Jakie opony H/T ?

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
Zdartapodeszwa
0 gwiazdek
Auto: Forester sf
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Jakie opony H/T ?

Post 13 mar 2019, o 10:07

Szukam gum dla forka. Jakie opony H/T polecacie? Nie koniecznie podpisane H/T ale spełniające te założenie. Rozmiar 205/70/15



BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Jakie opony H/T ?

Post 13 mar 2019, o 17:15

bridgestony bodajże 684 mile wspominam. Miałem jimny na nich. Zjeździłem ich w sumie 1,5 kompletu. Rozmiar 205/70/15 jest standardem dla jimny, drugi komplet kupiłem ściągając z fabrycznie nowego auta za jedyne 1000zł. Często trafiają się na allegro czy forach 4x4 takie "nowe", jak auto od razu do przebudowy idzie.

Zdartapodeszwa
0 gwiazdek
Auto: Forester sf
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Jakie opony H/T ?

Post 13 mar 2019, o 22:04

Dzięki :-) BiP. a może ktoś na forum ma takie "nowe" albo jedno sezonowe?

Panther
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jakie opony H/T ?

Post 15 mar 2019, o 11:23

Mam jedną taką nówkę nie śmiganą, niestety z zapasu i chyba ma już swoje lata ... Niestety bieżnik na bridgestoach h/t znika w oczach ...

Na ten moment kupiłbym Apollo ALTRUST SUMMER https://www.voida.pl/apollo-altrust-sum ... -c/o-28594

Dobre parametry na śliskiej nawierzchni i bieżnik sobie poradzi. Jak komuś mało - odsyłam do najnowszego testu adac. Wprawdzie to opona do dostawczaka, ale przy tej cenie (221pln) ...

MiszaElk
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Ełk
Auto: Forester 2.0 AT, Astra J 1.6T AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jakie opony H/T ?

Post 16 mar 2019, o 17:19

Jakim cudem bieżnik ma sobie poradzić? Chyba, że nie mówisz o błocie.
Wolałbym dorzucić 13 zł do sztuki i wziąć https://www.voida.pl/riken-701-205-70-r ... uv/o-43598
To samo co Kormoran Suv Summer i coś jeszcze.
Obrazek

equck
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jakie opony H/T ?

Post 18 mar 2019, o 08:18

Ciężko stwierdzić, nie posiadając informacji na temat budżetu jaki posiadasz na zakup opon. A z oponami jak z obuwiem, można kupić budżetowe, ale można też kupić premium.
Bezpiecznym rozwiązaniem będą opony od takich producentów jak Goodyear czy Dunlop. W przypadku Dunlop-ów może to być np model SP 30. Jego specyfikacja dostępna jest tutaj pod linkiem: https://www.sklepopon.com/model-opony/dunlop-sp-30

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Jakie opony H/T ?

Post 18 mar 2019, o 08:42

lukass na forum jest specem od opon, napisz może do niego to coś poleci. trochę osób jeździ na towarze od niego.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Zdartapodeszwa
0 gwiazdek
Auto: Forester sf
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Jakie opony H/T ?

Post 19 mar 2019, o 20:23

Kiedyś miałem Yokohama GEOLANDAR H/T-S G051
Genialne! Niestety już ich nie robią, a ich nowsze wersie są albo zbyt szosowe, albo zbyt terenowe (jak dla mnie). Budżet jeszcze kalkuluję :-) ale napewno nie najniższa półka.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Jakie opony H/T ?

Post 21 mar 2019, o 18:57

A to nie te, co subaru z fabryki na nich wypuszczało?
Jeśli tak, to porównawczobridgestony rewelacyjnie trzymają na mokrym i przy tamtych yoko robia w zimie.

Zdartapodeszwa
0 gwiazdek
Auto: Forester sf
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Jakie opony H/T ?

Post 22 mar 2019, o 03:05

Nie wiem czy tamte yokohamy były fabryczne. Te brigdestony - już ich nie produkują. Można kupić albo stare roczniki, albo na allegro nowe od "prywatnych" użytkownków (?). Żaden duży sklep już ich nie sprzedaje.
Przejżalem chyba wszystko co jest na rynku - jest mały wybór (?!). Szosowych i terenowych jest pełno, ale brak jakiegoś "środka". Jedyne dwie interesujące pozycje to CONTINENT LX2 i YOKOHAMA
G056 (kormoran, matador i rikken nie przekonują mnie).

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Jakie opony H/T ?

Post 22 mar 2019, o 17:16

Na obk '99 były G041. Niejeden złe słowo o nich na tym forum napisał. Ja też niewyhamowałem na mokrym śniegu, ale w kategorii na lato, bez upalania byłem zadowolony.

G015 - ATek cywilizowany i do tego ze śnieżynką. U mnie sprawdza się pół na pół las-asfalt. A 2000km tripa robi bez scen i nie wychodzisz z auta z hukiem w głowie. Zimówka toto nie jest. W maju dojedziesz w Alpy i miejscowi Schutze na miejscu je uznają za zimowe.

Zdartapodeszwa
0 gwiazdek
Auto: Forester sf
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Jakie opony H/T ?

Post 25 mar 2019, o 10:08

Mam jeszcze jeden typ continental ATR. Niby bardziej terenowa, ale ekonomia jes na E a hamowanie na mokrym C. Czyli tak jak większość opon w tym rozmiarze.
Te G015 są o klasę niżej w obu parametrach. A G056 nie ma w moim rozmiarze(205/70/15)

Zdartapodeszwa
0 gwiazdek
Auto: Forester sf
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Jakie opony H/T ?

Post 10 cze 2019, o 00:50

Ostatecznie padło na continental ATR. nie są tak głośne jak wyglądają :-). Czy trzymają na mokrym/suchym/na księżycu? Hmm chciałbym coś mądrego napisać, ale... Ale forester na każdej gumie trzyma jak kolejka linowa (buja uja, ale idzie po sznurku). Dobra, napiszę coś mądrego :-) - dobrze czuję w nich nawierzchnie, jak w tenisówkach.

Elis82
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza wrx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jakie opony H/T ?

Post 30 paź 2021, o 14:04

Mam podobny problem i zastanawiałem sie nad tymi oponami Bridgestone Blizzak LM005 215/65R16 98H - czy ktoś z Was ma może ja założone i jest w stanie ocenić ich jakość?

ODPOWIEDZ