Opony run flat - opinie

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
zino
4 gwiazdki
Auto: FWD A4 + RWD TRX450R + AWD Forester 2,5 XT AT MY2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Opony run flat - opinie

Post 29 paź 2014, o 14:13

Jechałem w nd z rodzinką autostradą do Wro na chrzciny, na A4 złapałem kapcia przy 140+ kph :wall: (na szczęście w tylnim kole).
Przejechałem kilkaset metrów stopniowo zmniejszając prędkość. Koło zmieniłem (bo wożę) i dojechałem, ale opona do wyrzucenia :evilgrin:
Codziennie jeżdżę A4 i nie chcę kupować nowych opon po każdej takiej sytuacji (to pierwszy mój przypadek przez 110kkm dojazdów przez 3,5 roku :)


Jak się w takich sytuacjach sprawdzają opony RUN FLAT? Po przebiciu nadają się do łatania i ponownego użycia?



ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony run flat - opinie

Post 29 paź 2014, o 14:30

zino pisze: opony RUN FLAT? Po przebiciu nadają się do łatania i ponownego użycia?

To zależy już od typu przebicia. Ale jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że da się je naprawić.

W RF felga (przynajmniej według założeń) nie tnie opony - wzmocnione boki (+ ogólnie sztywniejsza konstrukcja) utrzymują odpowiednią wysokość.

Edit: 110k km to dużo. Ja łapię kapcia średnio raz na 40k km.

zino
4 gwiazdki
Auto: FWD A4 + RWD TRX450R + AWD Forester 2,5 XT AT MY2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony run flat - opinie

Post 29 paź 2014, o 14:39

ccwrc, poprzedni kapeć był 3 tygodnie temu we Wro, ale powietrze powoli schodziło i zdążyłem zmienić przed wjazdem na A4 :razz:

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony run flat - opinie

Post 29 paź 2014, o 14:50

zino pisze:ccwrc, poprzedni kapeć był 3 tygodnie temu we Wro, ale powietrze powoli schodziło i zdążyłem zmienić przed wjazdem na A4 :razz:
110k km przez 3 tygodnie. Duzo :mrgreen:

zino
4 gwiazdki
Auto: FWD A4 + RWD TRX450R + AWD Forester 2,5 XT AT MY2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony run flat - opinie

Post 29 paź 2014, o 15:07

jeździ się :-p

ODPOWIEDZ