[K] Legacy H6 kombi

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
Strud
0 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa
Auto: Outback H6 '06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

[K] Legacy H6 kombi

Post 12 maja 2011, o 18:54

Jako, że jestem tu nowy, to na wstępie serdecznie wszystkich witam!

Postanowiłęm się rozstać z wysłużonym Galantem 2.5 '01 i poszukuję kolejnego rodzinnego wozidła. Po wstępnej selekcji na placu boju pozostał 2 typy: Legacy i Mazda 6 - coś na zasadzie Serce i Rozum ze znanej reklamy. ;) Zgodnie z tematyką forum skupię się na tym pierwszym. :)

Szukam zatem:
- Legacy kombi
- silnik 3.0 H6
- preferowany automat jak i nie spec. B
- rocznik '06+, przede wszystkim szukam wersji poliftowej, o starszym pomyślę dopiero, jak przez dłuższy czas nic się nie znajdzie
- przebieg < 150 tys. km, najchętniej < 100 tys.
- reszta w zasadzie standard: bezwypadkowy, serwisowany, w dobrym stanie (szczególnie mechanicznie) - ogólnie nie wymagający doinwestowania na start
- cena do ok 55 tys zł, z ew. niewielkim zapasem :)

Wiem, że może być ciężko, ale nie mam presji czasu. A nóż.. ;)



WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 12 maja 2011, o 21:46

Strud pisze: Zgodnie z tematyką forum skupię się na tym pierwszym. :)
Błąd - na tym specyficznym forum poza frakcją subarową mamy też silne kluby innych marek ;-)
Strud pisze: - Legacy kombi
- silnik 3.0 H6
- preferowany automat jak i nie spec. B
- rocznik '06 ,
O ile się orientuję, niestety takie auta nie biegają tu stadami (kojarzę tylko jedno, zresztą niedawno nabyte). Ale mamy zaufanego specjalistę, który sprowadza auta na życzenie z zagranicy - od ładnych paru lat, i jakoś nikt specjalnie na niego i na jego dostawy nie narzeka. Patrz: Piter35 8-)
Strud pisze: < 100 tys.
- reszta w zasadzie standard: bezwypadkowy, serwisowany, w dobrym stanie (szczególnie mechanicznie) - ogólnie nie wymagający doinwestowania na start
- cena do ok 55 tys zł,
... powodzenia :thumb:
Strud pisze: A nóż.. ;)
...a widelec ;-)

A tak serio, to sugerowałbym wzięcie pod uwagę także opcji pt. Outback H6. Auto może mniej zgrabne niż "zwykłe" Legacy, ale bardziej praktyczne i podaż wyraźnie większa.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 13 maja 2011, o 00:07

Strud, witaj na Forum. Owocnych łowów :thumb:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 13 maja 2011, o 00:43

WiS pisze:
Błąd - na tym specyficznym forum poza frakcją subarową mamy też silne kluby innych marek ;-)
ja uściślę: 4turbo, Dżanek, Jutrzenki,..., Brembo, Whiteline, Greedy, APS....

tylko WiS, to są marki, które nie produkują samochodów. Należy wcześniej nabyć Subaru, a poźniej zapisać się do fan klubu z powyższych. :evilgrin:

Ewentualnie można kupić Yeti, ale jakie wtedy życie jest ubogie, 2 tony żelastwa pod blokiem. Fuj. Coś jak kupować romanse harlequina - czy jak sie to pisze, znałem kiedyś kogoś kto to uwielbiał. Tak wtedy bym poszedł na całość i z fantazją kupił Octavię z <ROTFL>haldexem</ROTFL>, albo mietka kombi z bagażnikiem, do którego włożysz dwie krowy i trzy snopki siana czy co tam do mietka się mieści :mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 13 maja 2011, o 00:54

Alan, Alan, Alan! pisze: wtedy bym poszedł na całość i z fantazją kupił Octavię z <ROTFL>haldexem</ROTFL>,
Się śmiej - przynajmniej to rajdowa marka, a nie jakiś tam producent minisamochodów i SUVów dla gospodyń domowych 8-)
Alan, Alan, Alan! pisze: 4turbo, Dżanek, Jutrzenki,..., Brembo, Whiteline, Greedy, APS....

tylko WiS, to są marki, które nie produkują samochodów.
4turbo w sumie mogłoby zacząć - może dla nich zdradziłbym Skodę...? ;-) Azi, sugeruję od razu pomysł - dla mnie poproszę OBK (najlepiej w budzie MY'03), z silnikiem H6 i skrzynią od STI. Plus fotele z GTeka.
I koniecznie z hamulcami przynajmniej od Skody Yeti :evilgrin:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 13 maja 2011, o 02:36

WiS pisze:
Się śmiej - przynajmniej to rajdowa marka
nooooooo :mrgreen:

taka rajdowa, że żeby zrobić WRC musieli se w gdzieś wsadzić ten haldex najnowszej albo jeszcze nowszej generacji. :mrgreen: A wogle, co to zapomysł żeby komputer kręcił kołami. Się za dużo napatrzyłem na kompy, żeby wierzyć cholerstwu. Jeszcze niech najlepiej aplikacje na fejsbóka zrobią.

Remek's just earned 10 points for sliding his back wheels 5'. Help Remek to improve his skills, as reward you'll get 4 acres more to plant marchewka.
WiS pisze: Azi, sugeruję od razu pomysł - dla mnie poproszę OBK (najlepiej w budzie MY'03), z silnikiem H6 i skrzynią od STI. Plus fotele z GTeka.
I koniecznie z hamulcami przynajmniej od Skody Yeti :evilgrin:
nie ma co sugerować. Zadzwoń, niekoniecznie do 4t, powiedz co chcesz i za miesiąc do odbioru. Umisz tak ze skodom? :razz:

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 13 maja 2011, o 06:48

Alan, Alan, Alan! pisze:Jeszcze niech najlepiej aplikacje na fejsbóka zrobią.

Remek's just earned 10 points for sliding his back wheels 5'. Help Remek to improve his skills, as reward you'll get 4 acres more to plant marchewka.
Wiadomo, że takiej nie zrobią, bo byś zDoSował całego fcukbooka w piętnaście minut ;-)

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 13 maja 2011, o 11:17

Alan, Alan, Alan! pisze: mietka kombi z bagażnikiem, do którego włożysz dwie krowy i trzy snopki siana
czasem myślę o takim solidnym W124, żeby jeszcze było pełne awd i nivo w jednym. nie ma to jak panzerwagen :oops:
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Strud
0 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa
Auto: Outback H6 '06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 13 maja 2011, o 18:43

Cieszę się, że ogłoszenie cieszy się zainteresowaniem - szkoda, że w większości to off-topy ..
WiS pisze:mamy zaufanego specjalistę
Dzięki, zaraz się do niego zgłoszę na PW.
WiS pisze:sugerowałbym wzięcie pod uwagę także opcji pt. Outback H6
W sumie czemu nie, z tym, że one a) zdaje się są droższe; b) większość jest ściągane z US, a do takich mam osobistą awersję..

Co do ceny - przed-liftowe poniżej 55k pln są do zdobycia, widziałem kilka takich ogłoszeń - niemniej zdecydowanie wolał bym po-liftowego.. Jakby się trafił, to coś tam pewnie da się dołożyć więcej ;)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 13 maja 2011, o 22:16

Strud pisze: Cieszę się, że ogłoszenie cieszy się zainteresowaniem - szkoda, że w większości to off-topy ..
Taka specyfika tego forum. Gdybyśmy mieli tu siedzieć tylko po to, żeby udzielać merytorycznych porad innym, to już by dawno nikogo tu nie było. A tak, przynajmniej dobrze się bawimy ;-)
Strud pisze: W sumie czemu nie, z tym, że one a) zdaje się są droższe; b) większość jest ściągane z US, a do takich mam osobistą awersję..
Skąd taki wniosek?
Strud pisze:
Co do ceny - przed-liftowe poniżej 55k pln są do zdobycia, widziałem kilka takich ogłoszeń - niemniej zdecydowanie wolał bym po-liftowego.. Jakby się trafił, to coś tam pewnie da się dołożyć więcej ;)

Co takiego przyniósł ten lift, że tak Ci na nim zależy?

Strud
0 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa
Auto: Outback H6 '06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 13 maja 2011, o 23:59

Konto usunięte pisze:Skąd taki wniosek?
Głównie z analizy ogłoszeń na alledrogo :) Niemniej - tak jak napisałem - Obk jak najbardziej tak, byle wersja EU.
Co takiego przyniósł ten lift, że tak Ci na nim zależy?
Poprawione hamulce, poprawiona skrzynia w automacie, poprawiona praca silnika (trochę mniejsze spalanie), klima dwustrefowa, radio z MP3, dużo ładniejszy kokpit (jak dla mnie), ksenony i parę innych mniejszych rzeczy.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 14 maja 2011, o 13:06

Strud pisze: z analizy ogłoszeń na alledrogo :)
Hmmm... Nie jest to - IMHO - źródło rzetelnej wiedzy o rynku ;-)
Strud pisze: Obk jak najbardziej tak, byle wersja EU.
Pytaj więc Pitera, on importuje głównie z północno-zachodniej Europy. I bądź czujny, w forumowym dziale ogłoszeniowym czasem trafiają się fajne OBK H6... :whistle:
Strud pisze: Poprawione hamulce, poprawiona skrzynia w automacie, poprawiona praca silnika (trochę mniejsze spalanie), klima dwustrefowa, radio z MP3, dużo ładniejszy kokpit (jak dla mnie), ksenony i parę innych mniejszych rzeczy.
Hmmm... Pewien jesteś tego wszystkiego? Innymi słowy - skąd ta wiedza?

Strud
0 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa
Auto: Outback H6 '06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 14 maja 2011, o 17:49

WiS pisze:Nie jest to - IMHO - źródło rzetelnej wiedzy o rynku
Zgadzam się w pełni, niemniej od czegoś trzeba zacząć ;) Chętnie pogłębię swoją wiedzę w tej materii, jeśli masz jakieś dane :)
WiS pisze:Pytaj więc Pitera
PW poszło już przedwczoraj, po Twojej pierwszej sugestii.
Strud pisze:Pewien jesteś tego wszystkiego?
Rzeczy łatwe do sprawdzenia (choćby na podstawie zdjęć) zweryfikowałem sam. Pewności nie mam jedynie co do spalania i hamulców - wiedzę zaczerpnąłem z lektury internetowej, głównie konkurencyjnego forum "z kropką" ;)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 14 maja 2011, o 18:00

Strud pisze: Zgadzam się w pełni, niemniej od czegoś trzeba zacząć ;) Chętnie pogłębię swoją wiedzę w tej materii, jeśli masz jakieś dane :)

Sądząc po liczbie i rodzaju pojawiających się tu na forum, to raczej dominują europejskie. Handlarze z allegro raczej tu się boją zaglądać - nie widzą chyba rynku dla swoich szrotów ;-)

A tymi nowymi ficzerami to bym się zanadto nie podniecał. Zwłaszcza niższym spalaniem czy radiem z mp3 :giggle:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 14 maja 2011, o 21:44

Strud pisze:Cieszę się, że ogłoszenie cieszy się zainteresowaniem - szkoda, że w większości to off-topy ..
(...)Co do ceny - przed-liftowe poniżej 55k pln są do zdobycia, widziałem kilka takich ogłoszeń - niemniej zdecydowanie wolał bym po-liftowego.. Jakby się trafił, to coś tam pewnie da się dołożyć więcej ;)
Masz ochotę przejechać się do Bawarii?
Jest tam w tej chwili takie auto, którego szukasz.
Ogłoszenie prywatne, bezpośrednio.
http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/prin ... Popup=true
Ja osobiście, gdybym szukał takiego auta, to pojechałbym zobaczyć właśnie to.
Jestem zwolennikiem używanych aut z Niemiec, bo drogi tam są jednak trochę lepsze i przeciętna kultura techniczna też trochę wyższa, co często ma pozytywny wpływ na stan techniczny uzywanych samochodów.
Z drugiej strony to już wyprawa, być może bariera językowa, itp..
Ale z trzeciej strony są ludzie, którzy zajmują się sprowadzaniem aut na zamówienie.
Więc - sprawa do zastanowienia.
:cofee:

KUBA
1 gwiazdka
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 15 maja 2011, o 13:26

Лукашэнка, a czy do tej ceny nie trzeba doliczyć akcyzy?

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 173 razy
Polubione posty: 104 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 15 maja 2011, o 13:28

Strud, PW poszło :idea:
KUBA pisze: Лукашэнка, a czy do tej ceny nie trzeba doliczyć akcyzy?
Oj trzeba trzeba i to dużo :idea:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 15 maja 2011, o 22:07

KUBA pisze:Лукашэнка, a czy do tej ceny nie trzeba doliczyć akcyzy?
Akcyza to tylko jeden z kosztów związanych z zarejestrowaniem w PL pojazdu sprowadzonego z innego kraju UE.
Cała procedura jest dosyć upierdliwa.
Stosunkowo niedawno miałem okazję to przećwiczyć.
To jest niezła karykatura PeOwskiego "przyjaznego państwa".
:-|


Ale z drugiej strony, jesli chodzi w tym o ten wymarzony samochód, to człowiek czasem potrafi się poświęcić dla sprawy.
;-)

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 173 razy
Polubione posty: 104 razy

Re: [K] Legacy H6 kombi

Post 15 maja 2011, o 22:28

Лукашэнка pisze: Akcyza to tylko jeden z kosztów związanych z zarejestrowaniem w PL pojazdu sprowadzonego z innego kraju UE.
Oczywiście to jest tylko jeden z wielu kosztów , które trzeba doliczyć :idea:
Лукашэнка pisze: To jest niezła karykatura PeOwskiego "przyjaznego państwa".
Tu trzeba powiedzieć uczciwie iż wszystkie rządy , począwszy od SLD, Pis I kończąc na Po mają takie same podejście do urzędasów i przepisów :idea: Im więcej kruczków tym lepiej dla nich a gorzej dla Nas :evil:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 31 maja 2011, o 08:59

Strud, gratuluję zakupu OBK H6 :thumb:
Koniecznie pochwal się nowym nabytkiem :idea:

ODPOWIEDZ