[S] Czarny langur - Impreza GH 2.0 PB + LPG

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
rosaskc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Impreza GH 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

[S] Czarny langur - Impreza GH 2.0 PB + LPG

Post 6 paź 2017, o 13:35

Na sprzedaż idzie moja Impreza z 2008 roku o numerze vin JF1GH7LW48G015221. Auto w kolorze 32J, czyli czarna perła, wyposażone w wolnossący dwulitrowy silnik o mocy 150 KM. Auto pierwotnie z Niemiec, gdzie jeszcze przed jego sprzedażą dealer wykorzystał wzmocnione gniazda zaworowe silnika (EJ20F) i wyposażył samochód w instalację gazową TeleFlex z butlą w miejscu koła zapasowego. Po przejechaniu około 130 tysięcy kilometrów Impreza została sprowadzona do Polski, a następnie trafiła w moje ręce.
Auto początkowo było ubogo wyposażone (wersja RA), dlatego niedługo po zakupie zmieniłem kierownicę na skórzaną z przyciskami do tempomatu i sterowania radiem. Zamówiłem też z USA folię na tylne lampy. W maju 2015 skorzystałem w ASO Koper z akcji letnich przeglądów, w ramach którego zmieniono pasek do klimy i kilka drobiazgów. Oleje i filtry zawsze wymieniane u Pana Janka Korneckiego w Piasecznie. Przegląd gazu i wymianę wtrysków LPG zrobił Robert, znany w gronie Subarowiczów jako Jako.
Rok 2016 rozpocząłem od zakupu alcantaro-skórzanych foteli oraz lotki z STi. Po roku posiadania auto miało na liczniku 160 tysięcy kilometrów przebiegu i trafiło do Pana Janka. Wykonano przegląd, wymieniono pierwszą sondę lambda, kompletny rozrząd i amortyzatory z przodu. Co więcej, zamontowano halogeny. W poszukiwaniu subarowego bulgotu zakupiłem z drugiej ręki kolektor różnoodległościowy wykonany przez El-tec do Legacy III. Niestety, zmiana kolektora zabrała sporo mocy, szczególnie z dołu, zatem wróciłem do serii. Jak się przekonałem dopiero w tym roku, kluczem jest pozostawienie katalizatora. Przed sezonem letnim zakupiłem 17-calowe felgi z Audi, które przy użyciu pierścieni centrujących i wąskich nakrętek, znalazły się na aucie. Próbując dalej upiększyć auto okleiłem chromy na przednim grillu oraz tylnej klepie folią Oracal w kolorze czarna perła.
W lutym 2017 przy okazji przeglądu olejowego zamontowana została rozpórka na przednich kielichach oraz sprężyny z WRXa. Chciałem wyrównać tył z przodem auta, co udało się tylko częściowo, ale dzięki tym zabiegom Impreza jest trochę sztywniejsza, a plastiki we wnętrzu nie trzeszczą. Pomimo planowanych kolejnych modów oddałem u Pana Janka maglownicę do regeneracji w myśl zasady "najpierw mechanika, potem kosmetyka". Latem zmieniłem lewą lampę w klapie na białą. Z tyłu nastąpiła symetria, a dzięki czerwonej żarówce nadal pozostał działający halogen. Następnie, przyszła kolej na jeden z najbardziej popularnych modów - czterotłok. Zakupiłem zregenerowane zaciski z używanymi klockami i tarczami. Jak się okazało, hamulce biły, więc niedługo później kupiłem nowe tarcze Brembo oraz klocki (Ferodo DS Performance). Po tym zabiegu hamowanie w Langurze to zupełnie inna bajka. Latem wracając znad Bałtyku padło sprzęgło kompresora klimatyzacji. Narobiło sporo smrodu i zerwało pasek, zatem wymieniono sprzęgło kompresora, pasek oraz filtr kabinowy. Oczywiście, zabiegi te wykonano w Piasecznie u Pana Janka razem z przeglądem olejowym i wymianą czujnika spalania stukowego na nowy OEM, bo poprzedni dawał fałszywe sygnały i auto na zimnym nie chciało jechać.
Niedługo później wrócił temat wydechu. Kupiłem kolektor rożnoodleglościowy z Forka SG XT 2.0, a następnie na Harfowej w Warszawie dałem do zamontowania i dopasowania do obecnego wydechu. Wstawiono zaraz za nim katalizator i wreszcie nastąpił bulgot bez znaczącego spadku mocy. Jednak, aby ten bulgot uwydatnić, postanowiłem zmodyfikować resztę wydechu. Popełnił go kolega Oktan przy użyciu paru rurek, przelotowego tłumika środkowego oraz końcowego Magnaflow. Na początku września wymieniłem akumulator na nowy Etron.
Auto właśnie przekroczyło 207 tysięcy kilometrów. Chociaż nigdy mnie nie zawiodło i zawsze bezpiecznie dojechałem do celu, historia nie jest taka idealna. Na wiosnę 2015 miałem stłuczkę, podczas której pani w Punciaku prześlizgnęła się po przednim zderzaku. Uszkodzony został zderzak i zaczep prawej lampy. Przy okazji zleciłem malowanie maski i dachu, ponieważ było sporo odprysków po kamieniach. Na moje nieszczęście wszystkie zdjęcia, które miałem z tego zabiegu, zaginęły razem z kartą pamięci. Inne elementy nie były lakierowane ani polerowane. Z tego względu na samochodzie można znaleźć różnego pochodzenia ryski i przycierki, ale nie jest to nic, co by wybiegało poza miejski charakter używania auta. W końcu to mój 9-letni Daily Car.

Cenę ustalam na 32555 PLN. Wystawiam na chwilę obecną tylko na obu forach Subaru. Sprzedaję, bo mam okazję kupić większe auto, co nie znaczy, że mi się spieszy i oddam Langura za bezcen, bo dużo pieniędzy i czasu poświęciłem na to, aby auto było w takim stanie, w jakim jest obecnie. Jeśli się nie sprzeda, to trudno - będę dalej bić kilometry i cieszyć się boxerem :)
Zapraszam zainteresowanych. Oczywiście, jestem otwarty na sprawdzenie w jakimś serwisie, ale równie dobrze możecie o auto zapytać w Kornecki Auto Sport ;)
Gdyby ktoś chciał poczytać, jak się rozwijała moja historia z Langurem zapraszam tutaj (kropka) -> https://forum.subaru.pl/topic/85187-czarny-langur/

Pozdrawiam,
Przemek.
tel. 5oo-o93-253

WYDECH:

IMAG3068.jpg
IMAG3067.jpg
IMAG3065.jpg
IMAG3064.jpg
IMAG3063.jpg



rosaskc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Impreza GH 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [S] Czarny langur - Impreza GH 2.0 PB + LPG

Post 10 lis 2017, o 11:47

Za tydzień kończy mi się ubezpieczenie. Mogę zrobić dobry prajs dla potencjalnego ;)

rosaskc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Impreza GH 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [S] Czarny langur - Impreza GH 2.0 PB + LPG

Post 5 gru 2017, o 15:15

29555 :->

rosaskc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Impreza GH 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [S] Czarny langur - Impreza GH 2.0 PB + LPG

Post 17 sty 2018, o 22:58

25999

ODPOWIEDZ