Opony do Subaru Impreza GT '97

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
Allais
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Opony do Subaru Impreza GT '97

Post 7 sie 2018, o 15:23

Hej,

Wiem, że pewnie temat rzeka jednak spróbuje swojego szczęścia tutaj, jako że już drugi tydzień nie mogę spokojnie spać :)
Ale po kolei :P
Moja Impreza jeździ obecnie na 16 calowych felgach Compomotive . Mam też drugie felgi 16-calowe (chyba ori od Imprezy GT), które obecnie mają zimowe kapcie, ale że bardziej mi się podobają w związku z tym pewnie już w przyszłym roku to na nich będą letnie opony - ale to inna historia ;-)
oraz na oponach Zeetex HP102+ XL w rozmiarze 205/50 R16 czyli Ori (chyba - po przejrzeniu mnóstwa "mądrych" stron zacząłem mieć wątpliwości :P)
Nie jestem jednak do końca przekonany o jakości tego ogumienia - czy ktoś miał okazję jeździć na takich lub podobnych i może się wypowiedzieć?
W związku z tym rozważam zmianę opon na inne - celem jest dynamiczna jazda po mieście / poza miastem oraz spontaniczne wypady na jakieś track day'e.
Wiem że nie ma rozwiązań uniwersalnych ale jako że na razie będę pompować budżet w blacharkę to chciałbym prosić o opinię o poniższych oponach. Może ktoś może polecić również inne opony w podobnych cenach?

Uniroyal Rainsport 3
Dunlop SP Sportmaxx RT
Dunlop SP Sport Bluresponse

Celowo podałem linki do opon w ciut innym rozmiarze bo tego dotyczy moje drugie pytanie. Opony w rozmiarze 205/50 R16 są droższe i mniej dostępne niż takie same w rozmiarze 205/55 R16. Pytanie brzmi czy można bezproblemowo założyć ten drugi wariant na te same felgi? Różnica jest chyba zbyt mała żeby opony ocierały czy działo się z nimi coś złego? Czy różnica w prowadzeniu będzie mocno odczuwalna? Domyślam się że 55 będzie bardziej komfortowa kosztem pewności w szybkich łukach ale czy będzie to duża różnica czy tylko ledwo wyczuwalna w bądź co bądź leciwym 200+ konnym GTku? :)
Bije się z myślami też czy jest sens zmieniać obecne Zeetexy na te przedstawione wyżej czy jednak jest to mało opłacalne i lepiej jeździć na obecnych, dozbierać i iść w klasę premium… chociaż z drugiej strony Dunlopy to już raczej premium :)

Pozdrawiam



Allais
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Opony do Subaru Impreza GT '97

Post 9 sie 2018, o 22:46

Hej, mały update. Na "zimowych" felgach mam rozmiar opon 195/55 R16.
Czy w związku z tym mogę założyć letnie 205/55 R16 czy nie będą pasować? Jakie będą różnice w pokazywanej prędkości?
Czy ktoś spotkał się może z wymienionymi przeze mnie w poprzednim poście oponami i może dać swoją opinię?

Pozdrawiam

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Opony do Subaru Impreza GT '97

Post 10 sie 2018, o 19:12

205/55 ma większy profil co za tym idzie gorzej będzie trzymać sie w zakrętach.
Nie kombinuj.
Załóż opony w odpowiednim rozmiarze dla gieteka i będzie git.
Oczywiście mam na myśli dobre opony a nie jakieś zetexy ;-)

sasek94
2 gwiazdki
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Opony do Subaru Impreza GT '97

Post 12 sie 2018, o 19:15

Ganiałem w ośće o dość słabej trakcji(ze wzgledów konstrukcji zawieszenia) na Rainsportach 3, trakcja dużo lepsza. Szybkie zużycie + - 30k km zrobiłem i ponad pół opon nie miałem, a poza sezonem wiosenno-jesiennym ganiały na tyle. Z wad troche miękkie boki, więc kup wzmocnione/ z wyższym indeksem prędkości. A i zapomniałbym, troszkę głośne tak od 160.
Po mokrym lepi niesamowicie, po rozgrzanym asfalcie sutów nie rwie, jakby za miękka mieszanka.

Allais
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Opony do Subaru Impreza GT '97

Post 13 sie 2018, o 17:54

Dzięki za spostrzeżenia :) W takim razie poczekam i kupię odpowiedni profil :evilgrin: Czekam jeszcze na opinie odnośnie Dunlop SportMaxx lub jakiś innych opon porównywalnych do Rainsportów ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Opony do Subaru Impreza GT '97

Post 13 sie 2018, o 22:22

Sportmax to dobra opona.
Na uniroyale w tym roku było sporo zastrzeżeń jeśli chodzi o "bicie"
Jakaś wadliwa partia wyszła w 17 i 18 szczególnie.

ODPOWIEDZ