opony zimowe Nokian WR A3

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

opony zimowe Nokian WR A3

Post 11 paź 2013, o 08:38

Wczoraj kupiłem komplet nowych opon zimowych Nokian WR A3, w rozmiarze 215/55R17 do Forestera 2.5XT

Opis opon:
http://www.nokiantyres.com/opony-info?i ... ame=Nokian

Jestem zadowolony z ich zachowania w obecnych temperaturach (12-16oC). Są stosunkowo ciche i dobrze trzymają na suchym.
Oczywiście ważniejsze będzie zachowanie w warunkach zimowych, ale na taka ocenę jest jeszcze za wcześnie.

Zakupu dokonałem w firmie Impolex
http://www.impolex.com.pl/
Za komplet opon wraz z montażem, wyważeniem, itd... zapłaciłem 2200 zł, co jest atrakcyjna ceną za markowe opony zimowe w rozmiarze 215/55R17.
Warsztat przy ul. Pruszkowskiej w Raszynie jest bardzo profesjonalny. Miła, szybka i fachowa obsługa.
Na razie brak kolejek i opony Nokian dostępne na miejscu, nawet bez wcześniejszego zamawiania.



dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 11 paź 2013, o 09:05

Co do nokianów zimówek to jeździłem na nich 2 sezony zimowe.
Moim zdaniem (kierowcy świeżaka) opony są w porządku, ale obiektywny nie jestem bo innych opon jeszcze nie miałem i nie mam porównania :giggle:
W tym roku mam continentale, które dostałem z felgami.
Zobaczymy jakie odczucia będą.
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 11 paź 2013, o 09:07

Mówić o dobrym trzymaniu zimówki w temp ok 15 stopni, to tak ja zachwycać się smakiem ciepłego piwa. :giggle:

Fakt, zarówno jeździć tak się da, jak i wypić to piwo. Ale ponad "da się" to już nic więcej. ;-)

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 11 paź 2013, o 09:30

To już się zima zbliża :cofee:
jarmaj pisze: Mówić o dobrym trzymaniu zimówki w temp ok 15 stopni, to tak ja zachwycać się smakiem ciepłego piwa. :giggle:

Fakt, zarówno jeździć tak się da, jak i wypić to piwo. Ale ponad "da się" to już nic więcej.
He, he, no fakt ja troszkę w zimie pojeździłem po śniegu i nawet zimówki się przydały :thumb:
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 11 paź 2013, o 10:52

Jarmaj,
moja ocena, że te opony są stosunkowo ciche albo że stosunkowo dobrze trzymają na suchym, jest oceną w porównaniu do innych opon zimowych, z którymi miałem ostatnio do czynienia. (tak się składa, że w drugim aucie, z innych powodów, też już przełożyłem koła na zimowe). Nie porównuję tych opon do opon letnich.

To, że tak wczesnie kupiłem i założyłem opony zimowe w samochodzie żony nie wynika z tego, abym był zwolennikiem jeżdżenia w jesiennych temperaturach na oponach zimowych.
Powody są przyziemne.
Pewnego dnia (sądzę, że niedługo) spadnie śnieg (prawdopodobnie zaskakując drogowców) i wówczas kierowcy masowo ruszą do serwisów oponiarskich, w których nagle powstaną dzikie kolejki.
Żona w tym samym czasie zacznie się skarżyć, że auto jej nie hamuje.
Ja prawdopodobnie nie będe miał wtedy czasu aby to ogarnąć, dlatego wykonałem działania wyprzedzające.
;-)

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 11 paź 2013, o 11:07

Лукашэнка pisze: Jarmaj,
moja ocena, że te opony są stosunkowo ciche albo że stosunkowo dobrze trzymają na suchym, jest oceną w porównaniu do innych opon zimowych, z którymi miałem ostatnio do czynienia. (tak się składa, że w drugim aucie, z innych powodów, też już przełożyłem koła na zimowe). Nie porównuję tych opon do opon letnich.
W konkursie ciepłego piwa the winner is .....! ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 11 paź 2013, o 11:11

Лукашэнка, właściwym działaniem jest jeżdżenie na pełnym wyścigowym slicku i posiadanie w garażu przynajmniej 3 kompletów kół na rózne warunki pogodwe :giggle: :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 11 paź 2013, o 11:54

jarmaj pisze: W konkursie ciepłego piwa the winner is .....!
Niektórzy używają piwa nie do chłodzenia się latem, ale do gotowania polewki w zimie, i wtedy nieważne, że ciepłe, ważne, żeby nie kipiało :giggle:
Nie sądziłem, że przyjdzie mi kiedyś bronić Dyktatora przed Jarmajem, ale tym razem muszę, bo Jarek się czepia ;-)
Chloru pisze: przynajmniej 3 kompletów kół na rózne warunki pogodwe
W tym kolca, żeby poprzez oblodzone górki szybko dojechać do głównej szosy, i tam zmienić :evilgrin:
Лукашэнка pisze: Nokian WR A3, w rozmiarze 215/55R17
Nasz Suzuki SX przejeździł wszystkie dotychczasowe swoje zimy, od 2007 począwszy, na Nokianach o podobnym wzorze asymetrycznym, model WR G2 i w rozmiarze 205/60/16. I były to jedne z najlepszych zimowek, na jakich zdarzało mi się jeździć, a trochę już tego było.
Przede wszystkim chwaliłem sobie trakcję w śniegu i błocie pośniegowym - tu biły na głowę znacznie droższe Pirelki i Conti, które miałem okazję porównywać w tych samych miejscach, na porównywalnych autach, np. wyjeżdżając ze swojego garażu podziemnego lub wbijając się na ten sam nieodśnieżony parking pod pracą.
Czy to się przekłada na analogiczne walory A3? Pewnie nie do końca, ale mam nadzieję, że chociaż trochę ;-)

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 11 paź 2013, o 12:09

WiS pisze: Czy to się przekłada na analogiczne walory A3? Pewnie nie do końca, ale mam nadzieję, że chociaż trochę ;-)
WR A3 jest lepsza od WR G2 (miałem i te i te)

WiS pisze: bo Jarek się czepia ;-)
Niemożliwe. Taka postawa jest mi całkowicie obca. ;-)

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 11 paź 2013, o 12:10

WiS pisze:Nasz Suzuki SX przejeździł wszystkie dotychczasowe swoje zimy, od 2007 począwszy, na Nokianach o podobnym wzorze asymetrycznym, model WR G2 i w rozmiarze 205/60/16. I były to jedne z najlepszych zimowek, na jakich zdarzało mi się jeździć, a trochę już tego było.
Przede wszystkim chwaliłem sobie trakcję w śniegu i błocie pośniegowym - tu biły na głowę znacznie droższe Pirelki i Conti, które miałem okazję porównywać w tych samych miejscach, na porównywalnych autach, np. wyjeżdżając ze swojego garażu podziemnego lub wbijając się na ten sam nieodśnieżony parking pod pracą.
Czy to się przekłada na analogiczne walory A3? Pewnie nie do końca, ale mam nadzieję, że chociaż trochę ;-)
WiS,
w obecnej ofercie Nokian:
http://www.nokiantyres.com/opony-info?i ... %20WR%20G2
WR G2 występuje tylko w dwóch wielgaśnych rozmiarach:
245/50 R 18 104 V N0 AM XL275/45 R 18 107 V N0 AM XL

a jesli chodzi o mniejsze rozmiary, to oferują:
WR D3 - "dla kierowców preferujących oszczędny styl jazdy"
WR A3 - "dla kierowców sportowych"

własnie te ostatnie wybrałem, więc spodziewałbym się cieplejszej aprobaty ze strony forumowych "sportowców".
:giggle:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 12 paź 2013, o 17:48

Faktycznie dobra cena... A ja właśnie muszę kupić komplecik do OBK... Tylko ja potrzebuję 225/55/17.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 12 paź 2013, o 20:44

Godlik pisze:Faktycznie dobra cena... A ja właśnie muszę kupić komplecik do OBK... Tylko ja potrzebuję 225/55/17.
Godlik,
gdybyś na zimę założył 215/55R17 to też nic by się wielkiego nie stało. To raptem 1,6% różnicy w średnicy kół, w o 1cm węższa opona mogłaby w zimie być nawet zaletą.

Ale sprawdziłem przed chwilą tam gdzie kupowałem (link wyżej), że mają tam równie te same Nokiany WR A3, w rozmiarze 225/55R17.
Cennikowo kilka złotych drożej.
Ale na razie pogoda letnia, więc zastój w interesie.
Zaproponuj im swoją cenę, np. taka jaką ja zapłaciłem.
Duża szansa, że się zgodzą.
(drobna wskazówka praktyczna - nie mają terminala kartowego, czyli gotówka lub przedpłata przelewem).

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 12 paź 2013, o 20:53

Dzięki za info.
Co prawda ostatnio kupowałem opony od lukassa, więc pewnie najpierw uderzę do niego.

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 13 paź 2013, o 16:30

Godlik pisze:Dzięki za info.
Co prawda ostatnio kupowałem opony od lukassa, więc pewnie najpierw uderzę do niego.
To śmiało zapraszam, mam akurat bardzo fajną "promocję" na 215/55R17 w cenie 1900zł komplet i to na topową zimówkę :idea:
A do swojego OBK spokojnie możesz ałożyć 215/55R17, bo taki rozmiar miały wszystkie wersje EU, a 225/55R17 były w USA, ale czemu tak se wymyslili to nie wiem :roll:
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 23 paź 2013, o 23:13

lukass pisze: To śmiało zapraszam, mam akurat bardzo fajną "promocję" na 215/55R17 w cenie 1900zł komplet i to na topową zimówkę
I jak zwykle polecam tego forumowicza ;-)
Byłem, kupiłem, założyłem. lukass, jeszcze raz dzięki. I miałeś rację - tak cichych opon to ja jeszcze nie widziałem (nie słyszałem?). Czekam na śnieg, sprawdzę je w warunkach bojowych. No bo na razie to aura raczej mało zimowa 8-)

Herostrates
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Skądinąd
Auto: Forester 2.0 XT 2004, Legacy 3.0 H6 2007
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: opony zimowe Nokian WR A3

Post 10 lis 2013, o 19:35

Ja również należę do szczęśliwych klientów Nokian WR A3 od lukassa. Na razie super cicha fajnie wybierająca nierówności opona.

ODPOWIEDZ