Opony letnie - kolejna odsłona

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 12 mar 2013, o 16:31

kacy, mam wrażenie, że ten ktoś pisał o zupełnie innej oponie. Jeszcze nie jeździłem ale tak jak pisałem wcześniej. Boki ma bardzo twarde, czuć to było wyraźnie podczas zakładania opony na felge. Może ktoś pisało tej nowej S02 czy jak jej tam.

Jak widzę takie opinie "Soft shoulder, very confortoble tyre,poor performance in dry. instable in the corner. great in wet. letdown" to zastanawiam się na czym Ci goście do tej pory jeździli ;-)


"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

kacy
1 gwiazdka
Auto: WRX MY03 Wagon ( mniejszych kombi chyba nie produkują :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 12 mar 2013, o 16:51

Chloru, dlatego właśnie liczę na Ciebie :-)
Wiem że tą stronę można traktować jak forum onetu ale akurat ten gość z mojego cytatu niby ma Impreze i niby miał wcześniej RE050 ..... dlatego zwróciłem na ten wpis uwagę

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 12 mar 2013, o 17:21

kacy, ale może wcale nie kupił RE002 Adrenaline tylko coś co miało 02 w nazwie ;-) Obiecuję, że jak tylko prognoza pokaże brak śniegu w perspektywie 2 tygodni to zakładam swoje :evilgrin:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 12 mar 2013, o 20:58

kacy pisze:
Chloru pisze: W tym sezonie skusiłem się na RE002 bo chciałem spróbować czegoś nowego a RE002
Bardzo mnie zainteresował ten temat bo jestem przed wyborem opon na lato i dokładnie wpadłem na taki sam pomysł :-)

Mam w drugim samochodzie RE050a i jestem bardzo zadowolony ale może jest szansa na coś lepszego.
Pogoda raczej nie pozwala na obiektywne testy ale chętnie poznam każdą opinie o tej oponie bo po przeczytaniu np. http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridg ... -RE002.htm
"Given 60% (breakdown) while driving a Subaru Impreza (215-45-17-W)
Driving on a combination of roads for 3,000 spirited miles


I bought these 5 five mounths ago replacing re050a,I regret... . Re050a are better!. The shoulder of re002 is very soft and so it very confortable tyre, in wet condition this tyre is excellent, but in dry the response of steering is inaccurate and soft. So I bought yet re050a...really sport tyre! "


sam już nie wiem.... :?

PS tylko ulica , tor raczej nie bardzo :-(
Gość który to napisał na 100% pomylił opony, albo ma naprawdę dobrego dilera :mrgreen:
RE002 to opona bliźniaczo podobna w konstrukcji (twardość) jak i w włąściwościach jezdnych do RE070 montowanych kiedyś w STi, a teraz np. w Nissanie GTR
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 6 kwie 2013, o 22:55

Jakie polecacie opony letnie do wolnossaka na felge 15"?

Jeżdżę dosyć dużo po autostradach, czasem muszę wjechać w lekkie błoto (koło domu)
Czasem lubię pocisnąć troszkę szybciej, ale bez przesadnych szaleństw.

Jeździłem na Nokianach letnich i całkiem nieźle się jeździło.(modelu nie pamiętam jutro zobaczę)
Nie jeździłem na innych jeszcze dlatego pytam. :mrgreen:
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

alcyone
2 gwiazdki
Auto: B13,M/T,138KM,KOMBI,MY05,
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 7 kwie 2013, o 06:38

Falken FK 452

Firestone FHSZ80

Hankook Ventus V12 Evo

uniroyal :

rainexpert

rainsport

rainsport2

na mokrym łuku i podczas wyprzedzania które , lepiej trzymają?

205/55/16 r

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 7 kwie 2013, o 08:41

dzixd, kupiłem Bridgestona RE002, ale nic Ci nie powiem, bo jaszcze w garażu leżą.
Z polecanych, to w rozsądnych pieniądzach jest Semperita Speed Life.

alcyone
2 gwiazdki
Auto: B13,M/T,138KM,KOMBI,MY05,
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 8 kwie 2013, o 08:11

cena nie gra roli ,mają super trzymać na wodzie (nie chodzi o hamowanie tylko o slalom np.)

thanks anyway
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2013, o 08:21 przez alcyone, łącznie zmieniany 1 raz.

alcyone
2 gwiazdki
Auto: B13,M/T,138KM,KOMBI,MY05,
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 8 kwie 2013, o 08:12

:cofee:

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 11 kwie 2013, o 19:33

Chloru pisze: ;-) Obiecuję, że jak tylko prognoza pokaże brak śniegu w perspektywie 2 tygodni to zakładam swoje :evilgrin:

Ja dziś założyłem i od razu po lekko mokrym. Przejechałem pewnie z 50 kilosów :-) Będziesz Klor zadowolony :mrgreen:
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 11 kwie 2013, o 20:14

Znow ten sam dylemat... Z racji niezbyt grubego portfela mysle o letnich uzywkach... W glowie yokohama, michellin, pireli, dunlop. Jako byly taksiarz- please bez zartow otd ;-) zjezdzilem pare kompletow wyzej wymoenionyvh. Ps w rozsadnej cenie co byscie polecili do forka ktory raczej bedzie zjezdzal w lekki teren niz robil setki km autostradami, ps underster is a crime... Upalac nie upalam ale grzeczny to ja nie jestem :-)
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 11 kwie 2013, o 20:59

zinc pisze: Z racji niezbyt grubego portfela mysle o letnich uzywkach...
zinc pisze: grzeczny to ja nie jestem
Ile zaoszczędzisz na komplecie opon? Na ile sezonów starczą te uzywki? O ile dłużej pojeżdżą nowe? :cofee:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 11 kwie 2013, o 22:26

Kruszyn, ja założyłem wczoraj. Jak jest chłodno i wilgotno to jak na łyżwach. Poczekam trochę aż się odrobinę dotrą. Nowa opona jest mocno zdradliwa. Jak było 10 stopni i to już było lepiej ale dalej dziwnie. Obszerniejszą relację zdam jak trochę pojeżdżę. Na szybko: w warunkach takich jak mamy teraz RE002 wymaga jednak sporo uwagi i koncentracji. ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 11 kwie 2013, o 22:38

Chloru pisze: Jak jest chłodno i wilgotno to jak na łyżwach.
Dziś jak jechałem było cieplej więc nie zauważyłem "łyżwy" .
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 11 kwie 2013, o 23:35

No moje zrobiły z 20 km w korkach. Poczekam i się wypowiem ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 12 kwie 2013, o 00:29

Chodzą plotki, że RE002 jest tak zajebiście przyczepne, że Chlorowi aż wydech w Cytrynie urwało od przeciążeń :mrgreen:

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 12 kwie 2013, o 02:02

WRC fan pisze:Chodzą plotki, że RE002 jest tak zajebiście przyczepne, że Chlorowi aż wydech w Cytrynie urwało od przeciążeń :mrgreen:
:giggle: Pewnie będzie chciał reklamować :-p
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 12 kwie 2013, o 09:35

lukass, reklamował będę jak nie wyda na mokrym :-p Opona bardzo fajna, dziś zachowywała się sporo lepiej. Trzeba uważać na syfie i wilgotnym. Teraz czekam na jakiś deszczyk. A Xsara bez wydechu włączyła wczoraj autoalarm w aucie sąsiadki o 7 rano :evilgrin: :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 12 kwie 2013, o 10:51

zinc pisze:Znow ten sam dylemat... Z racji niezbyt grubego portfela mysle o letnich uzywkach... W glowie yokohama, michellin, pireli, dunlop. Jako byly taksiarz- please bez zartow otd ;-) zjezdzilem pare kompletow wyzej wymoenionyvh. Ps w rozsadnej cenie co byscie polecili do forka ktory raczej bedzie zjezdzal w lekki teren niz robil setki km autostradami, ps underster is a crime... Upalac nie upalam ale grzeczny to ja nie jestem :-)
A jak szanowne forum poleci używane pirelli, to będziesz tylko o takie pytał??? Zawęzisz sobie szanse wygranej w loterii.
Używka używana to licho wydane pieniądze. Przy zimówkach wręcz stracone. Celowałbym w skompletowanie kół zapasowych z rozbitków, albo długie polowanie po sklepach internetowych na wyprzedaże, pewnie zaczną się gdzieś z końcem maja.
Znajomy oponiarz skombinował mi nowy komplet lekko zleżały, bo prawie 3 lata, za 60% ceny. Opony przeznaczone na zabicie w tym roku, więc dot-em się nie przejmuję. Wyszło pewnie jak za używki.

alcyone
2 gwiazdki
Auto: B13,M/T,138KM,KOMBI,MY05,
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 13 kwie 2013, o 08:07

kupię rainexpert 205/55/16 94 v xl.

mam forumowe błogosławieństwo?czy kupić 91 v bez xl (może lepsze na deszcz)?

kacy
1 gwiazdka
Auto: WRX MY03 Wagon ( mniejszych kombi chyba nie produkują :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 13 kwie 2013, o 14:38

trzeba się było na coś zdecydować bo zima nas przetrzymała w tym roku ... i
na moje wyczucie Re002
jest twarda chociaż po zmianie z zimówek to pewnie wszytko jest twarde :-) , jak dla mnie w sam raz
na suchym 16 stopni rewelacja
na mokrym 7 stopni nie było źle ale troche mało przewidywalnie (jak chciałem żeby pojechało troche bokiem to trudno było wyczuć moment zerwania przyczepnosci )
na suchym ewidentnie widac ze hamulce w wrx-ie to slaby punkt... i opona moze duzo wiecej ale to już inna historia ;-(

trzeba jeździć i testować jak coś mi wpadnie do głowy to jeszce napisze swoje przemyślenia

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 14 kwie 2013, o 15:31

BiP pisze:
zinc pisze:Znow ten sam dylemat... Z racji niezbyt grubego portfela mysle o letnich uzywkach... W glowie yokohama, michellin, pireli, dunlop. Jako byly taksiarz- please bez zartow otd ;-) zjezdzilem pare kompletow wyzej wymoenionyvh. Ps w rozsadnej cenie co byscie polecili do forka ktory raczej bedzie zjezdzal w lekki teren niz robil setki km autostradami, ps underster is a crime... Upalac nie upalam ale grzeczny to ja nie jestem :-)
A jak szanowne forum poleci używane pirelli, to będziesz tylko o takie pytał??? Zawęzisz sobie szanse wygranej w loterii.
Używka używana to licho wydane pieniądze. Przy zimówkach wręcz stracone. Celowałbym w skompletowanie kół zapasowych z rozbitków, albo długie polowanie po sklepach internetowych na wyprzedaże, pewnie zaczną się gdzieś z końcem maja.
Znajomy oponiarz skombinował mi nowy komplet lekko zleżały, bo prawie 3 lata, za 60% ceny. Opony przeznaczone na zabicie w tym roku, więc dot-em się nie przejmuję. Wyszło pewnie jak za używki.
kwestia tego ze nowe to najszybciej za rok bedzie mnie stac.. teraz dylemat raczej natury kurde czy ten 1mm roznicy w glebokosci bieznika(poprzedni wlasciciel forysia nie zmianial przodu z tylem i mam roznice) nie rozwali czegos... moze i przesadzam. pozamieniam przod tyl i zbieram na nowki. Ps cos sensownego na lato dla kogos kto zjezdza czasem w lekki/sredni teren?? propozycje??
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 15 kwie 2013, o 21:28

lukass, czy RE002 jest w czymkolwiek gorsza, niż 070? Ja 070 kocham miłością dozgonną, zajeździłem już z 4 komplety, użytkowane w STi, również na KJSach i na torze. 070 uważam za fenomenalne i ciężkie do pobicia przy ostrej jeździe, zwłaszcza jeśli chodzi o sztywny bark trzymający w zakręcie oraz bardzo dużą przewidywalność i łatwo wyczuwalny uślizg.. Już miałem zamówić kolejny komplet, jak wpadłem na trop RE002 i zacząłem wgryzać się w temat... I wychodzi na to, że możnaby wejść w ten interes.. ale jakoś boje się, że będą gorsze niż 070 - to oczywiście zupełnie nieuzasadnione, ale tak lubię 070, że po prostu boje się nowego... Masz jakieś własne doświadczenia między tymi dwoma oponami, albo znasz opinie kogoś, kto latał na 070 i 002?
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

eror
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: FOREK 2.0/158 A/T - LPG - PRZESZŁOŚĆ :-(
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 15 kwie 2013, o 22:14

Czołem.
W zeszłym roku kupiłem do Forka Continental ContiCrossContact LX 215/65 R16
Wiem, rozmiar wyższe ale zrobiłem to z premedytacją. Faktycznie widzę różnicę
w porównaniu z zimowymi Vredestein Xtreme Wintrac
215/60 R16 o niższym profilu ale w zasadzie nie o tym .Pytanie mam dotyczące ciśnienia.
Subaru podaje dla 215/65R16 - przód 2.0, tył 1.9.
To teraz jak są rozmiar większe to dodać czy odjąć ? Szczególnie chodzi mi o prędkoci autostradowe 140km/h.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Opony letnie - kolejna odsłona

Post 15 kwie 2013, o 22:54

Ja się tylko wtrącę ze swoimi peanami. W końcu w aucie zagościły stare dobre SZ90 (4. sezon przed nimi), przez zimę zapomniałem jaka to świetna opona. :o

ODPOWIEDZ