Zimowe inspiracje - stalowe 16" VW do Imprezy?

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
pebcio
0 gwiazdek
Auto: Impreza RC Hawkeye
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Zimowe inspiracje - stalowe 16" VW do Imprezy?

Post 10 lis 2015, o 00:59

Cześć,

Zima zbliża się nieubłaganie, więc szukam jakiejś ciekawej stylówy do mojej czarnej Imprezy RC Hawkeye :)

Na 100% chcę czarne chlapacze (repliki rally armor z all.) i do tego jakieś "rajdowe" białe koło. Ideałem byłyby takie:
Obrazek
Ale życie jak zawsze weryfikuje plany i nie znalazłem nic takiego, a gdyby się znalazły to cena pewnie by mnie zamurowała :)

Wpadłem za to na pośredni pomysł po zobaczeniu tego zdjęcia:
Obrazek

Nie wiem co to za felgi, ale z tej perspektywy wygląda to dla mnie super :)

Pomyślałem żeby kupić komplet stalówek VW 16" 5x100 ET42 i do tego dorzucić pierścień centrujący i tutaj pierwsze pytania:

1. Czy jest dopuszczalne używanie pierścieni do felg stalowych? Spotkałem się z różnymi opiniami, że niby nie powinno się.
2. Czy są w ogóle pierścienie do tak małych różnic jak 57,1 do 56,1 mm? Jakie tworzywo / producent będą najlepsze?

Obecnie mam auto na felgach alu 16" z oponami 205/50, a opony zimowe w tym rozmiarze są sporo droższe od opon z ciut wyższym profilem czyli 205/55 (różnice w cenie to nawet 30% i więcej zależnie od modelu):

3. Czy podejdzie opona 205/55R16 przy stalówkach VW z ET42 czy jednak coś może ocierać?

Jako że stalówki lubią rdzewieć zimą, zastanawiam się czy jakbym nie kupił zdrowych stalówek, które w 99% przypadków pomalowane są na czarno, nie pomalować ich na biało gumą w sprayu typu plastidip, co działałoby jako częściowa ochrona przed rdzą i w razie jakiegoś odprysku czy uderzenia mógłbym "dopsikać" brakujący fragment:

4. Jak plastidip sprawuje się zimą? Ktoś próbował? ;)


5. Może ktoś z Was tworzył już coś podobnego i posiada jakieś zdjęcia jak wygląda czarna Impreza (niekoniecznie Hawk) na białych stalówkach od VW? Google Grafika nie okazał się moim przyjacielem w tej kwestii :(



BTW: nie wspominałem nic o felgach subaru, ponieważ wyglądają one dość.. dziwnie :)
Obrazek



Wszelkie uwagi i sugestie będą mile widziane, z góry dzięki :)



leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Zimowe inspiracje - stalowe 16" VW do Imprezy?

Post 10 lis 2015, o 01:03

pebcio pisze: 2. Czy są w ogóle pierścienie do tak małych różnic jak 57,1 do 56,1 mm? Jakie tworzywo / producent będą najlepsze?

Są. Jeżeli już, to plastik.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Zimowe inspiracje - stalowe 16" VW do Imprezy?

Post 10 lis 2015, o 08:05

Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak subarowe oryginalne stalówki 14" pomalowane na biało (mam).

Na drugim zdjęciu, te "dziwnie wyglądające", to oryginalne stalówki 15" (takoż mam).

Felgi 16" od VW także posiadam, pierścienie centrujące to nie problem. Problemem jest odstawienie - choćby skały srały (nawet przy 195R16/45), koła będą obcierały o nadkola przy najmniejszym przechyle, masakrując opony.

Obrazek

EWENTUALNIE Zobacz tutaj :arrow:

TERZO
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: niebieskie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zimowe inspiracje - stalowe 16" VW do Imprezy?

Post 10 lis 2015, o 08:32

Te białe raczej za duże są jak na 14 ;) Hawk ma większe nadkola, więc i odsadzenie wolkswagenowe może zadziałać moim zdaniem.
Marcin

-_-

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Zimowe inspiracje - stalowe 16" VW do Imprezy?

Post 10 lis 2015, o 14:51

TERZO, piszę tylko, że wyglądają jak subarowe 14".

Ferdek
0 gwiazdek
Lokalizacja: Zakopane
Auto: STI 06, Forester SBD, Legacy SBD / PB/LPG
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zimowe inspiracje - stalowe 16" VW do Imprezy?

Post 15 lis 2015, o 12:53

Przy ET42 w Imprezie GD nic nie będzie obcierać. Jeździłem na takich felgach w Hawku na wąskim kolcu i było jeszcze miejsce na drugą opone :razz:

pebcio
0 gwiazdek
Auto: Impreza RC Hawkeye
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zimowe inspiracje - stalowe 16" VW do Imprezy?

Post 15 lis 2015, o 13:19

Ferdek, masz może jakieś fotki jak to wyglądało na imprezie i ile było miejsca do błotnika? Zakładałeś 16" z pierścieniami? Jaka do tego opona? Może ocieranie to też kwestia doboru opony.

Ferdek
0 gwiazdek
Lokalizacja: Zakopane
Auto: STI 06, Forester SBD, Legacy SBD / PB/LPG
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zimowe inspiracje - stalowe 16" VW do Imprezy?

Post 15 lis 2015, o 15:24

Zdjęć nie mam żadnych, oponę miałem b.wąską, bo 145, ale mam też ats dtm 17" 7,5", ET 45, opony 225 45 i tez jest luz i to spory.

Ferdek
0 gwiazdek
Lokalizacja: Zakopane
Auto: STI 06, Forester SBD, Legacy SBD / PB/LPG
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zimowe inspiracje - stalowe 16" VW do Imprezy?

Post 15 lis 2015, o 15:25

Jeździłem bez pierścieni, nic się nie działo, ale jak masz jeździć na codzień, to lepiej załóż

ODPOWIEDZ