chińskie opony ? ? ?

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 16:15

WitAce pisze: I nie pisz mi znowu o roznicy srednicy kol przednich i tylnych bo takie roznice to sa na poziomie dziesiatych procenta nawet w takich samych oponach tego samego producenta.

Nie będę Ci pisał bo i tak nie uwierzysz...


"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 16:24

Chloru, No dobra to podrazmy w takim razie jeszcze troche ta teorie z niewielka roznica predkosci obrotowych przedniej i tylnej osi. Skoro wiskoza jest do tego stworzona zeby przy znacznej roznicy przeniesc naped na przod, to przy malej roznicy bedzie sie po prostu uslizgiwac i co najwyzej bedzie rozgrzana do temperatury roboczej aby szybciej i sprawniej zareagowac w momencie kiedy to bedzie potrzebne. Taka jest moja teoria. Male roznice w predkosci obrotowej nie wplyna na zuzycie wiskozy. Jezeli ktos twierdzi odwrotnie to chyba nie wie, ze to wlasnie taka a nie inna konstrukcja (wiskotyczna) pozwala na takie male roznice w predkosciach pomiedzy osiami bez wiekszego wplywu na trwalosc tego rozwiazania.
Podobnie jest w automatycznej skrzyni z wiskotycznym sprzeglem. Dodajemy gazu i dupa nie ma pisku opon bo sprzeglo wiskotyczne ladnie tlumi przeniesienie napedu (slizga sie). I to nie oznacza, ze trzeba je czesciej wymieniac od tradycyjnego sprzegla, wrecz przeciwnie. I nie zapominaj, ze w sprzegle wiskotycznym w automacie ta niewielka roznica wystepuje praktycznie caly czas. Przeciez to tak ma wlasnie dzialac. Kropka.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 16:51

WitAce, misiek, kuźwa nie mieszaj ludziom w głowie.
WitAce pisze: Skoro wiskoza jest do tego stworzona zeby przy znacznej roznicy przeniesc naped na przod, to przy malej roznicy bedzie sie po prostu uslizgiwac i co najwyzej bedzie rozgrzana do temperatury roboczej aby szybciej i sprawniej zareagowac w momencie kiedy to bedzie potrzebne. Taka jest moja teoria.

Skoro silnik masz z przodu, potem skrzynię biegów, następnie wiskozę, wał do tylnej osi i potem tylny dyfer, to jak niby wiskoza ma przenosić cokolwiek na przód? Albo Ty, albo ja muszę wziąć duży rozpęd i pieryknąć zdrowo czaszką w ścianę. Niech ktoś to rozstrzygnie mądrzejszy, ja już stoję z zaczesaną grzywką :wall: :wall:

EDIT. w trosce o jakość języka zmieniłam "pierdolnąć" na "pierdyknąć" ;-)
Ostatnio zmieniony 8 gru 2011, o 17:13 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 16:53

WitAce pisze: but w podlodze i wiecej mocy nie zawsze zalatwia temat.
a kto tak napisał? a może na filmie ktoś tak postępuje?


WitAce, a możesz napisać, co - tak ogólnie - chcesz wykazać? bo to, że na 4 różnych oponach w AWD można jeździć długo, to wszyscy wiedzą. że można przejeździć zimę na letnich i kompletnie łysych oponach też wszyscy wiedzą.
z Twoich wypowiedzi wynika jednak, że dla Ciebie taki stan rzeczy to norma jest. jeżeli tak jest, to - uwierz mi - tak jak Ty nie przyjmujesz do wiadomości pewnych podstawowych stwierdzeń, tak tutaj nikt nie zaakceptuje ww. tezy. a fakt, że zajmujesz się diagnostyką samochodów (będąc z zawodu chemikiem)... może lepiej było tego nie pisać.

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:12

damaz, To nie zauwazyles jak ten gosciu gazuje tego H6. Poza tym chyba ma walniety naped bo mu sie w pewnym momencie przestaje krecic lewe przednie kolo.
Co do reszty sie nie wypowiadam. Juz mnie podsumowales, wiec nie bede Cie wyprowadzac z bledu.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:13

Konto usunięte pisze:Skoro silnik masz z przodu, potem skrzynię biegów, następnie wiskozę, wał do tylnej osi i potem tylny dyfer, to jak niby wiskoza ma przenosić cokolwiek na przód?
nie następnie wiskozę, tylko następnie centralny dyfer. Wiskoza jest elementem wewnątrze tego dyfra. Gdyby jej tam nie było albo gdyby nie działała, to ani ja ani Ty Konto usunięte, raczej byśmy się nawet nie zorientowali.
Ta dyskusja tu to robienie z igły widły...
Ale w sumie to nawet troche zajmujące w to paskudne, deszczowe popołudnie. ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:13

WitAce pisze: Poza tym chyba ma walniety naped bo mu sie w pewnym momencie przestaje krecic lewe przednie kolo.

Przestań się błaźnić... wiesz co to jest otwarty dyferencjał?
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:14

Konto usunięte, Popatrz sobie jak ta wiskoza dziala to moze Ci sie wyswietli. Od czasu do czasu taki rozped dobrze robi. Oczy moga Ci sie np. szerzej otworzyc :-p

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:17

Лукашэнка pisze: nie następnie wiskozę, tylko następnie centralny dyfer. Wiskoza jest elementem wewnątrze tego dyfra.

Chciałem być bardziej cool i posłużyć się skrótem. Na zasadzie "Panie majster, podaj ósemkę" ;-) Ale oczywiście masz rację.
WitAce pisze:Konto usunięte, Popatrz sobie jak ta wiskoza dziala to moze Ci sie wyswietli. Od czasu do czasu taki rozped dobrze robi. Oczy moga Ci sie np. szerzej otworzyc :-p
Widzisz stary, różnymi się tym, że ja dopuszczam możliwość swojej niewiedzy. Wiem tylko tyle co przeczytałem, nigdy wiskozy nie rozbierałem, choć stoi jedna u mnie na półce w garażu. Więc jeśli ktoś potwierdzi Twoje pokrętne teorie, to powiem "Szacun WitAce - miałeś rację, ja się myliłem". Ale jakoś nie sądzę, bym musiał to robić 8-)
Ostatnio zmieniony 8 gru 2011, o 17:25 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:23

Chloru, Nie wiedzialem, ze Subaru ma otwarty dyfer z przodu. Juz wczesniej napisalem, ze nie jestem wszystkowiedzacy. Toc to nie AWD tylko 3WD jesli ma chociaz LSD z tylu :giggle:

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:24

Konto usunięte, Pierdyknales juz w sciane? :giggle:

EDIT. w trosce o jakość języka zmieniłam "pierdolnąć" na "pierdyknąć" ;-)

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:28

WitAce, w swojej turbowannie też masz otwarty z przodu. :razz:
czarne jest piękne...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:28

WitAce, kusi mnie, żeby to zrobić, ale nie z tego powodu o którym sądzisz :lol:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:29

vibowit pisze:
WitAce, w swojej turbowannie też masz otwarty z przodu. :razz:
Jeżeli chodzi o centralny dyfer, to trudno powiedzieć :giggle:

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:31

Czuje sie normalnie oszukany. Kupilem auto 3WD :wall:

P.S. Czlowiek uczy sie cale zycie.
Ostatnio zmieniony 8 gru 2011, o 17:34 przez WitAce, łącznie zmieniany 1 raz.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:32

Konto usunięte pisze:
Лукашэнка pisze:nie następnie wiskozę, tylko następnie centralny dyfer. Wiskoza jest elementem wewnątrze tego dyfra.
Chciałem być bardziej cool i posłużyć się skrótem. Na zasadzie "Panie majster, podaj ósemkę" ;-) Ale oczywiście masz rację.
Dziękuję uprzejmie. :-)
A tak przy okazji, napisałeś, że masz wiskozę na półce w garażu.
Jak on się tam znalazła?
To znaczy, ktoś zorientował się, że była niesprawna i dlatego ja wymienił?
Ciekawi mnie na podstawie jakich objawów?

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:33

WitAce pisze:damaz, To nie zauwazyles jak ten gosciu gazuje tego H6. Poza tym chyba ma walniety naped bo mu sie w pewnym momencie przestaje krecic lewe przednie kolo.
:lol: :lol: :lol:
Лукашэнка pisze: w sumie to nawet troche zajmujące w to paskudne, deszczowe popołudnie.
no właśnie.
:mrgreen:

WitAce, dzięki Twoim postom co pewien czas wybucham szczerym śmiechem. a że śmiech to zdrowie...

to chciałem bardzo podziękować.

nie przestawaj. pisz dalej.
:thumb:




edit:
WitAce pisze: Czuje sie normalnie oszukany. Kupilem auto 3WD :wall:
a ile jest na rynku samochodów osobowych, które seryjnie mają wszystkie 3 blokady?

1. Mercedes G
2.
Ostatnio zmieniony 8 gru 2011, o 17:40 przez damaz, łącznie zmieniany 1 raz.

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 17:39

damaz, Ja przynajmniej potrafie sie przyznac do bledu. Szczerze. :-p

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 19:24

Лукашэнка pisze: To znaczy, ktoś zorientował się, że była niesprawna i dlatego ja wymienił?
Ciekawi mnie na podstawie jakich objawów?

Standardowe objawy spinania się napędów przy mocnym skręcie kół i strzały temu towarzyszące.

WitAce, jeszcze parę błędów Ci zostało ;-)

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 19:28

Konto usunięte, Ciiiiiii, po jednym sie bede przyznawac :giggle:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 19:53

damaz pisze: daje gwarancję itd. tylko, chorobcia, nazwy nie pomnę

może Insana Turbo ?


rrosiu , samochód se napraw :giggle:

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 20:14

WitAce pisze: Sławek, Na Wyspach mlodziezy nie ubezpiecza takiego auta. I to nawet nie jest kwestia ceny. Nawet jak bedziesz miec na samo ubezpieczenie 100.000 Euro to i tak odpowiedz jaka uzyskasz z kazdej ubezpieczalni bedzie negatywna. To mi sie tu bardzo podoba.

Niby tak - ale regulator rynku ubezpieczen moze Ci wyznaczyc po kilku odmowach ubezpieczalnie, ktora musi Cie ubezpieczyc.
Bedzie drogo, ale bedzie.

I jezdzi duzo mlodych, niekoniecznie mlodziezy. Zawsze zreszta mozna ubezpieczyc z rodzicami.
Jacek "AMI" Rudowski

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 20:21

AMI, O tym nie wiedzialem. Myslalem, ze mlodzi nie moga i tyle. Ja nie mialem z tym problemu. W momencie kiedy ubezpieczalem wanne mialem juz pelne znizki i odpowiedni wiek.

P.S. Kurna - znowu sie przyznalem, ze o czyms nie wiedzialem :giggle:

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 22:10

damaz pisze: która (jak już Godlik pisał) niby robi nalewki, ale ma stronę w necie, nie kryje tego co robi, daje gwarancję itd. tylko, chorobcia, nazwy nie pomnę :wall:
Profil? Markgum?

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: chińskie opony ? ? ?

Post 8 gru 2011, o 22:24

Ja nic nie wiem, to nie ja pisałem :oops:

ODPOWIEDZ