rozmiar opon,co polecacie?

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
pachol83
0 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: subaru legacy kombi 2.0 aut 07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

rozmiar opon,co polecacie?

Post 21 lut 2014, o 10:51

Mam dwa pytanka.
Musze kupić oponki letnie do mojego auta.
1.Aktualny rozmiar 215/45/17 czy zmiana na 225/45/17 jest dobrym pomysłem,jakie bedą różnice: spalanie,prowadzenie,komfort? Nie ukrywam ze szerszy rozmiar pozwoli zaoszczędzić trochę kasy podczas zakupu,ale nic na sile.
2.jaka opone polecacie w tym rozmiarze-cena max 400 zł choć wolałbym tańsze opcje.Co sądzicie o Barum Bravius2 trochę czytałem i ma niezłe opinie a cena kolo 300 pln a to już różnica.
Auto służy jako dupowoz,beż szaleństw.Zależy mi na komforcie i trwałości.
Dzięki za podpowiedzi



Ayu
2 gwiazdki
Auto: GT MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: rozmiar opon,co polecacie?

Post 21 lut 2014, o 20:12

Niektórzy by powiedzieli, że trochę skoczy spalanie i ciut wolniej będzie przyspieszał. Nic złego Ci się nie stanie jak zmienisz na 225.
Warto dołożyć czasem i kupić coś dobrego bo przecież te kilkadziesiąt cm kwadratowych łączy auto z podłożem.
Do spokojnej jazdy masz w czym wybierać w tym budżecie nawet w klasie premium: Dunlop, Bridgestone, Pirelli, Goodyear. Kwestia indywidualnych preferencji.
Obrazek

cyqan
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Internetu
Auto: była Impreza, jest Evo, jest ok
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: rozmiar opon,co polecacie?

Post 21 lut 2014, o 20:27

Vredestein 225/45 R17 ULTRAC SESSANTA - do cywila będą idealne, bo ciche, lensersko wyglądające i za 350 PLN, czyli mieszczące się w budżecie.

Ayu
2 gwiazdki
Auto: GT MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: rozmiar opon,co polecacie?

Post 22 lut 2014, o 23:17

Jeśli Vredki to wolałbym Ultrac Vorti - miałem dwa sezony na dupowozie, ośka, 180 KM - bardzo dobrze się spisywały. Sessanty - znajomi narzekają na szybkie zużycie.
Obrazek

ODPOWIEDZ