[S] Subaru Forester s-turbo, 1998 r.

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

[S] Subaru Forester s-turbo, 1998 r.

Post 9 paź 2017, o 14:56

Cześć,

sprzedaję wiernie mi służącego od ponad 10 lat Forestera S-turbo, skrzynia manualna, bez LPG, najbogatsza wersja tj. z szyberdachem, skórą i podgrzewanymi wycieraczkami i przednimi siedzeniami (działa).

Samochód jest z końcówki 1998r., poza nowym backboxem MG Motorsport to pełna seria. Przebieg zdaje się coś ponad 242kkm.

Raport z historiapojazdu.gov.pl:
------
1998 Rok produkcji
11.12.1998 Pierwsza rejestracja za granicą
26.01.2007 Pierwszy właściciel w Polsce
Właściciel: osoba fizyczna
Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: dolnośląskie
26.01.2007 Dodanie współwłaściciela
Współwłaściciel: osoba fizyczna
12.02.2007 Pierwsza rejestracja w Polsce
25.01.2011 Badanie techniczne (ważne do 25.01.2012)
12.01.2012 Zmiana właściciela
Właściciel: osoba fizyczna
Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: dolnośląskie
24.01.2012 Badanie techniczne (ważne do 24.01.2013)
23.01.2013 Badanie techniczne (ważne do 23.01.2014)
27.01.2014 Badanie techniczne (ważne do 27.01.2015)
27.01.2015 Badanie techniczne (ważne do 27.01.2016)
Ostatni zarejestrowany stan licznika: 225 570 km
(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)
27.01.2016 Badanie techniczne (ważne do 27.01.2017)
Ostatni zarejestrowany stan licznika: 230 800 km
(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)
27.01.2017 Badanie techniczne (ważne do 27.01.2018)
Ostatni zarejestrowany stan licznika: 238 132 km
(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)
09.10.2017 14:00:38 Wygenerowanie raportu
Podsumowanie zdarzeń:
Właściciele (od rejestracji do wygenerowania raportu): 2
Współwłaściciele (od rejestracji do wygenerowania raportu): 1
Stan aktualny:
Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: dolnośląskie
Polisa OC: aktualna
Badanie techniczne: aktualne
Liczba właścicieli: 1
Liczba współwłaścicieli: 0
------

Przez 10 lat auto miało dwie stłuczki:
- przodem trąciłem busa, który wyskoczył mi z podporządkowanej. Robione u Marka w MTS: wymiana maski (delikatnie zgięta, ale z OC nie było sensu prostować), grilla, zderzaka, reflektora, kierunkowskazu, lakierowanie jednego błotnika. Prędkość nieduża, poduszki nie wystrzeliło
- w tył wjechał focus, trzeba było wypchnąć wgięty zderzak - trochę wobec tego jest zmaltretowany, więc można zaliczać jako do wymiany - ja tego nie robiłem

Poza tym nie miał żadnych poważnych przygód.

Dwa lata temu robiony rozrząd (więc jeszcze pojeździ), regenerowane zaciski i wymiana klocków. Skrzynia (synchronizatory i wiskoza) robione kilka lat temu, tak samo chłodnica i przepływka. Sprzęgło prawie na początku, więc niedługo do 100kkm się zbliżać będzie, ale sprawne. Z tyłu wymienione sprężyny pod zwykłe amortyzatory - obecnie są SLS, ale jeden właśnie puścił, więc gotowy do wymiany. Świeżo (pod koniec września) wymienione:
- uszczelki pod deklami zaworów (trochę jeszcze śmierdzi olej, gdzie kapał na osłonę kolektora, jak się rozgrzeje)
- świece
- jakieś wężyki stwardniałe
- chłodniczka oleju i uszczelki
- olej silnikowy (Millers Motorsport CFS NT+, bodajże 10W50)
- filtr oleju
- filtr powietrza
- czujnik spalania stukowego.
Napędy sprawne, silnik sprawny (pistonslap na zimnym), oleju bierze stosunkowo niewiele (tak ok. 0,5l/1000km), choć już chyba tylu koników nie ma, co na początku, ale nie dławi się, nie szarpie, nie ma wypadajacych zapłonów, ani stukających panewek. W zeszłym roku kompletny remont rozrusznika. Zimowe opony jeszcze z sezon pojeżdzą, letnie na upartego też, ale ja bym zmienił - oba komplety na stalowych felgach Subaru 15". Klima sprawna. Atut - sprawny szyberdach i płyta alu pod silnikiem :)

Do końca 2015r. serwisowany zawsze u Marka, ostatnio w autoplejadzie i tech-art.

Teraz z trochę mniej przyjemnych spraw, bo jestem zdania, że lepiej powiedzieć więcej, niż mniej:
- karoseria w stanie takim sobie - jak to po 10 latach parkowania na ulicy - ludzie niestety nie szanują stojących obok samochodów, więc sporo wgniotek i zadrapań (największą wgniotkę na drzwiach rozwiązałem wymieniając drzwi na używkę miesiąc temu)
- ruda na prawym tylnym nadkolu, ale widziałem, że na alle pojawiły się jakieś reparaturki za grosze
- jeden spryskiwacz reflektora do wymiany, bo popuszcza (aktualnie odłączyłem wężyk od silniczka i szukam spryskiwacza)
- amory tylne do wymiany (lub tylko prawy - któryś kolega z forum ma taki na sprzedaż za 250zł, jak ktoś woli)
- lewe lusterko bez ogrzewania (tylko takie udało mi się kupić, jak ktoś wziął mi i złamał)
- po wymianie rozrządu i pasków nie przestał piszczeć na zimnym pasek klinowy - albo kijowy pasek, albo czegoś mechanik zapomniał wymienić ;)
- do wymiany tuleje met-gum w tylnym zawieszeniu
- nie wiem, czy któreś koło nie jest do delikatnego prostowania/wyważania, ale dawno nim nie jechałem w trasę, więc mogło mi się pomylić z samochodem żony lub ojca
- trochę podrdzewiałe uchwyty foteli (ponoć standard) i przetarta tapicerka na lewym nadkolu od buta i pod pedałami.
- zużycie wewnątrz adekwatne do przebiegu i troche mniejsze, niż wskazywałby wiek ;)
- niewykluczone, do roboty jest łożysko tylne prawe

Zdjęcia robione rano z rosą na karoserii - jak się uda być w domu w dzień, a nie po zmroku, to zrobię foty suchego auta. Wrzucę też później foty wnętrza. Jeszcze nie wiem, czy sprzedaję z bagażnikiem dachowym - muszę sprawdzić, czy będzie pasował do Forka SG.

Nad ceną jeszcze się dogłębnie nie zastanawiałem, jako że forum nie śledzę uważnie od paru lat. Zacznijmy od 9000 do negocjacji i zobaczymy, co brać forumowa na to.

Auto do obejrzenia we Wrocławiu, w godzinach mocno popołudniowych. Nr tel. 784031793ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [S] Subaru Forester s-turbo, 1998 r.

Post 10 paź 2017, o 18:16

Te 0.5l/1000km oleju, to było przed wymianą uszczelek - teraz pewnie mniej przy moich przebiegach.
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [S] Subaru Forester s-turbo, 1998 r.

Post 11 paź 2017, o 11:17

Das ist nowa lepsza cena: 8700 zł.
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [S] Subaru Forester s-turbo, 1998 r.

Post 14 paź 2017, o 22:15

Nowa cena: 8500 zł
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

ODPOWIEDZ