[sprzedam] Subaru Impreza 2.0 N/A rok 1997

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
Andrzej666
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Impreza 2.0 N/A 97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

[sprzedam] Subaru Impreza 2.0 N/A rok 1997

Post 22 kwie 2019, o 12:11

Ahoj!

Z racji, że przymierzam się już do zakupu nowego auta, wystawiam swoją łaciatą świnię, którą przejeździłem ostatnie półtora roku.

Jestem 4 właścicielem na forum, wcześniejsi to (chronologicznie): B@rt, Stefaneiro i otome. Ich wątki sprzedażowe są dostępne pod linkami, tam też można znaleźć pełną historią auta – najważniejsze aspekty postaram się opisać oczywiście w moim poście.

viewtopic.php?t=17940
viewtopic.php?t=19463
viewtopic.php?t=20223

Dane techniczne:
-silnik 2.0 N/A 115 KM (EJ20)
-rok produkcji 1997
-skrzynia 5 + reduktor
-benzyna, auto nie posiadało nigdy gazu
-przebieg ok. 250 tyś. km

Z tego co wyczytałem w 2016 roku B@rt robił ją przez 3 miechy – po weryfikacji czy buda jest bezwypadkowa i bez „przygód”, została wymieniona tylna belka, zrobione tylne nadkola, progi i mocowania kielichów, a cały spód auta został zakonserwowany. Ogarnął hamulce przednie – tarcze Zimmermann i klocki Ferodo Premier, wsadził nowy akumulator i zamontował tuningowy (ale legalny) konkretny, japoński wydech Fujitsubo, wsadził kubełki z WRX 2004, nowe łożyska z tyłu, nowe szczęki w bębnach, nowe przewody hamulcowe, cylinderki i geomertię. No i sprawił jej wyjątkowe malowanie, dzięki któremu Impreza bardzo rzuca się w oczy, ale trudniej się sprzedaje 😊

W bodajże maju 2016 auto trafiło do Stefaneiro, który zrobił pełen przegląd zawieszenia, wyczyścił nawiewy i zamontował fajną, skórzaną kierownicę od Forestera 2009 rok i ogarnął nowe zimówki. W marcu 2017 Subarak trafił do otome.

Otome wymieniła rozrząd, pompę wody, termostat i paski i świece. Dołożyła chyba też nowe laczki na lato klasy premium – Dunlop Streetresponse. Wjechały także nowe wycieraczki z przodu i z tyłu, zostało wyprane wnętrze, a klima została poddana ozonowaniu.

Na początku 2018 roku przy przebiegu ok. 243 tyś. km auto kupiłem ja i bezproblemowo zrobiłem szybką trasę z Warszawy do Poznania. W 2019 roku włożyłem podkładki pod amortyzatory, wymieniłem łożyska McPhersona z przodu i oczywiście zrobiłem geometrię. Zrobiłem też przegląd systemu audio, powymieniałem niezbędne kostki i kable i ogarnąłem wygłuszenie przednich drzwi. Przy okazji przeglądu olejowego na początku 2019 wyszło, że mimo konserwacji pojawiła się ruda i przy tej okazji zostały zregenerowane podłużnice, odpowietrzenie baku, wlew paliwa, wymienione wężyki hamulcowe, a cała okolica została zakonserwowana, tak żeby mieć na kilka lat spokój i móc bezpiecznie jeździć. Przy okazji zrobiłem lewe przednie nadkole spod którego wychodziły purchle rdzy.

Auto jest bardzo żwawe, zbiera się lepiej niż inna Impreza n/a 1996, którą posiadałem, prawdopodobnie jest to zasługa tuningowego układu wydechowego. Oleju między wymianami nie bierze. Klima działa i chłodzi konkretnie. ABS też funkcjonuje, co w sumie chyba nie jest takie oczywiste w tych autach. Sam silnik chodzi bardzo równo i cicho i wydaje się być w bardzo dobrej kondycji. Przez ponad rok użytkowania autko nie zawiodło mnie ani razu, a używam je praktycznie codziennie. Auto ma przegląd do stycznia 2020, a OC do lipca 2019 jakby kogoś to interesowało :) Świniak stoi na zimówkach obecnie, mam do niego jeszcze komplet fajnych opon letnich.

Z minusów auta, które namierzyłem w trakcie jego zakupu i przez okres użytkowania, to:
- oczywiście można znaleźć na aucie powierzchowną rdzę, niemniej wszystko co było zgnite, a miało znaczenie dla bezpieczeństwa, czy wygody użytkowania zostało zregenerowane/wymienione.
- namierzyłem od spodu wyciek, nie wiem skąd naprawdę to leci, ale trochę nasyfione tam jest. Oleju nie ubywa, nie czuć jego zapachu w środku, a auto terenu nie znaczy rzecz jasna, no ale wyciek jakiś jest, to informuję.
- kierownica od Forestera robi robotę, szczególnie w porównaniu do paskudnej oryginalnej, ale airbag w niej nie jest podpięty (chyba inne wtyczki), więc jeśli ktoś chce mieć teoretycznie działający (przypominam, że ważność poduszek to 10 lat) musi niestety wrócić do oryginału.
- drążek zmiany biegów ma luz. Biegi wchodzą idealnie, ale trzeba się po prostu przyzwyczaić, że na luzie nie stoi idealnie na środku. Z własnego doświadczenia powiem, że po 5 minutach przestaje to mieć znaczenie. Gadałem na ten temat z moim mechanikiem, można tam włożyć sprężyny, ale to i tak będzie prowizora, więc olałem temat.
- na przedniej szybie po stronie pasażera jest mały odprysk. Jest tam od co najmniej półtora roku, jak nie więcej - możliwe, że już był w momencie zakupu, ale go nie zauważyłem. Niemniej nic się z nim nie dzieje, a jego wielkość nie predestynuje go do wymiany szyby. Jak się o nim nie wie, to się go nawet nie zauważy. Podczas przeglądu/kontroli nikt się nie czepiał
- nie działa spryskiwacz tylnej szyby. Sam mechanizm wydaje się, że działa poprawnie, ale chyba wężyk ma gdzieś po drodze nieszczelność bo namierzyłem ślady po płynie przy zamku bagażnika.

Cena o której myślałem na forum to 5500 zł. Przypominam, że w tej cenie jest jeżdżący Subarak, z działającą klimą, z dwoma kompletami laczków w bdb stanie i z ogarniętą większością rzeczy, które mogły się już popsuć, po wymianie wszystkich części eksploatacyjnych. Niemniej jakieś małe negocjacje na miejscu są możliwe.

Pozdrowienia,
Andrzej
Załączniki
20190421_154246-01.jpg
20190421_154125-01.jpg
20190421_154448-01.jpg
20190421_154311-01.jpg
20190421_154111-01.jpg
20190421_154103-01.jpg



Andrzej666
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Impreza 2.0 N/A 97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [sprzedam] Subaru Impreza 2.0 N/A rok 1997

Post 25 kwie 2019, o 00:34

Świniak sprzedany, trafił tym razem na drugie forum.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

[sprzedam] Subaru Impreza 2.0 N/A rok 1997

Post 25 kwie 2019, o 06:45

Andrzej666 pisze:Świniak sprzedany, trafił tym razem na drugie forum.
Nie dziwi mnie to że tak szybko. Dobre auto i dobra cena

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ODPOWIEDZ