subaru impreza gt turbo

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
animalek
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 19:54

Witam nie wiedzialem gdzie wiec tutaj pytam jak cos prosze o przeniesienie tematu
Jestem przed kupnem pierwszego subaru w zyciu wczesniej byly bmw ale chce kupic subaru impreze kombi 2.0 gt turbo ta 218 km prosil bym o opinie tego silnika i na co patrzec przy kupnie zeby sie nie wladowac w koszta napraw dodam ze auto bedzie kupione w anglii gdzie przebywam z gory bardzo dziekuje



AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 20:23

Kupno auta w tym wieku to zawsze bedzie loteria. Zwlaszcza, ze czesto lekkiego zycia te auta nie maja, nawet GT.
Przede wszystkim nie szukac najtanszej okazji, zeby nie kupic trupa, ale tez i nie ludzic sie w przypadku drozszych egzemplarzy - zepsuc sie zawsze moze.

Jesli szukasz trwalosci - zostan raczej przy BMW. Silniki turbo w Subaru sa relatywnie zawodne, a niektore nawet dosc mocno zawodne - pewnie zaraz sie podniesie wrzask, ze nieprawda i dramatyzuje, ale czesto gesto padaja po przebiegach rzedu stuparudziesieciu tysiecy kilometrow. Oczywiscie sa tez przypadki przejechania 200-300tys. bez remontu - ale odnosze wrazenie, ze - paradoksalnie - dotyczy to raczej pierwszych rocznikow Imprez.

Troche moze dramatycznie to wyglada, ale jedno co chcialbym podkreslic to to, ze warto miec kase nie tylko na zakup auta, ale i drugie (albo i trzecie) tyle na ewentualne naprawy, bo niestety - nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie czas na panewke albo inne klopoty. A potem zamiast przyjemnosci bedzie zlozeczenie i zniechecenie w wielu przypadkach.

Jak chcesz turbo-Impreze, odpowiedz sobie najpierw na bardzo wazne pytanie - czy stac Cie i czy masz checi na naprawy ew. usterek w starym aucie, w starym turbo-aucie. Jesli jestes na to przygotowany i finansowo, i mentalnie - kupuj, przyjemnosc z jazdy klasyczna Impreza, jak sadze, sporo Ci wynagrodzi.
Byc moze nawet nic sie nie zepsuje przez dlugi czas - ale przygotowanym najlepiej byc na najgorsze.
Jacek "AMI" Rudowski

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 20:31

AMI pisze: Oczywiscie sa tez przypadki przejechania 200-300tys. bez remontu - ale odnosze wrazenie, ze - paradoksalnie - dotyczy to raczej pierwszych rocznikow Imprez.

ku pokrzepieniu, jeden taki jest na forum ( chyba MY99) , Piter 35 chyba juz 260kkm ma na liczniku i jeździ nawet żwawo :-)

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 20:35

ale Adminowa wiśnia też zaczyna chyba łapać przebieg ponad 200 kkm :cofee:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 20:47

z wiedzy forumowej i nie tylko subaru w UK są mocno skundlone i druciarsko eksploatowane więc trzeba dodatkowo uważać. mamy tutaj wyspiarskiego kolegę handlarza danny007 i może z nim by warto porozmawiać.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

animalek
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 21:01

no bmw odpada i auta na ktore patrze maja najechane do max 100tysi mil AMI mnie troche przeraziles ja myslalem ze japonskie auta sa bardziej wytrzymale i niezawodne ale i tak dalej chcialbym wiedziec na co szczegolnie patrzec przy kupnie takiej imprezy

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 21:02

Na wszystko :)
Jacek "AMI" Rudowski

animalek
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 21:16

Okibna to samo co w bmw oki ale tu masz turbo a ja nie mam zielonego pojecia jak to powinno sie zachowywac itd

animalek
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 21:17

AMI nie pomagasz mi tylko widze ze probujesz mnie odwiesc od kupna imprezy z turbo

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 21:23

animalek, napisz do tego forumowicza :arrow: http://forum-subaru.pl/bb3/memberlist.p ... ile&u=3831 ,handluje u nas częściami z wysp pewno ci coś pomoże
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 21:37

animalek pisze:AMI nie pomagasz mi tylko widze ze probujesz mnie odwiesc od kupna imprezy z turbo
Jak juz napisalem - odpowiedz sobie na pytanie, czy masz kwote dwukrotnie przekraczajaca cene zakupu na ewentualne naprawy. Jesli nie - to tak, probuje odwiesc. Ja nie potrzebuje tutaj siedziec na forum i poklepywac po plecach mowiac, stary, nie lam sie, super auto i na pewno bedzie OK.
Przerobilem juz duzo roznych problemow w Subaru i jakkolwiek nadal uwielbiam swoje subaraki, rzeklbym, ze daleko im do doskonalosci, zwlaszcza pod wzgledem jakosci i trwalosci. A im dalej od serii, im dalej w modyfikacje, tym dalej od trwalosci i bezawaryjnosci. Dlatego skup sie na szukaniu auta jak najbardziej seryjnego, jesli chcesz , zeby bylo jak najbardziej bezawaryjne.

Jesli tak, jesli masz te kase na potencjalne naprawy - to gratuluje, ale nadal musisz byc gotowy na niemal wszystko. Kupowalem auto, w ktorym przy zakupie nic nie niepokoilo, a po 3-4 miesiacach mialem koszt rzedu 5tys. euro. Czy mozna to bylo przewidziec ogladajac auto? Nie.

Po prostu, nie ludz sie, ze dokladne ogladanie auta wszystko zalatwi.

Zwracac musisz uwage na stan auta, na to, jak jest traktowane przez obecnego wlasciciela (np. zadne tam odpalanie i palowanie bez rozgrzania itp.)
Samo turbo to najmniejszy problem jaki w razie jego awarii moze Cie spotkac w takim aucie.

Ale przede wszystkim kazdy niepokojacy odglos w pracy silnika, czy ogolnie auta w trakcie jazdy powinien byc rozpatrywany jako argument na nie.
O ile sa to stuki w zawieszeniu - da sie pewnie naprawic stosunkowo latwo i niedrogo. Stukanie w silniku, rzerzenie tego czy owego - juz niekoniecznie.

O ile nie bedziesz mial mozliwosci sprawdzenia tego np. na zegarze - nie zweryfikujesz pewnych rzeczy. Auto powinno ladowac np. jakies 0.9 bara - ale moze sie okazac, ze bez zegara nawet "zepsute" auto, jadace tylko na 0.5 bara tez bedzie ci sie wydawac szybkie. Jest cala masa duperelek, ktore moga byc przykre w diagnozie dla laika i powodowac, ze auto nie bedzie jezdzic jak nalezy.

Z dobry wiesci - w UK masz w sumie sporo niezlych warsztatow, gdzie znaja sie na Subaru w razie problemow.
Wiedza, dostep do czesci do Subaru w UK jest naprawde duza/duzy.

Wiem, ze ciezko jest tak nie robic, ale przede wszystkim staraj sie nie napalac, nie kupowac auta oczami. Podnies maske, zobacz, czy nie ma zadnych drutow, stozkow, dupereli. Posluchaj jak pracuje auto na wolnych obrotach, czy nie faluje itp.
Posluchaj tez i sprobuj ocenic jak auto jedzie, jak sie sprawuje pod obciazeniem.

Ale i tak mozesz wszystkiego nie wychwycic. Na pewno pomoze - jak wyzej koledzy zalecaja - jesli pojedzie z toba kupowac ktos, kto juz troche subaru pojezdzil, zeby ew. z doswiadczenia mogl latwiej wskazac co go niepokoi albo co jest zupelnie zle.

W UK jest w sumie bardzo duzo tych aut - nie napalaj sie na pierwsze z brzegu. Nie to, to bedzie inne.
Jacek "AMI" Rudowski

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 21:48

ztcp to także Azrael ma jakieś kontakty w subarowym światku w UK a jak tak to powinny być solidne warsztaty.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

animalek
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 21:56

Co do mocy no to juz przerabialem 2.8 bmw w coupe wiec za duzej roznicy nie ma na rzeczy eksplaracyjne napewno spojrze to normalne jak przy kazdym kupnie auta bardziej mi chodzilo o silnik typu boxer myslalem ze sa jakies szczegolne ustarki trapiace ten model i naped na 4WD ale potym co napisales to nie za duzo sie rozni od kupna bmw nie naleze do ludzi kupujacych oczami i rowniez kazde bmw kupywalem seryjne i tylko takie wchodza w role bardzo ci dziekuje za pomoc

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 22:00

Do slabosci silnikow 2l naleza panewki, do slabosci silnikow 2.5l (ale w seryjnym gt ci to raczej nie grozi :)) - uszczelki pod glowica i pekajace czasami tloki.
To z takich najpopularniejszych.
Jacek "AMI" Rudowski

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 23:18

animalek, ludzie piszą z doświadczenia. Po prostu te mocniejsze imprezy były często ostro eksploatowane, a nawet wręcz katowane (tory, pojeżdżawki itd). A Ty nigdy nie wiesz na co trafisz. Raczej nie na samochód po niemieckim emerycie, co to tylko w środę przed południem do apteki po leki jeździł, tylko po kimś, kto używał ten samochód zgodnie z przeznaczeniem. Czyli ostro. A cudów nie ma, jak coś ciśniesz, to się psuje. Pytanie jest raczej, czy aktualny (i poprzedni) właściciele ogarniali temat i samochód był właściwie utrzymywany, czy też go tylko katowali na śmierć. AMI ma to właśnie na myśli. Możesz trafić egzemplarz zadbany i dopieszczony, i będziesz nim się długo cieszyć, albo po jakimś pojarze, w którego trzeba będzie włożyć dużo kasy, zwłaszcza w takim wieku i ze sporym przebiegiem loteria może być spora.

Nikt Cię nie chce zniechęcać, ale musisz mieć świadomość tego co robisz. To fajne fury i dają sporo radości z jazdy, ale dobry egzemplarz trzeba trafić.

Najlepiej żeby w wyborze pomógł Ci ktoś, kto się na tym zna. Powodzenia.

animalek
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: subaru impreza gt turbo

Post 2 kwie 2012, o 23:56

Wszystko prawds to co napisaliscis identycznie jest z bmw ludzis kochaja katowac auta tego typy bez myslena. Napewno auto kupie ksiazka serw. i nie od jakiegos malolata angielskiego w anglii latwiej trafic wydaje mi sie na zadbany model niz aw pl np no coz bede szukal i oby bylo ok

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: subaru impreza gt turbo

Post 3 kwie 2012, o 02:37

animalek, ja jeżeli bym brał GT w Polsce to wziąłbym takiego z zabitym motorem, albo z bardzo mocnymi papierami. Podejrzewam, że w UK wiele się to nie różni. Taki silnik wyremontujesz sobie w różnicy cen pomiędzy zdrowym a tym, no może trochę dopłacisz i jeśli się postarasz to będziesz miał spokój.

Ja mam dość dobre doświadczenia z Imprezami. GT'94 nie padł mi pomimo, że zdarzało mu się tłuc wszystkim co miał (fakt, że 2 miesiące po sprzedaży rozleciał się koledze), mój WRX prawie 200kkm ciągle dobry (ale piston slap rano), brata auto 240kkm WRX'96 chodzi lepiej niż nie jedno po remoncie w super hiper warsztacie (serio, coś tam kliknie ze dwa razy po odpaleniu, nawet jakiś czas temu dostało 200 koni na kołach od MRT), drugi WRX brata ma 150kkm i również żyleta. Marty auto pomimo tego, że to 2.5T ma 80kkm i nic kompletnie mu nie dolega. Tak samo z Liberty twin turbo. Po roku stania odpalił jak zegareczek (140kkm).

Pomimo tego, doradzę Ci szukanie auta z zabitym silnikiem, bo nigdy nie wiesz co było wcześniej. Od tych aut ludzie wymagają, często mylą je z WRC, a GT/WRX to taki bardzo szybki i zwinny dupowoz. Nie czołg.

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: subaru impreza gt turbo

Post 3 kwie 2012, o 19:44

To co Alan napisal tez jest jakas opcja faktycznie - kupno auta takiego, gdzie wiemy, ze trzeba bedzie zrobic i jest to juz wkalkulowane w cene, tak zakupu, jak i ogolnych kosztow. Przynajmiej potem lepiej wiadomo co mamy.
Jacek "AMI" Rudowski

kabanov
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: subaru impreza gt turbo

Post 9 kwie 2012, o 14:46

Do słabych stron mozna dodac tez niezbyt wytrzymale skrzynie, oczywiscie w zaleznosci od stylu jazdy.

ODPOWIEDZ