikt nie chciałby za nie zapłacić, a właściciel nie chce sprzedać :-)

Na pewno nie warto kierować się "średnią ceną", szczególnie w przypadku 2,5XT.
W każdym przypadku nie żałować kasy na dokładną diagnostykę egzemplarza i albo zapłacić więcej za taki z pkt.2, 3, lub kupić tanio i remontować (co w sumie da pkt.2 lub 3 :-) )

-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 6 lut 2017, o 15:02

piotruś pisze:Mi się wydaje, że są 3 rodzaje Foresterów:
Jest bardzo dużo w tym prawdy, cenowo też jesli chodzi o 2.5, ja akurat brałem pod uwagę 158km 2.0 cenowo oscylują ok 30k, warte tego by wogole jechać i oglądać kosztowały 29 a drugi 28,5.

Jest jeszcze kolejna grupa, czyli auto z za odry, wszystko z przebiegiem przy psychologiczniej barierze 200 tys, gustowna stalu-felga, korek gazu w błotniku, brak konkretniejszych informacji serwiso-obslugowych i ceny w okolicach 20-25tys, ale wystarczy sprawdzić ceny części, normalnego serwisu by sobie uświadomić ze kupowanie trupa, pompowanie pieniędzy trochę mija się z celem i nadal dalej jeździć zdechlakiem zastanawiając się który raz z kolei te 200 tys są na liczniku :-d

mr_soze
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Subaru Legacy 2,0 AT 2006
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 6 lut 2017, o 15:13

Mam takie pytanie do Was - osób szukających Forka....Czemu tylko Forek? Z jakich względów, czemu Outback nie jest brany pod uwagę?


Ja jak szukałem Subaru to na początku brałem pod uwagę oba te modele, do momentu w którym nie wsiadłem do Forestera, wtedy ukierunkowałem się tylko na Outback'a( zaważyła na tym jakość materiałów użytych w środku)

-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 6 lut 2017, o 16:06

U mnie ze względu że mi się bardziej podoba i jest ciutkie mniejszy (chce małe kompi typu Audi A4 czy Golf kombi / Forester - benzyna pod LPG). Do tego o ile kojarzę Outbacki są od 2,5l w górę a to zawyży najprawdopodobniej koszt zakupu, choć by ze względu na akcyzę. Nie wiem jak z różnica mas i prześwitów. Ale jeśli ktoś ma coś na + dla outbacka też chętnie posłucham.

mr_soze
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Subaru Legacy 2,0 AT 2006
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 6 lut 2017, o 17:13

Jeżeli zamierzasz importować samemu to co do akcyzy masz rację, z tego co ja wiem prześwity są takie same, co do masy to outback 2,5at jest cięższy o ok 80kg, forester jest krótszy o 30cm

Zachar
0 gwiazdek
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Auto: Forester II 2.5XT at
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 6 lut 2017, o 23:29

Jako świeży posiadacz Forester II pozwolę sobie zabrać głos. Subaru szukałem intensywnie przez 5 miesiecy więc dość dobrze poznałem rynek i prawa nim rządzące. Nie odkryje Ameryki jeśli powiem że to co mówią o handlarzach to 100%prawdy. Warto szukać samochód od prywatnych użytkowników, najlepiej z Polskich salonów - tu jednak trzeba mieć sporo refleksu i szczęścia. Warto kilka razy dziennie przeglądać ogłoszenie i natychmiast dzwonić. Poprzedni właściciel mojego Forester opowiadał o dziesiątkach telefonów do bardzo pozna w nocy - nie ma litości :-) ja kilkukrotnie byłem bliski załamania po nieudanej próbie kupna ale koniec końców teraz widzę że źle na tym nie wyszedłem. Cierpliwości została nagrodzona :-)

Co do pojedynku Forester vs outback to atutem tego pierwszego był mniejszy rozmiar , bardziej agresywna stylistyka i lepsze własności terenowe.

-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 7 lut 2017, o 10:33

Zachar a powiedz jak wyglądała kwestia blacharki w autach które od nowości jeździły w polskich warunkach ? W Niemczech klimat nie dużo się rożni, a z Włoch mało jest egzemplarzy. Ja chce szukać czegoś gdzie mogę potwierdzić w jakimś serwisie przebieg i stan w ASO, albo jakimś polskim niezależnym serwise od subarek :o.

Zachar
0 gwiazdek
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Auto: Forester II 2.5XT at
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 7 lut 2017, o 20:06

Ja trafiłem egzemplarz który lakiernictwo wygląda wzorowo - biorąc po uwagę że ma 11 lat. Podwozie nie było konserwowane i wygląda nieco gorzej ale bez dramatu.

Polskie egzemplarze które oglądałem wyglądały różnie - rdzy nie było nigdzie. Gorzej z parkingowymi wgniotami i rysami.

Generalnie uważam że kraj pochodzenia nie ma znaczenia jeśli właściciel dbał o auto.

mito
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 8 lut 2017, o 19:14

-_Arturo_-, Czy ten za 28,5 był z Krakowa może ?

mito
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 8 lut 2017, o 19:19

30 tysięcy to wedle ogłoszeń jedna z najwyższych cen za ten model, przeważają różne wynalazki po około 21-22 tyś. Ostatnio był jeden fajny nawet za 17 tysięcy ale przebieg 320 tk to trochę sporo.
Pozdrawiam i dalej szukam

mito
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 8 lut 2017, o 19:29

Zachar, Pokażesz może jakieś zdjęcie nowego nabytku ?

Zachar
0 gwiazdek
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Auto: Forester II 2.5XT at
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 8 lut 2017, o 20:57


-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 8 lut 2017, o 21:47

mito pisze:-_Arturo_-, Czy ten za 28,5 był z Krakowa może ?
Tak dokładnie PL Salon Emil Frey Subaru

Ta są ogłoszenia po 20-22tys, ale jak pisałem magiczny przebieg ok 200tys brak wiarygodnej historii serwisowej (rozrządy zawieszenie amory skrzynia/sprzęgło), nie rzadko na feldze stalowej (dodatkowo alusy to też pewnien koszt i to nie mały) pytanie jak z oponami 2 komplety to też ok 2,5-3k. I pytanie co z ogólnym stanem technicznym. Sam rozrząd to ok 1,1k za same części do DOHC z tego co udało mi se zorientować. Regulacja zaworów to kolejny temat zeka w 158km i jeszcze mało jest EJ20F pod gaz ale bez gazu + skrzynia AT. A jak w Richu auto jeździło na gazie to ma gustowny korek i nie wiadomo ile najechane i co to za instalacja.

Też chciał bym po mistrzowsku przycebilić jak rasowy Polak i szukałem czegoś ok 20k ale na chwile obecną się wyleczyłem i przekładam ewentualny zakup jak będę bardziej auta potrzebował albo stare się rozleci totalnie.

-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 8 lut 2017, o 22:07

Ładny, to jest poliftowy 2,5 turbo Europa (choć nie wiem czy US 2,5 turbo były czy nie) ? Dużo cie kosztował :-d

mito
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 9 lut 2017, o 02:03

Zachar, Piękny i zadbany wygląda, ale chyba nie było go na żadnym znanym portalu z tego co kojarzę ?

mito
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 9 lut 2017, o 02:14

-_Arturo_-, Już prawie byłem na niego ugadany, u Emila powiedzieli, że super auto i stan, ale niestety przyjechał ktoś i podobno prawie bez oglądania wyłożył gotówkę na stół ;-(

-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 9 lut 2017, o 08:34

mito pisze:-_Arturo_-, Już prawie byłem na niego ugadany, u Emila powiedzieli, że super auto i stan, ale niestety przyjechał ktoś i podobno prawie bez oglądania wyłożył gotówkę na stół ;-(
;-( Mam nadzieje ze uda ci się coś znaleźć. Forków nie ma dużo i widać jak jest w dobrym stanie należycie utrzymany to potencjalnych kupujących nie brakuje :o. Mi się te ceny (pod 30k) wydawały trochę z kosmosu, ale jak zacząłem liczyć to się okazuje ze wcale z kosmosu nie są.

Zachar
0 gwiazdek
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Auto: Forester II 2.5XT at
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię Forestera 2006-2008

Post 9 lut 2017, o 20:44

mito pisze:Zachar, Piękny i zadbany wygląda, ale chyba nie było go na żadnym znanym portalu z tego co kojarzę ?
Był wystawiony na allegro. Ale zarezerwowalem go dobę po wystawieniu.

ODPOWIEDZ