Legacy - prośba o poradę

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
krzysiu07
0 gwiazdek
Auto: legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Legacy - prośba o poradę

Post 12 maja 2017, o 14:43

Cześć

Zwracam się do Was z prośbą o radę na czym się skupić przy oglądaniu samochodu który chciałbym kupić.
Wymarzyłem sobie Lagacy (wersja kombi ze względu na rodzinę). Rocznie nie jeżdżę więcej niż 15000km więc skupiłem się na benzynie.
Czytałem recenzje, że polecany jest silnik 2,5 ale jest jak Yeti. Piszą o nim ale w ogłoszeniach go nie widać.

Znalazłem dwa ogłoszenia (od jednego sprzedawcy) samochodów z małym (podejrzanie małym) przebiegiem.
https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-le ... yTchN.html
https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-le ... ySsQj.html

Dajcie znać czy na pierwszy rzut oka można się do czegoś przyczepić.

P.S. Może ktoś z forumowiczów mieszka w Siedlcach i byłby wstanie za 1l 40% paliwa podjechać i rzucić okiem czy jest po co jechać 400km.

Z góry dziękuje za opinie,



recki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków / Wieliczka
Auto: Legaś 05 2.0 SOHC MT lpg
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: Legacy - prośba o poradę

Post 12 maja 2017, o 19:39

krzysiu07 pisze:Cześć

Zwracam się do Was z prośbą o radę na czym się skupić przy oglądaniu samochodu który chciałbym kupić.
Wymarzyłem sobie Lagacy (wersja kombi ze względu na rodzinę). Rocznie nie jeżdżę więcej niż 15000km więc skupiłem się na benzynie.
Czytałem recenzje, że polecany jest silnik 2,5 ale jest jak Yeti. Piszą o nim ale w ogłoszeniach go nie widać.

Znalazłem dwa ogłoszenia (od jednego sprzedawcy) samochodów z małym (podejrzanie małym) przebiegiem.
https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-le ... yTchN.html
https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-le ... ySsQj.html

Dajcie znać czy na pierwszy rzut oka można się do czegoś przyczepić.

P.S. Może ktoś z forumowiczów mieszka w Siedlcach i byłby wstanie za 1l 40% paliwa podjechać i rzucić okiem czy jest po co jechać 400km.

Z góry dziękuje za opinie,
Kolego. Jeżeli piszesz że wybierasz benzynę w Subaru bo mało jezdzisz- naprawdę, poczytaj forum i sam wybierz to co Ci będzie odpowiadało. Po co masz być kolejnym rozczarowanym z marki (co bynajmniej nie znaczy że benzyna to zły wybór)?
Polecane silniki- ale do czego?
Naprawde- poczytaj a zobaczysz że polecany bo pancerny to EJ20,
polecany bo zaje.... to H6 itd itd.
Polecane bo najlepsze ta vaga 1.9 TDI ! Szczególnie w skodzie!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edytka:
A ten z linka to na moje oko do pełnej wersji która się chwali sprzedawca napewno brakuje mu skóry i navi, a to jednak już świadczy o fachowości i uczciwości. Więcej na tel nie wypatrzylem

krzysiu07
0 gwiazdek
Auto: legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Legacy - prośba o poradę

Post 13 maja 2017, o 13:17

Dzięki za odpowiedź.

Moja wiedza na temat marki jest znikoma ale panuje przekonanie, że subaru specjalizuje się silnikach benzynowych.
Dlatego pomyślałem o benzynie. Na ewentualne duże spalanie czytałem, że rozwiązaniem jest LPG, gdzie te silniki dobrze z nim współpracują,

Jeżeli dobrze widzę to sam masz benzynę z lpg. jesteś zadowolony ?

recki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków / Wieliczka
Auto: Legaś 05 2.0 SOHC MT lpg
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: Legacy - prośba o poradę

Post 14 maja 2017, o 09:19

Bardzo! Mimo że to było moje pierwsze Subaru to wpierw spędziłem 3 miechy czytając forum i swiadomie wybrałem legacy IV (rodzina) z silnikiem EJ20F (panecernosc + dobra współpraca LPG i niskie koszty utrzymania). I złego słowa powiedziec nie mogę a dobre to całe peany.
Spalanie- a jakiego oczekiwać od 2.0 czy 2.5 z turbo? Jak porównasz że skoda 1.4 to faktycznie więcej ale czy tak strasznie? Moja zona emerycko w roomsterze 1.4 74km ma ok 8.8 LPG krakowskich korkach. Ja w Subaru 2.0 137 km, podobne warunki 12 LPG a pocisnac lubię (1/2 przebiegu poza miastem).
Ale kto się obróci pod praca wchodząc do budynku żeby rzucić jeszcze okiem na swoje auto?
Kiedyś komuś już pisalem-
jak kupisz subaru- możesz się zakręcić i będzie to Twoje hobby albo zaczniesz narzekać (oleje, części itp itd). Tak czy inaczej - zapoznaj się z marką bo specyfika jest deko inna niż w innych markach, ostatnio pojawił się na forum kolega który kupił a potem zaczął czytac- od zakupu minęło kilka tygodni (zrobił 2 tys km) i teraz jego auto idzie pod młotek za niewiele ponad 20% wartości zakupu, a że auto 2008 to i kwota nie rzędu 200 zł.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Slawskip
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Subaru Legacy MY07
Polubił: 12 razy
Polubione posty: 4 razy

Re: Legacy - prośba o poradę

Post 14 maja 2017, o 09:47

Recki, masz EJ20F (2.0 DOHC, 150-165KM), czy EJ203 (2.0 SOHC, 137KM)? Bo to duża różnica w sposobie regulacji zaworów (szklanki w EJ20F i śrubki w EJ203), oraz spora w osiągach i sposobie rozwijania mocy, jak i również w spalaniu.

recki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków / Wieliczka
Auto: Legaś 05 2.0 SOHC MT lpg
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: Legacy - prośba o poradę

Post 14 maja 2017, o 15:35

Slawskip pisze:Recki, masz EJ20F (2.0 DOHC, 150-165KM), czy EJ203 (2.0 SOHC, 137KM)? Bo to duża różnica w sposobie regulacji zaworów (szklanki w EJ20F i śrubki w EJ203), oraz spora w osiągach i sposobie rozwijania mocy, jak i również w spalaniu.
Mój blad- sohc EJ203! Kody mi się pomieszali.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

alcyone
2 gwiazdki
Auto: B13,M/T,138KM,KOMBI,MY05,
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Legacy - prośba o poradę

Post 1 sie 2017, o 20:02


ODPOWIEDZ