Nowe opony - uchodzi powietrze

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
morda4u
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Legacy 2.5i MY10, Legacy 2.0 MY06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 19 mar 2012, o 09:48

Hejka,

3 dni temu zalozylem nowe opony na uzywane felgi (w dobrym stanie). Sprawdzam cisnienie i codziennie cos ubywa. Po pierwszym dniu ok. 0,3 bar, podpompowalem i kolejnego dnia bylo 0,2 mniej. Czy to normalne, ze swiezo po zalozeniu cos tam uchodzi? Wysmarowali mi ranty tym ich mazidlem i ktos mi mowil ze na poczatku to cos tam bedzie ubywac, a pozniej sie uszczelni, ale nie wiem czy to prawda. Czekac czy zglaszac do reklamacji?

Pozdr.
morda



FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 19 mar 2012, o 09:52

A kiedy założyłeś nowe kompletne wentyle?
Dolce far niente ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 19 mar 2012, o 09:56

felga stalowa czy alu
jak stalowa to mogli źle założyć "ciężarki" i ubywa powietrza - na felgi stalowe subarowe ponoć inaczej sie je zakłada

morda4u
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Legacy 2.5i MY10, Legacy 2.0 MY06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 19 mar 2012, o 10:21

Wentyle nie wiem czy nowe, byc moze stare.. Felga alu. Widze tez, ze opony sie obrocily na felgach. Przy zakladaniu koles chyba zaznaczyl na oponach w ktorym miejscu byl wentyl i teraz ta kropka na kazdej z nich jest przesunieta nawet o 180 stopni. Byc moze to normalne, ze jak swiezo smarowane ranty to sie slizga. A moze za duzo nalozyli? Generalnie pytam, bo nie wiem czy te objawy to standard i moze sie wszystko ulezy. Jak na moj laicki nos to cos mi tu smierdzi :roll:

Pozdr.
morda

opona.pl
0 gwiazdek
Lokalizacja: Rzeszów - Internet
Auto: Audi A3 8L 1.9TDI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 20 mar 2012, o 21:17

kropki fabrycznie są w miejscach gdzie opona jest najlżejsza.. tutaj pewnie też tak było, tylko sobie w serwisie zaznaczyli po prostu.. wtedy założenie opony tak, aby ta kropa była obok wentyla sprawia, że wystarczy mniejsza ilość ciężarków do wyważenia.. taki trik ;)
jak coś jest nie tak zaraz po założeniu, to najlepiej wrócić do wulkanizacji, która gumy zakładała, niech sprawdzi co jest grane, bo chyba ktoś się do końca nie popisał..

koziolek
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Forester XT 2.5
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 20 mar 2012, o 23:02

opona.pl pisze: kropki fabrycznie są w miejscach gdzie opona jest najlżejsza..
Urban legend :? wielokrotnie sprawdzałem na oponach samochodowych jak i motocyklowych i nie ma żadnej reguły

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 21 mar 2012, o 10:39

A pro po kropek.Jedne są czerwone, inne żółte.Na jednych oponach bliżej siebie na innych dalej.Dodatkowo w takim małym kółku za datą produkcji jest coś w rodzaju pieczątki -w kółku dwie cyfry.Kolor tego hmm coś jak niebieski.Ki diabeł te znaczki i kropki ?
Pamietajmy o Wołyniu.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 21 mar 2012, o 11:03

Na kropki nie patrz; każde koło i tak wyważane...
Dolce far niente ;-)

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 21 mar 2012, o 12:08

koziolek pisze:
opona.pl pisze: kropki fabrycznie są w miejscach gdzie opona jest najlżejsza..
Urban legend :? wielokrotnie sprawdzałem na oponach samochodowych jak i motocyklowych i nie ma żadnej reguły
Pewnie że urban legend, bo nikt nie sprawdza wyważenia opon w fabryce. Jedynie opony segmentu UHP tak od 19" wzwyż u niektórych producentów przechodzą testy bicia i wibracji.
Choć sam szczerze przyznam, że byłem wielokrotnie w fabryce i nigdy mi nie przyszło do głowy spytać o te kropki h :wall:
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

morda4u
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Legacy 2.5i MY10, Legacy 2.0 MY06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 21 mar 2012, o 21:34

Ok, bylem u fachowcow jeszcze raz i powiedzieli, ze te kropki to nie oni robili tylko byly fabrycznie. No i nie zgrywali tez wentyla z nimi wiec moje przypuszczenie, ze sie opony poobracaly wzgledem felg bylo bledne :-) (chociaz jest to mozliwe ale bez punktu odniesienia nie wiem czy mialo miejsce). Powietrze mi uchodzilo ze wszystkich 4 opon praktycznie w identycznym tempie (kolejno 0,3 0,2 i 0,1 bar na dzien), diagnoza padla na stare wentyle. Wymienili i teraz zobaczymy co bedzie.
Dzieki wszystkim za odpowiedzi!

Pozdr,
morda

Exedy24_pl
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 24 mar 2012, o 13:11

Pewnie źle cieżary założyli. Ja zakładałem u kompletnie mi nie znanych gości to niby nic trudnego, a zrobili taką maniane, że szok. Ja bym na twoim miejscu pojechał do kogoś innego i założył zrobił to jeszcze raz. Powinno pomóc u mnie wszystko ok teraz.

morda4u
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Legacy 2.5i MY10, Legacy 2.0 MY06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 26 mar 2012, o 13:41

Po zmianie wentyli wszystko ok. Przy wywazaniu patrzylem im na rece i na wskazania maszyny wiec mysle, ze tez jest dobrze. W czasie jazdy nic niepokojacego sie nie dzieje.

Pozdrawiam!
morda

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 2 lip 2014, o 17:24

morda4u pisze:Po zmianie wentyli wszystko ok. Przy wywazaniu patrzylem im na rece i na wskazania maszyny wiec mysle, ze tez jest dobrze. W czasie jazdy nic niepokojacego sie nie dzieje.

Pozdrawiam!
morda
miałem tosamo dokladnie,,, wentle po 5 zmianach opon
Pracy szukam praca mnie szuka

mcc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Mrowiska
Auto: WRX seria+
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 2 lip 2014, o 19:47

Mam nadzieje, ze to wentyle - u mnie wyszlo pekniecie felgi.

Kolega wyzej pisal o kropkach i ustawianiu naprzeciw wentyla - to chyba nie moze byc prawda, bo po co bylyby maszyny, ktore potrafia podpowiedziec wulkanizatorowi jak przesunac opone na feldze, zeby jak najmniej ciezarkow dac?

Pzw,
MCC
no pain, no gain

http://www.pundit.pl - INTELIGENTNY BUDYNEK

dodo
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa/WPY
Auto: GF8
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 27 lip 2014, o 00:55

Kropki chyba zaznaczają że ta strona ma być na zewnątrz auta przy zakładaniu na felgę.
Obrazek

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 31 lip 2014, o 16:49

dodo pisze:Kropki chyba zaznaczają że ta strona ma być na zewnątrz auta przy zakładaniu na felgę.
Absolutnie nie. Szczególnie przy oponach asymetrycznych.

Kolorowe kropki nie są oznaczeniami uniwersalnymi takimi jak np. indeks prędkości. Każdy producent używa kropek do oznaczenia czego innego, np. w oponach Michelin kropki żółte/pomarańczowe oznaczją stożkowatość opony. I generalnie to oznaczenie stosuje się jeśli producent OEM tego wymaga, nie jest to często spotykane w zwykłej sprzedaży.

So What! pisze:A nie jest tak, że kropka to miejsce, gdzi opona jest najcięższa i powinna wypadać naprzeciwko wentyla?
Nie, takie cuda to nie :)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2014, o 17:43 przez ccwrc, łącznie zmieniany 1 raz.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 31 lip 2014, o 17:04

A nie jest tak, że kropka to miejsce, gdzi opona jest najcięższa i powinna wypadać naprzeciwko wentyla?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 31 lip 2014, o 19:27

Gumiarze twierdzą, ze to pic.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Odp: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 31 lip 2014, o 19:48

So What! pisze:A nie jest tak, że kropka to miejsce, gdzi opona jest najcięższa i powinna wypadać naprzeciwko wentyla?
Sądzisz, że producenci opon sprawdzają ich wyważenie?
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odp: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 31 lip 2014, o 20:58

rrosiak pisze:
So What! pisze:A nie jest tak, że kropka to miejsce, gdzi opona jest najcięższa i powinna wypadać naprzeciwko wentyla?
Sądzisz, że producenci opon sprawdzają ich wyważenie?
Odnoszę wrażenie, że część osób trochę coś źle rozumie. Opon się nie wyważa. Nigdy. I żaden szanujący się producent opon nigdy nie stwierdzi, że wyważa się opony.

Wyważa się zestaw: koło. Czyli opona + felga + wentyl + czasami dodatkowo w zestawie czujnik ciśnienia, czy obręcz elastyczną zapobiegającą przecięciu opony w przypadku utraty ciśnienia (przebicie).
rrosiak pisze:ccwrc, moje pytanie było retoryczne :-)
Jak już off to porządny, skoro i tak już posty hasają hen, hen od tematu... ;)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2014, o 21:21 przez ccwrc, łącznie zmieniany 1 raz.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 31 lip 2014, o 21:10

ccwrc, moje pytanie było retoryczne :-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 1 sie 2014, o 22:55

FUX pisze:Gumiarze twierdzą, ze to pic.
Prawda :-)

ccwrc nie ma takiego czegos jak "obręcz elastyczna zapobiegająca przebiciu opony "
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 2 sie 2014, o 13:07

komin pisze:
FUX pisze:Gumiarze twierdzą, ze to pic.
Prawda :-)

ccwrc nie ma takiego czegos jak "obręcz elastyczna zapobiegająca przebiciu opony "
Nie napisałem 'przebiciu' tylko przecięciu :). W normalnym zestawie opona + felga w przypadku przebicia felga tnie/przecina oponę o asfalt. Taka sytuacja nie ma miejsca jeśli występuje dodatkowa obręcz.

Taka obręcz jest np. w systemie PAX - często spotykane w np. Renault Megane Scenic. Z tym, że felga i inne elementy nie są zbyt standardowe.

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowe opony - uchodzi powietrze

Post 27 wrz 2014, o 19:29

ostatnio przywieżli cos do BMW chyba rekina z początku lat 90 felga cos koło 15,3 powiedziałem zeby założył rolniczą :whistle: chciał inflatorem zakładać powiedział ze sie "rozciągnie" :wall: coś w rodzaju dzisiejszego PAX'a własnie
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

ODPOWIEDZ