Gdzie trzymać zimowe opony?

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
Paul_78
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: najfajnieszy foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 4 kwie 2008, o 08:47

Podobno A. Koper zlikwidował usługę przechowywania opon (albo usłyszałem to 1 kwietnia i nie załapałem). Gdzie w Warszawie (najlepiej Ochota) można zostawić kapcie na zmianę? I oczywiście odzyskać je po sezonie, bo zostawić można gdziekolwiek w sumie.



Vert
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: zakopane
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 4 kwie 2008, o 09:07

trzeba jezdzic tak ze by co sezon zmieniac na nowe.wtedy masz klopot z glowy :cofee:
to ja. wasz Rysiek Ochucki

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 4 kwie 2008, o 09:41

Paul_78, większość zakładów wulkanizacyjnych ma przechowalnie, więc nie powinno być problemu.
Ja w Łomiankach płacę 70 PLN za sezon, za przechowywanie całych kół.
czarne jest piękne...

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 171 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 4 kwie 2008, o 13:00

Kup całoroczne i ne będziesz miał takich problemów :mrgreen:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 4 kwie 2008, o 13:28

Paul_78 pisze:Gdzie w Warszawie (najlepiej Ochota) można zostawić kapcie na zmianę?
W piwnicy? :whistle:

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 4 kwie 2008, o 16:43

Paul, na Popularnej jest bardzo dobry zakład wulkanizacyjny, który również przechowuje - bardzo jestem z nich zadowolony, a przy okazji Subaru nie jest im obce mechanicznie - widuję tam tubrośmietnik Adam.'a

Generalnie polecam.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

Paul_78
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: najfajnieszy foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 4 kwie 2008, o 19:52

barbie pisze:
Paul_78 pisze:Gdzie w Warszawie (najlepiej Ochota) można zostawić kapcie na zmianę?
W piwnicy? :whistle:
Twojej :-d :thumb:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 4 kwie 2008, o 20:07

Kolego drogi!
Cuda na tej planecie rozdawane są z umiarem, więc sugestia, że albo u siebie, albo trzeba zapłacić oponiarzowi - ma sens.
Słyszałem, że SIP w Krakowie przyjmuje opony do przechowania bezpłatnie, ale tylko od swoich klientów.
Pisz na [email protected]
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 4 kwie 2008, o 21:51

A ja mam na ten przyklad na ulicy Robotniczej, czy jak to sie nazywa.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 4 kwie 2008, o 21:52

Może na Chłopskiej?
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 5 kwie 2008, o 11:20

Gal pisze: Pisz na [email protected]
ROTFL

P.S.
W garażu....
Dolce far niente ;-)

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 5 kwie 2008, o 12:45

Gal pisze: Pisz na [email protected]


Auto: OBK
Skąd: wieś mazowiecka
Prywatna wiadomość
A czy koszty transportu do Urdeutschestadt Krakau poniesie przechowywant opon?
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 5 kwie 2008, o 15:24

Możesz przywieźć do mnie, przechowam :mrgreen:

Burus
0 gwiazdek
Auto: subaru=6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 9 kwie 2010, o 21:16

barbie pisze:
Paul_78 pisze:Gdzie w Warszawie (najlepiej Ochota) można zostawić kapcie na zmianę?
W piwnicy? :whistle:

===========================bur===================>
ma Pani racje
niektorzy chyba mieszkaja w namiotach..? wiec piwnicy nie majo!
ale najlepiej miec opony AllSeazon,wtedy nie ma sprawy!

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 171 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 9 kwie 2010, o 21:26

Burus, masz dryg archeologiczny :idea: :mrgreen:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 9 kwie 2010, o 23:09

Burus pisze:ale najlepiej miec opony AllSeazon,wtedy nie ma sprawy!
Które charakteryzują się tym, że co prawda są do bani latem, ale za to beznadziejne zimą. Nic tylko polecić.

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 10 kwie 2010, o 01:11

No jak zimowe, to moze w lodowce? :)
Jacek "AMI" Rudowski

Burus
0 gwiazdek
Auto: subaru=6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 10 kwie 2010, o 04:18

jest wiele glupizny i w Autmobilizmie nadal,np: negatywny dyfer,a najwiecej u szwanzow najbardziej zacofanych technicznie i POd wzgledem bezp.np silnik za tylnia osia=90% masy tamze,tylni zabojczy naped, itp!

Troche juz idioctwa japce wymietli!zmuszajac i konkurencje do branaia z nich przykladu!takze wspaniale Designes,jak choc byniezrownany AWD - ktorym subaruchowcy tez jezda bezpiecznie!

widze,ze cwaniaczki POkomusie- wiedza wszystko z komuszych bzdzin mendialnych - np,ze AllSeazon opony sa niedobre..??he!he! jasne pare milionow zindoktrynowanych palanciat komuszonazzi propaganda i POslusznych idiociat sluchajacych co im Auto Welt nakaze =znaja ten gatunek opon lepiej niz 250 milinow jezdzacych po drogach USA!
Coz my sie na tym w USA nie znamy- tak jak blokowiskowe rajdowce warsiawowe+( nawiasem tak samo negry obwieszaja swoje cary - kolkami,spoilerami przycmionymi swiatelkami ect= bo to ten sam POziomek umyslowy i natura )!Te wspolnosc zauwazylem zaraz po wyladowaniu w NYC w 1981r

Przy okazji napedzaja te polaszkowieckie speje oponiarskie zakupy opn zimowych czy letnich!

A ja mimo,ze pracowalem 9 lat dla Goodyeara nie wiem nic w tej materii co..???he!he! :wall: :wall: MATOLKU ZINDOKTRYNOWANY skonczenie!

tO TAK,JAK Z OLEJEM SPOZYWCZYM w USA> "SKORO Z KWASU TLUSZCZOWEGO wodor JEST SPALANY W KOMORKACH- TO NALEZY TEN TLUSZCZ UWODOROWNIC BARDZIEJ CO.".?? TYLE ZE WTEDY NASZE KOMORKI TEGO NIE BEDA MOGLY SPALIC!!he!he!Ale o ile lat dluzej mozna go trzymac na polkach..??

oPONY TEZ PO ICH WYPRODUKOWANIU NIE MOGA DLUZEJ LEZEC W MAGAZYNACH NIZ 3 LATA ( + 3-4 LATA MAX W EXPLOATACJI I SA ZOXYGENIZOWANE!Trzeba je wywalic!nawet zupelnie nowe z piwnicy naszej Pani moderator tez!
JACYZ TO CHAMSCY SA CI TOWARZYSZE CWANIACZKI BY SOBIE KPIC Z PANI!!

:wall: :wall:

a powazniej: letnie opony maja twardsza gume,wiec sie tak szybko0 nie zdzieraja! Opony Michelin wlasnie z tego slyna!
ale sa przez to nienajlepszych performances.\
Nawet na suchym mozna sie na tym slizgac!
zas zimowe na temp nizsze niz -10C maja nadal miekka gume bieznika i znacznie glebszy bieznik ( bo na snieg czy bloto POsniegowe,gline e ct)!

ale w sumie s a to 2 x tak drogie opony + potrzeba dla zimowek dodatkowo jeszcze felgi!najlepiej nieco wezsze i np zamiast 16 /15 cali by i opona byla wyzsza na nich i wezsza by zmniejszac POwierzchnie nacisku-tarcia!
Oczywiscie ( jak pisalem uprzednio) i w USA w szczegolnie ciezkich warunkach drogowych sa one stosowane: Wysokie gory,Arctyka ect! Ale glownie dla POjazdow jednym kolkiem napedzanych albo max 2 czy prymitywnym 4x4- tylko!

Oczywiscie znam nagonke mendialna w POkomunie i komunie UE - ,ktora napedza klientele firmom oponiarskim ale to 2WD 90%( czyli de facto)1-nym kolem napedzanym samochodziczkom POmaga tyle co swieczka umarlemu!he!he!
natomiast naped AWD nie potrzebuje zadnych ulepszen w zwyklej jezdzie po ulicach !jasne,ze w warunakch rajdowych trzeba montowac wszystko co sie tylko daje by miec lepsza przyczepnosc niz konkurencja!
W USA AWD,4WD i 4x4 POjazdy to juz conajmniej 2/3 wszystkich na drogach czyli jakies najmniej 200milionow samochodow!
w POprzedniej komunie w latach 77 - 79 pracowalem w Automobil Club Poznan! i wlasnie te problemy oponowe mielismy na okraglo!Ale w tych czasach nie bylo przeceiz jeszcze wspanialego Designe MItsubishi pt AWD dostepnego w jewropiczy!Choc juz mielismy treningowe Sapporo z tylnim samoblokujacym sie dyfrem i Balance shafts w 2,l silniku!

Pzreto szan Pani! POdzielam Pani przekonanie,ze zbedne latem extra opony mozna trzymac w nienaslonecznionych miejscach - typu piwnica,podwalina,sklep,czy loch! Gdyz glownym wrogiem kazdej gumy sa promienie UV!Jezdzac mozna je troche ochraniac smarujac czesto silikonem!

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 10 kwie 2010, o 14:29

Ależ breje lejesz, popracuj nad formą.
Nie jeździłem na all season tires, ale pewne jest dla mnie to, że na letnich w zimie jest źle i na zimowych latem tak samo źle. Jakoś wysupłam na ten drugi komplet żeby szybciej pojeździć.

Arti
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Nordkappværing
Auto: GT Rally Car & STI GH
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 10 kwie 2010, o 14:37

A ja proponuję żeby już jednak skasować tego matoła, bo aż niedobrze się robi. :evil:
Obrazek

tadeklodz
2 gwiazdki
Auto: forester my09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 10 kwie 2010, o 22:40

ja trzymam w garażu

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 11 kwie 2010, o 08:57

no coz, ale chyba proste rozumowanie sklania do wyciagniecia glupiego wniosku, ze i tak wszystko przeklada sie na przejechane kilometry, prawda?
Wiec czy jezdzimy na calaorocznych, czy na dwoch komletach opon, to i tak suma summarum wyjdzie na to samo - w kilometrach.

Sam mam pewne doświadczenie w jeździe na cąlorocznych a potem przejsciu na zimowe.
Sierra w Norwegii. Najpierw na całorocznych, do zajechania a potem nagle zimówki. Michelin. I nagle auto przykleiło się do śniegu.

Dziwny jad leci z tego obywatela.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 11 kwie 2010, o 10:44

Arno pisze: Dziwny jad leci z tego obywatela.
Mawiają że azbest jest szkodliwy... :)

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 11 kwie 2010, o 11:12

azbest używan w budowlance nie jest rakotwórczy - kolejna akcja biznesu. tym razem budowlanego. Azbest występuje w kilku odmianach i akurat ta używana w budownictwie nie jest rakotwórcza.
Za to biznes związany z wymianą, odszkodowaniami, wburzaniem - gigantyczny.
Ale Ameryka niestety od 68 roku stacza się w dół poddając się indoktrynacji komunistycznej płynącej z uniwersytetów, które są chyba najbardziej skomunizowanymi ośrodkami na świecie.
Polityczna poprawność, zdebilenie ośrodków władzy, naiwoność i skretynienie intelektualistów doprowadzą ten kraj do zagłady. I to już zaraz.
Obama dmucha balon, który ma niezłą dziurę. To się skończy makabrą ekonomiczną. I będą wszyscy marzyć o wyjeździe do Chin lub Indii.

A naród Amrykański, razem z naszymi imigrantami, którym oczywiście wydaje się, że są lepsi, jak to my Polacy zawsze, stanie się narodobem bogobojnych biedaków.

Żal patrzeć.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gdzie trzymać zimowe opony?

Post 11 kwie 2010, o 12:30

Arno pisze: azbest używan w budowlance nie jest rakotwórczy
Rakotwórczy może i nie jest (a już na pewno tak długo póki siedzi pod tynkiem), ale widać potrafi pomieszać w głowach pracującym przy nich nielegalnym imigrantom ;)))

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

ODPOWIEDZ