[S] Forester SF 2.0 GX MY00

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
L'aik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: SF 2.0 MY00 GajowyX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

[S] Forester SF 2.0 GX MY00

Post 27 mar 2017, o 23:35

Niestety, przyszła pora na pożegnanie. No chyba, że się uprze i nie odjedzie... Tak czy owak musze to napisać: jest do wzięcia.

Dziś mija dokładnie 4 lata od "pierwszej rejestracji w kraju" przeze mnie dokonanej.

Nie mam skrupulatnych notatek, więc napiszę, co pamiętam, a że się nie znam, to mogą być rzeczy śmieszne.

Przebieg: ok. 192 000 km
VIN: JF1SF5LJ4YG070619

Rozrząd zrobiony zdaje się w 2014, jest naklejka Continental:)
Zdaje się, że na wejście były wymieniane tarcze, klocki i bębny (chyba wszystko TRW).
Co roku przeglądy olejowo/filtrowe (końcem kwietnia przypada termin kolejnego). Olej w skrzyni chyba kilka miesięcy temu.
Nowy tłumik chyba też 2014, jak również przewody hamulcowe i paliwowe, zbiornik paliwa (używany).
Sprzęgło (kupiłem z ćwierkającym, nie wiedziałem, że to TEN dźwięk) - Valeo, 2013 lub 14 - od niedawna coś jakby zaczynało pachnieć przy stromych podjazdach:(
O ile się nie mylę, to 2015 - wymiana tylnych tulei przednich wahaczy
Kilka miesięcy temu wymiana łożysk tylnych kół i chyba też łożyska tylnego dyferencjału (trudno było zlokalizować szum)
Jakieś 3 lata temu wymieniony zbiornik paliwa z osprzętem (na używany).
Wymienione elementy maglownicy (pompę wspomagania czasem słychać przy dużym wysiłku)
Akumulator Bosch od poprzedniej zimy (poprzedni wyglądał, jakby był od nowości i działał dzielnie do samego końca).
Opony zimowe Yokohama W.drive po drugiej zimie.
Radioodtwarzacz Panasonic z epoki:)
Webasto, klimatyzacja, podgrzewane fotele, duże okno dachowe itp.

Dużo wysiłku (niemojego) i pieniędzy (już moich) pochłonęły zabiegi "odrdzewiania" i konserwacji podwozia. Udało się to częściowo (głównie tył, mocowanie amortyzatorów). Niestety, walki z korozją, mimo iż zacząłem ją od początku posiadania wozu, nie udało się zakończyć zwycięsko i nowy właściciel będzie musiał coś z tym zrobić (trzeba by pomyśleć o ew. naprawie np. podłużnic i progów, a to już nie lada wyzwanie).
W lecie, przy dużej wilgotności powietrza, czasem pojawia się nieprzyjemny zapach z układu wentylacji (mimo "oryginalnego" filtra kabinowego, takiego drogiego:).

Nie działa: lampka oświetlenia wewnętrznego (główna) - nie sprawdzałem przyczyny i zegarek (nigdy nie działał).

Kilka dni temu zauważyłem ok. 3 cm pęknięcie szyby przedniej.
Przegląd zrobiony kilka dni temu (wypadł nieźle).
Był hak - zdemontowany, nigdy przeze mnie nieużywany.
Nic nie wiem, aby kiedykolwiek była tu instalacja LPG.
Oryginalne stalowe (moje ulubione) felgi mógłbym dorzucić gratis, ale są w suchym i ciepłym miejscu ok. 400 km stąd, tj. w okolicach Łodzi.

Cena: ciężko wyceniać coś w pewnym sensie bezcennego, ale trzeba sobie powiedzieć, to tylko samochód...; powiedzmy, że 7800 zł.

[Aktualne] zdjęcia będą może niebawem (czerwony metalik:).

Nie jest to wypieszczony super sprzęt, jakich pewnie nie mało garażach Forumowiczów, nie jeździł na Millersach ani Motulach, ale starłem się w miarę możliwości dbać o niego, np. poprzez utrzymywanie silnika na odpowiednio wysokich obrotach:) Jest to z pewnością najlepszy samochód, jakim jeździłem, i pewnie już takiego miał nie będę.
Dziś przeczytałem, że to auto wybierane przez górali i leśników, zatem zapraszam Was, góralki, górale, leśnicy i Wszystkich pozostałych, do pisania na priv (a fizycznie w okolice Żywca).



L'aik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: SF 2.0 MY00 GajowyX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 mar 2017, o 23:11

Kilka przypadkowych zdjęć z ostatnich ok. 10 miesięcy; aktualne, mam nadzieję, wkrótce.

https://1drv.ms/f/s!AsAiZypLWgKjaCr-pM_xm0z3S58

Poza tym przypomniało mi się, że podobno do wymiany są łożyska skrzyni biegów.

kriskristoffers
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Forester E-Boxer Special Edition Black Bandit
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 3 razy

Re: [S] Forester SF 2.0 GX MY00

Post 29 mar 2017, o 00:19

uuu to cena auta w dół - części w normie ale robocizna droga

L'aik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: SF 2.0 MY00 GajowyX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [S] Forester SF 2.0 GX MY00

Post 18 kwie 2017, o 22:28

Nowa cena: 6800 zł

L'aik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: SF 2.0 MY00 GajowyX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 1 maja 2017, o 23:59

Jeszcze nowsza: 5800 zł (!)

L'aik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: SF 2.0 MY00 GajowyX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 24 maja 2017, o 09:59

Jeszcze jest: 4800:)

L'aik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: SF 2.0 MY00 GajowyX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 cze 2017, o 17:30

Już nie ma.

Farewell...

ODPOWIEDZ