chińskie opony ? ? ?

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:39

jarmaj pisze: No chyba, że albo wcześniej miałbym okazję sam je sprawdzić, albo zrobiłby to ktoś kto wiem, że zna się na jeździe i oponach i mogę mu wierzyć w tym zakresie

i tego właśnie tu szukam :-d



Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:39

Konto usunięte pisze: Wolę kupić Dębicę, bo przynajmniej daje pracę polskim pracownikom.
Akurat dajesz pracę braciom naszym Czechom ;-)

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:40

esilon, już kiedyś o tym pisałem i będę nadal odradzał wszystkim te chińskie wynalazki.

Jakiś pożal się Boże Szwajcar (albo raczej turecki handlarz) wsadził takie do mojego GTka i tak go kupiłem. Pięknie wyglądały, bieżnik wzór sportowy, och i ach. WANLI S cośtam, pełna profeska. Na suchym jeszcze jako tako, ale wystarczył lekki deszczyk i było jak na lodowisku. Zero trakcji i droga hamowania jak w pociągu. Do tego miękkie jak cholera, więc każda dziura i opona przycięta.
Aż w końcu po jednym takim zakręcie pięknie się wpasowałem między dwie latarnie. Leciałem przez cztery pasy i cud, że skończyło się tylko na pogiętej feldze :whistle:
Od razu zamówiłem nowe, a te wywaliłem.

Poszukaj sobie testów w Auto Świecie i Motorze. Chińszczyzna wypadała strasznie w porównaniu nawet z najtańszymi budżetowymi oponami.
Już wolałbym kupić jakieś używki. Chociaż do busa pewnie będzie ciężko...

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:42

Podpisuje sie obiema rencyma

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:43

esilon, Mysle, ze zle forum wybrales na tego typu pytanie. Tutaj kazdy urywa sekundy, nie montuje radio do auta tylko nowy wydech itd. itp. Na codzien do bus'a takie opony zdadza egzamin. Technologia taka sama jak przy produkcji innych. Guma na calym Swiecie ma taki sam sklad chemiczny i trzeba jej odpowiednio duzo uzyc, zeby ta opona trzymala sie kupy i miala wyglad, ksztalt, zapach i funkcjonalnosc opony. Reszta to marketing i niuanse typu dodatki polimerowe itp.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:43

Godlik, dziękuję za ostateczne rozwianie marzeń że tanio załatwię ten temat :giggle:

swoją droga to ciekawe dlaczego zimówki o 30-35% drosze od letnich................... wina Tuska ? :>

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:44

esilon, zagadaj do lukassa. Jak mało kto zna się na oponach i jeszcze może Ci dobrą promocję zrobić. Ja skorzystałem i z tego co wiem kilka innych osób też (stąd i z kropki)

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:46

esilon pisze: swoją droga to ciekawe dlaczego zimówki o 30-35% drosze od letnich................... wina Tuska ? :>
Szczyt sezonu? I ludzie, którzy jak zobaczą pierwszy śnieg, kupują wszystko jak leci?
Przykład mojej koleżanki z pracy z dzisiaj - zobaczyła za oknem śnieg, zadzwoniła do wulkanizacji najbliższej domu i poprosiła o 4 nowe zimówki. Bez żadnych testów, opinii, sprawdzania na ceneo, itp...

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:47

WitAce pisze: Guma na calym Swiecie ma taki sam sklad chemiczny i trzeba jej odpowiednio duzo uzyc, zeby ta opona trzymala sie kupy i miala wyglad, ksztalt, zapach i funkcjonalnosc opony. Reszta to marketing i niuanse typu dodatki polimerowe itp.
ty patrz jacy ci sportowi kierowcy to debile tyle pałowania się z doborem mieszanki :mrgreen:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:49

Z tego co pamietam to ja w swojej Turbowannie mam jakies chinskie z przodu. Chyba sa to nawet Goodride'y. Auto jest podsterowne, ale takie jest po prostu Subaru. Nie zauwazylem masakrycznej utraty przyczepnosci na mokrym.
Z kolei w swojej RX-8 mam Japonskie Kumho i strasznie szybko sie zuzywaja. Raz nie wyszedl mi jeden drift i pocialem je sobie z przodu, taka miekka jest ta mieszanka.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:50

Godlik pisze: Przykład mojej koleżanki z pracy z dzisiaj - zobaczyła za oknem śnieg, zadzwoniła do wulkanizacji najbliższej domu i poprosiła o 4 nowe zimówki. Bez żadnych testów, opinii, sprawdzania na ceneo, itp...

Z drugiej strony nie boli jej głowa od czytania porównań, testów, zyliona sprzecznych opinii z forów samochodowych i komentarzy z onetu. Jest nieświadomą utraty kilku groszy, szczęśliwą istotą, która nie martwi się, czy aby nie lepiej było dołożyć 50 zł i mieć lamelki w kształcie piramidy Cheopsa z molekularną warstwą ścierną.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:51

WitAce pisze:Guma na calym Swiecie ma taki sam sklad chemiczny i trzeba jej odpowiednio duzo uzyc, zeby ta opona trzymala sie kupy i miala wyglad, ksztalt, zapach i funkcjonalnosc opony. Reszta to marketing i niuanse typu dodatki polimerowe itp.
Wybacz, ale nie przypominam sobie, kiedy większą bzdurę czytałem/słyszałem.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:51

burat pisze: ty patrz jacy ci sportowi kierowcy to debile tyle pałowania się z doborem mieszanki
:giggle:

a Francuzi założyli seryjnie do samochodu całoroczne czy jak im tam ,
bardzo mi się one podobają ale codzienny użytkownik się buntuje i nie chce teraz na nich jeździć, zachowuje się jak koleżanka Godlika :giggle:


jarmaj, WitAce podpuszcza przeciez ;-)
Ostatnio zmieniony 7 gru 2011, o 21:52 przez esilon, łącznie zmieniany 1 raz.

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:51

burat, Naucz sie czytac - napisalem, ze guma (wulkanizowana) ma taki sam sklad chemiczny na calym swiecie. Te Twoje mieszanki to wlasnie te niuanse czyli domieszki polimerowe :-p

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:52

WitAce pisze:Auto jest podsterowne, ale takie jest po prostu Subaru.
Nie. To kierowca jest podsterowny. ;-)


Może wystarczy poduczyć się jeździć, a i wtedy jakość opon będzie łatwiej ocenić. :giggle:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:52

czuję, że w tym wątku może rozwinąć się obiecująca aferka :giggle:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:54

Konto usunięte pisze: czuję, że w tym wątku może rozwinąć się obiecująca aferka

no chyba tylko do momentu az powiem : do widzenia z oftopem :evilgrin:

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:56

WitAce, nie tylko ja tak odczytałem ,naucz się lepiej pisać bo na razie jak coś skrobniesz to nie wiem czy se jaja robisz czy na poważnie piszesz :->
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:57

Widze, ze tutaj trzeba byc przynajmniej Schumacher'em, zeby opony od Ciebie kupili :lol:

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 21:59

trzeba wiedzieć o czym się pisze ,żeby cię towarzystwo nie wyśmiało to na pewno ;-)
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 22:02

burat, Z zawodu jestem chemikiem, wiec jak pisze guma to ja mam na mysli, a nie kondoma, opone, czy popularna mietowa :-p

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 22:03

jarmaj pisze: Ja bez względu na oszczędności nie kupiłbym chińszczyzny.
E tam, coś by się znalazło dla Ciebie ;-)

http://www.dmacktyres.com/motorsport-tyres

Obrazek


Link: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... UudY_iifyY

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 22:18

WitAce pisze: Z zawodu jestem chemikiem, wiec jak pisze guma to ja mam na mysli, a nie kondoma, opone,
WitAce, ale w oponach jest tez trochę drutu co jednak komplikuje sprawę :giggle:

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 22:21

esilon, Ja tam drut zakladam na gume jak juz inaczej nie daje rady :giggle:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 7 gru 2011, o 22:25

esilon pisze:
WitAce, ale w oponach jest tez trochę drutu co jednak komplikuje sprawę :giggle:
Ale on się na druciarstwie doskonale zna :giggle:

ODPOWIEDZ