Forester II 2.0xt z LPG do około 20 tyś.

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
Emejcz
0 gwiazdek
Auto: a4 b5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester II 2.0xt z LPG do około 20 tyś.

Post 16 lip 2018, o 22:21

Witam.
Od dawna jako jedno z aut które biorę pod uwagę do kupna to właśnie Forester II 2.0xt z LPG.
Czy jest to realne kupić to auto w akceptowalnym stanie do około 20 tys. z LPG?
Osobiście domyślam się, że powyżej 2005 rocznika szans nie ma, ale dla mnie to nie problem. Tak samo nie przeszkadza mi jak gdzieś jest jakaś obcierka. Gorzej jeżeli chodzi o rdzę.

Koszta serwisu tych aut są tak duże, że nie dam za niego na wejściu więcej, bo muszę z dychę mieć ewentualnie gotową na jakieś nieprzewidziane wydatki. Przy czym rozrząd zrobię sam, bo jest to bardzo proste, ale jeszcze nie wiem czy uda mi się ogarnąć luzy jak będzie trzeba, bo z tego co kojarzę to tam trzeba wymienić chyba szklanki?



dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Forester II 2.0xt z LPG do około 20 tyś.

Post 17 lip 2018, o 08:50

Da radę kupić poniżej 20 tysięcy tylko trzeba dokładnie sprawdzić auto przed zakupem. Lubią rdzewieć nadkola z tyłu i to nie tylko z zewnątrz ale też od środka i tego nie widać na pierwszy rzut oka

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Yanas
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0xt
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Forester II 2.0xt z LPG do około 20 tyś.

Post 17 lip 2018, o 09:08

Forester z silnikiem ej205 (2.0 turbo, oznaczenie XT) był produkowany jedynie w latach 2003-2005. Model na rok 2005 (MY05) ma jeszcze lepszy silnik, bo z dodanym AVCS (poprawia reakcję na gaz podobno). Generalnie silnik jest bardzo udany i wytrzymały (szczególnie ze skrzynią AT), w moim Forku na blacie jest już blisko 320k km i chodzi jak złoto, a od 150k km karmiony jest LPG. Wsadzenie dychy po zakupie, o ile nie są to modyfikacje wynikające z fanaberii nowego właściciela (większe turbo, hamulce itp itd) byłoby konieczne tylko przy maksymalnym pechu i kupnie parcha z silnikiem nadającym się do śmieci. Nawet poważną korozję w okolicach tylnych nadkoli i kolumn amortyzatorów można ogarnąć za jakieś 2000-2500zł, a większość 13-15 letnich Foresterów nie wymaga aż takich interwencji w blachy. Do ustawienia luzów należy szlifować szklanki, czego sam nie zrobisz raczej. Ale luzy, przy dobrze wystrojonej LPG, ustawia się raz na 100-130k km...

Emejcz
0 gwiazdek
Auto: a4 b5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester II 2.0xt z LPG do około 20 tyś.

Post 17 lip 2018, o 10:48

Bardzo budujące to co napisałeś, bo przewijają się opinie, że luzy przy LPG to może być, że co 10 tys. trzeba regulować.
LPG umiem sam dostosowywać/regulować więc kontrola aby było bardziej bogato niż ubogo nie byłaby w moim przypadku problemem.

Właśnie co do tego automatu to jeszcze nie zdecydowałem, chciałem spróbować automatu, ale poczytałem trochę, że jak się zacznie psuć to połowa wartości tego auta... więc nie wiem czy z manualem nie jest bezpieczniej pod tym względem.

Te przebiegi też mnie zastanawiają, jeżeli jest tak jak mówisz, że przy 300 tys. silnik nie ma problemów to fajnie, bo w niemcach co by nie mówić, ale 600 tys. robią bez żadnych problemów silniki z podobnych lat (mówimy oczywiście o realnym przebiegu, nie o tym co na blacie).

Yanas
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0xt
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Forester II 2.0xt z LPG do około 20 tyś.

Post 17 lip 2018, o 15:53

Ten automat jest pancerny. Gdybyś miał turbo-pecha kupisz używkę za 2tyś zł. Nie ma się czego bać. A regulacje luzów co 10-20 tyś km to bajki z krainy mchu i paproci. Auto (i SF i SG) ma swoje wkurzające wady, ale mi osobiście - zarówno wolnossącym SF MT, jak i teraz, SG XT AT - jeździ się cudownie, naprawdę. Widoczność genialna, wygoda z AT świetna, moc wystarczająca, zwrotność kapitalna, zwartość/dzielność w terenie/ solidność zawieszenia, napędu i silnika - doskonałe. Z wad/cech wymieniłbym beznadziejne wygłuszenie, wolny automat, fatalne seryjne audio, mały bagażnik, jakość niektórych plastików, konsumpcję oleju w modelach z turbiną.

Emejcz
0 gwiazdek
Auto: a4 b5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester II 2.0xt z LPG do około 20 tyś.

Post 17 lip 2018, o 19:38

Co do wygłuszenia to liczę się z tym, że będę musiał zainwestować w jakieś maty i wygłuszyć to auto.
Z jak dużym poborem oleju muszę się liczyć?

Yanas
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0xt
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Forester II 2.0xt z LPG do około 20 tyś.

Post 17 lip 2018, o 20:16

Emejcz pisze:
17 lip 2018, o 19:38
Co do wygłuszenia to liczę się z tym, że będę musiał zainwestować w jakieś maty i wygłuszyć to auto.
Z jak dużym poborem oleju muszę się liczyć?
Są tacy, którym ej205 nie bierze oleju (prawie) wcale. Większości - takie mam wrażenie - bierze w zależności od stylu jazdy od 200 do 600ml/1000km. Zwykle przy większym poborze oleju winne są albo nieszczelne ze starości pierścienie tłokowe i/lub nieszczelności w turbinie (regeneracja całkowita ok. 700zł). Czasem pomaga przejście z 5w40 na 5w50, np. u mnie spożycie oliwy spadło o dobre 30% po tej zmianie. Wbrew niektórym użytkownikom silnik, który zużywa przy ostrej jeździe (np. na autostracie, obroty powyżej 3,5 tyś/min długi czas) nawet 700-800ml/1000km, nie musi iść "do śmieci". Moim zdaniem jeśli auto jeździ normalnie, nie kopci przy odpalaniu i zwykłej jeździe "po bułki" to lepiej jest kupować kilka litrów oleju na dolewki między wymianami niż ładować 7000-9000 zł w kompletny remont, który - podobno - nie zawsze redukuje zużycie oleju tak, jak by się tego spodziewał właściciel.

Emejcz
0 gwiazdek
Auto: a4 b5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester II 2.0xt z LPG do około 20 tyś.

Post 18 lip 2018, o 06:56

Ok to dobrze wiedzieć, że takie spożycie występuje. Przy czym jak bierze już blisko litra przy jeździe autostradowej to dość dużo :P
Mam wrażenie, że auta z turbem są bardziej podatne na branie oleju. Mój obecny i poprzedni turbo benzyniak również biorą około 300-400ml/1000km.
Orientujesz się może ty, albo ktoś inny jakie są obroty przy 140km/h a jakie przy 160km/h na 5 biegu w manualu?

Yanas
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0xt
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Forester II 2.0xt z LPG do około 20 tyś.

Post 18 lip 2018, o 08:05

W manualu nie wiem,ale pewnie wyższe,niż w AT. U mnie przy licznikowych 140km/h jest 3000 obrotów.

ODPOWIEDZ