Felgi 16" i opony do Forestera SF

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
Mawi
0 gwiazdek
Auto: Forester SF
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Felgi 16" i opony do Forestera SF

Post 10 cze 2015, o 15:10

Witam serdecznie forumowiczów!

Przed kilkoma dniami nabyłem Forka SF. Autko stoi aktualnie na felgach 15" z ogumieniem (starym i nadgryzionym zębem czasu - stąd konieczność zmiany) 205/70/15.
Opony już namierzyłem, szukam jednak wciąż felg na które mógłbym je założyć. I tu pytanie: czy w przypadku tego konkretnego modelu (125km, nieuturbiony oczywiście) felgi z Imprezy 2002 o ET 55, plus opony 215/60/16 wejdą w nadkola i nie będą ocierać nigdzie? Zmiana rozmiaru będzie ponoć symboliczna (ok 0,4%). Co o tym sądzicie? Będę niezmiernie wdzięczny za opinie.



komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Felgi 16" i opony do Forestera SF

Post 14 cze 2015, o 21:44

Do rozstrzygnięcia dokadnego tego pytania potrzebe jest więcej info ;-) ET jednej i drugiej felgi i szerokość bo to tez istotna sprawa.
jesli OEM felga ma ET-/+ 5 to zadnego problemu nie powinno być, pamiętaj ze opona jest też szersza o 5mm na stronę.a i jaka szerokośc felgi ??
wsadź rękę miedzy oponę a amortzator i miezy oponę a nadkole będziesz wiedział ile masz miejsca
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Felgi 16" i opony do Forestera SF

Post 15 cze 2015, o 21:35

a z innej beczki jak i gdzie chcesz forkiem jezdzic?? ten rozmiar 15 ma pewne zalety ktore 16 juz traci... oczywiscie zalezy... ale sadzac ze nie turbo i nie jestes tak zdrowow trzepniety jak ja nie bedziesz nim popiepszal jak wariat... stad proste... 15 zwlaszcza stalowki moze i brzydkie ale nie zniszczalne... do tego balonowe 205/70 daja komfort w spotrkaniu z pl dziurodrogami i wiekszoscia kraweznikow, polnych drog itd itp....
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

Mawi
0 gwiazdek
Auto: Forester SF
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Felgi 16" i opony do Forestera SF

Post 16 cze 2015, o 00:18

Dzięki za opinię!

Oryginalnie Forek stał na stalówkach 15" o ET 48, szerokość 6 cali. Docelowa jest felga z Imprezy 16"x6,5" ET55. Zasięgnąłem też opinii wielokrotnie tu przywoływanego ASO i powiedziano mi, iż nie powinno to być problemem. Cóż, zobaczymy. Jeśli opinia okazała się błędna to niebawem albo będę miał felgi w dobrym stanie na zbyciu albo poszukam dystansów. A jeśli nic nie będzie się dziać to podzielę się również przeżyciami.

Co do samego użycia to wybór Forka z motorem 125 konnym nieco mówi o charakterze jazdy. Nie będzie na pewno emerycki, ale i nie będzie mnie kusić by cisnąć.. Można powiedzieć że głos rozsądku wreszcie wywalczył przewagę ;) A jako że mam lasy i pola tuż za płotem więc będzie można przemykać się nimi z innej niż dotychczas perspektywy

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Felgi 16" i opony do Forestera SF

Post 16 cze 2015, o 21:29

to w takim razie lepsze sa 15... 205/70/15 daja rade jako lekko off roadowy rozmiar. duzy profil pozwala sporo, komfort wysoki, w dodatku w terenie zawsze jest zapas na obnizenie cisnienia.
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

Mawi
0 gwiazdek
Auto: Forester SF
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Felgi 16" i opony do Forestera SF

Post 28 cze 2015, o 21:24

Jak obiecywałem - takoż czynię :-)

Pomimo że felga jest bliżej amortyzatora - wciąż pozostaje wystarczająco dużo przestrzeni by opona spokojnie mogła się obracać i nic nie ocierać. Forek śmiga fajnie więc przeszczep mogę uznać za udany :-)

Mieszczanin
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Felgi 16" i opony do Forestera SF

Post 9 lip 2015, o 21:40

Tip na przyszlosc. Jesli nie jestes pewien to mozesz zawsze poszukac jakiego konfiguratora do felg. Pelno mozna ich znalezc na necie np. SPAM podajesz dane i boom, wszystko wiesz. Oczywiscie praktycznie wszystkie sa darmowe, takze to tez duzy plus.
Mam nadzieje, ze pomoglem.

Pozdrawiam

Mawi
0 gwiazdek
Auto: Forester SF
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Felgi 16" i opony do Forestera SF

Post 12 sie 2015, o 12:38

Uff...

Wreszcie po urlopach i mniej przyjemnych uroczystościach. Pora wrócić na łamy internetów.
Dzięki serdeczne za podpowiedź. Tego konfiguratora akurat nie uzywałem. Korzystałem z innych (pewnie znacie je już doskonale ale wrzucę, może przyda sie innemu świeżakowi jak i ja) i podały parę istotnych danych.

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp
http://tire-size-conversion.com/tire-size-calculator/

Dzięki raz jeszcze za uwagi!

ODPOWIEDZ