Kupię forestera

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
mardzin
0 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 24 lut 2017, o 22:47

Konto usunięte pisze:
-_Arturo_- pisze:Sztajger a czemu się tak uparłeś na 2.0 XT ?
też bym odradzał chyba, że kolega ma trochę odłożonej kasy lub jeździ w teren
na długie trasy samochód się nie sprawdza, spalanie masakrycznie duże, do zabawy trzeba robić z niego Imprezę, do zabawy terenowej chyba są lepsze samochody
jak napisał kolega- miałem kiedyś 2.0 z 2006 158kM z automatem i to było to jak mówimy o Forku
Spalanie masakrycznie duże? Mi palił na krajówkach 8-8,5 :-)
A cały urok XT polega na tym, że to mega uniwersalne auto. Wiadomo, w teren są lepsze, na autostrady też, ale XT ma w sobie cechy uniwersalności na każdy rodzaj tras.



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Kupię forestera

Post 24 lut 2017, o 23:24

mardzin pisze:
Konto usunięte pisze:
-_Arturo_- pisze:Sztajger a czemu się tak uparłeś na 2.0 XT ?
też bym odradzał chyba, że kolega ma trochę odłożonej kasy lub jeździ w teren
na długie trasy samochód się nie sprawdza, spalanie masakrycznie duże, do zabawy trzeba robić z niego Imprezę, do zabawy terenowej chyba są lepsze samochody
jak napisał kolega- miałem kiedyś 2.0 z 2006 158kM z automatem i to było to jak mówimy o Forku
Spalanie masakrycznie duże? Mi palił na krajówkach 8-8,5 :-)
A cały urok XT polega na tym, że to mega uniwersalne auto. Wiadomo, w teren są lepsze, na autostrady też, ale XT ma w sobie cechy uniwersalności na każdy rodzaj tras.
bez jaj przy przelotowej 130-170 pali jak smok 12-15 litrów jak nie lepiej
co do uniwersalności to bym mocno polemizował- autostrada nie jest miejscem dla Forka XT

mardzin
0 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 24 lut 2017, o 23:34

Na krajówkach nie latamy 130-170 :-) Forek oczywiście autostradowym pojadaczem kilometrów nie jest, z tym nie polemizuję.

Co do uniwersalności - piszesz tylko o autostradzie. A nie to definiuje uniwersalność.

Jeżdżę teraz Lexusem GS430. Na autostrady bajka. Ale co z tego, jak niedociążony tył i niemal 300 kunia na tejże osi spowodowało tej zimy, że na głupim oblodzonym parkingu pod lidlem nie mogłem z miejsca ruszyć...

Wniosek jest taki, że idealnego wozu na każde warunki nie ma. Jednak XT nie tylko w moim odczuciu jednak uniwersalność ma ponadprzeciętną. Bo i po autobanie żwawo pojedziesz, i po błotku z mniejszym stresem. A że jest to okupione ponadprzeciętnym spalaniem - coś za coś :-)

Ps. Twojego forka kojarzę z kropki jak sprzedawałeś, było tam coś wspomniane, że ekonomia nie bierze jeńców. Dobrze kojarzę? :-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Kupię forestera

Post 24 lut 2017, o 23:35

mardzin pisze:
Ps. Twojego forka kojarzę z kropki jak sprzedawałeś, było tam coś wspomniane, że ekonomia nie bierze jeńców. Dobrze kojarzę? :-)
tak dobrze
teraz z Krakowa poszedł gdzieś dalej ale pozostał na forum

kordynator
2 gwiazdki
Lokalizacja: ...od zawsze poddaje sie ostatni.
Auto: XT 2014
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 24 lut 2017, o 23:54

bez jaj przy przelotowej 130-170 pali jak smok 12-15 litrów jak nie lepiej
co do uniwersalności to bym mocno polemizował- autostrada nie jest miejscem dla Forka XT[/quote]
Chyba mało wiesz o XT. Ja często jeżdżę do Rzeszy i na tempo mam ustawione 160km/h, no ale często i ponad 200km/h. Na przelotach 600-800km autobahnem średnia ~13l/100km. Przy jeździe przepisowej normalnymi drogami ~ 10l/100km no problem.

-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 24 lut 2017, o 23:56

Konto usunięte pisze: jak napisał kolega- miałem kiedyś 2.0 z 2006 158kM z automatem i to było to jak mówimy o Forku
Poza tym ze to było to, to jak go wspominasz ? I jak sie to spisywało w konfiguracji z AT (4 czy 5 biegow?)?
Ja skłaniam się w stronę forka raczej, jak będę na kupnie to najbardziej mi sie widzi 158km z AT z silnikiem pod gaz ale bez instalacji, ewentualnie co sie trafi w rozsądnym stanie ale 125 boje się ze może być mało. Jedynie regulacja zaworów mnie przeraza i wyciąganie silnika bo nie bardzo mi sie chce to robić :o
Ostatnio zmieniony 25 lut 2017, o 00:34 przez -_Arturo_-, łącznie zmieniany 1 raz.

aplam13
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 24 lut 2017, o 23:57

mardzin pisze:
Sztajger pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-fo ... t=23758423
Panowie czy ktoś coś może o tym modelu powiedzieć albo ktoś uprzejmy może podjechać go zobaczyc bo ja mam 350km a taka buda i ten silnik mnie interesuje :-d to jest mój wymarzony forek eh :o
Zrób sobie kawy i poczytaj:

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopi ... 9&t=157693

:cofee:
Dzięki wielkie za info, również wpadł mi w oko ale coś podejrzanie niska cena się wydaje, ciekawe czy otrzymam dane od uprzejmego jak na razie Pana w celu sprawdzenia auta ( ok 500km w jedną stronę..), jak na razie co poczytałem to mi przechodzi z ta ofertą :o
Dam znać jakby coś.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 00:50

kordynator pisze: Chyba mało wiesz o XT.
ta pewnie tak, rok jeździłem polonezem kombi myśląc że to XT i zrobiłem nim12000 km :lol:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 00:52

-_Arturo_- pisze:
Konto usunięte pisze: jak napisał kolega- miałem kiedyś 2.0 z 2006 158kM z automatem i to było to jak mówimy o Forku
Poza tym ze to było to, to jak go wspominasz ? I jak sie to spisywało w konfiguracji z AT (4 czy 5 biegow?)?
Ja skłaniam się w stronę forka raczej, jak będę na kupnie to najbardziej mi sie widzi 158km z AT z silnikiem pod gaz ale bez instalacji, ewentualnie co sie trafi w rozsądnym stanie ale 125 boje się ze może być mało. Jedynie regulacja zaworów mnie przeraza i wyciąganie silnika bo nie bardzo mi sie chce to robić :o
4 AT silnik 2.0 nie 2,5
rewelacyjny samochód do miasta i w trasę
125 nie ma podejscia do 158, jazda, wyprzedzanie itp.
minus forka- bagażnik, ale ja miałem kratkę to pakowałem po dach
i mało miejsca z tyłu na nogi

kordynator
2 gwiazdki
Lokalizacja: ...od zawsze poddaje sie ostatni.
Auto: XT 2014
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 00:59

Konto usunięte pisze:
kordynator pisze: Chyba mało wiesz o XT.
ta pewnie tak, rok jeździłem polonezem kombi myśląc że to XT i zrobiłem nim12000 km :lol:
A ile km zrobiłeś XT ?

Sztajger
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 08:43

Panowie macie racje tez się mocno zastanawiam nad tym 2.0 158km i faktycznie można z 3 latka nowszego kupić, nie mam zamiaru jeździć w jakiś teren max to wypad na deskę w góry zima, czemu uparłem się na turbo bo chciałbym auto z kopytem ale skoro tak zachwalacie tego 2.0 bez turbo to muszę nad nim pomyśleć. Racja ze cena podejrzanie niska bo w De to zadbane zaczynaja się od 6tys euro

Sztajger
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 08:56

Ładny kretyn z tego sprzedającego chyba odpuszczę i poszukam czegoś bliżej dzieki za info o sprzedajacym

kordynator
2 gwiazdki
Lokalizacja: ...od zawsze poddaje sie ostatni.
Auto: XT 2014
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 11:41

A może jest ktoś chętny na XT 2014 przebieg 65tys ?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 12:10

Sztajger pisze:Ładny kretyn z tego sprzedającego chyba odpuszczę i poszukam czegoś bliżej dzieki za info o sprzedajacym
po fotach poznałem, zawsze robi je w tym samym miejscu :lol:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 13:19

kordynator pisze: bez jaj przy przelotowej 130-170 pali jak smok 12-15 litrów jak nie lepiej
co do uniwersalności to bym mocno polemizował- autostrada nie jest miejscem dla Forka XT
Chyba mało wiesz o XT. Ja często jeżdżę do Rzeszy i na tempo mam ustawione 160km/h, no ale często i ponad 200km/h. Na przelotach 600-800km autobahnem średnia ~13l/100km. Przy jeździe przepisowej normalnymi drogami ~ 10l/100km no problem.
[/quote]

ale wiesz, że mi piszemy o XT z lat 2004-2005 a ty o XT z 2014 roku ? :lol:

kordynator
2 gwiazdki
Lokalizacja: ...od zawsze poddaje sie ostatni.
Auto: XT 2014
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 14:27

Wiem. Dlatego podałem spalanie swojego, bo nie podejrzewam ze mniejsze auto, pomimo starszego silnika będzie drastycznie więcej spalać.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 14:35

kordynator pisze: starszego silnika będzie drastycznie więcej spalać.
no to chyba błąd, 10 lat to nie mało i spalanie oraz branie oleju wzrasta z latami nie maleje

XT z 2014 roku to tez 2.0 i 177 koni?

kordynator
2 gwiazdki
Lokalizacja: ...od zawsze poddaje sie ostatni.
Auto: XT 2014
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 14:39

Zauważ że nowe 240KM też musi się czymś pożywić No a "nowy" XT to spory SUV wiec opory powietrza są zdecydowanie większe no i waga ~1650kg też spalaniu nie pomaga. Dlatego myśle ze spalanie jest na podobnym poziomie.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 14:41

to 240 to z 2.0 czy 2.5 wychodzi? rozumiem, że benzyna nie olej opałowy (ropa)?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 14:46

kordynator pisze: Dlatego myśle ze spalanie jest na podobnym poziomie.
to uzależnione jest w dużej mierze od kierownika zarządzania- styl jazdy, przyspieszanie itp
danych nie mam z sufitu - notowałem każde tankowanie, licznik na zero, kolejne tankowanie - obliczanie drogi, tego co zostało w baku i spalania
stare Forki nie miały tak rozwiniętych komputerów jak teraz, średniego spalania nie podawał plus bak był podzielony jak w GTkach starych a nie był jednym zbiornikiem.
chciałem aby palił mniej ale mój tyle zasysał - przy 160/180 to tak pod 18-20 l podchodziło spokojnie jak nie lepiej, ale to nie był samochód który lubił autostrady :whistle: czuć było, ze się strasznie męczy

kordynator
2 gwiazdki
Lokalizacja: ...od zawsze poddaje sie ostatni.
Auto: XT 2014
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 14:47

Konto usunięte pisze:to 240 to z 2.0 czy 2.5 wychodzi? rozumiem, że benzyna nie olej opałowy (ropa)?
2.0 benza nie "gnojówka" :-)

kordynator
2 gwiazdki
Lokalizacja: ...od zawsze poddaje sie ostatni.
Auto: XT 2014
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 14:51

Konto usunięte pisze:
kordynator pisze: Dlatego myśle ze spalanie jest na podobnym poziomie.
to uzależnione jest w dużej mierze od kierownika zarządzania- styl jazdy, przyspieszanie itp
danych nie mam z sufitu - notowałem każde tankowanie, licznik na zero, kolejne tankowanie - obliczanie drogi, tego co zostało w baku i spalania
stare Forki nie miały tak rozwiniętych komputerów jak teraz, średniego spalania nie podawał plus bak był podzielony jak w GTkach starych a nie był jednym zbiornikiem.
chciałem aby palił mniej ale mój tyle zasysał - przy 160/180 to tak pod 18-20 l podchodziło spokojnie jak nie lepiej, ale to nie był samochód który lubił autostrady :whistle: czuć było, ze się strasznie męczy
Jak tak to OK. Nowy na autostradzie czuje się idealnie. Gdyby był lepeij wyciszony to bez problemu jedziesz 180-200km/h na tempomacie, chociaż wtedy spalanie na 100% 15-16l/100km. No ale to przypadłość wszelkich SUV. Jak chcesz oszczędnie to nie SUV.

-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 16:53

Konto usunięte pisze: 4 AT silnik 2.0 nie 2,5
rewelacyjny samochód do miasta i w trasę
125 nie ma podejscia do 158, jazda, wyprzedzanie itp.
Dzięki właśnie mnie utwierdziłeś, ze to chyba najsensowniejsze rozwiązanie względem kosztów a osiągów jak dla mnie
Tylko jeśli ktoś jak ja myśli o LPG to 158 km 2.0 z EJ20F to jak na lekarstwo jeśli ktoś chce bez fabrycznego gazu, a dużo Bi-Fiuela jest ale już z instalacja fabryczna ;(. Też bym wolał mieć kpoyto ale aż tak nie chce się z pieniążkami rozstawać, ani siedzieć w garażu i składać silnika do kupy po UPG albo podobnych przeżyciach :-d

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 17:37

-_Arturo_- pisze:
Konto usunięte pisze: 4 AT silnik 2.0 nie 2,5
rewelacyjny samochód do miasta i w trasę
125 nie ma podejscia do 158, jazda, wyprzedzanie itp.
Dzięki właśnie mnie utwierdziłeś, ze to chyba najsensowniejsze rozwiązanie
do dziś mam kaca moralnego, że go sprzedałem
a samochód był naprawdę klasa- z niemiec, od weterynarza, firmowa kratka
wtedy tylko 150 tyś przebiegu, 2006 rocznik - zmieniona buda i inny środek
plus firmowo bose miał w środku - rewelacja
miasto - spalanie 7-8 litrów + automat
wyjazdy - spalanie w trasie 5-7 litrów, ładnie się zbierał do wyprzedzania i miał magiczny przycisk POWER :whistle:
ładnego kopa dostawał po naciśnięciu

minusy- mało miejsca z tyłu to chyba jedyny minus, bagażnik tez mały ale kratka ratował sytuację
dla rodziny 2+1 nie było źle

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Kupię forestera

Post 25 lut 2017, o 17:56

Konto usunięte pisze: miasto - spalanie 7-8 litrów + automat

Forester ? 8/100 w mieście ? bardzo ciekawe, trasa 5-7 litrów ? jeszcze ciekawsze :giggle:

ODPOWIEDZ