Profil opon - różnice

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
Heller
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: WRX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Profil opon - różnice

Post 5 lis 2008, o 17:13

Czy przejście z profilu 45 na 40 spowoduje jakieś szczególne zmiany w zachowaniu auta/zużyciu czegokolwiek/odczuciach kierowcy itd ?

Czy może raczej wsio ryba i przy takiej małej różnicy (45 na 40) bez znaczenia ?



vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Profil opon - różnice

Post 5 lis 2008, o 17:16

Heller, licznik będzie przekłamywał i trochę bardziej będzie nosiło w koleinach.
Ja mam teraz na aucie 40 i do tego bardzo twarde. W koleinach jest niezła walka z kierownicą.

PS. A dlaczego chcesz to zrobić?
czarne jest piękne...

Heller
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: WRX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Profil opon - różnice

Post 5 lis 2008, o 17:19

vibowit pisze:Heller, licznik będzie przekłamywał i trochę bardziej będzie nosiło w koleinach.
Ja mam teraz na aucie 40 i do tego bardzo twarde. W koleinach jest niezła walka z kierownicą.

PS. A dlaczego chcesz to zrobić?
Rozumiem, że przekłamywał w przód czyli będzie pokazywał, że jest szybciej niz jest ?

Jeśli tak - to niższy profil działa na rzecz bezpieczeństwa - myślisz, że gnasz a nie gnasz :mrgreen:


PS - Powiedzmy, że .."muszę" zmienić opony i stąd pytanie czy brać 40 czy zostać przy 45

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Profil opon - różnice

Post 5 lis 2008, o 17:22

Heller pisze: Czy może raczej wsio ryba i przy takiej małej różnicy (45 na 40) bez znaczenia ?
A zmieniasz szerokość...? Bo wbrew pozorom 40 przy 215, to nie to samo co przy 205...

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Profil opon - różnice

Post 5 lis 2008, o 17:31

Godlik pisze:
Heller pisze: Czy może raczej wsio ryba i przy takiej małej różnicy (45 na 40) bez znaczenia ?
A zmieniasz szerokość...? Bo wbrew pozorom 40 przy 215, to nie to samo co przy 205...
Ja założyłem, że szerokość zostaje bez zmian.

Heller, masz rację, wpływa korzystnie na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. :mrgreen:
czarne jest piękne...

MISIEK062006
2 gwiazdki
Auto: IMPREZA WRX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Profil opon - różnice

Post 25 paź 2009, o 12:50

powinieneś popatrzeć na drogi po których się poruszasz przejście z 45 na 40 nie jest bezkarne bo całe zawieszenie będzie dostawało w kość fakt auto staje sie stabilne lepiej sie zbiera ale komfort jest gorszy

ODPOWIEDZ