[S] OBK 2.5NA 2005 4EAT z pełną historią serwisową PL/ASO

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
kruque
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: festung breslau
Auto: ex obk 2.5i BP9, forek 2.0i SJ5
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

[S] OBK 2.5NA 2005 4EAT z pełną historią serwisową PL/ASO

Post 4 gru 2017, o 14:13

sprzedam OBK 2.5NA 4EAT rocznik 2005 (zarejestrowane w grudniu 2005, auto z polskiego salonu). jestem bodajże 3cim właścicielem (pierwszym była firma leasingowa). auto kupiłem we wrześniu 2010 z przebiegiem 222376km świeżo po przeglądzie i wymianie rozrządu w dzierżoniowie. przejeździłem nim przez 7 lat ponad 100kkm. OBK serwisowany w przeróżnych ASO (jest książka i papierologia), za mojej kadencji w MTS dzierżoniów (wizyty raz w roku, co wypadało raz na naście kkm, ostatnia w marcu 2017). nieliczne, pilne rzeczy, robione we wrocławiu (wymiana cewki, przepływki, naprawa skrzyni). dzwoniłem do MTS i upoważniłem do udzielania informacji o historii napraw po VIN (tabliczka w galerii). OBK nigdy nie był gazowany, chociaż SOHC podobno dobrze gaz znosi.

z poważniejszych napraw auto miało robione cieknącą UPG (60kkm temu), rewizję skrzyni 4EAT (łożysko się rozsypało, kwiecień 2017), wymienione przeguby i wszystkie 4 piasty wymienione na nowe OEM. olej w skrzyni wymieniany 2x dynamicznie co 60kkm (a po remoncie skrzynia zalana nowym olejem), w dyfrach również wg zaleceń MTS.

auto używane rodzinnie, nosi ślady użytkowania (kierownica, tapicerka, plastiki bagażnika, małe wgniotki/ryski parkingowe) ale na bebechach nie oszczędzałem -- patrz szczegółowe zestawienie wydatków na motostat: http://www.motostat.pl/vehicle-stats/25561/
samochód nigdy nie jeździł lawetą, w trakcie ostatnich wakacji bez problemu zrobiliśmy nim 4000km po rumunii/bułgarii.

za poprzedniego właściciela wymieniona szyba na nordglass bez podgrzewania (kamyk uszkodził oryginał), historii wypadkowej brak. za mojej kadencji dwa razy oberwał tylny zderzak i raz lekko narożnik lewego nadkola (plus pęknięty klosz lampy) -- patrz zdjęcie z galerii. narożnik zrobiony u blacharza (minimalnie ścięty, co widać na zdjęciu), lampa wymieniona na używkę.

zalewany od dłuższego czasu mobil 1 5w50 (hurtownię mobila mam najbliżej), pije 0.3l/1000km od kilku lat. została mi jedna 1l bańka, więc do domu przyszłego nabywcy raczej dojedzie ;)

z dodatków:
- hak thule 7 pinowy (kilka razy w roku ciągałem lekką przyczepkę lub platformę z rowerami -- w motostat wyjazdy z przyczepą oznaczone stylem jazdy i komentarzem),
- wygłuszone matami drzwi kierowcy, głośniki MX165 zamiast oryginałów + zmieniarka NVOX (mp3+ aux) w schowku,
- czujniki parkowania beep & park valeo,
- drugi komplet felg (stalowe 16tki) z oponami zimowymi (bieżnik na 1-2 sezony),
- zestaw głośnomówiący nokii gadający przez głośniki radia

minusy:
- syrena alarmu nie działa (padła kiedyś przy okazji rozładowania akumulatora, z alarmu działają tylko migacze),
- nie działa sterowanie radiem z kierownicy (tak go kupiłem, na pewno nie ma wiązki przy radiu),
- zdarty lakier zderzaka na lewym tyle (plastik cały),
- zacinające się centralne zamki po lewej stronie (pewnie do regeneracji, bo słychać, że próbują pykąć a nie mają siły),
- letnie opony się kończą,
- nabywcę czeka rozrząd i serwis olejowo-filtrowy (ale z drugiej strony można to zrobić po swojemu -- pasztetowo lub kawiorowo ;)),
- trzeba dolać paliwa :P

przegląd techniczny wypada na początku stycznia.
auto ma słono opłacone OC ważne do połowy października 2018, więc chciałbym odzyskać składkę. dla zdecydowanego kupującego mogę odstąpić ubezpieczenie za 50% tejże (~750zł).

pamiątkowa galeria: https://photos.app.goo.gl/KVbYB3QYW6RuWrp72 -- zawiera wybrane fotki z okresu wrzesień 2010-listopad 2017 wraz z komentarzami, załapał się też powód sprzedaży. w związku z tym, że następca już śmiga, nie spieszy mi się za bardzo. zamierzam pozbyć się auta do października 2018 roku ;)

cena (zawiera już upusty) - 15000zł, umowa K/S od mojej mżonki, która figuruje w papierach jako jedyny właściciel.

zapraszam do oglądania auta we wrocku (na kowalach, wylot na warszawę), na razie stoi umyte w garażu, ale jak zapanuje zima to pewnie odda miejsce forkowi. zamierzam założyć dzisiaj zimówki, żeby chociaż raz w tygodniu pojechać nim po bułki.
kontakt: kruque[at]gmail.com, tel. 783 177 i trzy ósemki
Załączniki
IMG_0681.jpg.0c642eb1b2987c76f23f9fc941e8b4e6.jpg
IMG_0707.jpg.13646c6645134c654f2c9570af1d5c3f.jpg
IMG_0683.jpg.18dc18b87e6e6c8d5f5943d58e8aed2d.jpg


Obrazek Obrazek

kruque
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: festung breslau
Auto: ex obk 2.5i BP9, forek 2.0i SJ5
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [S] OBK 2.5NA 2005 4EAT z pełną historią serwisową PL/ASO

Post 30 sty 2018, o 18:52

podbijam, w międzyczasie wymieniłem olej/filtry (powietrza/oleju/kabinowy), zrobiłem bezproblemowo przegląd techniczny i naprawiłem zbyt mocne spinanie napędu (pomogła wymiana zaworka sterującego MPT).

miernik lakieru wykazał, że za poprzedniego właściciela malowane było (dwukrotnie grubszy lakier) prawe tylne nadkole.
auto jeżdżone raz w tygodniu, więc od grudnia przebieg OBK wzrósł symbolicznie. nowemu forkowi stuknęło za to 3000km :)

za tydzień wrzucam ogłoszenie poza forum.
Obrazek Obrazek

kruque
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: festung breslau
Auto: ex obk 2.5i BP9, forek 2.0i SJ5
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [S] OBK 2.5NA 2005 4EAT z pełną historią serwisową PL/ASO

Post 27 lut 2018, o 09:15

sprzedany, do archiwum.
daleko nie pojechał, więc będę mu machał od czasu do czasu :P
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ